Spisovateľka Elly Conway (Bryce Dallas Howard) sa preslávila sériou románov o tajnom agentovi Argylovi (Henry Cavill), ktorý ide po stopách Jamesa Bonda a zachraňuje ľudstvo pred šialencami všetkého druhu. Príbeh jej najnovšej knihy opisuje jeho boj s mocným syndikátom, ktorý plánuje ovládnuť svet. Detaily zápletky sa pozoruhodne zhodujú s plánmi, ktoré sa chystá uskutočniť skutočný zločinecký syndikát. Musia sa rozhodnúť, čo s Elly urobia, aby ich náhodou neprezradila. Je to len náhoda, alebo spolupracuje s niekým dobre informovaným? Bude stačiť si ju vypočuť? Alebo ju treba rovno zlikvidovať? Je jasné, že spisovateľkin veľmi pokojný život v idylickom ústraní, kde jej robí spoločnosť len jej kocúr Alfie, sa práve skončil. Ocitla sa v šialenom kolotoči, ktorý nemá šancu zastaviť ani spomaliť. Našťastie sa v jej živote objaví “špión, ktorý ,,kope,, za dobrých” (Sam Rockwell) a podobne ako Argyle v jej románoch jej pomáha prežiť. Skutočný život je však často oveľa komplikovanejší ako príbehy v knihách. (Cinemart SK)

B.Wilde

Na tenhle film jsem šla naprosto naslepo a bez sebemenšího očekávání, neznala jsem příběh, neviděla jsem trailer. Kamarádka vyhrála lístky do 4DX (což byla mimochodem paráda) a tak jsem si říkala: jo co by ne, třeba to bude fajn. A víte co? Mě ten film neskutečně sednul! Nevím, jestli to je tím, že mám ráda trochu ujeté filmy, ale prostě mi to přišlo vážně super. Dobře jsem se pobavila a ač některé pasáže byly možná až lehce bizardní, tak na tom příběhu prostě něco bylo. Popravdě jsem ve finále ráda, že to nebyl klasický akční film s Cavillem a Cenou, jak jsem zprvu očekávala. Zápletka s Elly a Aidenem mě příjemně překvapila, možná o to víc mi to přišlo originální. Ale chápu, že to může být pro spoustu diváků ze stejného důvodu zklamání. A dle hodnocení převažuje asi spíš ta druhá strana... no co dodat, vypadá to, že tohle bude takový "můj Flash" pro rok 2024, protože ač film není nějak závratně hodnocený většinovým publikem, mě se dost líbil. // S odstupem času sem chci napsat ještě jednu svou myšlenku. Myslím si, že marketing cílí na naprosto špatné publikum, protože když bych tenhle film vzala čistě jako romantickou akční komedii, je naprosto perfektní. A zjišťuju, že diváci, co mají rádi přesně tento žánr jsou z filmu nadšení. Kdyby raději cílili na toto publikum, mohlo se filmu dařit úplně jinak. // A víte co? Nakonec jsem na filmu byla 4x v kině, nějak neplánovaně se mi stalo, že mě to tak trochu nadchlo a nepustilo. A taky to u mě vyvolalo jistou slabost na Sama Rockwella. Sooo... ()

VojtechAllen

Argylle rozhodně není nejlepší film, rozhodně to nemá nejlepší postavy a ani emoce, ale myslím si že tohle nebyla ani priorita tvůrců, protože Argylle vyniká hlavně v tom jak je zábavný. Má to dost svižné tempo, akce je docela nápaditá a třeba finální bruslení bylo vyloženě výtečné, humor zapadá krásně do zbytku filmu kdy je tu scéna která byla předtím jako vtip, použita v emočním kontextu, postavy tu přežívají věci který by podle mě nepřežily, ale opět to krásně zapadá do tónu kterým se tvůrci nejspíš naschvál vydali. Pokud se ale na film hodláte podívat třeba kvůli Cavillovi nebo Cenovi, tak to podle mě za to nestojí protože jejich role nejsou zas tak velké. Celkově je Argylle velmi zábavný snímek, který bych neměl problém si pustit znovu. 7,3/10 ()

