Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

peppe

Tak první půlhodinu jsem si myslel, že jde o přírodopisnej dokument, no a pak se to trochu rozjelo, ale ty indiáni fakt nic moc, nato že v 18. století ta indoška to zvládla jako prd...no nevim. Scéna s medvědem asi nejlepší, jinak predátor je tu nakonec takový spíš nemehlo - no nic, jednou a dost. ()

str0001

Velmi povedené. Nejkrásnější  na celém filmu je, to úžasné napětí od začátku až do konce. Nechybí zde ani pořádná dávka akce, ala 90. léta. A celkově velmi dobrá kamera v perfektním prostředí. Skoro jako Poslední Mohykán.  Za mě mohu jen doporučit. ()

lineker

Takže pod Disney vlajkou se nám do řady lovců příšery z vesmírů přidává i Pocahontas.  V podstatě nic proti, tvůrci animáků nám ten lov trošku okořenili sourozeneckou vztahovkou a přisladili trochou patosu. Ten vývoj od prvního ( suverénně nejlepšího ) Predátora se asi tak trochu dal očekávat. Dělají nám z toho čím dál sladší sračku. ()

PachoSK

Napätie porovnateľné s jednotkou. Fantastický nápad zasadiť dej do obdobia, keď ešte Amerika patrila indiánom. Žiadne nuke bomby, helikoptéry, drony, preexponované výbuchy...úplne postačilo pár tomahawkov, šípov a lukov...skvelé. Sympatická hlavná hrdinka, predátor nadupaný, atmoška skvelá. Jediné mínusko za nedostatočne dotiahnuté CGI efekty. Scéna s medveďom, vlkom a levom bola počítačovo zvládnutá tak na pomery z pred desiatich rokov, teraz je to už trochu nepostačujúce nakoľko sa píše r.2022. Predátor bol dotiahnutý na jedničku s *, ale ostatné zvery boli ako vystrihnuté z PS hry :). Každopádne výborný film, tlieskam **** ()

Qwat

Velmi příjemné překvapení. Konečně zase jednou predátor v duchu Predátora, tzn. jedničky. Kamera, režie i hudba (Pemberton z krále Artuše evidentní inspirace) bez námitek. Samozřejmě scénář má mezery, totéž efekty (ty asi nejvíc) a dialogy, ale wtf, tohle neuráží odkaz, naopak! Nějakou takovou svébytnou věc jsem čekal od Blacka, ale dostal až od Trachtenberga. ()

PepeDSt

Po trápnom Predátorovi - Evolúcia, tu máme aspoň priemerný film, spracovaním vyzerá trochu ako fan film. Návrat do divočiny a zobrazenie mierne zmeneného Predátora je fajn. Atmosférou a hudbou ktorá to dokresľuje za jednotkou ale veľmi zaostáva(dokonca aj za dvojkou), aj keď sa o to režisér viditeľne snažil no nepodarilo sa. Tiež tomu chýbalo pár minút v prvej polovici aby sme trochu spoznali členov kmeňa tak ako tomu bolo v prvom filme kde sme charakter členov Arnoldovej jednotky mali možnosť spoznať a ich smrť bola o to zaujímavejšia. Takto to boli len nezaujímavé postavičky ktoré môžeme odrátavať vždy keď sa stretnú s predátorom(mínus jeden indián, druhý ...) Hlavná herečka skvelo zapadne do  filmu pretože jej výkon bol tiež priemerný a jej súboj s Predátorom na záver už bol dosť úsmevný. Plus s chuti som sa smial na scénach kde boli tie komické postavičky francúzov, tak francúzi a komédia to ide k sebe. ()

lukas.pukas.

Je to tak  ,zta malo peněz hodne muziky , a přesně tohle to potřebovalo ,  sice cgi medvědi jeleni to na ukor peněž  odnesli ale predator byl super , všechno co jsme chtěl tam bylo , až na konečnou kurevskou naplanovanou nahodu ktera se mohla trochu udělat jinak ale budiž odpuštěno , a včil se do toho najebe 100mil dolaru a natočí se neskutečna sračka .(kežby další pokračováná bylo ještě tajemnější a propracovanejší ) 70% za ten ne moc ovedený konec . ()

