Soukromá vyšetřovatelka tvrdí, že je silně paranoidní. Nastoupí proto do psychiatrické léčebny, aby tam přišla na kloub záhadné smrti jednoho pacienta. (Netflix)

RAFT

Tak,tenhle film se povedl i když španělské filmy moc nesleduji ,tohle se povedlo.Ani sem nevěděl že,film má tak,dlouhou stopáž.Za mě 80% ()

Toshio

Mohlo to bejt celkem dobrý, pokud by to nebyl podivný kvaziremake geniálního Shutter Islandu (smíchaným s Kukaččím hnízdem). Na rozdíl od něj to bylo hrozně průhledný. (Paulo, po Contratiempu fakt slabota). ()

movemat

Na Oriola mimoriadne slabé. Veľkosť jeho scenáristického umu a sofistikovanosti značných pre jeho predchádzajúce fimy sa tu odráža len v nepatrných odleskoch. Celý film od prvej minúty len čakáme na to, či to skončí možnosťou A alebo B. A to čakanie je proste nudné. Bez napätia a nejakých zaujímavých momentov či priebežných šokujúcejších zvratov. Strčiť to do 100 minút a vyšla by z toho aspoň priemerná detektívka na tri hviezdičky....Ako pozitívum, však, môžem hodnotiť hercov a prostredie. ()

Clark_Kent

Nevyzpytatelnost psychiatrické léčebny, promyšlená hra s divákem utužuje již tak hustou atmosféru. Příjemná a charismatická Bárbara Lennie. ()

papadoce

Dlhé, bez prekvapenia, so slušnou psychiatrickou atmosférou a kopou zaujímavých ksichtov. Technicky tomu nie je čo vytknúť, ale Španieli majú rozhodne v týchto časoch naviac. Netreba pozerať opakovane. ()

AlexUnited

Ten režisér Oriol Paulo je iný frajer. Ďalší jeho skvelý počin, opäť prepracovaný zamotaný scenár plný zvratov (niektoré prekvapili, niektoré sa dali vytušiť) a zas musím dať plný počet. Dve a pol hodiny stopáže ubehli ako voda a ja som bol po celý čas prikovaný k obrazovke so zatajeným dychom. K tomu fajnovo zobrazené prostredie blázninca s rozmanito podivným osadenstvom. A zástupkyňa riaditeľa veľká sympaťáčka – dosť som sa o ňu bál aby ju náhodou neodkrágľovali (teraz vlastne zisťujem že herečka ma zaujala už pred časom v špičkovom španielskom seriáli Vlasť). ()

angel.CZ

Na tohle jsem se hodně těšil, jelikož mám rád (v současnosti) nejlepšího španělského režiséra. Po pár minutách, mi přišlo, že už jsem to někde nejspíš viděl, ovšem kde? Po delším sledování, jsem už tušil konec a říkal si, že španělské předělání filmu s Leem z roku 2010 je dobre, bohužel se jedná opravdu o vybrakování filmu Prokletý ostrov. Film jistě stojí za shlédnutí. Bohužel aspoň pro mě, nepřinesl nic nového, jak tomu bylo u jiných režiserových snímků. 55% ()

Pete

Cesty Oriola Paula již nejsou tak nevyzpytatelné. Zde chtěl možná vytvořit jakýsi Přelet nad Prokletým ostrovem, což je sám o sobě dost šílený nápad. Tentokrát se mu to však vymklo z rukou, snad chyběl přísnější dramaturg/producent, a tak to jeho slavné překrucování zápletky nemá ten účinek, jako dříve. Opájí se natolik svými pověstnými zvraty a pointou, že zapomíná na diváky, a na to, aby pro ně byl děj zábavný, či alespoň záživný. Tento film je především příliš dlouhý, jelikož pro tak fádní historku by stačila bohatě poloviční stopáž. Střípky zápletky skládají smysluplný obraz až po více než 2 hodinách, a zajímavý je pak jen samotný závěr - jenže kdo tak dlouho vydržel, a už dávno neusnul? Oblíbený Španěl mě po výborné Nevině docela zklamal, a na třetí hvězdu to tak u mě dneska nedotáhne. ()

