Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

ghoston

Né, takhle né! Je to nezajímavé, postavy nejsou propracované, scénář přiblblý. Hollywood se tím zase netrápil. Napětí zde nefunguje. Holka bojuje s Predátorem, tak určitě. V pokračování bude Predátor bojovat s partou desetiletých skautů a ti vám všem teprve ukážou, zač je toho loket. ()

Phillippus

Mimoriadne nudne a utahane bushcraft video s Predatorom ako kulisou. Predator, ako ho pozname, by indianku vykostil, urezal by jej hlavu a v polovici filmu by uz bol na domovskej planete a mal by oblecene pyzamo. Tu vidime impotenta, ktory ma jasnu fyzicku a tecnologicku nadvladu, ale gentlemansky necha damu vyhrat. Za prava zien treba bojovat, ale nie podvadzanim. ()

W00DY

Pro mě příjemné překvapení. Nejlepší predátoří film za posledních 35 let. Lepší je jen originál s Arnoldem. Super je nápad zasadit příběh do 18. století mezi Komanče. Možná by stálo za úvahu pozvání tohoto návštěvníka z vesmíru i do ČR 21. století i tady by mohl lovit komanče do sytosti. Hlavní hrdinka je celkem uvěřitelná. Nesnaží se z ní násilně udělat feministickou superženu, ze který by se i Dutch podělal strachy. Tvůrci filmu měli naštěstí koule a nechali je i predátorovi a ten je zatím ještě "muž". Snad mu je v budoucnosti neufiknou a nebude lidi lovit predátorka s mohutným arzenálem v kabelce, růžovými dredy a nalakovanými pařáty. ()

jenspifa

Asi opravdu od prvního dílu nejlepší film. Ty poslední srajdy ani nepočítám, a Dennyho mám rád už jen z nostalgie, takže tomu to přiblblý pokračování odpustím. Ale tohle bylo něco. Musím to dát ještě jednou, ale zatím to je na 4 pecky z 5. 75% ()

DannyBoy

Návrat postavy predátora dopadl mnohem lépe než návraty postav z jiných filmů. Je zajímavé podívat do jiné doby a civilizace. Je nám zde dobře popsán hlavní charakter, se kterým se můžeme ztotožnit a rozumět mu. Akce je skvělá a je super vidět Predátora předvádět své nové "hračky". Ačkoli CGI efekty nejsou nijak revoluční, avšak dostačují a nikoli do očí bijící. Samozřejmě jako u všech filmů s Predátorem musíme počítat, že se zde moc nehraje na fyzikální zákony. To jde vidět hlavně při závěrečném boji. Tam je nutno trochu kritizovat práci s kamerou, jelikož člověk moc neví, co se tam děje. I tak je to příjemné pokračování jednoho z nejvíc legendárních filmů ()

Moonwalker

Od začátku jsem se hodně bál co z toho bude, a říkal jsem si že doufám že to nebude jen další odpad, a ono ne. Nakonec mě film velmi mile překvapil, ať už zasazením, prostředím nebo obecně vzhledem Predátora či hlavní hrdinky Naru, která mi byla velmi sympatická po celou dobu sledování. Za mě opravdu velké překvapení, já bych upřímně byl rád za nějaké pokračování, protože jsem se po celou dobu nemohl odlepit od sledování tohoto velmi kvalitního snímku, a ne není to myšleno sarkasticky. Hudba mě taky hodně bavila. Nebylo to vůbec špatné. ()

