Je odpratávanie nepohodlných mŕtvol nová forma podnikania, podobne ako vražda na objednávku? Fantázia zločincov nemá hraníc. Do akej hĺbky sa dokážu ponoriť pátrací potápači a čo nakoniec páchateľov usvedčí? (RTVS)

Scott67

Tady se nešetří superlativy a není se čemu divit. Je to zvládnutý seriál. Je zde také trochu poukázáno na to, jak to tenkrát hodně poldové hráli na obě strany. Buď natvrdo, nebo na oko. Tykačka Chodoumskému, jakoby spolu chodili na pivo a pak spadne klec a tady máš črtrnáctku ! Kdo prožil tuhle dobu na těch správných místech, tomu to jistě něco připomíná. Trošku víc by z toho mohla křičet doba uvolněných mravů a všudypřítomného chaosu a dlouho očekávané a patřičně užívané svobody. Starosti a osobní odpovědnost jakobychom tenkrát odložili někam hluboko do šuplíků a rozjeli jeden velký devadesátkový mejdan. Bordely, non stopy, kšeftíky, kupónovka, chlast, drogy, rock and roll, hokejoví bossové nosili hráčům výplaty v igelitkách . . . Jen někdo jak vidno nedokázal vystřízlivět a potřeboval na to prostředky za každou cenu. A někomu to prostě v tichosti prošlo. Ale o těch tento seriál není. To jsem trošku odbočil. Zpět k seriálu. Nabízí se samozřejmě srovnávání se Svobodovými Sametovými vrahy. Svoboda je dobrý vypravěč, ale nacpal tam toho prostě víc, než se tam mohlo vejít. Tady je krásně vidět práce vyšetřovatelů, jejich kličkování mezi mafiánskými praktikami a byrokratickým papírováním. ()

jirikzaboj

Předchozí díl byl svým napětím, dialogy, režií, dějstvím a kamerou strop. Bohužel tato epizoda si dala mírnější přestávku a taky výrazně děj zpomalil. To ovšem není na škodu a chápu takové rozhodnutí. Více se děsím poslední epizody, která má vše uzavřít a přitom je vše pořád tak otevřené a zasloužilo by si to opravdu tu sofistikovanost, kterou to mělo doposud. Chválím různé záběry, které tady taky vznikly určitou improvizací a například cigareta na čelní sklo byl nádherný detail. Vyplulo spoustu informací na povrch a víc se s tím zatím nepracovalo, tak se ještě jednou zopakuji a jsem zvědavý, jaký to bude mít finální dopad. Matouš Ruml byl skvělý, těšil jsem se na víc jeho synopse a dalo by se na to koukat klidně několik hodin. Nedoufám, že bych se měl ještě dočkat nějakých flashbacků z vyšetřovaných vražd a možná je to škoda, protože tam vidím největší potenciál, jak si s tím vyhrát. Ale na otevřený sud se také koukalo hezky a kdo se díval živě v televizi, byl o nějaký ten autentický záběr ochuzen kvůli cenzury. Tak jako tak opět kvalitní epizoda, i když trochu skromnější. ()

Dobry_clovek

Zatim asi nejutahnejsi dil, kdy se prvni pulhodinu jen lovi a otevira jeden sud. Cely zazitek mi take kazi herci ve vedlejsich rolich, kteri hraji hur nez ochotnici a temer vsichni herci v serialu maji tendenci po kazde vete “ vzdychat “, coz je asi nejaky prvek moderniho herectvi jak naznacit, ze maji hodne prace, protoze uplne stejne tak hrali ti horsi herci ( Stach, Blazek ) i v Pripadech 1. oddeleni. Mozna je to tim, ze o orlickych vrazdach vim temer vse a proto se zameruju vic na postavy nez samotny dej ( ktery je mimochodem popsan velmi presne ), ale podle me to jednozacne ukazuje, ze na projekt, ve kterem je mnoho postav, u nas proste neni dostatek kvalitnich hercu. Pri teto prilezitosti si vzdy vzpomenu treba na Breaking Bad, kde i ta nejposlednejsi postava hrala vzdy vyborne, protoze si tvurci dali tu praci. Ano, jsem zvedavy na posledni dil, ale uz ted je mi jasne, ze zatimco Pripady 1. oddeleni jsem videl nekolikrat, k tomuto serialu se tolik vracet nebudu prestoze uznavam, ze i pres jeho zjevnou nedodelanost se jedna o to nejlepsi z ceske serialove tvorby za posledni dobu, coz pro ni neni zrovna nejlepsi vizitka. ()

Soptik_

Další super díl. Trochu mě mrzí, že seriál příštím dílem končí, ale zase lepší než kdyby se tak skvěle propracovaný seriál zbytečně natahoval. Jinak velmi mile překvapil Matouš Ruml (COMEBACK, Princezna a písař atd.) myslím, že herecky dospěl a role Černého mu perfektně sedla. ()