Reklama

Reklama

Villa Lucia

  • Česko Villa Lucia
Trailer 2

VOD (1)

Obsahy(1)

„Skutočná“ komédia Villa Lucia rozpráva príbeh trojice kamarátov, ktorých ešte aj po tridsiatke spája spomienka na spolužiačku zo strednej školy, Luciu Renerovú (Hana Vagnerová). Cyril (Juraj Hrčka) si po niekoľkých teatrálnych pokusoch o samovraždu kvôli Lucii lieči nervy v psychiatrickej liečebni a práve dnes sa jej chce v rámci terapie za všetko ospravedlniť. Gorazd (Michal Kubovčík) je s Luciou zasnúbený a práve dnes musí svoj vzťah pred nestabilným Cyrilom utajiť. Svätopluk (Martin Meľo) sníva o tom, že práve dnes má poslednú šancu dať starú partiu dokopy. Snaha raz a navždy urovnať nevyriešenú minulosť privedie rozhádanú trojicu až do Luciinho rodného domu, kde hrdinovia narazia na ešte väčšiu prekážku. Nestráženú starú vilu nad mestom majú totiž práve dnes v pláne vykradnúť dvaja skorumpovaní policajti – Jánoš (Vlado Černý), ktorý sa chce pred odchodom do dôchodku za každú cenu zabezpečiť „posledným džobom“, a jeho zakríknutý synovec Rudo (Tomáš Mischura), ktorý so strýkovým plánom ticho nesúhlasí. Zlodejom neochotne asistuje beznádejne poverčivý taxikár „Džeremy z Vrakune“ (Zdeněk Godla). Nastáva noc plná akcie, komických situácií a vtipných dialógov. Prežijú iba tí, ktorí držia spolu – hoci aj proti svojej vôli... Lebo „tú pravú“ môže mať iba jeden. (Bontonfilm SK)

(viac)

Videá (2)

Trailer 2

Recenzie (45)

HugoCiz 

všetky recenzie používateľa

Prvních dvacet minut jsem doufal, že uvidím novou slovenskou černou komedii, která by mohla nadchnout, a vše tomu nasvědčovalo. Bohužel, nesmyslnost děje graduje každou novou minutou a příběhu padá řetěz. Se sebezapřením jsem dokoukal a doufal, že se vše vrátí do úvodní dynamiky, ale bohužel jsem se nedočkal. S tak hloupým scénářem se dobrý film prostě  natočit nedá. ()

Slepejsek 

všetky recenzie používateľa

Stylem hodně připomene nedávno uvedeného INVALIDU - další pokus o bláznivou jízdu jednou nocí, kdy se protnou cesty pár normálně potrhlých jedinců (což má trhat bránici a brát dech jako horská dráha). Jestli se INVALIDA (díky svému vozíku?) ještě držel při zemi, tady si autoři neberou servítky a létají jak nízkorozpočtové aerolinky natripované kdejakým sajrajtem. Scény si protiřečí, postavy se přebarvují jak chameleoni, příběh se bortí na každém rohu, vtipnost je téměř permanentně v kabátku trapnosti (policie a podsvětí, dobývání trezoru, asijská ambasáda, ...) takže divák nevěřícně zírá, cože to byl kdo schopen "vymyslet"... Dvě asociace jako bonus: 1) ani po dortu Pejska a Kočičky bříško tolik nebolí; 2) kdybych měl film sledovat znovu, vypadalo by to asi jako převýchova hlavního hrdiny v Mechanickém pomeranči ()

Reklama

bodo1 

všetky recenzie používateľa

Ja neviem, asi to bude tak, že spoločnosť je nadopovaná Markíza Nova JOJ samé blbiny ani to nemám naladené, samé Super dance, pečie Česko aj Slovensko, som kokot v priamom prenose, Babiš Fico Putin a potom im takto jebe a natočia pre jednoduchých imbecilov takúto sračku. Už som sa ojebal pri tom Invalidovi a teraz som za to neplatil v kine, chválabohu. Trápna nehumorná pičovina. Zlatá Česká filmová tvorba za bývalej republiky ()

AndrewNewman 

všetky recenzie používateľa

Po skvelom a nápaditom Invalidovi tu máme opäť návrat k dramaturgickej neschopnosti, hereckej impotencii a scenáristickej tuposti. Pritom nápad bol celom svieži, aj keď nie príliš originálny, ale zábavná jednohubka sa z toho rozhodne dala urobiť. Bohužiaľ nestalo sa. Celé to pôsobí neskutočne prvoplánovo, aj keď sa scenárista tvári, že celý koncept mal v hlave premyslený už roky. V skutočnosti sa podaril akurát tak poriadny trapas a film, ktorý rozhodne zapadne prachom. Jednu hviezdu dávam za ako vždy solídneho Godlu a ako tak znesiteľnú autonaháňačku, ak to tak vôbec môžem nazvať. ()

SeanLSD 

všetky recenzie používateľa

Scenár je na slovenské pomery neuveriteľný a réžia veľmi profesionálna, ale kríva timing scén a herecky je to trochu nevyrovnané. Nikto však vyslovene netrčí - v negatívnom zmysle. V pozitívnom sa nad všetkými týči hlavná postava - Vlado Černý doslova kraľuje, v našej kinematografií je takto presvedčivo zahratý výrazný žánrový charakter úplným zjavením, zvlášť s prihliadnutím k tomu, že nejde o nejakú extra známu tvár. Ale celú VILLU LUCIU ťahá ako parný stroj lokomotívy, bez ktorej šťavy by film výrazne zrozpačitel. Za zmienku ale stojí aj veľmi statočne sa s náročnou rolou pasujúci Juraj Hrčka. A na ďalšie Kollárove veci som ozaj zvedavý! ()

Galéria (11)

Zaujímavosti (1)

  • Film sa odohráva aj nakrúcal v Bratislave, avšak vila samotná sa nachádza v Brne. (iMbUS)

Reklama

Reklama