AppleCore

Kde první řada dominovala, tedy v relativně realistickym uchopení mimozemský invaze, ve který se běžný civil potýká s osobními problémy s přesahem do těch invazních, tam druhá řada jednoduše skládá zbraně a jenom zoufale vycucává zápletky z prstu, aby se to nějak ukončilo. Má to za následek absolutní stupiditu postav, ale především změny ve způsobech vyprávění i v samotných příbězích, který jdou vstříc těm nejprimitivnějším a nejpředvídatelnějším rozhodnutím. A protože asi nezbyl rozpočet na Maxe Richtera, je i soundtrack naprosto bez duše či atmosféry. Přitom první série položila základ pro super nekonvenční sci-fi příběh, jež mohl být plný neotřelých nápadů a překvapení. Tohle je průser!  ()

Anderton

Druhá séria je trochu iná, než tá prvá, pričom ťažko hodnotiť, či lepšia alebo horšia, pôjde o subjektívny názor. Nadpriemerné epizódy striedali tie priemerné. Pribudlo viac akcie, trikov a (možno neplánovaných) referencií na slávne predobrazy. Bohužiaľ väčšia rozšafnosť ukázala limity rozpočtu a niektoré scény sú trikovo horšie zvládnuté ako napríklad prvá séria The Expanse. Tá mala ale hutnejší dej a i keď sa v Invázii stále niečo deje, väčšia sústredenosť na to podstatné by tempu a rytmu prospela. 70% ()

warrenur

Sklamanie. Nelogickosti a amaterizmus z toho srsal este viac ako v prvej serii. Konci to rovnako neuspokojivo a tym dava jasny indikator, ze sa bude jednat o dalsi z tuctovych sci-fi-ciek s x-seriami, ktore nemaju prepracovany scenar a ani dialogy. Dopozeral som len s rychloposuvom, dufajuc v prekvapujucejsi a uzavretejsi pribeh. Detska linia a i ta s "povstalcami" boli mimoriadne naivne. Hoci chapem, ze po revival 80tok v Stranger things sa to snazi zopakovat kazdy druhy tvorca....tu to urcite nefunguje. Neodporucam, skoda casu. Slabulinke dvojhviezdie. 35% ()

Daiker

Nejhorší série roku 2023.... Tohle je největší seriálový průser od VOD služby AppleTV+...Invaze bez ještě větší neinvaze než v první sérii. Dějově se tam nic neděje, jen vidíme Japonku jak komunikuje s nějakou ezo duhou (Mimozemšťan), matka hledá dceru, bývalý voják hledá tajnou základnu a děcka putují do Francie.... A nic z toho.... Totální nuda, mimozemské bytosti jsou jen přerostlí brouci a hvězdice z první série... Je nám představena nějaká duhová entita, která předstírá že je mrtvá milenka japonky, která s ní komunikuje..... Propojená kolektivní mysl a další ezo bláboly jsou všudypřítomnou hlavní dějovou linkou. Postavy jsou nijaké, nesympatické (Indové jsou dost odporní herci). Emzáky neuvidíme a pochybuji, že vesmírné galaktické lodě by postavily duhy, brouci a hvězdice... Určitě tuto ztrátu času nedoporučuji ()

M.i.k.e

Jak mě bavila první řada tím jak na vše šla oklikou a nepoužívala ty nejzákladnější sci-fi klišé, dvojka se jim naopak nevyhýbá a díky tomu tak funguje podstatně hůř. Opět tu máme hned několik linií, které se různě prolínají a je tu snaha a rozšíření invazní mytologie, ale prakticky nic z toho nemá čím překvapit a chvílemi to byla i docela nuda. Cliffhanger na konci slibuje další pokračování, tak jsem celkem zvědav jestli ho Apple posvětí a nebo tu budeme mít další neuzavřený seriál…60% ()