DJ Kritik

Film o blázinci, v ktorom vládnu zvláštne pomery a preto aj dej tohto filmu je zvláštny a plný nelogických scén na ktoré už potom naväzujú ďalšie koniny. ()

mata77

Oriolovi Paulovi sa podarilo natočiť celkom slušnú detektívku, avšak so zápletkou, ktorá už nie je až tak originálna a preto je film odsúdený na vysokú dávku predvídateľnosti. Ďalšia vec, ktorá ma zaskočila nepripravenú, bola dĺžka filmu, o ktorej som nemala potuchy. Stopáž teda bola tou skúškou správnosti, či som dejom zaujatá tak silno, aby som film dopozerala na jeden šup. Nestalo sa. Nebola to vyslovene nuda, ale hromady dialógov v rozprávačskom móde, ktoré príbehu nedodávali dostatočnú iskru. Paradoxne boli ale potrebné na to, aby sa dej nezamotal do nespočetných slučiek a zvratov, ale zostal jasný a pochopiteľný. Film vylepšuje prostredie, v ktorom sa natáčalo a podarený casting. ()

hematop92

Oreo, to ti moc tentokrát nevyšlo. Španělský prokletý ostrov, který se přesouvá do psychiatrické léčebny pod taktovkou skvělého nimánda z pyrenejí ve mně vzbudil velké očekávání a dopadlo to zklamáním. Určitě bych tomuto můvičku nevpálil méně jak tři hvězdy, protože na to mám moc Paula rád, ale bohužel jak už to bývá, tak poslední roky stojí za hovno. Covid, Babiš, Ruské denacifikování, cena eidamu 49 kč za 100 gramů a teď i ty filmy. Šahám po červené tvorbě a vždy se spálím. Asi jsem už moc náročný a rozežraný divák, který ale zas nechce toho moc ne? Chci na konci filmu si utřít slinu a zařvat z plných plic WOW! Bohužel poslední dobou si utřu smuteční slzičku a zařvu : WOW, to zas byla, ale překombinovaná číčovina. ()

MT_Y

! SPOILER! Trošku jsem nepochopil ty negativní komentáře. Mě osobně se to líbilo od začátku do konce (Ano to že je to tak jak to bylo a ten závěr nebylo překvapení dobře), ale dle mě to bylo hezky zpracované. Člověk si k postavám udělá i nějaký ten vztah. A nechápu co bylo k nepochopení na závěru? Jak jsem tu zde pár komentářů četl že závěr byl nejasný? Já myslím že byl jasný víc než dost... Vlastně mi ve finále bylo líto doktorky a doktora (těch mladších) neboť se té "pacientky" zastali aj. A ve finále no bohužel.... Za mě super film, stopáž mi nevadila (přece jen určitá část se jen vysvětlovala- za mě Teda to bylo jasné od začátku) a pro právě co nejlepší pochopení vč. Závěru to byla za mě byla stopáž tak akorát... 10/10 ()

Maraboy

Hodně přahaluzený příběh. Zvratů je tam tolik, že konec Vás nijak nepřekvapí a člověk má malé deja-vu, že tohle tak nějak čekal. 70% ()

TesterX

S naprosto velkym ocekavanim od titulu Contratiempo jsem dostal velmi slaby odvar, kde se par momentu ztraci pod spoustou chyb a nelogicnosti, coz je neco, co bych tu rozhodne necekal. Vsechny postavy jsou strasne nesympaticke a zpusob vypraveni je v mnoha momentech dost nezazivny. Odhalujici finale neprinese nic prekvapiveho a cela ta dlouha, byt remeslne slusne natocena nuda skonci s pachuti v ustech. ()