Než sa diabol dozvie, že si mŕtvy

• Slovensko Než diabol zistí, že si mŕtvy (viac)

Pôvodne chceli spáchať dokonalú lúpež bez zbraní, bez násilia, bez problémov. Všetko sa však niekde zvrtlo a teraz sú z nich vrahovia.
Bratia Andy a Hank Hansonovci majú finančné suchoty, jeden si užíval za cenu daňových únikov, na ktoré mu práve prišiel daňový auditor. Druhý nemá prácu, a teda ani peniaze na výživné pre svoje dieťa a bývalú manželku. A tak si vymyslia skvelý plán – vylúpia zlatníctvo, ktoré patrí ich rodičom. Ako to však už býva so smelými, ale nie príliš premyslenými plánmi, nič nevychádza tak, ako si predstavovali, a obaja muži sa dostanú do nepríjemnej situácie zaváňajúcej kriminálom. Pri lúpeží totiž prišla o život ich matka a otec sa pustil do pátrania po jej vrahoch... (TV JOJ)

Spike86

Kvalitní thriller u něhož na začátku dostaneme zločin a poté je nám předkládán nelineární děj, kdy vidíme postupně různé scény v různých časech v době před zločinem a to i opakovaně, natočené zase z jiných úhlů, z perspektivy jiných osob. A tak postupně vidíme, co vedlo k tomu, že se daná situace stala tak, jak se stala a že se dané postavy dostaly tam, kde nakonec byly. V průběhu vždy před každou časovou změnou je k dispozici informační titulek s chronologií, takže se člověk nemá šanci ztratit v ději. Ethan Hawk podal perfektní výkon, Hoffman měl také dobré okamžiky. Chvílemi tomu trochu docházel dech, asi to mohlo přeci jen být kratší. 72% ()

Unrealik

Líbila se mi hudba, příběh, psychologická stránka. Ocenil bych, kdyby bylo ve filmu více akce, a naopak kdyby nebyly časové skoky. SIlné tři hvězdičky. ()

Peenugirl

Rodina nie je vždy to, čo nám ponúkajú hollywoodske happyend-story. Táto rodina už vonkoncom nie. Zanedbávaný starší syn je pre mňa od začiatku vážne hnusný, to znamená, že to skelo zahral. Hank je padouch od začiatku až do konca. Neskutočne krutý príbeh dobre zahraný a dobre natočený... 75% ()

grandir

Už ani nepamatuju, kdy naposledy mě dvě hodiny sledování filmu takhle vyšťavily. Konec mi sice přišel trochu uspěchanej a otevřenej co se Hanka týče, ale jinak naprosto čistejch 5 hvězd. Moje babička říkávala, že čert vždycky s**e na větší hromadu a tenhle film to potvrzuje na 100%. ()

Tanulin

Skvělé obsazení, herecky není co vytknout, jen mi trochu vadila ta upovídanost, myslím, že svižnější tempo by tomu neuškodilo. ()

lvi_psouk

Velmi zajímavá studie, čeho všecho je člověk schopen se dopustit. A hlavně, na kom je toho schopen! Celou ponurou atmosféru navíc umocňuje perfektní hudba, za kterou by autor zasloužil minimálně pochvalu před nastoupenou jednotkou! ()

Muffin017

Dobře zpracovaný příběh o činech v zoufalství a jejich následcích. Časově proházené scény z různých pohledů zúčastněných postav dávají divákovi lepší možnost postavám porozumět a vcítit se do jejich problému. Je to celkem originální a rozhodně to stojí za shlédnutí (: ()

zpek

Drsná dráma o rodine zjavne viac než dosť prekliatej bezodnou dávkou nešťastia. Tento príbeh bol odsúdený aby dopadol drasticky smutne nevedno si predstaviť ako by mohol inak skončiť. Ani jediný náznak spokojnosti a šťastia, iba tie finančné prekliate problémy. Peniaze, peniaze, peniaze... nešťastný hon za fatamorgánou mamonu podgurážený nesmelou naivitou nemohol dopadnúť inak ako tragicky. V pekle. Film o zbabelých ľuďoch, nezodpovedných ľuďoch.. o tých čo si myslia, že peniaze vyriešia všetko. Hm.. aj vyriešili, len.. nie podľa ich predstáv. Každopádne vizuálne pôsobivý film s dobrou gradáciou a skvelými hereckými výkonmi, predovšetkým Hawke, potom hneď P.S. Hoffman. ()

charles3

K tomuto filmu jsem se dostal teprve po 14 letech od uvedení v ČR díky pořízení DVD a... paráda. Víc než důstojné završení filmografie jednoho z režisérských  klasiků. Skvěle napsané, zrežírované, nasnímané i zahrané. Scénář ve stylu bratří Coenů, navíc výborný hudební doprovod od jejich dvorního skladatele. 4 oscaroví herci v hlavních úlohách. Ne právě obvyklá úvodní scéna. Tarantinovský způsob vyprávění. Tomeiovou jsem poprvé viděl hrát svlečenou, zde dokonce častěji než oblečenou :-) A třešničkou na dortě byly bonusy na DVD, ve kterých byl k vidění mistr Lumet při práci. Tleskám a hodnotím hodně silnými ****. ()

Bragi66

To mne naprosto uchvátilo. Má to napínavý a depresivní příběh s řízným spádem, který se přes různé časové přeskoky nakonec vyjeví v nadreálném a černočerném vyvrcholení. Je to dosti černé a nekorektní třeba k homosexsuálúm nebo ke karmě. Vtipy na karmu beru a teplajzníci ať si to přeberou. Philipa Seymoura Hoffmana doporučuji viděttaké třeba ve filmu Magnolia (1999). ()

mirakk

Když se má něco podělat, tak se to podělá. V tomto případě to bylo naprosto tuplované. Thriller, který se stále stupňuje a končí slepením rodinné mozaiky, vás nutí pozorně sledovat každou situaci. Smutný příklad lidské chamtivosti. ()

jarhead

Zajímavé, ale jednou by to mohlo stačit. Dívat se na tohle opakovaně, to chce mít lepší žaludek, než je ten můj... Možná 5 hvězd by to také sneslo, ale protože mi bylo skutečně zle, jenom 4... ()

Gudar

Film s velmi dobrým námětem a dobrými hereckými výkony.......bohužel už od 1/4 filmu jsem začal sledovat časomíru a v duchu si říkal "Kdy už to asi skončí ?!?". Děj je na jednu stranu strhijící, že jsem chtěl vědět jak to všechno skončí, ale na druhou stranu né na tolik abych nesledoval čas. ()

Vandislav

Zacatek filmu mi vubec nesedl. Takova divna kamara, vse presvetlene, nijaci herci... Pred polovinou prichazi prelom a ja si zacinam Before the Devil Knows You're Dead poradne uzivat. Az do konce udrzi sve tempo a ja jsem spokojen. Na zaver jeste musim pochvalit vyborne vybrany nazev a jeho nezprzneni do cestiny. ()

McIron

Starý pán se fakt vytáhl. Přesně vědět, co chci od filmu, od herců a naplnit to bezezbytku, to je majstrštyk. Philip je samozřejmě famózní a velmi dobrej je i Ethan. Skutečná mistrovská podívaná!!! ()