Ještě i rok po otřesném výbuchu Katly se ti, co přežili, pořád snaží vyrovnat s následky. Pak se ale na ledovci objeví žena pokrytá popelem. (Netflix)

Cheeter

Po troše váhání jsem zvolil spíš nižší hodnocení. A to spíš proto, že se celý díl tak nějak táhl. Jinak obec Vík je mi známá, byl jsem tam, ale to tam nebyl popel. Nicméně základ není zlý, uvidíme, jak se děj posune v dalším díle. ()

Martrix

První epizoda plně naplňuje očekávání, která musela po traileru přijít. Premisa je super, provedení výborné, neznámé tváře a navíc Island. Člověk by vydržel koukat snad i jen na satelitní snímky, natož na skvělé záběry kvalitní kamery. Podle hodnocení dalších epizod to půjde asi do kopru...ale ten úvod je velmi slušný. ()

Lenka.Vilka

Tak co tady máme. Sopku, která je evidentně hodně naštvaná, protože stále dýmí, ale bouchnout nechce. Navíc se na ní dějí nějaký zvláštní věci. Tedy pohyby ledovce. Ale taky tam najdou ženu. Které se evidentně něco stalo před dvaceti lety, což na ní není ta nejpodivnější věc. A to není jediná věc, kterou sopka během prvního dílu vyplivne. Správně depresivní, krásný záběry, pokud jste na černou krajinu, postavy zajímavé a celkově dobře natočené. Včetně celého toho tajemna. Jsem zvědavá, co bude dál. Zatím fakt dobrý  :) ()

Cappuccino

Úchvatné prostredie popolom pokrytej islandskej obce ma očarovalo celú úvodnú epizódu. Načrtnutie zápletiek medzi postavami bolo dostatočne zaujímavé na to, aby som sa ihneď vrhol aj na druhú časť. ()