Jsem všechny dívky

• Južná Afrika I Am All Girls

Neoblomná detektivka najde pochopení pro vražedkyni, která se snaží systematicky likvidovat vedoucí členy vlivného kartelu obchodujícího s dětmi. (Netflix)

Pethushka

Film jako takový má řadu chyb, ale nemůžu říct, že je zbytečný už jen proto, že se snaží veřejnosti sdělit něco důležitýho. Jihoafrickou filmovou tvorbu neznám, takže nemůžu říct, jak dobrý nebo špatný na jejich poměry je. Mně se moc nezamlouval formát, který vyzněl spíše jako taková sbírka částí jednoho velkého případu. Podle mě tím, že to nebylo pořádně napojené a taky díky zběsilému střihu to ubíralo na poutavosti. Taky mi přijde škoda, že něco, co mohlo být zajímavou zápletkou propálili v podstatě při první příležitosti. ()

Malarkey

Poměrně ucházející detektivka na jihoafrické poměry. Téma správně hnusný, krutý, nekompromisní. Prostředí ponuré, nehezké. Z toho si vyčtěte vše dobré a špatné a máte tento film. ()

castor

Obchodování s dětmi je na mnoha místech světa zatraceně vážný problém. Mnohdy ovšem takřka neřešený. Chybí peníze, chybí chuť, podpora úřadů, výraznější pozornost veřejnosti. V čele příběhu je vyšetřovatelka, která přihlíží tomu, jak záhadný vrah zbavuje společnost jednoho člena gangu obchodníků s dětmi za druhým a na jejich tělech nechává vzkazy. Radikální řešení, ovšem vyšetřovatelé v celé problematice stále tahají za kratší konec, i když se některým práce dostává zatraceně hluboko pod kůži. Divák ví víc než vyšetřovatelka (a je to škoda), z faktů mrazí, nezvyklé lokace jsou fajn, těžké téma je ale nakonec utopené v průměrnosti.   ()

Arsenal83

Pátrali by ste po vrahovi pedofilov? Ja áno. Aby som mu odovzdal metál. Film ale mohol priniesť viac. Taká silná téma si zaslúžila lepšie prevedenie. Táto realizácia bola tak nejak bez náboja, bez toho, aby ste dostali zlosť alebo pocit zadosťučinenia. ()

Morholt

Taková kriminální klasika spíš televizního střihu, které na atraktivitě dodává jihoafrické prostředí. Ale jinak je to celkem ohraný děj o organizovaném zločinu, ve kterém mají prsty nejvyšší patra. To, že se jedná o obchodování s dětmi tomu mělo dodávat na intenzitě, ale až na několik málo momentů se to nedařilo. Teď samozřejmě nemám na mysli nějaké explicitní scény. Ty by tu snad nikdo se zdravým rozumem vidět nechtěl. Co se týče maskovaného mstitele, tak bych uvítal, kdyby režisér nechal diváka trochu tápat, ale to bohužel nebyl úmyslem. Oceňuji celkem solidní spád, již zmíněné prostředí a hlavní hrdinku. Ale čekal jsem něco víc. 55% ()

bourec

Tohle téma je pokaždý dost emotivní. Hnus, kterej má bejt potrestanej pouze kulkou, a rozhodně ne soudem. Průměrná krimoška, který pomáhá její původ z exotický země. 50%. ()

Lukoboss

Film má dva zásadní plusy, který ho nějak drží, protože jinak bych možná i ubral s tím hodnocením. Jedním je původ v JAR, tzn. neokoukaný prostředí, míň známí herci a prostě trochu jinej styl, než běžně vidíme. Druhým plusem je zvolený téma, který je teda hodně hustý, nepříjemný a tíživý, nicméně to dává prostor rozjet pořádnej kolotoč událostí. A tady začíná být problém. Od první scény, kde se objeví hlavní vyšetřovatelka, jsem bohužel tušil, že to bude průser. Porušuje pravidla, neplní rozkazy, kazí, co může, a já si říkám, proč se mám chtít dívat na někoho tak neschopnýho, kterýmu se vůbec nic nedaří. Do toho nesmí chybět milostná pletka s kolegyní a vůbec, když se to jmenuje I Am All Girls, všichni chlapi jsou pro film naprosto nedůležití, to poznáte během chvíle a do konce filmu se to nezmění. Je to dobře, nebo ne? Já nevím, ale já bych na pilu korektnosti tolik netlačil. ()

Disease

Neslané nemastné policejní drama, kde je patrně nejdůležitější, že bílá lesbická policistka miluje svou černou kolegyni. ()

petikacka

Byla jsem zvědavá na film z JAR. Prasárny co se tam dějí jsou i po dlouhé době po ukončení apartheidu naprosto neskutečné. Co se tam muselo dít předtím si vůbec nedokážu představit. Něco jsem se dozvěděla i díky knize o Krejčířovi "Afričan" takže  vlastně vůbec nemám žádné iluze o této jinak nádherné zemi. Film je, ale bohužel takový, takový zvláštní díky bílé policistce, která mi chvílemi připadala úplně mimo mísu a vůbec nechápu, že tam mohla pracovat. Rozhodně je to, ale hodno zhlédnutí, aby si jeden uvědomil co se tam neustále děje a co se tam pohybuje za zvrhlé a odporné svině. Za mě 75% ()

