Dobrodružstvá a príbehy začínajúcich študentov v posledný školský deň v Texase, v máji roku 1976. Na strednú školu Roberta E. Lee, školský ročník '77, nastupujú noví začiatočníci. Nováčikovia chlapci sú fyzicky týraní a ponižovaní, zatiaľ čo dievčatá väčšinou čelia slovným útokom a zahanbovaniu. Výrazné sú dve postavy. Nováčik Mitch Kramer (Wiley Wiggins) sa stáva hlavným terčom útokov starších študentov a spomedzi seniorov je to Randall "Pink" Floyd (Jason London), hviezda v tíme ako rozohrávač. (genetique)

lakiboy

To boli časy! Keď bol ešte vzduch čistý a sex špinavý. Ale niečo mi na tom filme nesadlo. Chýbal tomu nápad, dej pokrivkával a mladá, krásna Milla Jovovich, ktorá ma presvedčila si film pozrieť, bola na plátne menej ako som čakal. Porky's boli lepší. ()

Ewík

Film nijak nepřekvapí, nic se moc neřeší - je to spíš sonda do života středoškoláků (ať už začínajících nebo končících). Všechny ty pohyby, grimasy, chování a mluvení ve mě vzbuzují pocit, že je tohle lidské období u všech stejné - někteří looseři, jiní oblíbení, ale všichni mají potřebu si na něco hrát a objevovat hranice a sami sebe. Pěkně jsem zavzpomínala na středoškolská léta, ale to je vše. A to že byl Ben Affleck?! Tak to jsem zjistila až z konečných titulků... Jinak Milla vždy hraje postavy, které jsou mimo proud, a Matthew zas byl kocour jaxviň. ()

Scorn_

Achjo, to mládí je v prdeli. Jestli si to chcete připomenout, koukněte na tenhle děsně dlouhej videoklip se spoustou zásadní muziky . Filmy z devadesátkách o sedmdesátkách. Solidní. ()

LilyDeLarge

Tak tohle jsem zkoukla jenom kvůli mladý Mille. I když London mě v obsazení docela vyděsil (protože co si budeme povídat, hraje jen v nekvalitních filmech), ale k mýmu překvapení tohle vůbec žádná pohroma. Sice je ta stopáž trochu delší, ale vzhledem k tomu, že děj není slepej ani hluchej, tak vám film vcelku rychle uteče. Navíc tyhle filmy já můžu...i když svůj podíl na tom má rozhodně i soundtrack! ()

tombarider

Je to snimek s atmosferou, kdyz jsem ho sledoval, bylo mi trinact a byl sem v 70.letech. to se ne kazdemu podari...stoji urcite za shlednuti. P.S. mladej Ben Afleck ligovej pablb:-) ()

kubilov

"Alright, alright, alright..." Upřímná zpověď z života na americké high school, kterých v posledním čtvrtstoletí vzniklo nepočítaně. Dazed & Confused se však řadí k těm nejlepším, zejména však svou dnes již kultovností, spoustou hlášek a nezapomenutelných scén a jakýmsi odérem svobody i fatalismu. Poslední školní den v Texase v sedmdesátých letech s plejádou dnes již známých a hvězdných herců (McConaughey, Jovovich, Affleck, Zellweger atd.) v režii Richarda Linklatera divákovi dá vše, co od takovéhoto filmu potřebuje. American Graffiti je proti tomu nic. ()

jayman

Do polovice filmu, možno do trištvrtiny, som si vravel: “Načo toto dopekla niekto natáčal.” Potom som pochopil. Óda na mladosť, ktorej univerzálne atribúty sa nemenia ani po polstoročí. Nostalgia miešaná s radosťou a chuťou zažiť to ešte one last time. Skvelý zážitok. ()

Blazkowicz

Film bez jasného děje je u mě ztracený. Tady jsou nějaké úplně random scény ze všeho možného. Herci jsou docela zvučná jména, ale je jich tam tak hrozně moc, že jsem to ani nevnímal. Vážně, je tam minimálně deset postav a z toho ani jedna není hlavní. Prostě v každé scéně vystupují pokaždé jiné postavy. Ještě k tomu tam všichni vypadají podobně. Takže stály za to jen pěkné auta a soundtrack. 2+* ()

šinta

Jak tam Rory Cochrane kouří a kouří a kouří trávu téměř po celou dobu filmu je drsnéé a ty jeho zkouřené hlášky ještě drsnější. ()

brtko

Celkove sympatickí herci, taktiež obdobie, ktoré film vyobrazuje je vystihnuté dobre, ale jednoducho Dazed and Confused je tak trochu o ničom. Celý film čakáte, že niečo príde ale ostane iba u čakania. ()

