Šerif Wyatt Earp sa už počas svojho života stal legendou a jedným z najobávanejších pištoľníkov, ale aj najrešpektovanejších ochrancov zákona na divokom západe. Spolu so svojimi bratmi pôsobil v mestečku Tombstone, kde ich relatívne pokojný život navždy zmenila prestrelka pri O.K. Corrale, ktorá rozpútala krvavú vendettu... (STV)

helloween93

3 hodinový epos o životě jednoho z nejznámějších šerifů Západu Wyatta Earpa není vůbec špatný a rozhodně jde o kvalitní snímek. Dobré obsazení, působivá výprava a kvalitní výkon Kevina hrají filmu do karet, ale ta stopáž je opravdu dlouhá. Kdyby film měl o 45 minut méně, bylo by to asi lepší. Nemůžu ovšem říct, že bych se nudil, to rozhodně ne. Smůla pro tenhle snímek byla, že rok předtím vyšla kratší a komerčnější verze o Earpovi - Tombstone. I přes to ale nechápu, proč Wyatt Earp tak komerčně propadl... 4 hvězdy ()

Evander

Wyatt Earp je zajímavým westernem s famózní hudbou. Na můj vkus je však příliš „utahaný“, stopáž by mohla být kratší klidně i o hodinu. Děj je na poměry žánru zbytečně zamotaný a má příliš mnoho příběhových linek, a tak se spíše podobá Lynchovým dramatům, než běžným westernům. Kevin Costner se mi v hlavní roli velice líbil, byť mi jeho postava příliš sympatická nebyla, přece jen si šerifa představuji jako „čistokrevnějšího klaďase“. Proto mám z celého filmu velmi rozporuplné pocity, mám dost důvodů dát plný počet, stejně jako mám dost důvodů i pro poměrně nízké hodnocení. Ve výsledku to vidím někde lehce nad 70%. ()

MickeyStuma

Když se vysloví jméno Wyatt Earp, co o něm hovoří historie? Kromě účasti na neslavné přestřelce u OK Corralu v podstatě nic. Jenom že existoval a to je asi tak všechno. Přesto šli tvůrci tohoto filmu v jeho životě více do hloubky, než říká legenda. Snímek s tříhodinovou stopáží vcelku navnaďuje na skvělou westernovou dobrodružnou podívanou, ale kupodivu přijde spíše zklamání. Děj je značně přímočarý bez patřičných poznatků, bez napětí, bez emocionálních sekvencí a nějaké té snahy o skutečné dobrodružství. Jedním slovem tomu chybí kreativita. Snímek se snaží představit Earpa jako protichůdnou směsici idealismu a násilí, jenomže na to, jak je dlouhá stopáž, toho kupodivu moc nepřináší. Výprava je skvělá a Costner dělá co může. Chtělo by to však hodně zkrátit a scenáristicky daleko více přitlačit alespoň na dramatizaci. Údajně tohle mělo původně sloužit jako televizní minisérie. Podle toho, jak to vypadá, se tomu dá věřit. Aby došlo alespoň k nějakému zaujetíy film by zasloužil zkrátit a to razantně. Pokud vysvětlování jedné věci trvá víc jak deset minut, je na celé koncepci prostě něco špatně. ()

korok

Velice obsáhlý a asi nejobšírnější životopisný film, ze široké škály filmů, o životě a osudech jedné z největších legend divokého západu Wyattu Earpovi. Kevinovi Costnerovi role sedla a potěšilo i to, že film neskončil přestřelkou u O.K. Corral ale sledoval jeho osud i poté, což se ale dalo, vzhledem k délce, předpokládat. I přes značnou délku film nenudil. Ono, když chcete někdy zachytiti podstatné životní okamžiky určité osobnosti a nic podstatného nevynechat, neubráníte se takovéto délce filmu. Tady se to pak tvůrcům navíc povedlo nenudně. Povinnost pro všechny fanoušky divokého západu. ()

Nerd4Dreaming

Tombstone jsem ještě ani neviděl a už tuším, že mě bude bavit víc. Protože filmy jsou i o zábavě, a v tomhle případě je to více o umění a pokusu a o reáné pojetí života tohoto amerického maršála. A život není film, život je dlouhej a je v něm plno míst, kdy se nic moc neděje. A tak nějak se to přeneslo i do tohoto filmu. Cením si toho pokusu nic nevynechat a nikam se nehnat, ale občas to prostě působí moc utahaně. Jinak výprava i herecký výkony jsou skvělý. A několik scén je taky top. Ale téměř by tomu víc slušela nějaká minisérie, čtyři díly nebo tak něco. Na jeden film je to fakt trochu moc únavný. ()

frype

Klasika, ktora neurazí....a to v ziadnom pripade! Senzacny Kevin Costner ukazal to v com je naozaj dobry. Ano roztahany a nevyrovnany pribeh americkej legedy. Znie to zle ale naozaj to funguje. Vývoj postavy je neskutocny a aj ked skaceme medzi jednotlivymi obdobiami aj ked teda je jasne, ze iba vpred a to casto zistujeme iba na fuzikoch hlavneho predsatavitela, tak sa nadalej stretavame s mnohymi postavami Wyattovho zivota a to je coool! Samozrejme perfektny kaslajuci az chcipacky Doc Hollyday je ak obonus a verte mi, ze sa na neho spolahnut da. Zhrnute a podciarknute: Wyatt Earp rozbehol velmi silny pribeh s utrpenim, stastim a chlapskym sebazaprenim. Dakujeme Kevin...tato rola ti sedi. A ohladom dlzky filmu...ja osobne by som papal niektore filmy aj keby mali 4 hodiny. ()