CampaHD

70 % - prekvapivo dobré, príjemné postavené na dobrej dobovej atmosfére a pozeratelnej kamere, Predátor je tam naozaj doplnok a celé to stojí hlavne na indiánskej atmosfére. Nič sa neopakuje a nevykrada a ako celok to baví. Nie je to žiadna pecka no prvom diely je tento najzaujímavejší. Amber som najprv nespoznal, no potom som si spomenul na Hell or High Watter kde som ju zazrel a ten film mi utkvel v pamäti, dodnes sa mi páči. ()

Dody345

Šel jsem do tohoto filmu s otevřenou myslí a čekal jsem co z toho bude. Až do finále jsem si myslel, že by to mohly být 3 fajn hvězdy, ale po tom finále jsem tu jednu hvězdu musel prostě ubrat. Dále budou následovat i spoilery. To, že Naru nikdo z dalších indiánů nechce na lovecké výpravě, ale její bratr řekne, že umí dobře stopovat, tak proč ne, tak už to bylo zvláštní. To jako žádný z indiánů, kteří byli vyslaní, aby našli jejich dalšího člena, kterého napadla puma, neumí stopovat? Ale budiž. To, že pak při lovu se musí poslechnout znovu Naru a její způsob lovu pumy, tak znovu budiž, protože o tom rozhodl její bratr, který měl určité postavení. Poté co se Naru probudí ve stanu po středu s pumou a sotva se hýbe, tak chce jít zpátky a pomoct bratrovi. Jak by mu jako pomohla, když se sotva hýbala? A jak řekla její máma, kdyby chtěl její pomoct, tak ji neodnese zpátky. Poté zvolí jejího bratra náčelníkem a ona místo, aby mu to přála, tak na něj celou dobu během jmenování naštvaně čumí a pak uraženě odejde, protože to nebyla ona, kdo ulovil pumu. Ten provázek na sekeře vypadá sice fajn a mohlo to být zajímavé, ale ona to potom vytahuje tím švihnutím z těch stromů atd. jakoby to tam bylo přilepené suchým zipem (ani v tom případě by to nešlo tak lehce) a přišlo mi to strašně hrozně umělé. Její psí společník byl super. Predátor byl zpočátku zajímavý. Sice šel do soubojů po hlavě (alespoň se zvířaty) a dostal celkem naloženo i on, ale bylo to zajímavé. Ale jaký je přesně jeho kodex nebo něco podobného? V jedničce s Arniem to bylo vysvětleno tak, že na tu ženu tehdy nezaútočil, protože neměla zbraň, ale tady je to prostě nějaké divné. První zmasakruje tu skupinku indiánů, ale Naru nechá utéct a pak ji nezabije, protože je secvaknutá tou pastí. Tak jsem to bral, že když je člověk bezbranný (i když ona měla u sebe pořád zbraň), tak nezaútočí. Potom zmasakruje celou francouzskou armádu. Souboj predátora s bratrem Naru byl docela fajn, ale předcházelo tomu, že zabil toho Francouze bez nohy. Ale proč? Vždyť on ležel, byl bez nohy, nehýbal se, neměl žádnou zbraň (oproti Naru v předchozí situaci s pastí, kdy měla zbraň a i se hýbala), ale i tak ho zabil. A potom to finále? Vždyť to bylo úplně k smíchu. Predátor jde zabít toho velitele Francouzů, který taky nemá nohu, leží, nemá zbraň (poté co nešlo vystřelit, tak ji hodil pryč) a celkově je bezbranný a doslova projde okolo Naru, která mu jen ustoupí a pak ho zezadu střelí do hlavy. Jako až do této chvíle jsem si myslel, že ten predátor je docela v pohodě, ale v této a následujících chvílích mě napadlo, že to musí být ten nejdeb*lnější a nejslabší predátor a byl tu vysazen ne proto, aby si zažil nějakou zkoušku, ale protože se ho prostě chtěli zbavit. Jako to finále, kde Naru v souboji 1 na 1 dávala na frak predátorovi byl fakt k smíchu. Ona ani nevyužívala nijak pasti a třeba svou chytrost, ale prostě normální boj z blízka. A predátor, který zvládl předtím medvěda, skupinu indiánů a i celou armádu Francouzů, tak dostával na prdel. A pak to jak se sám zastřelil? Ty jeho střely potom zamíří směrem, aby trefili laser, ale aby z metru netrefil první Naru? Potom co ji zastřelil, tak by se to teprve mělo stočit. Ale to prostě je fakt tak deb*ilní, že mu nedojde, že nemá přilbu? Prostě těch náhod a nesmyslů, aby to vyhovovalo příběhu je fakt moc a jestli dvojka má být podle těch titulků to, že další lodě přiletí k indiánům, kde je Naru náčelnicí, tak to fakt raději ne. Potom co se podívám na Predátora s Arniem, abych si spravil chuť, tak se podíval asi i na Evoluci o které jsem si myslel, že je to blbost, jestli jsem tomu náhodou nekřivdil. Jo a proč indiáni někdy mluvili anglicky a někdy svým domorodým jazykem? Měli využít jen jeden jazyk a bylo by mi vcelku jedno který, ale takhle to bylo vážně divné. () (menej) (viac)

