Beau sa bojí – života, sveta a najmä svojej mamy. Na ceste na rodinnú návštevu je vtiahnutý do nečakanej špirály absurdných udalostí, ktoré si nedokázal predstaviť ani v tých najtemnejších snoch. Na šialenej púti plnej humoru, desov a dobrodružstva sa tak musí samotársky podivín vyrovnať so svojimi strachmi a konečne vziať život do vlastných rúk. (Filmtopia)

Simomon

POLSEDNÍ SLOVO: Crazy roadtrip. Některý pasáže jsou fenomenální halucinogenní tripy, kdy jsem hltal každej snímek, některý jsou zase dost nudný a zdlouhavý. 65%, 4/5 ()

Shaleman

Být to o hodinu kratší, tak dám 4* a prohlašuji, že mě Aster zase dostal. Vzhledem k nepochopitelné délce, v níž celkem efektivní cesta za sebepoznáním trpí zbytečným bizárem, nevím, jestli nad tím chci nějak zvlášť přemýšlet nebo se k tomu vracet. V této podobě mi to přijde jako tvůrčí provokativní kalkul, aby bylo o čem psát. Přesto však, svoje kouzlo to má. ()

RAFT

Režisér by měl točit něco kde film diváky zabavý .Tenhle film mě spíš utýral k vidění.Jestli bude i jeho další tvorba na takové úrovni jako tento snímek a předchozí tak, se musí sakra zlepšit a nebo raději at ,už netočí vůbec .Ty tři hodiny my připadalo absolutní ztráta času.Jedno podívání bohatě stačilo ,další raději už ne.50% ()

pushover

Po ujetým Midsommar přichází Ari s ještě ujetějším psycho regresivním tripem do kterýho se mu podařilo zlanařit geniálního Phoenixe. Jako, tři hodiny jsou dost, ale nešlo to vypnout. ()

ŠpetaMarek

Mám podezření, že Ariho Aster ví, že natočil obří honipéřinu, jedna velká stopa ke konci filmu je. Mě to ale krom první hodiny, opravdu nebavilo. ()

ANTYCHRYST

Co jsem to právě viděl?? Nemyslím ty obrovské koule :) z kterých byla přítelkyně nadšená:) jedna velká fikca a nekorektni filmová jízda..tohle je bud plnej počet a nebo odpad..:) obrovská Haluz.. Phoenix má opravdu vzdy delikátní role.. slet nesmyslných událostí a úzkostí nemocného člověka..nemá to ani hlavu ani patu.. prostě 3 hodinový výplach:) dost náročný na sledování.. 55% za tenhle divný zážitek.. ()

Hyperbolic

Inspirace Kafkou mnou rezonovala od začátku, hlavně v první třetině. Od absurdního chování všech okolo, přes neustálé strachování a napínání protagonisty (dokonce na něj lidi svádí i to co nedělá) až po dosti specifické nightmare stvoření v jinak našem Lebensweltu (jo nečekal jsem to a pořád si říkám co to sakra). Film je tvořen vrstvami a vrstvami motivů, podobenství a výjevů tak typických pro postmoderní “elevated” horory dnešní doby. Co si z filmu vzít? Trpět úzkostmi je nanic, mít šílené dětství vám zničí dospělý život a lidi jsou zlí, počkat to je jen povrch. Když se člověk podívá hlouběji pochytí střípky ideí, a ty jsou mnohem silnější, navíc jsem si naprosto jistý, že jsem jich ještě většinu minul. Napětí bylo chvílemi nesnesitelné, Asterovi se rozhodně povedlo abych se z pouhých pár vteřin záběru vcítil do kůže Beaua. 3 hodiny jsou děsná pálka pro udržení pozornosti a přemýšlení u takto složitého filmu. ()

RigorMortis

O tom, že Aster nie je normálny som sa presvedčil už pri Midsommar. Tu som dostal trojhodinovú nálož bizáru (ale dobrého), pri ktorom by psychoanalytici vlhli ako trinástka na koncerte Justina Biebera. Jeden veľký psychologický guilt trip, kedy mi párkrát napadlo, či príbeh nie je celý halucinácia (keď hlavný hrdina zabudol zapiť lieky) alebo surrealistická reality show na štýl Trumana (keď v dome matky nájde hromadu reklám jej firmy so svojou tvárou + reklamu na sídlisko, v ktorom býva). Beau je chlap v strednom veku žijúci v stoke, oproti ktorej je aj Žižkov rajom a vo vzťahu s toxickou despotickou matkou, ktorá s ním jedná ako s dieťaťom, citovo ho vydiera a permanentne ho desí. Sex je v jeho živote tabu, rovnako ako aj otec a mužský svet. Keď už k tomu sexu konečne dôjde, skončí to zaujímavým plot twistom.  V priebehu svojej cesty stretáva hromadu divných postáv vrátane gigantického čuráka na povale domu matky (Freude, Freude...). K tomu nedobrovoľná hospitalizácia u prehnane nápomocnej rodiny (ktorá zobe pilule ako Lentilky) s magorom na dvore, v ktorej sa Beau opäť dostáva do pozície malého dieťaťa napriek tomu, že už je to dospelý chlap. Suma sumárum, hoci ide o poriadny bizár a od Asterovej tvorby si dám na nejakú dobu radšej pauzu, Beau Is Afraid rozhodne stojí za to. ()

koty2201

Toto mi veľmi nezapasovalo do vkusu a takéto filmy asi nie sú pre mňa. Je to trochu horor, trochu komédia aj depresívna dráma. Každopádne obrovský bizár a všehochuť. Ale asi až príliš komplikovaný a prekombinovaný bizár, ktorému som do detailov nerozumel, že o čom to vlastne celé bolo. Nejakú základnú kostru som pochytil, ale inak som sa nechytal. Nehovoriac o tom, že to malo zbytočne až 3 hodiny. Nevadí mi, ak je niečo trochu svojské a netradične poňaté. A ani záhadné a zamotané príbehy. Avšak len do určitej miery. Tu sa všetko len naznačí, ale so svojim vysvetlením si neviem poradiť a mnoho vecí mi uniklo. No a niektoré výjavy sú až tak nečakané, že na ne som len nechápavo pozeral. ()

