Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

majorzeman13

Nadprůměrné,povedené drama se Sandrou Bullock. Další skvělý snímek od Netflixu. Dále bych pochválil hlavně výkon Sandry B. a dost dobrou hudbu. ()

Nellaron

Na tomto filme ma hneď v úvode uchvátilo drsné podanie tvrdej reality bežného života hlavnej hrdinky, ktorá sa vracia do životného kolobehu po odpykaní si 20 ročného trestu za mrežami. Bez omáčky, bez pátosu, a zároveň bez peňazí a normálneho bývania. Doslova je z filmu cítiť rybí zápach a každú novú modrinu na tvári Sandry Bullock, ktorá mimochodom zvládla svoju rolu výborne. Práve drsnosť je hlavným charakteristickým prvkom filmu. Režisérka postupne odhaľuje cez retrospektívne pasáže celú pointu filmu, čím sa eskaluje napätie. Je len trochu škoda, že drsná nátura filmu nevydržala až do samotného záveru, ktorý by som si vedel predstaviť inak. Tento film však nie je len o deji, ale aj o hudbe. Hans Zimmer a David Fleming ušili filmový kabát doslova na mieru. No a klavírová verzia piesne Everything In Its Right Place od Radiohead počas jednej scény vo filme prináša čerešičku na torte a zimomriavky na chrbte nie jednému hudobnému nadšencovi. Film V nemilosti predstavuje pre mňa jedno z najväčších pozitívnych prekvapení na záver roka 2021. ()

jirikzaboj

Docela dobrý film, kterému uškodilo pár pasáží víc, než by možná tvůrci chtěli. Nevím, jak u ostatních. Ale já už od představení ústředních postav tak nějak předpovídal celý případ a je škoda, že jsem si svůj twist neužil tak, jak někteří. S. Bullock tady vypadá opravdu hrozně a to chválím hlavně maskéry. Líbí se mi syrové velkoměsto a potýkaní se s novými zkušenostmi po 20 letech ve vězení a speciálně dvojšichta tomu dává fakt reálný nářez. Bohužel se film v druhé polovině promění na krimi vlnu, která připomíná průměrný díl odložených případů.    PS: chci ocenit vedlejší role (tváře), které tak nějak do všeho zapadaly. ()

DandeeCZ

Tady právě vidět, že pokud máte dobrý scénář nemusíte mít půl miliardy dolarů, abyste natočili dobrý film. Možná doporučení pro český film – No radši se nebudu pouštět do větších akcí :). Druhá věc Sandra Bullock hlavní hrdinku zahrála skutečně perfektně a drží film, proto celý počin můžu jen doporučit. Film měl hutnou atmosféru a dá se říct po celou dobu trvání (kromě konce). Kamera, režie vše OK ještě bych pochválil střih. Lidé dělají chyby a někdo je musí napravit. ()

davidh76

Gut. 3-4. Pokud byste nevěděli, že hlavní roli hraje Sandra Bullock, u které byste nečekali takový herecký výkon a hrála by tam méně známá, ovšem stejně kvalitní herečka, asi by to tak zajímavé nebylo. Za vidění stojí. ()

Montmorency

Ta urputná snaha Sandry zahrát ex vězeňkyni co nejtvrději, je přehnaná ( i když s ohledem na plastiky, či botox, v obličeji už asi neni jineho výrazu schopná), ostatní postavy tam nemusely být, protože se veškerá pozornost soustřeďuje na ni...i k "rozuzlení" příběhu mám své výhrady ()

Monika95

Sandru Bullock miluju, takže jsem to žrala, co mi trošku vadilo byly moje pocity po většinu filmu, že ona je ta mrcha vražedkyně a ejhle, bylo všechno jinak. ()

McGuffin

Žena propuštěná po dvaceti letech z vězení je pro ostatní V nemilosti, The Unforgivable, zjevně za zločin, pro který seděla, ji ale trápí cosi jiného. Její mladší sestra, které tehdy bylo pět a dali ji k adoptivním rodičům do Seattlu, od které za celou dobu vězení nedostala jedinou zprávu, jedinou odpověď na záplavu jejích dopisů. Najde ji, setká se s ní? Než to scenáristé Peter Craig, Hillary Seitz a Courtenay Miles publiku a jí samotné řeknou, nastrčí do záběru, a teď si pište, probačního, bytnou, divné spolubydlící, kolegu z práce, který bubnuje, kolegyni z práce, která ji praští, přejícího truhláře z práce, bratry, co jeden spí se ženou druhého, přejícího právníka, jeho nepřející ženu a jejich lhostejné syny a sestřiny nepřející adoptivní rodiče, takže milion lidí, kteří pro setkání dvě desetiletí odloučených sester neudělají vůbec nic. Kdo je tedy dá dokupy? Sestra. Nevlastní a přející. Ostatní figury si škrtněte, jsou navíc. P.S. To je zpráva o nastaveném příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

Marrakech86

Poměrně zajímavý krimi/drama příběh v hlavní roli se Sandrou Bullock. Sandra hledá svojí sestru a při tom najde i někoho jiného, závěr jsem tak trochu čekal. ()

Petbrab

SPOILER  I přes drobné nelogičnosti obzvlášť v závěru filmu mezi Sandra Bullock a synem šerifa, dávám za plný počet hvězd. Malinko pochybuji, že by si pětileté dítě nepamatovalo takovou situaci. Ale napětí a mrazivý pocit touhy vidět vlastní sestru, za kterou se obětovala plus úplně závěrečná scéna vše vynahradilo. ()

Dzanecki

Velmi mě překvapil tento film. Největší plus má ode mě Sandra Bullock, jelikož její herecký výkon bych nazval Oscarový. Vžila se do role úžasně. Stejně tak maskéři, kteří z ní udělali naprostou trosku. Děj mě velmi bavil. Žena pyká za vraždu, poté se vrací do společnosti, která ji nechce přijmout. Bojuje nejen s ní, ale také s hledáním své mladší sestry, o kterou přišla po zatčení. Jednoduchý přímočarý děj, který tvůrci s herci dokonale zpracovali. Nemám žádnou výhradu. ()

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)