boss123

O novom filme od streamovacej spoločnosti Hulu s názvom Prey som sa dozvedel len týždeň pred jej vydaním a o to väčšie bolo moje prekvapenie, keď som sa dozvedel, že sa jedná o film zasadení do mytológie jedného z najznámejších filmových lovcov a tým bez pochýb je Predátor. Prvý trailer má nijako extra nepresvedčil. Zaujalo ma, ale obdobie, v ktorom sa odohráva. Predátor medzi indiánmi sa mi zdal ako celkom slušný nápad. Skôr som sa bál, ako ho tvorcovia spracujú a vlastne aj celý film. Za, čo musím tvorcov pochváliť tak to je celkovo zasadenie, a to, ako sa predátor chová. Ešte to nie je taký skúsený lovec ako v prípade dnes už filmovej klasiky s Arnoldom Schwarzeneggerom . Postupne sa učí a naberá skúsenosti. Ale aj napriek tomu, že to nie je až taký skúsený lovec je pre kmeň Indiánov veľkou hrozbou. Hlavná hrdinka a jej brat sú dá sa povedať ústredné duo. Ich vzťah je podaný pomerne presvedčivo a nemal som problém im ho veriť. Ich život vo vtedajšej dobe je rovnako tak veľmi dobre predstavený a naozaj som si pripadal, ako v tom storočí kedy sa film odohráva. Vyobrazenie vtedajšej doby sa, teda vydarilo a rovnako tak výborne sa podarilo zobraziť aj správanie predátora ako ešte pomerne nováčika na planéte Zem. Krajina, v ktorej sa film odohráva je kamerovo krásne nasnímaná. Kameraman odviedol kus dobrej roboty a je naozaj na, čo sa dívať. Či už sú to zaujímavé kamerové uhly alebo celkové komponovanie niektorých scén takmer až do podoby obrazov. Zvuk je parádny a aj bojové scény sú výborne natočené. Sú prehľadné a dobre sa na ne pozerá. Jediný problém som mal asi so scenárom, ktorý nie je veľmi objavný a v niektorých úsekoch mi prišlo, že trošku odpisuje od svojho staršieho kolegu. V niektorých scénach sa postavy rozhodovali pomerne zvláštne a úplne mi to ku ich charakterom nesedelo. Nejakej ten krvi sa divák dočká, ale v niektorých momentoch mohli tvorcovia viac pritlačiť a ponúknuť ešte viac gore momentov. Podobný problém som mal aj s emocionálnymi scénami. Tie na viacerých miestach veľmi nefungovali, čo je škoda. Napriek tomu som spokojný. Od pôvodného filmu je práve toto pokračovanie pre mňa najlepšie. Nie je to nejaké veľké umelecké dielo, ale to, čo robí a v čom by mal vynikať tak to zvláda nadmieru dobre. Čiže musím tvorcom zablahoželať. Zvládli to, čo sa pre nimi nepodarilo aj skúsenejším filmárom a v, čo už snáď ani fanúšikovia nedúfali. A to je to, že sa im podarilo natočiť kvalitný film, ktorý ukazuje predátora vo svojej pravej podobe nezneužíva a neznehodnocuje cestu, ktorou sa vydal prvý predátor a pridáva pár ingrediencií navrch čím sa trošku odlišuje od predošlých pokračovaní. Aj, keď v tomto bode sa tvorcovia mohli odlíšiť kľudne ešte aj viac. Moje hodnotenie je osemdesiat percent a štyri hviezdy z piatich a viac už nemám, čo dodať. Som spokojný. ()

testaudience

Nový predátor sa nesie v lepšom svetle ako jeho predchodca . No pod rúškou Disney company aj celkom trpí ... Prey by som popísal asi takto :  2/3 stopáže vyslovená nuda . Nenašiel som nič prínosné k príbehu pozeraním sa hodinu   na pseudoindiánov , bolo to len na vyplnenie potrebnej stopáže filmu .  CGI úroveň žalostná . Predátor v celku ušiel , Arzenál bieda .  Jediná vec sa mi páčila a to bola krvavosť ale to ozaj nestačí . Premáhal som sa nedať tomu odpad ale zachránila to scéna Predátor vs Medveď ... Záver Disney Company dokurví všetko čoho sa chytí a celkový dojem z filmu ako by som pozeral Televízne nízkorozpočtové Céčko ()

AmunRa

V lovu jsou vždycky dvě cesty - silného porazí silnější v přímém souboji nebo chytřejší nějakou pastí a kličkou. Predátor jde tou první cestou a dokazuje, že on je ten nejsilnější parchant v okolí. Lidé bývali v historii často ti slabší a tohle je náhled toho, jak museli uvažovat při lovech na medvědy a podobnou velkou havěť. Skvělá atmosféra, výborný scénář, překvapivá Amber Midthunder a zábavné pomrkávání odkazy z kultovního prvního dílu. Skvělá práce! ()

