Edward (Johnny Depp) je výtvorom starého vynálezcu, ktorý však zomrel skôr, ako ho stačil dokončiť a nahradiť dômyselnú konštrukciu ostrých nožníc ľudskými rukami. Edward zostal úplne sám v chátrajúcom hrade a ktovieako dlho trvalo, kým ho celkom náhodou objavila podnikavá zamestnankyňa kozmetickej firmy Peg (Dianne Wiestová), ktorá sa nad ním zľutovala a vzala ho so sebou do mesta. Hoci Edward vyzerá ako nejaké hrozivé monštrum, v skutočnosti je dobrácky, milý a veľmi plachý. čoskoro si získa uznanie a obdiv svojím strihačským umením, či už ako záhradník alebo kaderník. Lenže, ako to už chodí, sú medzi nami aj ľudia závistliví a zlí, ktorým chlapcova obľuba nedá spať, najmä keď si všimnú náklonnosť, ktorú prejavuje k príťažlivej mladej Kim (Winona Ryderová), ktorá je jediným človekom, ktorý mu rozumie... (TV JOJ)

Likan7

Nikdy jsem si ke Střihoruému Edwardovi nenašel cestu (a že jsem to zkoušel mnohokrát). Problém nemam ani tak s Johnny Deppem nebo Winonou Ryder, kterou obecně fakt nemusim, ale nikdy se mi nelíbila práce Tima Burtona. Později sice natočil skvostnéko Karlíka a skvělého Sweeneyho, ale obecně se mi nelíbí ta Burtonova "pohádkovost". Neřikám, že čekám něco realistického, ale tohle je na mě zase až moc. Nezastírám, že některé scény jsou kouzelné (kdykoliv Depp vytváří své sochy) a vtipné (stříhání dámiček ze sousedství), ale jako celek se mi Edward prostě nelíbí a nejspíš mu už nikdy nedám další šanci. ()

danny_21

Burtonová fantazie nezná mezí a klučina se šikovnými nůžkami místo rukou je jeho snad nejznámější postavou. Přesto je film příliš sentimentální, přeslazený a i když místy i pobaví, jako celelk je to průměrná podívaná - 55 % ()

Headhunter

První spolupráce Johnnyho s Timem a vyšla nám z toho tahle krásná pohádka tak trochu inspirovaná Frankensteinem a podobou zpěváka z The Cure. V americkém maloměstě zažijeme dobrodružství se Střihorukým Edou, kterej kouká jakoby mu ulítly včely a nejprve všemi oblíben, hlavně místními paničkami a později zatracen také místními paničkami. Typická Amerika. NO COMMENT. ()

Nix

Burton a Depp. Tohle spojení už tu zůstalo na věky a tohle bylo jejich první setkání a dopadlo tak jak jde vidět. Je to klasika, takový trochu jiný fantasy film, občas mi bylo Edwarda i líto a občas jsem měl u sledování různý emoce. Ale pořád to beru jako klasiku dětství, ale teď už by film u mne neustál. Ale tehdy jsme i vyhlíželi chátrající hrad, jestli tam bude nějaký Edward. ()

Allegro.g.

Úžasně propracovaná a dojemná moderní americká pohádka pro dospělé, první z těch, kterých Burton nosil a nosí v hlavě asi nepřeberně. Začínající Depp i ještě nadějná Ryderová. Roztomilá visuální lyrika, podivuhodný příběh odkazující na staré horory. ()

lift666

Já nevím.Mně se to moc nelíbilo.Ta hudba byla taková divná a chudák Johnny Depp je vtipný,i když nechce být :-D Pasáže vtipu jsou skutečně vtipné,ale celkově to nudí. ()

