V komédii Párty Hárder: Summer Massacre sa vráti partia kamarátov z prvého dielu. Zo svojho príšerného žúru sa už trochu oklepali a v lete vyrazia na „Ibizu východu“ – k jazeru Macháč, ktoré je legendárnym miestom plným párty, muziky a neviazaného sexu. Na brigáde sa snažia zarobiť si peniaze na zlatý klinec leta – na festival  Summer Massacre, od ktorého si sľubujú životný zážitok a pochopiteľne aj prázdninovú súlož. Užijú si leto alebo zlyhajú na plnej čiare a bude na nich čakať akurát tak poníženie, nedobrovoľný celibát či dokonca srbské milície? (Bontonfilm SK)

Petr490

Jelikož tenhle film vidím s odstupem půlroku znova, poprvý zlitej v kině (uteklo mi dost detailů a prvních 10 minut filmu) a teďka za střízliva v pohodlí domova s pytlíkem Jojo bonbónů, tak jsem se rozhodl napsat menší (či větší) recenzi na tenhle počin.  Pro Pohla byl tenhle film milníkem kariéry. Poprvý netočí film se směšným rozpočtem, délkou maximálně plus mínus hodina i se závěrečnyma titulkama, a hlavně byl jeho první film oficiálně v kinech.  I přes to všechno, je tenhle film pro mě, jakožto věrného konzumenta Pohlovi filmové (i hudební) tvorby, velkým zklamáním. Tomuhle filmu chybělo úplně všechno, za co jsem si jeho filmovou tvorbu tak považoval. Jeho předešlé filmy nestavěly na technické dokonalosti, prostředí, soundtracku ani na (ne)hereckých výkonech, které byly stejně lepší jak většina českých herců současnosti. Jeho filmy byly o jednoduché přímočaré zápletce a hlavně humoru a hláškách. Taky k jeho filmům vždy patřilo, že pokud je člověk shlédl několikrát, byl schopný je vidět z méně komediální perspektivy a číst trochu "mezi řádky". Každý jeho film v sobě nesl buď reference na slavné hollywoodské filmy, poukázání na nějaký společenský problém nebo se jen něčemu vysmíval velmi specifickým způsobem. I předešlý Párty hárd byl parodií na komedie pro puberťáky jako byly prcičky. Ostatní filmy byly pro pobavení i možná trochu na zamyšlení, hlavně taková Jehovova pomsta.  O čem byl tenhle film? Sám vlastně nevím. Parodie to už jako předešlý film nebyla. Čistě pro pobavení to taky točený nebylo. Ani pořádná zápletka tam nebyla. Bylo to bezcílný putování, který vyvrcholilo v nějaký nalezení sebe sama. Každá postava vlastně uzavřela svůj kruh. Z filmu bylo i dost cejtit, že to neni klasická "pohlovina", ale regulérní film s hromadou herců, neherců a masivním komparzem. To filmu sice nikdy neuškodí, pokud teda nejde stranou autorská autenticita, což se zrovna v tomhle případě bohužel stalo. Ve filmu bylo sice pár dobrých scén i hlášek, film byl po stránce kamery a prostředí opravdu povedený a soundtrack taky neni vůbec k zahození. Jen tomu prostě chybí taková ta spontánnost a nenucený humor. Krom toho Srba, servisáka, Multiply, doktora Metaxy a naštvanýho pochcánka s monologem na způsob Tonyho Montany to po stránce humoru stálo za hovno. Tak snad příští film už nebude komedie, ale třeba povedené drama nebo ještě povedenější horror. Filmu dávám 4 hvězdy jen za to, že mezi českým filmem v kinech je tenhle počin jednooký král. ()

Fender

Druhý díl už je trochu méně dynamický a už není tak nekompromisní svým humorem a myslím si, že u většinového publika se více uchytí. Je fajn, že v našich končinách vzniká i něco originálního (ač námět rozhodně originální není, jde ale o tu formu zpracování) a že se do toho Marty nebojí jít. Každopádně nejsem asi úplně cílovka a tento styl humoru mě po čase začne spíš nudit až prudit, i když to zábavné být umí, takže to možná někdy třeba docením více, zatím ty 3* jsou dle mého více než v pořádku. ()

Karbos

Občas jsem se zasmál, vesměs to ale působilo neuceleně. Jakoby celý film byla nesourodá směsice různých vat, jen proto aby ospravedlnila pár úchylných až nechutných scén v posledních deseti minutách, protože o ty scény šlo nejspíš řezníkovi primárně. Zbytek je jen vata....pro mě spíše zklamání i když musím uznat, že některé prostřihy v závěru měly takový zvláštní umělecký náboj... ()

Draconian

Jednička je kult. Byla drsná jak šmirgl a skvělá parodie na všechny ty americké teen komedie. A dvojka? Popravdě rozjezd filmu je nic moc a měl jsem pocit, že je vše takové křečovité, nucené a na sílu. Že to není ono. A taky to je dost uhlazené...jenže pak se film rozjede. A závěr? To je pořádné peklíčko (tvl The Tap Tak orchestra, Gutalax, Martin Kocián...co chcete víc?) a Párty Hárder je stejná prasárna jako jednička:-) Dokonce to je v jistých ohledech odvážnější a velmi nekorektní. Výsledek je hrozná kravina, což jsem od toho očekával a mé touhy byly naplněny. Martin Pohl dal na prdel všem těm obyčejným "hodnoučkým" komediím, které si člověk pět minut po konci nepamatuje. 70% je asi tak akorát, ale pokud máte prasáckou náladu, hodnocení si zvyšte. ()