OsahuKimina

7/10 Po zjištění informace o plánovaném Predátorovy pod křídly Disney+ a jeho zasazení mezi Komanče jsem se zhrozil a raději nic nečekal. O to víc srším nadšením, jaká se z toho vyklubala v rámci série konečně uspokojivá, poměrně originální Predátoří podívaná, která si dokázala vybudovat svoji vlastní atmosféru se špetkou nostalgie na první a nejlepší díl značky. Řádné budování napětí, přímočarost děje a promyšlená choreografie bojových scén ve vizuálně lákavém Indiánském prostředí americké divočiny 17. století, se ukázalo jako dobře namíchaný koktejl. Sympatická a neokoukaná hlavní herečka se do role vžila a působí uvěřitelně, celý film dokázala utáhnout s hlavou vztyčenou a to doslova. Ani na chviličku mě nenapadlo jak by ve skutečnosti taková konfrontace mimozemského monstra a drobné dívenky působila neuvěřitelně. Škoda jen, že samotný Predátor a celé jeho lovecké představení působí tak trochu... slaně a nemastně. S několika hloupými situacemi, kde si vyloženě říkal o to aby ho zranili a zabili. Ve výsledku si film na nic jiného něž má nehraje a tvůrci takzvaně "uhodili hřebíček na hlavičku". Myšlenka o možném pokračování a zasazení do další historické doby a prostředí by mi zněla lákavě. Pro sérii by to bylo skvělé momentum na kterém by se dalo nadále stavět. ()

FildasCZ odpad!

Upřímně tohle je fakt obří zklamání roku. Dostal jsem se k tomu jen díky hype a tomu, že údajně je to nejlepší predátor od dob 1 dílu a v průběhu dívání jsem si říkal, na co se sakra ty lidé dívali. To jim nevadí ty chyby ve filmu ? To jim nevadí ty nesmyslnosti ? Že je to utahané a akce je až ke konci plus něco dřív ? Kdyt je to úplně směšné. Parta zálesáku jde lovit a mezi tím je loví lobotom.  Takže ted k věci. Hrdinka, co loví jelena sekerkou, zajíce sekerkou a pak prostě si na to dá provaz a hele je ze mě ted dokonalý ninja a bohužel ne není. Vidíme, jak neumí ulovit ani králíka a pak bravůrně ke konci sundá lobotoma, co rozseká bandu panáků, jako nic. Jako vážně ? To je tak těžké udělat remake predátor, kdy bude znát divák bezmoc postav, surovost a pořádnou dávku atmosféry ? Ne, musí tam narvat indiány, co mluví anglicky s hlavní hrdinkou, která je hotový ninja. Ty dialogy vymýšleli ze záchoda, a nebo po kalbě ? Viz třeba, jak říká bratrovi " pozor namočíš si tětivu" ok kdyby to říkala, nějakému člověku, co neví, jak se zachází s lukem, ale bratrovi, co je lovec ? Vůbec ty dialogy byly snad horší, než když je člověk vyplivne z translátoru z nemotorné indiánky se najednou stane ninja a lovec, který podcení terén a dostane se do tekutého bahna, ze kterého se hravě dostane. O pár sekund si můžeme všimnout, že v rychlosti umyla. Predátor lobotom viz lovení vlka, a nebo králíka, kterého si pak vystavil ? Jako líbil se mi, jak vypadal, ale prostě  monstrum z obří silou, co hodí s medvědem, jak kdyby to byl prázdný vzduch, pak hodí na konci s indiánkou a nic vůbec nic se jí nestane ?  Další scéna,, kdy bratra zajmou a je vidět, jak ho říznou nožem přes celé tělo a jeho sestra, co to vidí se ho pak zeptá.  Zda je  zraněný ? Ne to je jen od borůvek..... U těch dialogů jsem fakt trpěl.  Jediné, co sotva za to  stálo byl  nemotorný boj, když si odmyslím, jak probíhal, co se tam dělo a nedělo a jak to bylo uděláno amatérsky a ke konci rychle rychle už nám končí stopáž. Defakto to kluci shrnuli za mě a lépe. Tohle je prostě špatně. Odpad by to nebyl, kdyby tam nebyla vtahováno to, co se v posledních rocích děje. A to, že je tam žena je ok, ale už ne jak to vlastně bylo natočeno. ()

