Výbuch subglaciální sopky Katla obrátí život místní komunity vzhůru nohama a jako by to nestačilo, z ledu se začnou drát na povrch tajemství. (Netflix)

Jady

Je to kombinace takového toho krásného surového seveřanského a napínavého filmu a filmu Solaris (2002) Tento typ tedy není pro všechny, pokud nemáte rádi surovou seveřanskou filmařinu, tak vás to vcelku jistě vůbec nechytne a bude vám to připadat nudné, jak už tu někdo psal, protože kvůli mysterióznosti se tam hodně věcí protahuje - kdyby si celé městěčko nelhalo a říkalo si všechno co si myslí, tak by to bylo rozuzlené za 2 díly, že ano :D což je věc, která tam občas prudí i mě, dalo by se udělat řešení i kdyby si to řekli a pak řešili proč to tak teda je x) proto  hodnotím (celkově) cca 85%. 4* jsou málo 5* moc :-) Finále klasické, je tam dost WTF momentů u Grimy, kde si říkáte, takhle by přeci nikdo nikdy nereagoval a ozval by se, ale má to pak aspoň myšlenku x) Každopádně doufám, že bude další série a trošku se to dojasní a dodělá :-) ()

Jaro.Krafcik

Nesúrodá nuda.. a to som dal prvej epizóde silne štyri. Vidno že tá produkcia bola z Islandu. Kratšia stopáž by sa tomuto seriálu hodila. Očakávania boli ale malé, lebo mi to len tak vybehlo na netflixe. Človek občas dá šancu aj neznámym vodám. Hlavne keď je vonku tak horúco, problém niečo vôbec pozerať, nie to hodnotiť. Ešte že sú tie majstrovstvá vo futbale. 2* ()

Vabr

Od psaní tohohle (a dalších) komentářů mě pozastavila úchvatná 6. série Riverdaleu, jejímuž sledování jsem dal právoplatně větší přednost. Jak já ten seriál miluju❤️‍🔥. Každopádně tenhle zase tolik ne. Kámoška mi ho doporučila, tak jsem byl snášenlivý a koukal na to, přesto, že to je extrémně slow burn a nic extra se tam neděje až na divný popelový lidi. Bohužel je to tak pomalý a nezáživný, že jsem si sledování neužíval, takže po 4. dílu, kdy jsem si dal krátkou pauzu, jsem tu pauzu nakonec prodloužil až nadosmrti. Možná, že by mě finále překvapilo, ale za to sledování mi to nestojí. Postavy jsou (nad)průměrné, prostředí krásné, ale hrozně vleklé. Vyhodnocení: F*ck you Katla! You owe me 3 Hours of my Life!! ()

Morholt

Prostředí sypané sopečným popelem bylo parádní a skoro jsem se těšil, že se ve všudypřítomném prachu zhmotní nějaké zrzavé hovado s válečným kladivem v ruce. To se sice nestalo, ale i tak se to vyvíjelo celkem zajímavě.  Vedle zmizelých a pravděpodiobně mrtvých lidí ze sopky začali vylézat i dvojnící těch žijících a fakt jsem byl zvědavý, k čemu to povede. Nicméně to byla asi chyba. Čekal jsem thriller, ve kterém se navrátilci i klony střetnou se svými protějšky, ale místo toho jsem byl bombardován filosofickými úvahami, u kterých by snad stálo za to zapřemýšlet, ale mě se prostě nechtělo. Srovnávání se s minulostí je pak všudypřítomné, což se nakonec dalo čekat, ale kombinace s výše zmíněným filosováním byla vražedná. Vyústění a vysvětlení mě pak vyloženě otrávilo. Potenciál byl obrovský, ale dopadlo to jak to dopadlo. Své publikum si to každopádně najde. 50% ()

okkac

Uff, prvotní velké nadšení vystřídala studená sprcha. Pozitiva: nádherná, ale zároveň těžce depresivní islandská krajina, kdy je absolutně všechno pokryto vulkanickým popelem od právě soptící Katly. Auta, ovce, domy, prostě všechno. Samotný nápad, že ze sopky přicházejí kopie lidí, kteří jsou již mrtví, ale i žijící je super. Negativa: Skoro všechny postavy se chovají jako kompletní idioti. Tady se dějě totální nadpřirozeno, kdy se vrací mrtví, nebo člověk a ostatní vidí kopii sebe samého o 20 let mladší, případně se objeví totálně identická kopie a všichni reagují způsobem: "Hmm, zvláštní, ale cajk" a dál se chovají jako by to byl úplně běžný jev, a ne žádná celosvětová senzace. Někdo objeví v sopouchu plno dalších kopií, ale absolutně nic neřekně, nebo od jedné z hlavních postav, kdy její přítel si myslí, že je mimo, když tvrdí, že má svojí kopii, nic pro to neudělá, aby se mu ukázaly obě dvě. Naopak přistihne svoji kopii souložit se svým přítelem, ale nedá o sobě vědět, protože si uvědomí, že její kopie ho miluje více, než ona, tak si tu kopii zaslouží více. Týpek sedí u jednoho stolu se svojí bývalou milenkou i s její o 20 let mladší kopíí a všichni to berou jako normální událost. WTF!!!! Tohle těžce iracionální chování mne úplně vytáčelo. Proč sopka vytváří kopie se nevysvětlí jen opatrně naznačí. Konec něco uzavře, ale na konci je zas teasing na další události. Jestli bude další série, tak kurňa zvyšte IQ postav prosím. 5/10 ()