Edward (Johnny Depp) je výtvorom starého vynálezcu, ktorý však zomrel skôr, ako ho stačil dokončiť a nahradiť dômyselnú konštrukciu ostrých nožníc ľudskými rukami. Edward zostal úplne sám v chátrajúcom hrade a ktovieako dlho trvalo, kým ho celkom náhodou objavila podnikavá zamestnankyňa kozmetickej firmy Peg (Dianne Wiestová), ktorá sa nad ním zľutovala a vzala ho so sebou do mesta. Hoci Edward vyzerá ako nejaké hrozivé monštrum, v skutočnosti je dobrácky, milý a veľmi plachý. čoskoro si získa uznanie a obdiv svojím strihačským umením, či už ako záhradník alebo kaderník. Lenže, ako to už chodí, sú medzi nami aj ľudia závistliví a zlí, ktorým chlapcova obľuba nedá spať, najmä keď si všimnú náklonnosť, ktorú prejavuje k príťažlivej mladej Kim (Winona Ryderová), ktorá je jediným človekom, ktorý mu rozumie... (TV JOJ)

Nsoci

chtěla jsem tenhle film okomentovat, ale nějak zjišťuji,že mi nestačí slova..asi začínám senilnět..ale ta dojímavá osamělá krása mě dostala... ()

Garrond

Vzpomínám si, jak jsem ještě jako celkem malej capart pokaždý sledoval tenhle film na černobílý televizi u babičky. A pokaždý to byl neskutečný zážitek, který u mě probudil skutečný zájem o filmy celkově. Pro mě nejlepší film všech dob :) ()

paranoid82

Nejlepší film od nejlepšího režiséra s nejlepším hercem. Geniální role Johnnyho a asi nejlepší soundtrack D. Elfmana. Nechybí tajemno, humor, sentiment, napětí, romantika... Skvělé jsou i vedlejší role (Ryder jako Kim, Arkin jako otec rodiny, Price jako vynálezce - mimochodem jeho poslední role). Velmi púsobivé po výtvarné stránce. Přiznám se, že Střihoruký Edward je jeden z mála filmů, u kterého mi vždy ukápne slza... Jeden z nejlepších filmů, co jsem, kdy viděl. 100% ()

qnnaire

Krásna, tajomná a trošku desivá rozprávka Tima Burtona. Toto je jeho svet a my z neho môžeme vidieť iba kúsok a potichu ho obdivovať. Od začiatku až do konca úžasný príbeh, plný nádherných obrazov, očarujúcej imaginácie a skvelej hudby. Príbeh o krehkosti jednej duše, ktorá sa na prvý pohľad nezdá byť ani ľudská, ale pritom je často viac ľudská a krehká ako duše ozajstných ľudí. Vďaka Bohu, že Tim pre tento film (a našťastie aj ďalšie spoločné filmy) objavil Johnnyho Deppa. Johnny je totiž človek, ktorý dokáže Timove fantázie pretvoriť do reálneho obrazu, dokresliť ich podľa svojho a predstaviť ich užasnutému divákovi. Vďaka Johnnymu je Edward klbkom neistoty, nevinnosti, dojemnej lásky, smútku a úprimného hnevu. Toľko emócií v jednej postave, ktorá vo filme takmer neprehovorí a predsa sa dotýka Vášho srdca. Vďaka! ()

Dejvidos

Tim Burton veľmi rád používa kontrasty a ja mu to žeriem aj s navijákom. Krásne, symetrické, farebné mestečko, nad ktorým sa týči temný, divoký porast a polorozpadnutý kaštieľ, v ktorom býva Edward. Skvelá hudba Dannyho Elfmana spôsobuje, že keď mám plakať, plačem, keď sa mám báť tak sa bojím. Musím pochváliť Deppov herecký výkon, ktorému som uveril úplne všetko. Plný počet ()

Zrcadleni

Ani tento rok si nenechám ujít tuhle nezapomenutelnou cestu do dokonalého městečka, kde Peggy potkala Edwarda a přivedla jej do své rodiny. Do tak počestného světa, kde jeho dobrota byla oplacena zlem. Nejkrásnější pohádka s dokonalou myšlenkou, komicky primitivními kulisami a citelným morálním poselstvím. ()

CrashHP

Tim Burton patrí medzi tých režisérov, ktorý dokážu dať do filmu všetko, čo pohladí dušu diváka. Krásny dojímavý príbeh, ktorý sa len tak nevidí. Na tie roky rozhodne jeden z najlepších filmov. ()

