Asteroid City by bolo úplne nezaujímavým miestom na mape, keby ho pred rokmi nezasiahol meteorit, ktorý doň vyhĺbil dieru. Neďaleko vzniklo bizarné mestečko, kde sa pravidelne stretávajú výnimoční mladí ľudia a ich rodičia, aby si porovnali sily, zabavili sa a uistili, že vo svojej genialite nie sú sami. Odtrhnutie od každodennej reality oceňuje pomerne čerstvý vdovec so štyrmi výnimočnými deťmi a svokrom, ktorý si na neho ešte nezvykol. Podobne aj filmová hviezda Midge Campbellová, ktorej geniálna dcéra má väčšie sebavedomie ako ona sama. Aj ostatní účastníci sú svojím spôsobom veľmi jedineční a do púšte prišli s nadšením a túžbou po dobrodružstve. Práve takéto stretnutie by stačilo na to, aby si Asteroid City zaslúžilo zvýšenú pozornosť. Mesto sa dostane na titulky novín po celom svete vďaka “blízkemu stretnutiu tretieho druhu”, ktoré sa uskutoční počas podujatia. A kým sa podarí zistiť, čo sa vlastne stalo, musia tu všetci zostať a nevedomky nadviazať vzťahy rôzneho druhu. (Cinemart SK)

Cermicek

Každý pes jiná Wes..Dříve mě bavil. Hodně bavil. Tahle doba už je bohužel pryč. A to jsem se tak dle traileru těšil!! Aka dechberoucí kulisy ani nadupaná plejáda hereckých super-star bez osy a vyznívají zcela do ztracena. Aspoň ten Freight Trein song jsem si z toho odnesl..! ()

Coliseum

Je to furt stejnej Wes. Manýristicej, okázalej, barevnej a schopnej udělat z kohokoli krásnou bytost. Jen... je to furt na jedno brdo. ()

Pete

Anderson na (A)steroidech, aneb jak se původně originální a svěží styl časem natolik přejí, až je z toho divákům šoufl. Copak o to, ten režisérský hračička si ten svůj audiovizuál opět vymazlil. Jenže co naplat, když je to celé jen snůška nesmyslných až otravných dada scén bez žádného významu, děje, nebo dokonce i humoru. Snad největší tvůrčí onanie, jakou jsem kdy viděl. Je mi záhadou, jak utáhne na tohle svoje navoňené "NIC" takovou spoustu dobrých herců (kteří tu ale stejně nemají co hrát), a jak řeší financování. Další jeho film už nedám, jedině snad pokud by mĕl nějaký scénář (tzn. napsal ho někdo jiný, kdo má co říct). ()

Rooseman

Těžko Asteroid City hodnotit ve větách. Kulisy? Výborné. Idea? Těžce pochopitelná. Spletitost? Grandiózní. Odkazy na popkulturu? Znamenité. Zábava? Pochybná. Chuť to vidět znova? Nulová. Wes Anderson vlastně přináší všechno, co od něj divák očekává. Bohužel má nejspíš největší uspokojení z filmu on sám. V největší ultra zběsilosti, zmatečnosti a bohapustosti střílí v jeho vysněném masterpeacu nápady na všechny strany tak, až se význam řady z nich úplně ztrácí. Je to pořád zajímavá podívaná, pořád to místy baví. Jen si myslím, že některá díla dokážou předat víc, i když kolem toho netančí v okázalé sebeukájející se grotesce nápadů a myšlenek, kde je divák pouhou plastovou figurkou na horské dráze absurdní, i když výjimečné nesourodosti. ()

Bossi123

Po zhlédnutí tohoto filmu jsem příjemné překvapen. I přes předchozí seznámení se s recenzemi, které byly poněkud rozpačité jsem zašel na Asteroid city do kina a v podstatě si nemůžu stěžovat. Film je koncipován velmi netradičně, a sice jako divadelní hra, kdy máme jednoho vypravěče, který nás dějem provází a vysvětluje, jak hra vznikala a seznamuje nás s jednotlivými postavami a záležitostmi. Pak zde jsou dva typy scén. Jeden typ jsou černobílé scény zobrazující vznik hry, doprovázené výkladem vypravěče. Druhý typ je pak dej hry, který se však neodehrává na jevišti, ale v normálních filmových kulisách jako klasický film. Jednotlivé scény se střídají a dej je rozdělen na několik scén a prolog. Velmi zajímavě zpracováno. Prostředí je příjemné, postavy rozmanité a herci pečlivě vybraní. Několikrát jsem se i zasmál, nicméně jsem od tohoto filmu jakožto komedie čekal více vtipných scének. Kulisy jsou přiměřené, ale působí poněkud nepřirozeně, což je ale dost možná záměr. Celkový pocit je dobrý, nicméně na pět hvězd to především kvůli rozvláčnému dějí a nedostatku komických scén není. ()

