Než sa diabol dozvie, že si mŕtvy

• Slovensko Než diabol zistí, že si mŕtvy (viac)

Pôvodne chceli spáchať dokonalú lúpež bez zbraní, bez násilia, bez problémov. Všetko sa však niekde zvrtlo a teraz sú z nich vrahovia.
Bratia Andy a Hank Hansonovci majú finančné suchoty, jeden si užíval za cenu daňových únikov, na ktoré mu práve prišiel daňový auditor. Druhý nemá prácu, a teda ani peniaze na výživné pre svoje dieťa a bývalú manželku. A tak si vymyslia skvelý plán – vylúpia zlatníctvo, ktoré patrí ich rodičom. Ako to však už býva so smelými, ale nie príliš premyslenými plánmi, nič nevychádza tak, ako si predstavovali, a obaja muži sa dostanú do nepríjemnej situácie zaváňajúcej kriminálom. Pri lúpeží totiž prišla o život ich matka a otec sa pustil do pátrania po jej vrahoch... (TV JOJ)

zimzum

Hodne mrazivá snímka, pri ktorej budete veľmi premýšľať počas sledovania ale aj po jej skončení. Hlavné postavy vo filme, dvaja bratia, sa dostanú do vskutku nezávideniahodnej situácie a riešia ju spôsobom, ktorým prekročia nielen hranice zákona ale aj zásady morálky, úcty k rodine a k sebe samým. Herci boli výborní. Philipp Seymour Hoffman takéto postavy zahrá ľavou zadnou, snáď takýto nie je aj v reále, o to viac prekvapil Ethan Hawke, ktorý svojho loosera zvládol tiež výborne. Ide o posledný film Sidneyho Lumeta, jeho režijný štýl s dobou nestarol, u mňa bol toto jeden z jeho najlepších filmov. ()

Trumper

Skvěle vygradované a hodně dobře zahrané drama o tom, že když se něco může po..at, tak se to zkrátka po..re. A to hned na několika frontách. Jeden z mála filmů, ve kterém retrospektiva funguje tak, jak má, a neopakuje to, co už dávno víme.___ Navzdory (nebo možná právě kvůli) své dusné a depresivní atmosféře si neudržel moji stoprocentní pozornost až do konce, resp. závěr, který bych v jiném filmu považoval za totální anti-happy-end, mi zde přišel jako celkem fajn vysvobození z jinak neřešitelné situace. /80% ()

vodkasesemte

nebudu ty filmy brát vážně, protože moje jediný profitový porno zase tak moc taky nevydělalo! zaplatilo se nějaký to nájemný a celkem několikrát potrat, kterej ve skutečnosti stál mín než ty protržený šprcky, protože jsme do toho vážně řezali! mám rád tenhle film, a kdykoliv jsem u televize, rád si jej znovu pustím, za předpokladu, že už jsem děj celkem asi třikrát zapomněl, je tu reálná šance, že se to stane znova - proč se ti to nelíbí, Akisho, jako nám? proč! 2019 The weight of that sad time we must obey - Speak what we feel and not what we ought to say - The oldest hath (has) borne most - We, that are young shall never see so much, nor live so long - I got the balls and I got a gun - Simple as a pimple - Todle je hrozně dobrej film a hrozně dobří herci (okamžitě tě to zaujme/nedokážeš to vypnout) - Tehdy ještě uměli dělat filmy - Co dělá, motherfucker? Proč je v bytě nějakýho transexuálka? - The total is always the sum of its parts. But my life doesnt add up. Nothing connects to anything else. Im not the sum of my parts - Now I know its not Trump Plaza… (postelová scena, Rio) - Im pulling down six figures now. Im smart. I know the angels (znak) - Portuguese - Venetian - Blind as a bat - These toy guns, they look so real, they fool cops all the time (2007) - This is our future - A já jim to tak přál, aby se jim to podařilo (vy také, že) - He sounds like some nut case - Can I borrow your cell phone? I dont have one. Its brain cancer (tady to máte) - Pay phone - You are prick. I always was - Its safe, nobody gets hurt, everybody wins. Its perfect (moc snadný) - The world is an evil place. Some of us make money off of that and others get destroyed (ted ho dostal) - No má to dobrej konec, u mě dobrý jak je tam všechny odprásknul - Nejlepší byl Chico, jak si věřil - To se mi líbí, vyrovnávací spravedlnost, kurva do toho navezla i svýho bratra - Zmrdi by se měli radši bát, aby nezustali jako jediní svědci, ale ještě z toho budou těžit - Ten jeho brácha je borec, takhle jsem si to představoval. Dal svýmu bratrovi příležitost, ten všechno podělal, a ještě po něm uklízí stopy - A přesně, vzhledem k tomu, že posral, co mohl, a neudělal nic, zasloužil by kulku sám - Je mi jasný, že vy všichni zmrdi budete na straně toho uplakánka (kterej mi mimochodem nevadil, protože byl náramně zahranej), nenapadá mě jedinej duvod, proč s ním mít soucit/sympatizovat - Jo ten zmrd mu ještě k tomu piloval starou. Ale je to bratr, no, to je těžký - Im sorry (tak to by ji koupil hned). I fucked it all up (nejduležitější je si to přiznat) - A sere to zas a znova – po bratrovi nemužeš chtít, aby tě zabil, udělal ti službu. Tendle charakter je opravdu zkaženej - Ten jeho fotík je zmrd ještě větší (už od pohledu – výborný custing) - Oni nikoho nezabili umyslně. No prostě povedená rodinka ()