LeChatNoire

Nadčasová romance o nesmělé, smutné bytosti, které zemřel její stvořitel dříve, než mu stačil dát lidské ruce. Zamilovaný do dcery svých "opatrovníků" se dostává vinou závisti a lidského posměchu do spletitých situací. Alegorie čisté duše. ()

Regig

Námět 5 hvězd Scénář 5 hvězd Režie 5 hvězd Hlavní role Johnny Depp 6 Hvězd pokud by to šlo a Winona Ryder 5 hvězd Nádherný romantický film který bych přirovnal silou emocí k městu andělů. ()

poppysonnet

Ano, přesně tak. Kdyby Edwarda nehrál skvělý Johnny Depp, film by nebyl jistě takovým trhákem. Pěkné masky, děj a samozřejmě již zmiňovaný Johnny Depp. Střihorukého Edwarda jsem viděla po několika letech a mohu říct, že to u mě vyvolalo stejný obdiv, jako při prvním shlédnutí! ()

Foof

Po zhliadnutí tohto filmu som si prečítal zaujímavosti od dona corleoneho a keď som sa dočítal že v do hlavnej úlohy mohol byť nasadený Tom Cruise tak som len ďakoval Bohu a Timovi Burtnovi že vybral práve Deppa. Ako som mohol byť svedkom, Pán režisér týmto filmom dokázal vzbudiť v človeku nejednu emóciu, od radosti, cez smiech až k smútku. Priznám sa že v niektorých pasážach moje oko takmer neostalo suché. 85%. ()

KcarlosK

Zrůdy existují. A žijí mezi námi. Ale na první pohled je nepoznáte. Burton+Depp+Elfman=sakra silné trio. Díky vám chlapi. Film, který mi odhalil, odkud se vlastně bere sníh. ()

Bila_pani

O Johnnym není třeba diskutovat, naprosto brilantní výkon jako vždycky. Co se mi moc líbilo, je samozřejmě hudba a taky nádherný kontrast růžového plastického městečka a slepičích obyvatelek ve svítivých kostýmcích s ponurým sídlem vynálezce a melancholickým, bledým a v tom barevném sousedství ztraceným Edwardem. Nemám páru, jak někdo přišel na vytvoření postavičky, která má nůžky místo rukou, každopádně nápad je to originální a zahrát si s tímto člověkem kámen, nůžky, papír, musí být vážně psina... krásná Winona Ryder a ponurý, ale mile dojemný konec dotváří tohle (pro mě) pětihvězdičkové dílo. ()

utopia

Jeden z nejdojemnějších příběhů a podle mě i jedna z nejlepších rolí Johnnyho Deppa. Film obsahuje vše, co má žánr drama/fantasy/romantický obsahovat. Všechny emoce Edwarda jsou vyjádřeny jediným jeho pohledem a je jedno, zda se zrovna stydí, raduje, je překvapen nebo prožívá smutek. Všechno mu do posledního puntíku věříte a prožíváte to s ním. Hudba Dannyho Elfmana umocňuje atmosféru a scéna, při které Edward tesá anděla do ledu a Kim tančí ve sněhu má v sobě tolik emocí zrovna tak, jako ta, kdy již stará Kim končí vyprávění o Edwardovi své vnučce slovy: „Víš, než k nám přišel, nikdy nesněžilo. A potom ano. Myslím, že kdyby tam teď nebyl, nepadal by sníh. Někdy v něm pořád ještě tančím.ˮ A finální záběr na Edwarda tesajícího sochy z ledu, mezi nimiž je vytesaná i tančící Kim, je pravým pohádkovým závěrem. ()

tere_z5

OMG - dle mého jeden z nejlepších filmů z mistrovské dílny Tima Burtona, ..opět jeden z mála filmů na který se můžu koukat kdykoliv, kdekoliv, s kymkoliv.) Pro Deppa naprosto charakteristická role - řekni Depp, řeknu Edward.. Temný a působivý příběh vyprávěný formou pohádky se dostane pod kůži každému. Netřeba se rozepisovat - to se musí vidět. Hodnotím 100% ()

Zemřel herec Alan Arkin

01.03.2014

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

05.04.2013

Jedinečnou možnost vidět na velkém plátně tituly jako Hello, Dolly!, Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediů, 2010: Druhá vesmírná odysea, Mistr, Střihoruký Edward, Smrtonosná past a další budou mít… (viac)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (viac)