Invázia - Season 2 (2023) (séria)

Tunel (S02E04)

(epizóda)

Jamila rozhodla, že skupina pôjde tunelom pod Lamanšským prielivom, no vystavila ju tak ešte ničivejšiemu nepriateľovi. (Apple TV+)

DJMaroko

Kinder akce stále pokračuje na konci dílu máme opět trochu akce ať se divák navnadí. ...a stále děláme u nudle špagetu. A jak napsal meda2016 "A kdyby Sam Niel šerif nezemřel hned v první epizodě, tak by zemřel nudou." A já ještě dodám ...možná nezemřel objeví se opět v šesté sérii na konci desátého dílu. ()

Anderton

Tunely mám rád, takže odpustím epizóde aj niektoré logické nezmysly, tentokrát ale nie sú tak neakceptovateľné ako v niektorých iných prípadoch. Ale aj tak, koľko môže trvať cesta peši z Anglicka do Francúzska a prečo vojaci nejavia záujem o zadržanie detí? Prvé sekvencie s čiastočne novou skupinkou mládeže ma nezaujali, ale v tejto epizóde, aj vďaka napätiu, mi boli dokonca sympatickí. Aby som nezabudol, epizóda obsahuje jeden zaujímavý zvrat, aký som v invazívnych sci-fi asi ešte nevidel. ()

Martrix

Tentokrát sledujeme jen jednu linku. Nepřepínáme mezi vojákem, toximatkou ani Micuki, ale sledujeme cestu kindrošů za Kašparem. Překvapivě to není otravné, jak by mohlo. Místy to dokonce evokuje partu smradů z jiného seriálu, nebo filmu. Přestože jde jen o krátkou roadmovie nepřátelským územím, tvůrci si připravili zajímavý apgrejdeček, který tomu dal lepší dynamiku. A jistě to pomůže celému příběhu. Aspoň doufám, protože občas už to bylo utahané. Takže fajn...jen tak dál. ()

kenkaku

A máme tady linku “haranti” - moc mi minule chyběla. Každopádně. 7 lodí, 7 záchvatů. To je jeden z neduhů seriálu. Do hromady různých zbytečných sraček se občas pustí informace co má váhu. Kdyby se scénáři věnovala stejná pozornost jako jestli destičky jsou dost diverse a multi-kulti (na to je betonově celá komise) bylo by to druhé Stranger Things. Celkem mě totiž překvapilo, jak fungujíci epizoda může být, když se neskáče mezi linkami a děj se soustředí jen na jednu. Kéž by tak měla ta cesta (haranti jsou do Francie) jakýkoliv smysl nebo logiku (no… dojdou tam a co jako? Co tam jako zmůžou/změní?). Pozn.: asi bude náctka znát jméno písničky co vyšla před 30 lety :D ()

warrenur

Cela epizoda je venovana detskej skupinke tiahnucej na Francuzsko. A dianie okolo nej postrada akukolvek logiku a skor evokuje dojem rodinneho filmu. Stranger Things tazili z mysteria a "vsemocnej Eleven". Toto su len Nevedkove dobrodruzstva neohrozenej particky deciek. Dufal som, ze sa konecne dostatneme k tomu, co "v cele zadrzania" zistil amik so serifkou...ale zial, ziadna ina, "serioznejsia", sci-fi linia priestor nedostala. ()