Po ničivej celosvetovej udalosti nie je už žiadny človek schopný zaspať. Okrem jedného malého dievčaťa. Matka stojí pred závažným rozhodnutím. Ochrániť dcéru alebo ju obetovať na výskum? A čo vlastne stojí za globálnou katastrofou? (Arsenal83)

cariada

Zajímavý film s dobrým nápadem, jen to spojení výpadku proudu a následné nespavosti tak trochu nejde dohromady. Hlavně ta elektřina která nejde, a přitom auta co nemají baterie tak jim bez problémů svítí světla a u vojáků normálně elektřina jde stejně jako defibrilátor, jak je to možné. V nemocnici taky nefunguje. To by měli nějak rozumně vysvětlil, ale nic se nedozvíme. To celkový vysvětlení je řekněme hodně zvláštní, ale poněkud dost neproveditelné na to aby se lidstvo vzpamatovalo. Už si s tím mohli lépe pohrát a udělat lepší vysvětlení a nějakou naději na nápravu, tady v podstatě žádná není. Je pěkný vidět jak lidstvo magoří s absence spánku. Mě se nejvíc líbí ten nápad, ale zpracování pokulhává, stejně tak hlavní postava dost ne sympatická. ()

Streeper

Nápad to mělo, ale bylo to strašně špatně zpracované. Většinu filmu mě to nudilo, pořád jsem koukala na to kolik je hodin a kdy to konečně skončí. Bylo tam ale pár chvil, které byli vcelku napínavé nebo zajímavé, ale jako celek je to podprůměr. ()

C0r0ner

Námět, úvod a několik scén probíhající apokalypsy excelentní, ale jinak je to bohužel přehlídka ledabylosti a lacinosti scénáře, takže obrovsky promarněný potenciál, a například podobné How It Ends je o level lepší ve všech ohledech. Škoda. 65% ()

dubinak

Tady budu pro změnu já ta hodná. Uvědomuju si, že je to celkem hovadina, působí to trochu jako laciná rychlokvaška s absolutně nic neříkajícími herci. Ale já zásadně oceňuji originální nápady a tohle jsem asi ještě nikdy neviděla. Každopádně má to zatraceně dost much a jsem si vědoma toho, že je to spíš mdlé, trochu nudné a odfláklé. Nějakým způsobem mě to ale neštvalo tolik, jak jsem čekala a proto dávám aspoň ty zaokrouhlené dvě a půl. ()

PROCESOR

Jako snímek co se tváří postapokalypticky sem tomu moc nevěřil i když tah, že lidi nemůžou spát a mají jen asi 4x dny na vyřešení nebyl špatný. Chtělo si s tím více pohrát. ()

Johnny.ARN

Viem ako sa cítili. Moje bezspánkové víkendy pri filmoch mi tieto pocity pravidelne navodzujú. Preto aj viem, že viac ako dva dni sa nedá. Tí ľudia aj keby brali rezané piko z petržky, to žlté, posledný výškrab, nedokázali by po šiestich dňoch tak fungovať. Napriek všetkému, extrémne cením námet a prevedenie. 3 z 5 ()

elanius

(60/2021) / Ach jaj, tieto jednohubky od Netflixu. Awake je ťažko podpriemerný len tak tak thriller. Nulové napätie, filmu chýba nejaká gradácia, šťava. Väčšinu minút sa nič nedeje, len sa postavy presúvajú z miesta A do B. Snaží sa to zachrániť posledných 20 minút, už je ale neskoro. Finálny point, dajme tomu, ale blbosť jak mraky. Čakanie pokračuje. (3/10) ()

Phietros

Zajímavý počin od Netflixu, škoda jen že ho nedopilovali až do konce. Námět dobrej, přestane jít po celém světě elektřina, náhle bourají auta, večer padají satelity z nebe a nikdo netuší co se děje. Následkem toho lidé nemůžou záhadně spát a spouští se v nich agrese! Hlavní hrdinka se snaží zachránit svou dceru, která jako jediná může usnout. Matka se jí snaží ukrývat až pochopí, že není jiné východisko než jí předat vládě. První polovina mě bavila o poznání víc, v té druhé už se to vleklo a závěr otevřený. Snad se jim podaří pokračování více propracovat a rozvinout, potenciál to má! 60% ()

666Carnage

Další z průměrných Netflix snímků. Má to, ale dobrý nápad a 90 minut není zas tak dlouhá stopáž, aby se tomu člověk nevěnoval. Nikdo nemůže spát a lidi magoří. Rozuzlení je až úplně na konci což je dobře. Herecky nic moc, ale koukat se na to dalo. 50% ()

iXtr3m3

Slabšie tri, či silnejšie dve? Dávam silnejšie dve, lebo natočené to bolo za pár centov, obsadené podobne, bolo to kratučké a vysvetlení sme sa moc nedozvedeli. Mihli sa náznaky šialenstva, náboženskej fanatiky, military atď. atď. ale nič sme nedostali v lepšej podobe. Bezkrvný snímok, ktorý upadne do zabudnutia rýchlosťou blesku, stačí aby sa človek PREBUDIL deň po jeho zhliadnutí. ()

WathanajX

„Když něco tvrdí dost lidí, je z toho fakt, který se zapíše do knih a z knihy se stane fakt.“ Téma se mi hodně zamlouvalo. Jenže je to opět Netflix, tak jsem se toho dost obávala… Klady: Bohužel nakonec jediné, co se mi opravdu líbilo z celého filmu byl ten nápad. Trochu to rozvést, dát tomu něco málo logiky a vysvětlení a šlo by to. Zápory: Totálně mi drásalo nervy veškeré magoření a naprosto debilní chování všech postav. Herecky velmi slabé. Vlastně celý film má na každém rohu obří trhliny. To hlavní, co mi v celém filmu chybělo bylo prostě PROČ? Proč se to stalo alespoň nějaký náznak nebo logické vysvětlení. Všechno působilo neskutečně odflákle, lacině a nedomyšleně. Shrnuto, podtrženo kromě nápadu je to bohužel kravina s naprosto nudným a nezáživným dějem ze kterého si pamatuji sotva třetinu. A "finále"? Škoda mluvit.  Hodnocení: 25 % / 2 z 10 – Tento film bych raději nikomu nedoporučovala. Mě nevyjímaje. (23.) ()

kery-

Takové nachos s příchutí Tichého místa; navíc okořeněné o zajímavý nápad - jak by asi vypadal svět, kdyby "něco" ve vteřině vypnulo veškerou elektroniku světa a navíc by všichni lidé ztratili možnost spát? Zní to dost šíleně. Začátek mě moc nebavil a bylo tam dost klišé, ale někdy po 20 minutách - po odstranění té docela sympatické kopie Petera Bishopa - jsem si uvědomil, že ten film docela i pracuje s napětím. Netrvalo dlouho a zvládl mě přesvědčit i o tom, že některý scény má fakt nápaditý. Kreativní tempo po půlce začne lehce zpomalovat, ale i tak těch 96 minut uteče jako prd a následný konec je pouhopouhá formalita, protože vy víte, že tohle nemůže skončit jinak. Jo a jak jsem se bál, tak ten naprosto dementní trailer, kde se ve 2 minutách ukáže asi tak 85% celého příběhu, mi ve finále ten zážitek kupodivu ani moc nezkazil. Dal bych 3, ale těch 50% mi zase připadá dost málo, tak trochu zvednu průměr. ()

Prochy38

Super nápad. Dost aktuální téma. Zabily to bohužel nepřesvědčivé herecké výkony a naprosto umírající děj. Hrozná škoda. Start neměl chybu, ale šlo to strašně rychle do háje a to je škoda, fakt velká škoda. Taková, jak už tu psali mnozí, klasická sci-fi netflixovka... myšlenka skvělá, ale provedení... ()

filipvrbik

Osobní rekord v nespání mám týden, ale u tohoto "thrilleru" jsem málem usnul... Odpad nedám, protože tam bylo pár dobrých i nečekaných momentů, ale dohromady atmosféra žádná a výkony herců vesměs mizerné...20% ()

Heero

Viděl jsem od Netflixu za poslední dobu 3 scífka (IO, Půlnoční nebe a tohle) a všechny spojuje pár věcí. Je to hodně moc narychlo upečená buchta, která sice nakynula, ale nemá absolutně žádnou chuť. Všechny děje spojuje, že je někdo celý vymyslel na hajzlu během toho, než se vysral a ani jednomu bych nedal hodnocení víc než 2.0...prosím Netflix, aby už se na točení Sci-fi rychlokvašek vysral... ()