Bazilich

Námět je stejný jako v Jednoduchém plánu - dva bratři se snaží vylepšit svoji finanční situaci - jen nudněji zpracovaný, film má přes drastický děj minimální spád. Doufala jsem v nějakou pointu, která ospravedlní ty dvě rozvleklé hodiny, ale konec byl zcela předvídatelný:( Slušně zahrané, formální stránka OK, scénář slabý. ()

ElFifo

Nu možná by si tento snímek zasloužil i více,...ale bylo to fakt k uzíííváááníííí a z hereckých výkonů jsem teda taky nebyl vodvařenej.. ()

david666

Solidně natočené drama s výborným hereckým výkonem ústřední dvojice Hoffman - Hawke. Zbytek zúčastněných však určitě nezaostává. Zpočátku nevíme kdo s kým souvisí a jaké důvody vedou k události, která ovlivní osudy zdánlivě nesouvisejících osob. Pomocí flashbacků se pomalu dozvídáme vcelku hrůznou pravdu. Jenomže spáchaný čin již nejde vzít zpět a kruh se začíná pomalu uzavírat. ()

pierre9

Pochmúrna atmosféra z filmu nevyprchá ani na minútu, ale obávam sa, že napriek dobrým hereckým výkonom pre mňa tento film zostane iba jedným z mnohých.... 3.5* ()

gpx

Námět filmu není bůhvíjak úchvatnej, ale díky hereckým výkonům působí BtDKYD vcelku dobře. Nicméně, všechny trumfla Marisa Tomei tím, že se svlíkla. ()

jopal

Vyborna drama, ako sa jednoduchy a perfektny plan moze pokazit. Vadil mi trosku len zaver, ktory bol podla mna pritiahnuty za vlasy...Ale hold vztahy v rodinach su asi vseliake. ()

mseet

Nevím presně, co jsem čekal, ale čekal jsem rozhodně víc. Hlava mi říká, že Hoffman i Hawke hráli dobře i zápletka byla dobře vymyšlená a ve svých důsledcích závažná. Srdce se mi ale výrazněji nerozbušilo. Ten film mě prostě nedostal. ()

brasek

Na filme je skvelý iba jeho názov. Čítam, že ide o psychologickú dámu, prvky thrilleru na každom kroku... ale snímok nemá šancu upútať! Už teraz je zabudnutý. ()

NikaIn

Tak toto bola fakt zaujimavá spleť,stále viac a viac ma zaujímalo ako to celé dopadne.Ženská spáva s oboma bratmi.Kto už sa rozhodne vykradnúť klenotníctvo vlastných rodičov?Kto zastrelí bez mihnutia oka drogového dilera a jeho nevinného spotrebiteľa?Vyhrážaš sa?Nerob to,lebo sa ti to vypomstí.Klameš?Nerob to,lebo nakoniec budeš odhalený.Zabíjaš?Nerob to,lebo zabijú aj teba a čo tam po tom že vlastný otec?Však v podstate si zabil jeho ženu,tvoju matku.Ooooo chaotický film,taký chaotický ako moje myšlienky po jeho zhliadnutíČi si ho máte pozrieť?Bez debaty určite áno a pripravte sa na prekvapivé zvraty a činy choromyseľných,do kúta dohnaných jedincov.Rodina je najviac,ale určite nie v tomto filme.Ako hovorí m^oj známi,koho oklameš keď nie vlastnú rodinu? ()