Vont

Musím se přiznat, že se jedná teprve o druhý film, který jsem od Wese Andersona zhlédl a mrzí mě, že už jenom na základě recenzí a doporučení rozhodně nepatří k jeho nejlepším. Časté narušování dějové linky zde bylo spíše na škodu a film mě už v polovině začal unavovat svým pomalu se rozvíjejícím příběhem. Za mě nevyužitý potenciál jinak příjemné a hezky natočené oddychovky. ()

W.Goldfinch

Vypadá to, že Anderson už ztratil jakoukoli sebereflexi. Je jedno jestli si to někdo užije, hlavně ať je to co nejvíc auterský. A co ho jako režiséra, se kterým chtějí točit (a také točí) ty největší herecký esa, vedlo k tomu, dát tu největší roli Jasonu Schwartzmanovi nikdy nepochopím. ()

ZHODNOTITEL

Už ne tak striktní kompozice jako v Grand hotel Budapešť nebo u Francouzské depeše. Opět originální námět, spoustu detailů, které udělají radost, jako celek ale už docela unavující. Jako kraťas by to bylo milejší. ()

Detektiv-2

Naprosto zbytečné, nabarvené a přeplácané nic. Utahaný, prázdný film s otravnými postavami, které vedou ještě otravnější dialogy. Tlačený humor absolutně nefungoval, kýčovité scény, kterou jsou tak moc, až jsou teatrálně. Jediné co je pozitivní a podivuhodné je, že tam vlezlo tolik áčkových herců. ()

Fin_429

Člověk si ze začátku zvykne na barevný Andersonovský styl a pak se tady začne čím dál víc přidávat černobílo až tomu ke konci nebudete rozumět. Není to žádný mindfuck, jen to skáče do různých stylů a Člověk v tom má zmatek. Mimochodem i to černobílo bylo hnusné - nelíbilo se mi to nasvícení a ani ta práce s kamerou. Casting je ovšem dokonalý, Scarlet dokonce úžasná. Scénář vtipný a některé ty gagy se povedly. Ale vlastně to bylo tak vše. Vše pozitivního. 6/10 ()

blondboss

Filmy od Wesa Andersona nie sú pre každého a ani mne osobne väčšina z nich nesedí. Asteroid City je jedným zo snímkov, u ktorých som dlho hľadal pointu a aj to som ju nakoniec nenašiel. Dejovo je to dosť chaotické a zabalené do artového hábu, u ktorého som ja osobne nenašiel pochopenie. Taký jemný mindfuck s pekným a zaujímavým vizuálom a neprebernou plejádou kvalitných hercov. Škoda len, že to celé prekryje jedna veľká nuda. 50 % ()

Unterschleif

Tie vizuálne žartíky akosi počase prestanú baviť. A čo chcel týmto filmom Wes Anderson povedať? Vie to aspoň on? Priveľa postáv a žiadna z nich nevie dostatočne zaujať. ()

RadaRD

Trailer na tento film ve mě vzbudil mylný dojem, že půjde o něco zcela odlišného. Dostal jsem vizuálně překrásnou podívanou, ale bohužel dějově je to nudné, plytké. Odnesl jsem z filmu pocit, jako by se to snažilo hrát na něco, co tam jaksi neumím nalézt. Nuda! ()

shinbone

hollywoodská smetánka pózuje v retro módě na poušti, a pronáší nikam nevedoucí dialogy.. čiší s toho osobitost a um, ale nevěřim, že tim chtěl wes anderson cokoliv říct. jen si tak hrál. ()

Derseus

Nepopírám originalitu a naprosto hvězdné obsazení, ale zkrátka to není můj ,,šálek kávy". Stejně jako v Grandhotel Budapešť často nastávají (pro mě) nudné scény pro posunutí děje/ natažení stopáže. Věřím že Wes Anderson opět uspokojí své fanoušky a díky množství takhle zvučných hereckých jmen si najde i nové. ()

Kinison

Dlouho jsem nebyl v divadle, filmy Wes Andersona mě krapet míjely, mám rád "divné" filmy. Byl jsem tedy velmi spokojen a film jsem si v kině patřičně užil. Absurdní situace řešené s vážnou tváří, prostřihy do zákulisí s autorem, prolínání děje s realitou za tím. Rád se na to podívám ještě jednou. ()

Chystaný film Wese Andersona nabírá obsazení

Chystaný film Wese Andersona nabírá obsazení

13.01.2024

Ačkoliv zatím poslední celovečerní snímek Wese Andersona, komedie Asteroid City z loňského roku, patří k o něco rozporuplněji přijatým dílům tohoto svébytného režiséra, oblíbený hollywoodský tvůrce s… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)

Art Film Fest 2023

Art Film Fest 2023

16.06.2023

29. ročník festivalu Art Film Fest sa bude konať v dňoch 16. – 23. júna 2023 v Košiciach. Art Film Fest vo svojom programe ponúka mnohostranný priestor pre prezentáciu diel najnovšej svetovej… (viac)