Ozzy2

Wyatt Earp byl polovinu svého života gauner.Opravdu si ho nepředstavuju s vizáží Kevina Costnera,salonního týpka vhodného pro role v obleku.Když si vzpomenu na šerify Waynea,Coopera...ne,prostě Kevin není pro mě šerif,ani pistolník,ani Robin Hood. ()

Critic

Já tomu vlastně nemám ani co vytknout, ale prostě jsem po zhlédnutí neměl chuť zavěsit si kvér nízko u pasu a jít se postavit vlastnímu osudu s plesnivým doutníkem mezi zuby. A to u těch 5* westernů mám pokaždé :) ()

Razzor_82

"Venku je pár chlapů, který musím zabít." Správňácký western, který glorifikuje skutečný příběh nejslavnějšího šerifa.  Zlomený muž hledající znovu smysl života. Costner je fajn v hlavní roli. Ve vedlejších září Quaid a Hackman. Delší stopáž nabídne i vlažnější místa v příběhu. Pěkná je atmosféra starého divokého západu. O rok mladší snímek Tombstone je pro mě dravější volba. 8/10 ()

waska

Přestřelka u OK Carralu. Jedna z největších legend Divokého Západu. Wyatt Earp, nejslavnější šerif Divokého Západu. Ano, ale takových legend je přece jen víc. Jen legenda totiž film neudělá a každé zpracování takovéhle legendy je velmi ošidné. Kasdanovi se to však povedlo a nevadí ani ta délka. Výkony velkých hereckých jmen totiž tu délku a především skvělého a mnou oblíbeného tuberáka Doca Holidaye skoro vymažou. Film neoplívá nějakou výjimečnou akcí, ale jako životopis s občasnou přestřelkou je to jeden z těch lepších westernů. ()

hlína

Jestli existuje něco jako normální, obyčejný, průměrný, standartní western, tak je to asi právě tenhle... akorát tu chybí indiánský element :) ()

Acrobat

jasny favorit medzi westernmi. Kvalitne spracovanie, slusni herci, dobry scenar, pre milovnikov westernov (ako ja:) je to jednoznacne povinnost. Dospel som, ale chcem nesmrtelnost. Fyzicku? Neviem, co je viac...! ()

Ceberus

Nějak mě tenhle western neoslovil, spíš mě úplně minul. Zdálo se mi, že se to celé nějak vleče až do té míry, že jsem místy ztrácel zájem o osudy postav, prostě "ať už to nějak skončí". Jak podotýkají ostatní, Quaidův nemocný Doc Holliday je možná dokonce zajímavější než samotný Earp. Pokud bych měl srovnávat s o rok starším Tombstonem, tak tato Kasdanova verze je více romantickým eposem, zatímco starší verze je spíše akční střílečkou. Výhodou Costnerova Earpa je, že jej sledujeme už od jeho mládí, takže jej poznáme více do hloubky. Přesto se mi však více zamlouval druhý snímek s Russellem a Kilmerem v rolích Wyatta a Hollidaye. ()

krizi

Trochu nechápu zdejší docela nízké hodnocení, protože tohle byl skvělý film. Jak Costnera moc nemusím, tak tady se mi líbil. Původně mě k tomuto filmu přivedl můj oblíbenec Dennis Quaid, ale nebýt zdejší galerie, tak bych asi celý film nevěděl, že tam vůbec je, byl k nepoznání :-) ()

joeko13

Trošku moc zdĺhavé a miestami nudilo, ale herecké výkony super. Costner a Quaid excelentný, no a legendárna prestrelka pri O.K. Corral zvládnutá bravúrne t.j. dosť realisticky, nie ako v Tombstone, ale ten bol viac blockbuster menej real :-) ()

bearmeedek

Místy (nebo celkově?) je film opravdu dlouhý. Co se ale divíme? V podstatě jde o životopisný film jedné legendy Divokého západu, která se dožila úctyhodných 80-ti let. A co je ještě podivnější, ten chlápek podle filmu zastřelil, koho potkal, a nikdy se ho žádná kulka nedotkla. Příběh je podaný jako pravý velkofilm, se značkovým obsazením, a nebrání se romantice a dramatu. Zajímavé je, že oproti jiným zpracováním hlavní události, se ve filmu ani moc nestřílí. Což je u tříhodinové stopáže westernu taky podivné. A přesto je to hodně zajímavý a vychytaně udělaný Příběh. ()

Prďoch

Výborný western o legendárním muži zákona Wyattu Earpovi, kterého ztvárnil můj velmi oblíbený herec Kevin Kostner. Takhle nějak by měly westerny vypadat. ()

Gromit

Z historického hlediska je tento film, zdá se, velmi přesný. A osobně si myslím, že je i velmi dobře natočený. Začátek je možná malinko zdlouhavý, ale po nějaké půl hodince se celé vyprávění patřičně rozjede. Přestřelka u O.K. Corralu je naprosto perfektní, závěrečné pronásledování Claytonovy bandy bere dech. Kevin Costner je jako Wyatt Earp dokonale přesvědčivý a to samé platí také o Dennisu Quaidovi v roli Doca Holidaye. Jak je možné, že se "Wyatt Earp" stal svého času takovým propadákem? ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Costnerova malá velká válka

Costnerova malá velká válka

14.02.2010

Nějakou dobu o něm nebylo slyšet. Tanečník s vlky se však vrací na scénu, a opět ve filmu, který hodlá i sám režírovat. Nikoho asi nepřekvapí, že akční dobrodružství A Little War of Our Own bude… (viac)