KosiR_ksr

Námět se opírá o společensky citlivé téma, která si zaslouží být zfilmováno, a to klidně opakovaně v různých podobách. Bohužel v tomto případě je kvalita zpracování sotva na úrovni českého televizního filmu. Můj celkový dojem z filmu je velmi průměrný 50% ()

Hapretor

... to ušlo ... obyč ... silné téma ... průměr zpracování ... nic co překvapí ... ale zabaví kvalitně ... hrůza, čeho jsou lidé schopní ... ()

ER

Budu mírně shovívaví vzhledem k zemi, kde film vzniknul. Ovšem dopředu hlásím, že nejde o průšvih. Děj je solidní, a díky tématu dokáže zaujmout. Bohužel je místy kostrbatý, ale kdo ví, možná to tak v JAR chodí  a vnímání toho, co se děje a jak se to děje může být pro evropského diváka trochu zavádějící. I když možná, že se film naopak snaží zalíbit i "globálnímu divákovi" a občas vznikne zádrhel. V každém případě jsem se v pohodě dodíval. ()

papadoce

Otázka za milión, je možné ohodnotiť tento film bez toho, aby ste nehodnotili tému? Som jednoznačne za obnovenie trestu smrti, lebo pedofília by ani nemala byť trestaná inak, či menej. Film mal skľučujúcu atmosféru, nehostinné temné prostredie JAR, výborné hudobné podmazy, dobré herecké výkony a tú najťažšiu tému na spracovanie pre divákovu hlavu. Bohužiaľ, mal aj jeden z najotrasnejších strihov v histórii filmu a neschopných tvorcov, ktorí v 40. minúte odhalili to, čo mal divák zistiť určite až pred koncom. Ale nebyť toho, dalo by sa konštatovať, že Juhoafričania natočili parádnu krimi drámu na hrane únosnosti. Hovorím o únosnosti z pohľadu, aby ste nezvracali od znechutenia počas celého filmu, ale zároveň aby ste po filme ostali znepokojení. Na mňa to rozhodne fungovalo. Lenže ja tu musím hodnotiť film a nie tému. Prezradením takého zvratu predčasne, mi čiastočne pokazili môj kriminalistický zážitok, kedy akože ja prídem na to, že vrahom je záhradník. To sa predsa nerobí. Za to strhnem jednu hviezdu, aj keď naozaj nerád. Tempo nie je zbesilé, ale dobre sedí k filmu ako k celku. A má to úžasný názov. Už ma seriete s tými vašimi hodnoteniami. Niekedy ozaj nechápem, či vôbec sledujem ten istý biják čo vy. Dám 75% a vravím, že je to svinstvo. To najhnusnejšie. Pod tri nechoďte ani náhodou. Ťažký film. ()

Mamlas

Kromě závěrečného finále, které bylo aspoň podprůměrné, naprostá nuda. Pár nehezkých "herců", třepotavá kamera, plačtivé scény, vážné obličeje, zpomalené záběry, soustavná nuda. Jen si ukradli silný námět a naložili s ním jako s toaletním papírem. (13%) ()

LukeSharp

Rádoby temná kriminálka, která má dva celkem zásadní problémy. Prvním je, že je to vlastně neuvěřitelně vyměklé. Vše se děje mimo záběr a tam, kde by se mělo tlačit na pili, scéna vždy končí. Druhým (a pro mě horším) faktem je, že se film rozhodl primárně sledovat postavu, která je absolutně neschopná, hloupá a vypatlaná kráva. Takhle dementní a nesympatický charakter jsem už dlouho neviděl a je dost možné, že se jedná o naprosto nejhorší policistku filmové historie, která posere na co šáhne a pak na základě své tuposti neustále brečí. Nuda a zklamání ()

JokerBaby

Film sa podaril a divakovi dal nahliadnuť do sveta mafie a HIGH SOCIETY. Presne obchodníci z deťmi kde boli zapletení aj vysokopostavení činitelia.  Příběh je o dvoch policajtkách ktoré sa venujú únosom dievčatiek. A práve táto téma nenechá diváka chladným a udržuje ho v napätí až do konca flmu. Happy end tu nečakajte. V tom prostredí sa nesranduje. Film je jednoduchší , ale určite sa oplatí pozrieť. ()

lada32

V nadpisu se píše,,neoblomná". No já bych spíše napsal neschopná detektivka. Ta ženská by se tak hodila maximálně ke kase do Lidlu. Tolik minel a chaotického rozhodování, to se jen tak nevidí. Podle toho jaký měla doma bordel, tunu spisů, to ale vypadalo na detektiva roku.. ()