Podle vlastního scénáře natočila hollywoodská hvězda MICKEY ROURKE nejosobnější film své kariéry. Při jeho natáčení došel až na pokraj sebezničení, neboť sám vstupoval do ringu bez dabléra. Profesionální boxer Johnny Walker (MICKEY ROURKE – 9 A ½ TÝDNE, SMYSLNÁ ORCHIDEJ, SIN CITY) má již svá úspěšná léta v ringu za sebou, a tak se drží více skleničky než boxerských rukavic. Pár dolarů, utržených za zápas, jsou příliš velkou daní za zdraví, které se díky četným úderům do hlavy zhoršuje. Navíc se Walker setkává s náladovou Ruby, majitelkou neprosperující manéže s poníky. Přestože každé další zranění hlavy může být pro Johnnyho smrtelné, vstupuje znovu do ringu, aby vydělanými penězi odvrátil krach Rubyina podniku. (oficiálny text distribútora)

slunicko2

Balada o poctivé a nepoctivé cestě za štěstím. 1) 36letý sexy Mickey Rourke v těsných džínách (boxer Johnny) promítl do svého prvního scénáře zážitky z vlastního boxerského života. Doporučuji k četbě jeho barvitý životopis. 2) Ovšem něco prožít je jedna věc a dokázat předat své pocity divákovi je věc druhá. A zde film poněkud pokulhává. Co je platné, že víme, že zážitky z ringu jsou autentické a že cirkusačku Ruby hraje Rourkova manželka (už 6 let a ještě jeden rok jim zbývá), když na obrazovce vše vyznívá tak sterilně? Nejasný konec příběhu rovněž nepřidá. ()

Enšpígl

Filmů o boxerech je pomalu víc než blbců na týhle databázi, ale jen dva z nich hrajou nejvyšší ligu. Prvním z nich jsou Pěsti ve tmě a druhý je tady Homeboy, ano jistě zápletka poměrně banální, děj nějaký to dramatično tayk nepobral, ale několik věcí mně v tomhle filmu fakt sestřelilo. Předně asi nejněžnější, nejednodušší a nejupřimnější vyjádření z úst poměrně drsnýho a jednoduchýho Johnyho, když se s Christhopherem baví o Ritě "Chci jen, aby mě pohladila a měla ráda" a pak ten chlapský pohled co Mickey s Chrisem na sebe dali, tak to považuju za jeden z nejromantičtějších okamžiků co jsem kdy ve filmu viděl. No a konec ten mně úplně rozbil, protože, ať už je příběh jakej chce, tak když udělá chlap pro ženskou, to co tady nakonci udělal Johnny pro Ritu, "jen" proto aby jí splnil její sen, tak je u mě král všech frajerů a všechno ostatní jde stranou. Když bych tenhle film svlíknul z kůže, viděl bych upřimnou, romantickou duši. ()

Flipnic

Já prostě nemůžu jinak ... Rourke je úžasnej a film není ani tak o boxu, jako romantickej slaďák, proti kterýmu jsou třeba i dnešní korejský TOP slaďáky "čajíček" ... Fakt paráda, i když vykrádá maličko Rockyho ... Rourkův hereckej výkon potulnýho boxera "pakoše" je ještě o level výš než ten Stallonův ... člověk mu to fakt věří, že ten člověk takovej je ... ()

Gilmour93

Nemusíte znát odrůdy jablek a semitské národy, když máte srdce na dlani, aneb prostoduchý druhořadý boxer jako životem otloukaný loser, který za trochu lásky šel by otok mozku kraj.. Klasické téma, při kterém se Rourke vypsal a vyhrál ze svých životních zkušeností, nicméně vložená upřímnost umírá na vlastní neumění přenést se na papír (nefunkční postavy, klišovitá koncepce) a Seresinovu režisérskou bezradnost. Chtěl bych vidět souboj Johnny Walker vs. Rocky Balboa v AZ-kvízu. Jasná remíza.. ()

Faustka

[:Poťouchlé sudičky přichystaly Mickeymu do kolébky boxerské rukavice a také notnou zabejčenost, až s bezhlavostí se vrhat vypracovanou hrudí a přesnými údery zjevivším se překážkám.] I když tady jeho bojovnost krapet pokulhává.. Johnny Walker ve větší míře rány přijímá, než rozdává a pověstný sexappel, jímž pouhým pohybem těla, spíš než vyřčenými slovy směřuje chtivé dámy do fáze lechtivých představ se zde, kamsi vytrácí. Jenže i když si odepřel okouzlovat něžné pohlaví svými znalostmi(což mu „vlezlý kámoš Wesley“ vrchovatě vynahrazuje).., získává si Ruby skrytou něhou a touhou po laskajícím objetí. :-) …A zrodil se bojovník, který má našlápnuto na namakanější Wrestler. ()

