Asteroid City by bolo úplne nezaujímavým miestom na mape, keby ho pred rokmi nezasiahol meteorit, ktorý doň vyhĺbil dieru. Neďaleko vzniklo bizarné mestečko, kde sa pravidelne stretávajú výnimoční mladí ľudia a ich rodičia, aby si porovnali sily, zabavili sa a uistili, že vo svojej genialite nie sú sami. Odtrhnutie od každodennej reality oceňuje pomerne čerstvý vdovec so štyrmi výnimočnými deťmi a svokrom, ktorý si na neho ešte nezvykol. Podobne aj filmová hviezda Midge Campbellová, ktorej geniálna dcéra má väčšie sebavedomie ako ona sama. Aj ostatní účastníci sú svojím spôsobom veľmi jedineční a do púšte prišli s nadšením a túžbou po dobrodružstve. Práve takéto stretnutie by stačilo na to, aby si Asteroid City zaslúžilo zvýšenú pozornosť. Mesto sa dostane na titulky novín po celom svete vďaka “blízkemu stretnutiu tretieho druhu”, ktoré sa uskutoční počas podujatia. A kým sa podarí zistiť, čo sa vlastne stalo, musia tu všetci zostať a nevedomky nadviazať vzťahy rôzneho druhu. (CinemArt SK)

TORTERAjirka

Nemohou hodnotit nakolik se toto překrývá s předchozí tvorbou Andersona, protože s jeho tvorbou nejsem příliš seznámena. Jedná se bezpochyby o velmi specifické dílo, které v sobě kombinuje mnoho různých prvků. Celé provedení do stylu divadelní hry mi však přišlo neskutečně zajímavé a dle mého názoru perfektně vyvažovalo "domnělou" scénu. Myslím si, že prvky, které jsou ve filmu obsaženy od poměrně specifického(ale velmi povedeného) humoru, až soundtrack celkové dávají dohromady velmi slušný celek, který je dle mého názoru ideální na večer. To, že jednotlivým aspektům filmu chybí alespoň nějaký spojující článek či smysl se však upřít nedá. A je to dle mého názoru škoda. ()

Lapacka

Poetiku některých filmů Wese Andersona mám sice rád, ale tady se jedná o pokus vytvořit příběh zcela prkenně se držící limitů současného narativu politické korektnosti a nedá se na to dívat. Viděl jsem v kině v menším městě, kde dva z šesti diváků uprostřed promítání odešli. Dodíval jsem se jen ze zájmu, jaká hloupost se ve filmu ještě objeví. Dočkal jsem se mnoha :-) ()

molcan2 odpad!

Opísaný ako sci-fi romantická komédia-dráma a tým, že sa snaží byť "jack of all those trades" je dôvod, prečo sa to nepodarí vo VŠETKÝCH z nich, vybrať pruh budeš Anderson! Akonáhle prekonáte vysoko štylizované podanie, stane sa z toho papierovo slabá "pocta" čomu presne? ...Andersonovej vlastnej tvorbe!!! Nie je tu žiadny zaujímavý príbeh, ktorý by sa dal sledovať, takže sa z toho rýchlo stáva sled nesúvislých a na sledovanie veľmi nudných skečov, pri ktorých sa novinka v podobe kresleného kolorovaného prostredia rýchlo vyčerpá. Nielen ja sa pýtam..ako môže Anderson dať dokopy TAK dobré herecké obsadenie a napriek tomu vznikne úplná blbosť? Minúť 25 miliónov dolárov na výrobu filmu (predpokladám, že väčšina z toho išla na obsadenie veľkých mien), takže na nič iné, napríklad na dobrý scenár, veľa nezostane. ()

KosiR_ksr

Wes Anderson opět přichází s osobitý přístupem. Tentokrát mísí film s divadelními prvky jako jsou kulisy nebo vypravěč. K tomuto celovečernímu filmu letos přihodil i několik kraťasů v podobném duchu. Tento mě bavil nejvíce, ale od Wese mám raději jeho starší počiny. 70% ()

inutihar

Jednoznačně rozpoznatelný Andersonův vizuální styl a celkem vtipné hrátky z mizanscénou. Výborné dialogy. Bohužel to ztrácí na příběhové úrovni, kdy se barevná a černobílá část neprolínají úplně nejlepším způsobem. Skoro bych řekl, že by to mohlo být zajímavější jako dva samostatné filmy. ()

zoubkovaa

Neskutečně mě baví tahle hravost Andersonových filmů a jsem nadšená, že stále kráčí po kreativní a neokoukané cestě své osobité tvorby. Přestože Asteroid city je po delší době snímek, jemuž se nedostává takových pozitivních ohlasů jako minulým peckám, myslím si, že stále má co nabídnout. Nepopírám, že jsem během sledování musela držet svoji pozornost víc než obvykle, jelikož v ději se dá celkem jednoduše ztratit. Není to ovšem takový problém, tempo má film příjemně svižné a délka taky není přemrštěná. Snímek oslní bohatým castingem hvězdných tváří a pokud jste fanoušci nezaměnitelného stylu, vizuálně krásné záběry Vám prostě udělají den.. akorát s tím dějem to možná nebude taková hitparáda. Já se šla primárně pokochat, a tak pro mě kombinace pastelového kouzla s černobílým neširokoúhlým formátem fungovala bezvadně. Jestli na 4 hvězdičky, to si ještě rozmyslím. Děkuju:) ()

kkarx odpad!