Holly_Molly

Oproti původnímu filmu (kterej teda v mých očích taky neni kdovíjakej zázrak) je tahle novinka slaboučkej odvar, kterej sice nepostrádá spoustu hezkých záběrů přírody ale zase postrádá atmosféru, kterou první film rozhodně měl, jakýkoliv budování postav nebo děje (minimálně v první polovině, kde se prakticky neděje nic divácky zásadního ani informačního)..Druhá polovina je sice podstatně zábavnější, ale kromě pár cool scén, soubojů a Predátorových gadgetů nic víc nenabídne..Navíc se tenhle týpek nechá vypnout takovym stylem, že je těžký uvěřit kolik borců předtim dokázal sejmout doslova jednou rukou...I přesto to ale byla aspoň v tý druhý půlce dobrá zábava, na kterou se fakt hezky koukalo a s rodinkou jsme se u toho celkem nasmáli, takže aspoň něco a ve výsledku i tak užitej film. :-D ()

Skylord99

Nejsem nějaký extrémní fanoušek Predátora. Viděl jsem ho snad jen jednou. Když jsem se ale dozvěděl o tom, že další příběh se odehraje v minulosti mezi indiány, chtěl jsem být u toho. A sakra, chci víc takových filmů. Filmů, který se točí venku a ne před zeleným plátnem. Filmů, kde se používá praktických efektů. Filmů, která mají takovou akci a výpravu. Snad se dočkáme víc takových přírůstků nejen ve světě Predátora, který to sakra potřeboval. A příště možná i v kině. 9/10. ()

motyka52

Jéminánku, já čekal blbost a ona to byla taková nekompromisní zábava. Poctivá řezničina, přehledné a nápadité souboje (a není jich málo), sympatická hlavní hrdinka a celé je to navíc v příjemném - takovém "nepredátořím" - prostředí. Prostě hezký kontrast prosluněných prérií, stinných lesů a utrhaných hlav. ()

BruceTichac

První polovina filmu nudná, druhá polovina lepší. S jedničkou absolutně nesrovnatelné, ale rozhodně koukatelnější, než všechna předchozí pokračování. ()

darkchipmunk

Stavět námět Predátora na realistický motivaci mi připadá dost zcestný, když celá predátoří značka vychází z nahazování: "Co kdyby se E. T. potkal s Rambem". Tím pádem je možný, že většina výtek opravdu vyplývá z podprahový nebo uvědomělý misogynie zakomplexovaných idiotů, ale čert to vem. Příběhově možná jde o jeden z nejlepších filmů o predátorovi, kde skutečně každý hrdinčin krok má svoje odůvodnění (hyperbolickej přístup by v ženským podání beztak prošel jenom mladý Angelině Jolie, co si budem...). Ale souhlasím s tím, že je to prostě film na stream, a v kině by postrádal patřičné napětí, zábavu, nebo i požitek z obrazu, který by podle mě potřeboval mnohem poctivější přístup, když už se o něj snaží scénář. ()

matous20063

Ale jo, proč ne. Jednoduchý epický akčnák se spoustou krve ,ez čau ahoj. Film je v pohodě podívaná, nezklame něčím ani nějak nepřekvapí, prostě film na vyplnění vašeho volného času. Nudit se u něj nebudete páč koukat jak epicky Predátor masakruje jednoho za druhým je prostě cool, jediný co mě mrzelo že prakticky už od začátku jsem věděl že všichni umřou, což sice k těmhle filmům patří ale mohlo by to být pro jednou jinak. 65% ()

Movielaik

Spoilery!! Nápad a prostředí naprosto super. Klidně by to mohlo být třeba i v době rytířů, nebo římanů a keltů apod. Efekty a gore scény pěkné (digimedvěd jakž takž). Ale....Zase gender?! To už přeci musí všem normálním filmovým fans lézt na nervy. Jasně, je to sci-fi, ale nemůže to být alespoň trošku jakože realistický? Nabušenej Arnie se speciálním výcvikem to dal horko těžko a tady ho vyklepne čtyřicetikilová holka? Kdo ho sejme příště? Osmiletý dítě? Co ty skluzy v lese? Co ten šílenej tomahawk na provázku?! Jakože mistr shaolinu?? Už jsem čekal, že začne ještě dělat otočky v rozštěpu ve výskoku. Jo a ten predator neví, že mu ta zbraň střílí podle toho zaměřovače, o kterej přišel? To snad ne. Rozhodně to není nejlepší predátor po jedničce, neblázněte. Z mě super nápad, ale zrealizovanej blbě. Jednohubka, kdy opakovaně se podívám max na pár scén s predátorem. Já vím, jednička je prostě nedostižná a nepřekonatelná, tak je to těžký no. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023