Hruskovice

Čech to asi nemůže pochopit, jak to chodilo (chodí) na americkejch školách. Mě je to děsně nesympatický, totální utlačování individuality. Prostě buď se všema nebo proti všem. Neříkám, že u nás to ty "divný" (osobitý, bezprostřední, NEovečky) lidi ve školách neschytávaj. Šikana byla na denním pořádku. Ale u tý Ameriky mě to příjde všechno přetažený ještě víc za vlasy, jako kdyby na tu posranou hierarchii byli pyšný. Hnus. Ale nebudu hodnotit můj názor na americký školství a mládež, hodnotím film a ten jak jsem někde četl má být kultovní. Kultovní ?! Pro mě některé pasáže sotva koukatelné :-/ A mrzí mě to, protože je to jeden z oblíbených filmů Q. Tarantina. 2,35/5 ()

muti

Film nie je ani tak o huleni ako skôr o zaradení prvákov do univerzitného prostredia kde si musia spraviť vlastne renomé a presadiť sa medzi mazakmi. Budú ich bit iba vlastní, ale dajú ti aj pivo takže asi sa to opla. Divná mentalita na môj vkus ()

pollstro

Dazed and Confused patří mezi ty filmy, ve kterých je příběh paradoxně tou nejslabší částí, naopak ale nabízí jedinečnou, skvělou a velmi příjemnou atmosféru 70. let, kterou zachycuje opravdu velmi dobře a to z pohledu středoškoláků, kterým akorát končí škola a začíná tak léto plné zábavy, lásky, alkoholu, trávy a to se musí přirozeně pořádně oslavit, ať už tradiční šikanou mladších nováčků ve škole, nebo samozřejmě pořádnou párty plnou vtipných, zábavných a divokých okamžiků. Retro atmosféra tehdejší doby z filmu doslova září, veškeré ty auta, oblečení, styl a hlavně perfektní a geniální soundtrack složený z těch největších hitů tehdejší doby. Jedinečné postavy nabízející nezapomenutelné okamžiky, například neustále zhulený Rory Cochrane a jeho diskuze nad Georgem Washingtonem, nebo největší frajer a kliďas Matthew McConaughey ve své vůbec první filmové roli a ihned kraloval celému filmu, dále mlaďounká Milla Jovovich, šikanizující Ben Affleck, sympatický Jason London rozhodující se mezi sportovní kariérou a kamarády, a takhle bych mohl pokračovat dál a dál, jelikož Dazed and Confused opravdu nabízí jedinečné postavy, kde každá má velmi rozdílné vlastnosti a přitom dokáže být zábavná. Krásná vzpomínka na tehdejší dobu, která probouzí dávno zapomenuté vzpomínky na kouzelná školní léta plná svobody, zábavy, alkoholu a lásky. Film, ve kterém zjistíte, kde se vzala legendární hláška: "All right, all right, all right.", která patří mezi první slova, která kdy Matthew McConaughey řekl ve filmu. Zároveň Dazed and Confused zobrazuje teenagery všech věkových skupin, kteří považují svojí dobu za nudnou a že ta předchozí, ve které sami nežili, byla jednoznačně lepší a zábavnější, což nádherně reprezentuje fakt, že v každém teenageru je přirozená touha žít život minulé generace. Tohle se prostě musí vidět, už jenom kvůli té jedinečné atmosféře. American Graffiti sedmdesátých. let. "That's what I love about these high school girls, man. I get older, they stay the same age." & "Man, it's the same bullshit they tried to pull in my day. If it ain't that piece of paper, there's some other choice they're gonna try and make for you. You gotta do what Randall Pink Floyd wants to do man. Let me tell you this, the older you do get the more rules they're gonna try to get you to follow. You just gotta keep livin' man, L-I-V-I-N." ()

Víteček

Nevím, asi je mi americký středoškolský systém až příliš vzdálený na to, abych tohle nějak víc docenil. Jako jo, je to dobře natočené, jsou tam zajímavá jména, ale pro mě je to strašně vzdálený svět plný hodně nesympatických postav a prostě to jen je, než že by mi to něco víc dalo. 55 %. ()

peter316

Dokúrený McConaughey ("Watch the leather, man!"), krásna Milla Jovovich (ehm jailbait) a hudba od Deep Perple, Black Sabbath, Sweet, Aerosmith... Sign me up! ()

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Phil Lord a Chris Miller (Lego příběh) měli po 22 Jump Street režírovat romantickou komedii The Rosie Project. Lucasfilm jim ale odmávnul film s mladým Hanem Solem, takže vzali nohy na ramena a… (viac)