Dekadentní pedowoodský audiovizuální teror, který vzniknul nejspíš jen proto, aby si Hanks mohl ošahat nějaké ty malé holčičky na place. Kdyby nebylo zakázané mučení, tak bych to pouštěl na smrt odsouzeným vězňům místo křesla nebo injekce. ()

BOURQUE

Z hereckej stránky supergroup, kde v podstate je každý na správnom mieste. Z kvalitatívnej stránky, v porovnaní s The French Dispatch, je to však malý „step back“. Škoda, pretože potenciál tu bol. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Olík

Že s panem režisérem vedu svojí malou soukromou válku se zmiňuji pod každým z jeho snímků…….co dodat, boj pokračuje. Zase je to on, vizuálně i vypravěčsky svérázný tvůrce, který se každým dalším počinem propadá hlouběji a hlouběji do bažiny jménem Wes Anderson. Ze specifičnosti se stává kolovrátek a mne to baví čím dál tím míň. ()

Rockerman

Tentokrát mě Wes Anderson moc nepotěšil. Přitom nechybí nic z toho, co zdobilo jeho předešlé snímky. Kýčovité barvy a kulisy, absurdní děj a dialogy a hvězdné obsazení. Událostí, které chtějí politici zamést pod koberec, i když je na to spousta svědků je ve světě na denním pořádku mnoho a udělat si z toho srandu je fajn, ale  byla to trochu nuda. ()

Ema57

Kdybyste si teď mohli dát cokoli filmového na zub, co by to bylo? Třeba Asteroid City? Je to film každopádně vybočující. Dialogy byly pro mne sice nějak zajímavější, než chvílemi vlekoucí se film a to hlavně díky vynikajícímu překladu Petra Putny. Dává mu retro švih. Kde jinde byste slyšeli slova jako hernajs nebo šmankote. V dialozích se také dozvíme, kolik lívanců a káv objednává táta pro sebe a své geniální princezničky - tedy pardon pro upírku, mumii a vílu, které to navíc umí prošátrat pod koberečky jejich zkolabovaného auta. Anebo co říkáte tomuto dialogu z jiné části filmu: tvoje máma se zajímá o astronomii?Ani ne. Zajímá ji hvězdná sláva. A to nemyslím nijak kriticky.Je to její práce. Být slavná. Jo, jo je to vtipné. ()

HenryIvan

Nikoho neprekvapím keď poviem, že filmy Wesa Andersona nie sú pre každého. Sam sa nepovažujem za fanúšika jeho diel. Asteroid City je filmom svojským, presne zaradeným a svojmu tvorcovi vlastným. Cinefili si podľa mňa na ňom pochutia. Ja som sa relatívne bavil. Prišlo mi to celkom humorné a aj sála sa bavila, čiže vtipné dialógy obstáli aj u širšieho obecenstva. Mal som pocit, že film má bombarduje takým množstvom presahov, odkazov či metafór, že som na väčšinu po konci až zabudol. Nebudem mu to však dávať za vinu. Takýto film si pýta ďalšie zhliadnutie. Neviem však či túto cestu ešte raz podstúpim, Wesove filmy sa pozerajú ťažšie. [AFF 2023] ()

Kingjiri

Asi už to bude tak, že Andersonův styl nebude nic pro mě, teda s jednou výjimkou. Zbylejch pár filmů, co jsem od něj viděl, mě spíš nebavily. Asteroid City je z mýho pohledu uplně nejhorší. Vůbec jsem se nedokázal naladit na příběh, spoustu ujetejch postaviček a styl humoru, kterej byl pro mě v drtivý většině na úrovni "vtipe vylez". Vyprávěcí scény už se mi zdály jako pořádnej WTF. Nějak mi to jako celek nesedělo, asi jsem to uplně nepochopil, ale je mi to srdečně jedno. Je s podivem, kolik známejch tváří dokázal Anderson pro takovejhle hodně divnej biják ulovit. Vedle zajímavýho vizuálu bylo taky herecký obsazení zároveň to jediný, co fakt za něco stálo, za což letí jedna hodně silná hvězda. ()

Nemmonn

Velmi zajímavý a neobvyklý film, což je u Andersona samozřejmost (je to první film co jsem od něho viděl). Hudba nebo taková ta grand canyon až pouštní atmoška se mi asi líbila nejvíce, no a proto bych raději film shlédnul spíše doma za slunečného počasí (hodnocení počítám i v případě, kdybych ho shlédnul doma). Na druhou stranu to ale byla docela nuda ngl a hodně rychle jsem se ztratil v příběhu, takže bych ani nedokázal vysvětlit o čem to bylo. Ještě musím pochválit obrovský cast, kde tu každou minutu vidíte jiného herce. 6,5/10 ()

quip

Lepsi a pristupnejsi nez Jodorowskeho Svata hora a pritom je to tematicky / messagi stejnej film. Ma moderni publikum ale bude lepe pusobit Asteroid City, ktere prinasi i modernejsi a prijemnejsi zazitek. Zazitek na 4 *, ale nejak si to ve me dneska fakt sedlo a tedy * 5. ()

Chystaný film Wese Andersona nabírá obsazení

Chystaný film Wese Andersona nabírá obsazení

13.01.2024

Ačkoliv zatím poslední celovečerní snímek Wese Andersona, komedie Asteroid City z loňského roku, patří k o něco rozporuplněji přijatým dílům tohoto svébytného režiséra, oblíbený hollywoodský tvůrce s… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)

Art Film Fest 2023

Art Film Fest 2023

16.06.2023

29. ročník festivalu Art Film Fest sa bude konať v dňoch 16. – 23. júna 2023 v Košiciach. Art Film Fest vo svojom programe ponúka mnohostranný priestor pre prezentáciu diel najnovšej svetovej… (viac)