BORKLASER

Po velké chvále jsem se konečně dočkal a kouknul na to....je to ostřejší film ale neřekl bych že ho natočil Marty....Party Hard byl brutal celkem..toto je hodně light verze...a k tomu nejlepší část Party Hard neboli Grundza tam ani není? Shit party zhruba 5 minut? A ne multipla to fakt nezachranila..ten joke už je taky davno mrtvej....jako kouknu na to někdy znova ale oproti jiným filmum od Martyho jě to měkká slabota. ()

Maraboy

Je vidět, že v tomhle už jsou nějaké prachy, občas se tady tlačí moc na pilu, ale v celku je to vlastně dobrá a zábavná prasárna. 65% ()

Sebule

Hmm nevím no, párkrát jsem se zasmál, párkrát to bylo opravdu trapné. Akorát tenhle humor je asi na mě moc, nebo spíš ho nemusím. Hlavní trojice byla v poho, zbytek herců nic moc. Hodnocení: 6/10 ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 1/10 ... Vizuální stránka: 0/10 ... Soundtrack: 2/10 ... Didaktický potenciál: 0/10 ... Celkový dojem: 1/10. ()

Vojta-x odpad!

Koukal jsem na hodnocení a nemohl tomu uvěřit. Pročetl jsem si tedy recenze a zjistil, že jsem se nespletl. Každý máme jiný vkus, ale tato vulgární slátanina je fakt moc. Asi jsem už moc starej. Jedním slovem hnus a nestačím se divit kde a proč se berou peníze na natočení tohoto... ()

Lucas005

To, co Summer Massacre jako pokračování vylepšuje v oblasti kamery, výpravy, šílených nápadů a nechuťáren je bohužel často podryto jeho dějem a strukturou. Jednoduchost, stručnost i atmosféra jedničky se díky celovečernímu formátu trochu vytrácí a i díky absenci původního hlavního hrdiny a nositele děje výsledek na první pohled funguje spíše jako kolekce náhodných přemrštěných gagů. Je to ale stále stejně vtipné, nové i staré postavy pořád skvěle hláškují a všechno je ještě víc random a přemrštěnější než minule. Díky brutálnímu prostříhání (z kino verze bylo vystřiženo přes 30 minut materiálu) to taky od druhé třetiny šlape šíleným tempem a film vás nenechá vydechnout. Člověk má ale stejně nakonec pocit, že to bylo vlastně napodruhé skoro totéž. Marty Pohl přinesl přesně to, co sliboval, ale pro příště už by to asi chtělo se opřít do něčeho jinčího. ()

Heso

Jak to tak bývá, tak nemůžete u hromady věcí čekat něco, co vám nemůžou nabídnout. Po shlednutí Párty Hárd nemůžete očekávat opět nic jiného, než jen pořádnou dávku fekálního humoru. Nejsem úplně ten typ, co by tohle vyhledával a přišel jsem na to, že nad většinou scén se prostě a jednoduše musíte povznést. Jinak budete po celou dobu mluvit jako můj kamarád, “ty vole, taková perverzní sra*ka, to fakt mohl natočit jenom Řezník!” Což je pravda…co si budem, ale co chcete čekat? Jak jsem říkal, úplně to není můj styl humoru, ale plusové body tady u mě získává jednoznačně Pája Poulíček, který předvedl výkon jako kretén a film potahal, pomáhají mu i jeho kumpáni. A samozřejmě “Zbyňo ku*va neblbni!” Normálně by se mi tenhle kousek asi nelíbil a nebejt kamarádů, tak ho možná ani nevyhledám, ale mám ho spojený především s parádní akcí na chatě v jedné nejmenované obci a s hláškami mého kamaráda, které si říkáme do teď. No a samozřejmě i nějaké hlášky z filmu si říkáme stále, navíc na nějaké scény se sem tam podívám a zasměju se nad nimi….sakra, asi na tom filmu vážně něco bude! ()

Lendak

"Minule jste mi zesrali celej barák!" "Nemáš zač."_____ Jednička bola čistá amatérčina, ale dvojka pôsobí viac ucelene ako film, má to aj rozvinutejšiu zápletku a postavy tu sú oveľa, ale že oveľa viac sympatickejšie. Ale s dlhšou stopážou pokračuje problém, ktorý som mal s jedničkou. Celé sa to zbytočne naťahuje a divák čaká iba na to jediné, na to ultimátne finále plné drog, alkoholu, prcania a kopy hovien. Ale i tak, napriek absencii fekálneho a nevkusného humoru, kvôli ktorému som si vlastne jedničku zamiloval, tomu stále nemôžem uprieť to, že si Párty Hárd dokázalo s dnešnými českými komédiami vytrieť riť toaleťákom a ešte im ho napchať do huby. ()

BrusVejn

Od minula sa to držalo docela pri zemi a veľa vtipom chýbal správny timing. Každopádne rád som sa vrátil k sympatickým postavám, hlavne tým vedľajším. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD