Po ničivej celosvetovej udalosti nie je už žiadny človek schopný zaspať. Okrem jedného malého dievčaťa. Matka stojí pred závažným rozhodnutím. Ochrániť dcéru alebo ju obetovať na výskum? A čo vlastne stojí za globálnou katastrofou? (Arsenal83)

Heero

Viděl jsem od Netflixu za poslední dobu 3 scífka (IO, Půlnoční nebe a tohle) a všechny spojuje pár věcí. Je to hodně moc narychlo upečená buchta, která sice nakynula, ale nemá absolutně žádnou chuť. Všechny děje spojuje, že je někdo celý vymyslel na hajzlu během toho, než se vysral a ani jednomu bych nedal hodnocení víc než 2.0...prosím Netflix, aby už se na točení Sci-fi rychlokvašek vysral... ()

Flopik

Nápad celkom okej, prevedenie ale mizerné. Ľudia odrazu nemôžu spať a namiesto toho aby sme sledovali nejaký zaujímavý film o svetovej katastrofe, dostaneme rodinku na ktorej mi počas celého filmu nezáležalo a režisér nebol schopný vybudovať k postavám vzťah. Celé sa to rozbehlo až strašne rýchlo a chovanie postáv bolo absolútne mimo.. ( Po prvom dni nespania, už chceli upáliť malé dievča v kostole). Nebavil ma nejako extra ani koniec, ktorý bol zbytočne naťahovaný. Celkové rozuzlenie, až nato, že naňho prišlo malé dievčatko som ochotný akceptovať. Ak ste videli Bird Box alebo Tiché miesto, tak toto je taký ich nepodarený malý brat. Nie je to hrozné a so zavretými očami tie 3* dám, radšej však pozrite vyššie zmienené filmy. ()

majec4

Necakal som vela, takze som nebol sklamany. Pacil sa mi napad, aj samotne riesenie celeho problemu. Riesenie si myslim, ze je celkom pragmaticke, az by sa pytalo aby na to prisli skor aj vo filme. Ale to by bol mozno este vacsi fail ako toto spracovanie. Lebo toho blbeho, nelogickeho spravania je tam dost aj bez nejakej dalsej komplikacie. Nemam rad tieto filmy, kde uz podla ludi ktori to maju vyriesit vidite ze to hranici s amatercinou. Ti ludia tam proste nepasuju. Ci uz hlavna postava matka, hlavna vedkyna a pod. Najnovsie nas v netflixovkach zachranuju vyhradne zeny, takze mozno ma to uz podvedome irituje :-) Tym to asi nebude, no citit z toho lacacik. Ked sa svetovy problem riesi v nejakom zaprdenom labaku a okolo su dvaja ludia, nejaka posahana bloncka a jej verny "psik", tak to fakt nevyzera uveritelne. Mozno keby sa film venuje vyhradne rieseniu problemu s nespavostou a nie rieseniu rodinnych problemov, tak by z toho bolo cosi lepsie. ()

DavidHolub

Na tak špatné hodnocení, jsem to čekal mnohem horší. Awake má zajímavou zápletku o tom, že nikdo nemůže spát, proč tomu tak je? Proč někdo spát může? Odhalení je tedy překvapivé! Za mě spokojenost. /60%/ ()

dannyyy

Pozor granát... ryba se musí kuchat od... 😁 Noo, přiznám se, že jsem po zhlédnutí regulérně také zešílel. Musím končit, útočí na mě kočka, divoká, nemám žádnou kočku, nevím. 40% ()

BOURQUE

Mix známych apokalyptických prvkov a „neskrývaná inšpirácia“ dávnejšími a súčasnými filmami. Samotná koncepcia, spíš origin udalostí a ich dopad na ľudstvo, nie je ku zahodeniu. Problém je v tom, že nie je to dobre rozpracované. Ten výsledok odpovedá spíš tuctovému béčkovému filmu, nehovoriac o záveru. Ani herecká garnitúra nepridáva na hodnotách filmu (sorry B. Pepper a J. J. Leigh). Škoda. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

Olík

Z obsahu na ČSFD:„Nejde elektřina, auta nejezdí, ale hlavně lidé nemohou vůbec spát. Nikdo přesně neví, co se stalo a jak se únava všech zvyšuje, tak i spekulace. Čas běží a každý se snaží jenom přežít po svém“. Neznámo, napětí, boj o holý život, utíkající minuty……..tohle by chtělo M. Night Shyamalana verze roku 2004 a ne manufakturu jménem Netlix. Takhle nezbyde než odhánět mouchy, protože jich tam poletuje, jako kolem čerstvého kravince. ()

Enceladus

Prvý dojem z námetu je mimoriadne zaujímavý a viem si predstaviť pri určitom kvalitnejšom spracovaní vysoko zábavný a pútavý príbeh. Bohužial vo filme sa všetko zbehlo neuveriteľne rýchlo a náhodne s neprimeraným množstvom šťastia a "náhody", ktoré vyznievali minimálne od polovice deja mimoriadne otravne. Potenciál je napríklad vo vyobrazení nepredstaviteľných zvrhlostí a šialenstva, ktoré môže blúzniaci ľudský mozog vyprodukovať, vo filme sme dostali možno 2 zaujímavejšie scény, čo je na Netflix pomery veľmi slabé. Nehovoriac o tom, že chýbalo previazanie diváka s postavou (úprimne mi bolo jedno či ktokoľvek umrie). Celkový dojem je pomerne nudný a kebyže si pozriem 5 minútový zostrih najlepších scén na Youtube, popravde o nič neprídem.... ()

Likan7

Už nějakou dobu se mi nestalo, že bych se začal u filmu nudit po 10 minutách. A už vůbec ne sci-fi, které přichází zase nějakou zajímavou variací na apokalypsu. Když si vezmu to nejhorší z Bird Box a Tichého místa, zbyde mi Probuzení. Základní námět je možná zajímavý a měl určitě potenciál, ale takhle příšerně jsem to natočený fakt nečekal. Mark Raso talent nemá, a jediný, co by měl točit je nějaké mongolské drama o pastevci koz. Tenhle matlal sci-fi neumí ani omylem. Scény jsou divný, otázka jak moc to byl tvůrčí záměr, herci příšerný a postavy bych nechal svému rychlému osudu už po deseti minutách. Na jeden dobrý Netflix je 5 špatných, a Probuzení je bohužel jeden z nich. ()

Sharpooter odpad!

Tak takovýhle odpad už jsem dlouho neviděl. Už jen nápad příběhu je pěkně blbej. Ale tak jako, nějaký dobrý režisér/scénárista by se i s tímto nápadem dokázal poprat, každopádně pan Mark Raso ne. Ve filmu jde v podstatě o to, že lidem v mozku něco přeskočilo a neumějí usnout... Samozřejmě je zde "vyvolená" která spát umí a mě došel ten důvod proč ona umí a ostatní ne za 20 minut filmu! Takže žádná záhada, jsem lepší než nejlepší Američtí vědci, kteří na to ve filmu neuměly najít odpověď... Už asi chápete, na čem je příběh postaven. Prostě na naprosté volovině bez nějakého smyslu. Postavy ve filmu byly napsány nesympaticky a herci k nim přidělení byly otřesní, zkrátka herec, co neumí hrát, vám špatně napsanou postavu nezachrání. Kolikrát jsem měl pocit, že herci nevěděli, jak se mají tvářit, nebo co zrovna mají prožívat a když už to prožívaly, tak zase přehrávali (teď mluvím hlavně o Gině Rodriguezové, která by už měla raději jen dabovat animáky). Taky mi hodně vadilo chování hlavních postav, ale tak o tom bych tady mohl psát dalších deset minut. Konec filmu byl taky pěkně na prd, prostě to chtěli urychlit, a tak to skončilo během posledních patnácti minut. Prostě tohle bylo fakt otřesný. Celkově byl film jeden z nejhorších, co jsem kdy viděl a já ho prostě doporučit nemohu, není to dobrý ani na zabití večera. Prosím pane Netflix, sci-fi dramata už nikdy nedělejte!!!! Děkuji. 0/10 ()

Flory14

Netflix opět zkusil něco jiného než drama a klasicky žádná sláva. Spánek je poslední dobou velké téma, tak si pojďme pohrát s myšlenkou že lidi nespí. No což o to nápad je to asi dobrý ale forma pojetí mi přišla na úrovni studentských filmů. Postavy nám občas řeknou, co dělá mozek když se nevyspí a jaké to má důsledky ale přesto takový raketový spád je i na film dost divný. Polda jeden den nespí a už střílí civilisty do hlavy, lidi rabujou léky apod. Chování postav bylo fakt divný. Hlavní herečka hrála fajn ale že by si mě nějak získala to fakt ne, její syn nemastný neslaný a aspoň malá holčička mi přišla super. Ke konci jsem ze samého mluvení o spánku začal klimbat a víceméně mi bylo jedno jak film skončí. Nicméně stále mi hodina a půl rychle utekla, ve filmu se pořád něco dělo a tím má u mě určité plusové body. Jednohubka pro milovníky post-apo filmů asi fajn, za mě dvě hvězdy a do týdne na film dle mého zapomenu. Oblíbené postavy: Malá holčička, vězeň  Neoblíbené postavy: Syn ()

RedRose

Tohle má tak parádní nápad, ale všechno ostatní je až děsivě špatné! Od příšerného castingu ošklivých a strašně hrajících žen (nejvíc ta hlavní), až po zprasený scénář, kdy nikdo nic nebuduje, neřeší, nevysvětluje, ale rovnou se dáme na cestu a sérii nelogických činů a rozhodnutí. Samotný závěr je taky dost na facku... Pánbíčkářské fanatiky, bych možná zkousnul, kdyby nebyli od prvních minut tak extrémní. Jednoduše je to brutálně zlikvidovaný slibný nápad! 23% ()

MaxForValue

Mark Raso si povedal, že si po drámach odskočí do sci-fi žánru a (nanešťastie) podľa svojho scenára nakrútil námetom originálny, no spracovaním značne tuctový a rozporuplný film o polo-dysfunkčnej rodine, ktorú stmelí až akási pandémia. V Awake je všetko - náboženstvo, reči o prvom sexe, zlí chlapci, komplikovaný vzťah s matkou, konšpirátori, fanatici atď - proste miš-maš a z takéhoto niečo dobrý film vzniknúť nemôže. Vyústenie celého príbehu je už, z môjho pohľadu, "hřebíčkem do rakve", ako by asi povedali českí bratia. Awake nie je úplný prúserom, ale pravdou je, že Netflix mohol zafincovať niečo s lepším scenárom. 2.5/5 ()

SAINTS

Intenzívny postapokalyptický thriler Netflixu,ktorý skúma smrtelne následky toho,že nemôžeme spat.V scenári ktorý napisal režiser Raso so svojim bratom,nie je nič zvlášt nove.Awake mohol byt skvelým sci-fi thrilerom zostal však niekde na polceste. ()