DwayneJohnson

Takový nenápadný předskok k Wrestlerovi. Tenhle film dělí zhruba patnáct let a patnáct Rourkových kilo, jinak maličko podobný děj a pak hlavně hlavní hrdina. Mickey se touhle rolí boxera se srdcem na dlani jen rozcvičival a těch několik let zpátky mu to už konečně vyšlo. S lepší rolí i lepším filmem, i když tomuhle k němu chybí nanejvýš jedna malá hvězda. A to rozhodně není moc. ()

Visáč

Rourkov obskurný vanity project a prvá zastávka na ceste do pekla. Je to celé hodne melancholické, pozvolna plynúce a bez silných momentov, ktoré by vlečúce sa tempo príbehu nejak okorenili. Dokonca aj Claptonova gitara v soundtracku mi po chvíli začala liezť na nervy. Poznámka na okraj: Chris Walken steals the show. ()

SeBig

Krev, pot, box, celkem obstojná kamera, Miky ve svých nejlepších letech.. ale i tak trochu podprůměrný béčko, díky příběhu, který prostě nevynikne ve stínu Rockyho. Ale určitě lepší tohle než CLASH OF STARS. :-))) ()

Gary

Mickey Rourke si napsal scénář a natočil s režisérem Michaelem Seresinem film, do kterého vkládá něco ze sebe. Hudba Erica Claptona mi moc nesedí a i kameraman Gale Tattersall mohl ze zápasů vymáčknout víc (teď dělá většinou pro video a televizi). Rourke sám o sobě hraje skvěle jako vždy, ale vybral si na druhou dějovou linku až příliš výstředního a výrazného spoluhráče (jakým Chris Walken bezesporu je), proto může samotný boxer Johnny Walker zůstat míň zajímavou postavou. Je to lehounce nadprůměrný film, ale kvůli dvěma hereckým matadorům zvyšuju na 4*. ()

Lacike

Uz davno ma nejaka postava nesrala tak ako Mickey Rourke v tomto filme. Mimo ringu pôsobi jak debilko a v ringu zase jak opitý. Vdaka nemu bol tento film neznesitelny. Jedinym svetlym bodom je Christopher Walken, ktory ho zatienil jak charizmou, tak hereckym vykonom. Len vdaka nemu davam slabucke 2 hviezdicky. ()

Dale

Sly si napísal Rockyho, Rourke zase Homeboya. Osobne nerátam Rockyho medzi top boxerské filmy, no toto je ešte o dve triedy horšie. Obaja si pre seba napísali postavy, ktoré sú také jednoduchšie a tomu zodpovedajú aj dialógy. No kým Rocky mal aj pár silných momentov a nezabudnuteľné scény pri tréningu, tu nič také nie je, navyše Sly je oproti Mickeymu pán herec. Keď je na scéne Rourke, tak je to hrozná nuda (aj v ringu), aspoň Walken to trošku oživil. Inak stokrát ohratý banálny príbeh, bez kúska originality. ()

aluna

V průběhu sledování Homeboye moje myšlenky přeskakovaly na roztodivný asociace, třeba jsem si vzpomněla na Homera a zjištění, že má-li mozek velikost mozku jezevčíka a tudíž, vzhledem k normálním rozměrům hlavy, oplývá abnormálním množstvím MM moku, vyplatí se jít boxovat. Tak si říkám, jestli je v tom nějaký pravidlo, protože Johnny Walker v blbosti poráží Rockyho Balbou, a ten zas Rockyho Graziana. A když slovní spojení "v blbosti poráží" nahradím výrazem "tak trochu vykrádá", bude celá věta taky platit. Pak to, že Mickey Rourke, když mu vysadíte sanici, může přesvědčivě zahrát i retarda, že všichni boxeři fandí Spartě (jelikož je to v Ámeru, kde není Ť, mají na opasku jen nepřesný: SPARTAN), pak že box je fakt blbej sport a že chlapi jsou strašný prasata. A taky lituju, že mu jako soupeře nedali Jacka Danielse nebo Jima Beama, bylo by zajímavý zjistit, jestli se navzájem tlučou. Dobrej byl Walken a jeho: true story, ale vůbec je to celkově slušnej film. ()

YURAyura

Jelikoz jsem taky kdysi boxoval a z jednoho takove matche mam pocuchany nosanek, muzu potvrdit, ze tento filmik neni zas az tak uplne jalovy, jak by se na prvni pohled mohlo zdat. Box opravdu boli.... ()

vegetol.mp

Tenhle fim miluju už od dětství. Výborný Rourke a výborná hudba Erica Claptona. A Seresin není vůbec tak špatný režisér, za jakého ho všichni mají. ()

Eldrick

Celý to na mě působila jako Rourkova marná snaha natočit si svojí verzi Rockyho s vedlejší linií, kterou si pro sebe ukradl Christopher Walken. ()

francy

Kultovní film, kterému nějaké modré hodnocení na čsfd nemůže zabránit vstoupit mezi legendy kinematografie. Porovnávání s Rockym není na místě. Zatím co Rocky je mainstreamový snímek, Homeboy patří mezi díla nezávislá. Myslím tím nezávislou scénu osmdesátých let, reprezentovanou takovými režiséry jako Jim Jarmusch, Spike Lee, bratři Coenovi a další. ()