Invázia

USA, (2021–2023), 16 h 43 min (Minutáž: 33–58 min)

Sam Neill, Shamier Anderson, Golshifteh Farahani, Billy Barratt, Šiori Kucuna, Firas Nassar, Azhy Robertson, Paddy Holland, Togo Igawa, Max Fincham (viac)

Zem navštívil mimozemský druh, ktorý ohrozuje existenciu ľudstva. Udalosti prebiehajú v reálnom čase očami piatich bežných ľudí v rôznych častiach sveta, zatiaľ čo sa snažia pochopiť chaos, ktorý sa okolo nich odohráva. (Apple TV+)

Recenzie používateľa AppleCore k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2021) (S01)

Invaze tragických životních událostí mnoha osob orámovaná invazí z kosmu, která je pomalu svádí dohromady. Kdo nečeká akční výhul v hlavní roli se Samem Neillem, dostane plně funkční drama s realistickým vyobrazením mimozemský invaze a jejího dopadu na chování nás coby civilizace. Seriál je navíc podpořenej nádhernym soundtrackem a parádnim náběhem na další řadu, kde se snad už divák dozví, za jakým účelem vlastně přišli. Protože kdyby chtěli lidstvo rozjebat, stačila by na to jedna epizoda o deseti vteřinách. ()

Season 2 (2023) (S02)

Kde první řada dominovala, tedy v relativně realistickym uchopení mimozemský invaze, ve který se běžný civil potýká s osobními problémy s přesahem do těch invazních, tam druhá řada jednoduše skládá zbraně a jenom zoufale vycucává zápletky z prstu, aby se to nějak ukončilo. Má to za následek absolutní stupiditu postav, ale především změny ve způsobech vyprávění i v samotných příbězích, který jdou vstříc těm nejprimitivnějším a nejpředvídatelnějším rozhodnutím. A protože asi nezbyl rozpočet na Maxe Richtera, je i soundtrack naprosto bez duše či atmosféry. Přitom první série položila základ pro super nekonvenční sci-fi příběh, jež mohl být plný neotřelých nápadů a překvapení. Tohle je průser!  ()