BOURQUE

Matthew Vaughn je skúseným režisérom, ktorý (nielen) vďaka Kingsmanom si vybudoval určitú reputáciu. Jeho aktuálny film sa tematicky dá trochu porovnať práve Kingsmanom, v ktorom by mali dostať väčší priestor komediálne prvky, zábavnejšie rozhovory a koncepčne slušne vypracované akčné scény a prestrelky. Divák však pravdepodobne nebude dosť spokojný s výsledkom. Totiž práve tie spomínané veci nefungujú celkom dobre, príbeh a jeho spojenie s nečakanými zvraty – máte pocit, že niečo buď chýba aleboje zbytočne prekombinované. Z hereckej stránky sa jedná o pomerné pestré zastúpenie, kde predovšetkým Sam Rockwell sa zviditeľní. Paradoxne Bryce Dallas Howard, ako hlavná hrdinka, necháva po sebe najväčšie otázniky. Kvality Bryan Cranston nie je potrebné vyzdvihovať, ale teraz v zápornej roli nie je taký výrazný, akým by mal byť. Matthew Vaughn teraz trochu zaváhal. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

sadlokan

Búú.Pláču.Kdyby ten agent byl furt Cavill.Nebo furt Rockwell,ale ten s jinou parnerkou?Za mě by to pomohlo.Ale vlastně Mičurinský experiment v bulicím vlaku asi nemá ani Cenu. ()

CaptainCzech

S kombinací špionáže, hereckého obsazení a režiséra Matthew Vaughna se zdálo nemožné šlápnout vedle. Bohužel snímek ničím neohromí ani neurazí. Osobně bych si dal raději třetí Kingsmany. Akce je sice celkem nápaditá a zvraty poměrně povedené, ale jako celek to zkrátka nesedlo. Navíc hlavní postava B.D. Howard mi nesedla a její polohu agentky jsem jí vůbec nežral. Bohužel i její chemie s Rockwellem byla hodně chabá. Na jedno shlédnutí fajne, ale stopáž asi zbytečně dlouhá. 3* slabší hvězdy. ()

radaza

Spousta peněz,  výborní herci a výsledek sračka.  A můj nekorektní postřeh - až  si budu chtít prohlížet tlustý zadek nějaké ženy ze všech stran, rozhodně nepůjdu do kina. Chudák Rockwell, předstírat vášeň a ba co víc nosit tuto dámu, muselo být fakt výživné. ()

Torgal

Presne ten brainless prepálený a predigitalizovaný akčňák s neohrozenými hrdinami kašľajúcimi na elementárnu logiku prírodných zákonov akých mám už plné zuby. Prečo takéto výplachy mozgu vznikajú? Kto ich potrebuje? To je taký problém držať sa aspoň trochu pri zemi? Vrcholom bola scéna "prestrelím ti srdce, ale na takom mieste, že ťa to nezabije (wtf???)" z čoho podľa filmovej logiky vyplýva, že dotyčný akoby neutrpel žiadne zranenie. Prebodnutie kopijou z druhého Black Panthera zjavne nastavilo trend. Napriek všetkej tej demencii (korčuľovanie na digitálnej rope) ma tých milión twistov celkom bavilo, aj keď pochybujem, že po ich rozpletení dáva film aspoň nejaký zmysel. Okrem korčulí bola zvráteným spôsobom cool aj scéna s dymovnicami, hlavne skĺbenie obrazu a hudby bolo super, ale zas to bol hrozný prepal. Iné zapamätiahodné scény tam už ale neboli. Zrovna od Matthewa Vaughna by som čakal viac, toto vyzeralo akoby točil duchom neprítomný (a po lobotómii). Kasting na papieri hodne fajn, ale Cavillov panák je tu len do počtu a Bryce Dallas Howard po prepnutí do agentskej polohy úplne mimo. Aspoň Rockwell bol sympaťák ako vždy. Celkovo hrozne rozporuplný film, ako tento komentár. Zábavný, ale aj na nevydržanie. 5/10 ()