rostsoft

Konečně po dlouhé době velmi podařené sci-fi. Tato verze predátora, je srovnatelná s tou úplně první, ale tentokrát není hlavní hrdina svalnatý muž, ale křehká dívka, což tomuto filmu dodává úplně jiný rozměr. A i zde bylo nutné porazit lovce z jiné planety lstí a ne svaly. Doba, do které to bylo zasazeno, je taktéž dobrou volbou, která tomuto filmu dá úplně jiný šmrnc. Výborný výkon sympatické mladé herečky Amber Midthunder z tohoto díla dělá velmi dobrou podívanou. ()

melmoth

Trachtenberg a spol. nám naservírovali vynikajúci film, ktorý ladne spája naturalizmus jednotky s komplexnosťou druhého dielu. Pri tom všetkom si Prey dokáže udržať vlastnú tvár a splniť prakticky všetky divákove očakávania. Je to lepšie ako Arnoldovo dobrodružstvo? Nie. Avšak, minimálne za mňa, sa mu vyrovná. Viac tu ()

Ferguson

Nápad dobrý, ale zpracování velké zklamání. Místo málomluvných indiánů, kteří se připravují na svojí budoucí výzvu v podobně nových osadníků, tu máme beverly hills filosofující o postavení žen ve společnosti a "bestii" Predátora, který vypadá jako já, kdybych si na hallowen vzal predátorskou masku o oblek. Medvěd se pohybuje hůře než vlk v "Třech bratrech". Těšil jsem na lovecké rare orgie ve stylu Revenanta a dostal jsem Pocahontas. Nicméně pár scén slušných. ()

Elanornegra

Boli chýry, že sme sa dostali konečne dôstojného predátora a predčilo to moje očakávania. Arnoldov predátor je moja srdcovka, pokračovanie s Gloverom si taktiež rad pozriem kedykoľvek. A mame tu ďalekého do partie. Vynikajúci sci-fi western, od úvodu plny akcie. Krásne prostredie ako v Reverantovi, skvele hudobne motívy. Veľmi slušný scenár a hlavne je to cele uveriteľné aj vďaka šialenej Midthunder. Prekvapenie roka….95% ()

LEFTFLANK

No, až také nadšenie ako niektorý zdieľať nedokážem. Oproti poslednej Evolúcii je to veľký krok nahor, ale historicky, lingvisticky a občas dramaturgicky zakopáva film na výraznej dĺžke, že to nejde prehliadnuť. Každopádne pozerateľné to je, soundtrack ladí, hercov nenarúbali v lese a efekty ušli. Navyše príjemná stopáž na súčasnosť. Načo vypchávať film vatou aby to malo o hodinu naviac. Tempo je udržané solídne a takmer bez zbytočných marazmov. Je zaujímavé koľko tam je kdejakých vsuviek( predátor vs. vlk a pod.) a pritom to nie je rušivé. Možno po 10 rokoch budem mať chuť si to pozrieť znova. Pre mňa stale platí, že druhý naj Predátor film je z 2010 čo sa týka priblíženia sa k tematike "jungle hunt" bez doslovného copypaste, ale toto je výborný atmosférický predátor s výborným nápadom. Síce som s hviezdou dolu, ale spokojnosť. Palec hore ()

Zaks

Výborná pocta prvému Predátorovi z roku 1987 s Arnim. To už je ale doba! K dokonalosti tomu všetkému však vždy kúsok chýbal. Od miestami dosť mizerných digitálnych trikov (medveď), cez neviditeľné gore na pozadí až po hyper namakanú mladú dievčinu. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023