/:-D

Uzasna atmosfera uzasny pribeh.Ale znova si to uz nepozriem strasne ma mrzi ked vidim ze Edwarda v meste nechapu a chcu ho zabit.Toto my zostalo uz od detsva :D. ()

elisinka

Tohle je můj nejoblíbenější film z dílny Tima Burtona.Johnny Depp patří k mým nejoblíbenějším hercům a v tomhle filmu podle mě exceluje.Skvělé prostředí rodinných domků,pohádkový hrad Edwardův domov tyčící se nad předměstím a křoviny které Edward stříhá do bizarních tvarů.To všechno navozuje skvělou,tíživou a strašidelnou atmosféru kterou dokáže navodit jen Tim Burton. ()

Astrebleue

Jedna z mých nejmilejších ,,pohádek" pro předvánoční čas.Spoustu výrazných kontrastů, skvělá hudba.Vždycky mě potěší jak Edward jí hrášek:-) ()

e(l)a

Jeden z nejlepších filmů dvojky Burton - Depp s doprovodem též úžasné hudby... Nemám co vytknout. Edward v podání Johnnyho Deppa je tak zajímavou, působivou, dojemnou, čistou, láskyplnou, radost stejně jako smutek a soucit budící postavou, jakých film (a ani svět) moc nemá. Vlastně je to též působivá lovestory, kam až jeden může pro lásku zajít... :-) Depp je v takovýchto rolích zkrátka nepostradatelný, jedinečný a jediný:-D ()

zElina

Tento snímek je naprosto kýčovitý až najivní ale tak dokonale kýčovitý a najivní až to člověku dělá dobře.. Originální a jedinečný příběh vyvolává otázky typu: to jsou lidi opravdu takoví.? Ovšem to co filmu dělá obzvláště dobře je Jonny, který prostě neodloučitelně patří do Burtonových filmů... Tato role se mu ale povedla snad ze všech nejvíc. Jako Edward je vice nežli dokonalý. ()

Rodin

Poetika tohoto kousku je umocněna výpravou, vtipem a hereckými výkony hlavních představitelů. Winonu Ryder jsem do zhlédnutí filmu znal jen z Beetlejuice, tady se mně líbila mco a moc. A Depp tímto opusem vkročil do velkého filmového světa. Nicméně Burton je tady ještě takový nesrovnaný, prostě mladý kluk omráčený možností hrát si, kterou ještě neumí úplně správně uchopit (kéž bych byl schopen natočit cokoli podobného). ()

john.h

Temná přestylizovaná pohádka pro dospělé s prvky komedie od Tima Burtona s Johnny Deppem v hlavní roli a s hudbou Dannyho Elfmana. Potřebuje to ještě nějaký komentář navíc? Myslím že ne. ()

Anomiska

Osobne si myslim, ze ide o najlepsiu spolupracu Burtona a Deppa. Farebne domceky a cela stvrt v protiklade s pochmurnym zamkom, kde zije "netvor". Buranie mytov, ze to cierne je to zle... ()

Strider

Tak tady není moc co dodat, prostě dokonalost. Johnny Depp v jedné ze svých nejlepších rolí, nádherný příběh od Tima Burtona, skvělá hudba, dechberoucí stylizace. Zvláštní je, že Edward ve filmu skoro nic neříká, ale stejně jsem se z nějakého důvodu strašně těšil na každé jeho slovo :) ()

Nelia

Klasika. Jaká šestiletá jsem se u toho bála, jako desetiletá jsem brečela a teď se jen rozplývám. Navíc mě vždycky a znovu fascinují Edwardovy kadeřnické a zahradnické výkony. ()

rottik-cb

Film, ve kterém toho Johnny moc nenamluví, přesto jedna z jeho nejlepších rolí vůbec. Edwardova nehybná tvář je úžasným protikladem „cirkusově“ ztvárněných postav typu Jack Sparrow. Hudba Dannyho Elfmana jako vždy prvotřídní. První spolupráce Tima Burtona a Johnnyho Deppa- kultovní záležitost! 57. ze 1001 ()

Zemřel herec Alan Arkin

01.03.2014

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

05.04.2013

Jedinečnou možnost vidět na velkém plátně tituly jako Hello, Dolly!, Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediů, 2010: Druhá vesmírná odysea, Mistr, Střihoruký Edward, Smrtonosná past a další budou mít… (viac)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (viac)