Pepe_cz123

To je taká kravina že to není možné. Ale v tom dobrém směru. Argylle: Tajný agent je přesná definice výsměchu všem špionážním filmům, a zároveň umí tak pobavit, že to není ani možné. Když už si myslíte že víte zápletku, tak se to hned otočí a vyklube se z toho úplně jiná zápletka. Postavy jsou sympatické, všichni podávají parádní výkony, je to nádherně natočené a parádně obsazené. No nemám si na co stěžovat. 8,5/10 ()

John80

Spisovateľka ,ktorá nevie o svojej skutočnej identite ju odhalí až po zoznámení sa s tajným špiónom ,ktorý ju má chrániť, celkom fajn akcia , hudba a Dua Lipa ako herečka , skôr jej viac pasuje spev ako hranie vo filme 3* ()

Hashirama

Matthew Vaughn počtvrté zalévá ten samý lógr, ale pořádně se to stejně dalo pít jen napoprvé. Argylle je únavnou až iritující ukázkou tvůrčí zacyklenosti a žánrové zatuchlosti, která se neustále snaží házet na diváka nudné fórky a rádoby originální zvraty, jako příběh a zážitek je ale plytká, triviální a nezajímavá. Už hodinu před koncem jsem chtěl jít radši uklízet koupelnu a povinná dávka vizuální kreativity na konci toto moje přání nijak nezměnila. Potitulková scéna nám navíc dává na srozuměnou, že Vaughn nic jiného než zalévat dál ten samý lógr neplánuje. 4/10 ()

ForGump

Velká přepálená slabota. To je tak když někdo jako Vaughn dostane volnost od někoho jako Apple. Celou dobu jsem se u toho nedokázal bavit. Celé je to šíleně scénaristicky nezvládnuté až běda. Vtipné to je jen v málo okamžicích. Akce nejprve začne jako v Bullet Train ale hůř, aby pak v nápaditosti klesala ještě níže. Další film kompletně před zeleným plátnem a dodané triky jsou celkem hrůza. Je to prostě na takového věhlasného režiséra jako Matthew Vaughn až nečekaně mimo. Nejdřív hodí Dallas Howard do role podivné puťky a potom si tam na závěr hraje na maminovskou verzi Jessicy Chastain (všiml jste si někdy jak jsou si tyhle dvě podobné?), je to sice záměr, ale ani v tom záměru to nepůsobí věrohodně. Herci navíc bohužel také nejsou nějaká záruka a jistota. Howardová s Rockwellem sice ujdou, ale nic převratného se nekoná. A kdo jde do kina na Cavilla, Cenu a Dua Lipu bude teda hoooodně zklamaný. Hudba je cool, ale co více dávat k dobru, to opravdu nevím. Trošku mě mrzí, že je to jen z dalších hollywoodských marnotratných počinů. 40% ()

Clark_Kent

👤Pokud jste milovníci koček, tak jako já.😽 Budete milovníci i agenta Argylle💥🤏 Film má slušnej styl a energické tempo navíc. P.S.: Ještě jednu výraznou hvězdu za rozkošného kocoura se skutečným jménem Chip.♥️🐈 ()