Kortexo

Nezkutečně ohromující snímek, ve kterém jediná minuta není zbytečná.Dramatický příběh o vztahu syna s matkou, odehrávající se ve světě s postavami a událostmi, které jsou nezapomenutelné.Ari Aster tady naplno ukazuje svuj talent.Tvurci, jako on, nahradí v žánru místo po Quentinovi Tarantinovi, až odejde. ()

adamix

Aster ma sklamal a musím uznať, že to s jeho tvorbou ide dolu vodou. Po bravúrnom a strašidelnom Hereditary prišiel celkom stráviteľný ale tupučký Midsommar a nakoniec dorazil nedávno do kín bizarný Beau is afraid ktorý divákov šokoval a ja som sa neskutočne tešil. Avšak zbytočne, keďže ide o existenciálnu satirickú drámu o človeku, ktorý má celý život z niečoho strach a nevysporiadaný vzťah s matkou, ktorá ho neznáša. Prvá trištvrte hodina je pútavá a má čím neustále zaujať a bola zábava sledovať Beauovo okolie, ktoré je azda ešte šialenejšie ako on sám. Potom ako opustil vlastný byt tak to išlo zo všetkým dolu vodou a na filme začala byť citeľná tá monštrózna dĺžka. Hororových elementov je tu strašne málo a tie tiež fungujú tak na pol plynu, pretože sa snažia byť Lynchovské ale nevychádza to. Nakoniec nabehne asi dvojhodinová pasáž plná nudných škrekotov, teatrálností a zbytočne naťahovaných a nudných sekvencii, až som sa nemohol dočkať záveru, ktorý azda vyústi v niečo dobré a zaujímavé, pre ktorý sa oplatilo čakať a ono nič. Divný ,,súdny" záver na člne v preplnenej hale mi prišiel odveci a nepriniesol nič, čo by film aspoň trochu zlepšilo. Nudná melanchólia, pre Astera len oštara. Pokiaľ sa Aster rozhodne naďalej pokračovať v tomto smere, nakoniec nebude na jeho filmy nikto zvedavý. U mňa 2*. ()

G3orgig

Pokud si tříhodinový snímek dokáže po celou dobu udržet mojí plnou pozornost a zároveň zabavit, tak si zaslouží plné hodnocení a to i přesto, že se v tomto případě jedná o snímek dosti zvláštní. Film nemá příliš konzistentní děj, ale spíše řadu po sobě jdoucích bizarních scén, díky čemuž dostává lehce festivalový vibe. Nicméně na rozdíl od většiny lyrických festivalových filmů se na tento dívá skvěle a především dokáže zabavit! Nevím, jestli tomu tak reálně bylo, ale tipoval bych, že scénárista a režisér v jedné osobě si zapisoval své noční můry, případně úzkostné a paranoidní stavy a zkrátka je následně natočil. Rozhodně se nejedná o snímek pro každého a vlastně neznám téměř nikoho, komu bych jej doporučil, nicméně mně se do mého zvráceného vkusu trefil náramně. ()

rezistence

Nikdy už nebude výlet do večerky přes ulici stejný jako předtím. Popisovat tenhle spektakulární zážitek svým kamarádům je převelice zábavné. První 2 části jsou naprostý scénáristický strop, neotřelé, nenávidím a miluju. Well done Baeu. ()

W.Goldfinch

A24 si u mě po Velrybě spravilo reputaci a s Asterem přineslo tenhle tříhodinovej surrealnej trip s nonstop vyděšeným Phoenixem. Vždycky ocením, když má film svůj styl a nepodobá se ničemu předchozímu a tenhle film nabízí tolik bizarních černo humorných výjevů, kterých jsem ani nedoufal, že někdy uvidím. Dává to vůbec celý smysl nebo je to jenom režisérova masturbace? Who fucking cares? Je to především nehorázná zábava. Kdyby tam zaznělo Goodbye Stranger jako v traileru, asi bych šel do pětikvaltu. ()

Fin_429

Slet náhodností, který nám na konci vyzobrazuje hlavního hrdinu jako záporáka. Nebo ne? Vlastně vůbec nevím. Film si se mnou tak šikovně hrál, že jsem se v tom až ztratil. Nechápal jsem psychologii matky. Nechápal jsem hlavně co, a proč se to děje a zároveň jsem byl úžasně zaražen. Nevím jestli to někdy pochopím, ale rewatch si už asi nedám. Jednak, že to bylo dlouhé ,a jednak že to byl Aster, kterého režii mám rád, ale některé scény byly... no, byly lehce nechutné. Hlavně ten......řekněme kamarád..... Ale Joaquin zazářil, i přesto, že byl zbytek filmu (od poloviny) zvláštní. 8/10 ()

blondboss

Artový bizár, ktorý šiel opäť raz mimo mojich myšlienkových pochodov. Trojhodinový vymetač mozgu bez nejakého zásadného filmového momentu, napriek tomu s vynikajúco hrajúcim Phoenixom. Každopádne ale na ploche troch hodín tu balansovať na hrane normálnosti a ťažkej schyzofrénie, to už chce ozaj buď istý kus mnou nepochopeného umenia alebo proste chorú hlavu. Vyberte si, čo z toho Aster spĺňa :) 35 % ()