Dandy95

Někde mezi dvěma a třema. Těšil jsem se moc ale tady se s Vaughnem míjíme. Navzdory všem těm vizuálním hrátkám je to docela nuda a na komedii docela nevtipny. Hudba je ale moc fajn, choreografie z Česka taky a věnování Bradu Allanovy je hezké. Znova to neuvidím ale jako jedno shlédnutí je to asi přesně to co jsem čekal. Bohužel za mě nevyužitý potenciál, stejně jako King's Man. I tak se ale těším na další Vaughnovku 😄 ()

tlesk

Argylle neurazí, nenadchne. A tak tu máme další variaci na Jamese Bonda, ze které se ovšem vytratila ta lehkost a nápaditá akce, na něž jsme byli od režiséra vždy zvyklí. Matthew Vaughn je mým oblíbeným filmařem, kterému jsem ochoten leccos odpustit. Problém ale je, že od dvojky Kingsman se s jeho tvůrčí vizí tak nějak pozvolna rozcházím. Už prequelový snímek Kingsman: První mise nabízel jen zlomek nápaditosti a ujeté zábavy. I když scény s Rasputinem si pamatuji dodnes. U Argylla žádný takový pamětihodný moment bohužel nenacházím. Naštěstí jsem od snímku měl vlastně nulová očekávání. Dostal jsem lehce nadprůměrný film, který byl v mnoha ohledech hlavně akční romantickou komedií s příliš mnoha zvraty, přepálenou stopáží a skvělými herci, kterým ale na volnoběh jedoucí scénář neumožňuje vyniknout. Potěšilo mne použití nedávno dokončené písně Now And Then od Beatles. Potěšilo mne sympatické obsazení. Příliš dlouhá stopáž, slabší scénář a nevýrazné postavy se slabým záporákem ve výsledku působí jako protřepaný a nemíchaný drink Vesper Martini, který ale na baru stojí možná už moc dlouho. A barman ho pro vás připravuje už moc často. Dopijete ho, a vlastně ještě docela rádi. Ale už vás nebaví tolik, jako napoprvé. A máte dojem, že ani toho barmana ne. Příště to už snad bude lepší. Jeden aby se u slavného režiséra začal bát o vyhoření. Vzhledem k potitulkové scéně s příslibem do budoucna by to byla škoda… ()

Niflheim

65 %. Argylle je co do poetiky a řemeslného pojetí bezesporu rozpoznatelným a svojským dílem Matthew Vaughna. Samotný námět mi přijde neohleděný a nápaditý – rozhodně jsem mu přišel na chuť. Největší slabinou snímku je však jeho nevyrovnanost, a to snad ve všech směrech. Nejde mi do hlavy, jak může papírově tak skvělé obsazení hrát tak unyle a/nebo nevěrohodně. Všechny válcuje Rockwell, pak dlouho nic a pak digitální kocour. A když už jsme u toho digitálu, tady se nějaké penízky přihodit rozhodně měly… Přehršel cliffhangerů nevadil, jen prostě opět několik z nich působilo naivně až stupidně (a tím nemyslím mnohá žánrová klišé, která vůči celkovému pojetí nejsou velmi rušivá). Celkově ale film vcelku hezky odsýpá, občas je vtipný a jako nenáročná špionážní oddechovka jistě zafunguje. Osobně to vnímám jako dílo zdařilejší než poslední Kingsman, připodobnil bych ho k „Ritchieho béčkům“. Je ale Argylle lepší než U.N.C.L.E. nebo Fortune? Pokud ano, patrně bych musel ubrat hodnocení ritchieovkám než přidat tady. ()

elimS

𝟔𝟎% - 𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐄 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲: Akční scény a vtípky povedené ... i zápletka ušla, ale moc se tlačilo. Někdy přehnané, místy trapné a po pátém "šokujícím" zvratu jsem přestával vnímat. ✱✱✱ 𝐒𝐏𝐎𝐈𝐋𝐄𝐑 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲:  Spisovatelka ve svých knihách nevědomky odkrývá tajemství špionáže. Ještě aby né, když je to bývalá "spící" agentka s amnézii, která to všechno prožila. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

14.11.2021

Britský herec Henry Cavill v posledních letech o velké role nemá nouzi. Bývalý (nebo stále současný, těžko říct) Superman se například objevil jako záporák po boku Toma Cruise v sérii Mission:… (viac)