Jamie Foxx hraje dříče, co chce vlastníma rukama zařídit dobrý život svojí bystré dceři. Čištění bazénů v údolí San Fernando je ale jenom fasáda pro jeho skutečné živobytí: lov a zabíjení upírů pod křídly Mezinárodní unie lovců upírů. (Netflix)

bonovox

Solídny úvod vystrieda slabý záver, kde sa všetko ako tak dobré pokazí. J. Foxx je našťastie svetlým momentom filmu a preto aspoň 50% ()

BlackAdder87

Očekával jsem zábavné béčko, tohle je bohužel jedno z těch u kterého se vám protáčejí oči rychleji, než ciferník jednorukého bandity. Víc než 2 špičáky z 5 si nezaslouží. ()

vaclav.g.kar

Občas se na Netflixu urodí i koukatelná věc. Na Day Shift jsem se fakt moc těšil a dostal jsem přesně to co jsem čekal, nekompromisní jízdu slunnou Kalifornií s velkým množstvím černočerné komedie a poctivě vypadajícího krváku. Upíři se vrací na vrchol a střídají tam zombíky. Jamie Fox v nejvíc badass roli od dokonalého Djanga, Franco se pomalu mění ve svého slavnějšího bratra a Snoop Dogg je bůh. Takhle bych si představoval novou verzi Bladea. Jak jen jsem bláhový. 75% ()

Sopholojong

"Fucking Pool Boy" - "The best!" Debutant J.J. Perry prave ukazal bratom Russovcom ako sa toci napadita akcia za menej penazi a este aj so zabavnym nadhladom. Dave Franco je sice zase otrava ako v kazdom filme, rodinne morality su opat na hranici unosnosti a scenar sa vytiahol zo spodku suflika nechcenych hollywoodskych projektov... lenze ak raz niekto toci s chutou zapaleneho tvorcu pre vec, tak vam z toho vyjde nadupana uvodna, "home-invasion" akcicka s jednou neviditelnou starou "babou" (kopec napadov - neviditelnost v zrkadle, headshoty, bodyshoty), nadupana druha "home-invasion" epicka akcia (uz nie akcicka) s ruskymi Nazarian Brothers, ktori obsahuju Scotta Adkinsa v jeho zivle (porcovacka katanou, strelba, parkourove kopacky - na nic nezabudol a ja som si pekne zase zatlieskal), prepaleny, ale "blond" sexy Twilight zaporak (ta holka sa mi neuveritelne podoba na Islu Fisher), no a v zavere, ked to Snoop Dogg v klobuku zacne masakrovat "rotacakom" v doupeti upirskej havede na westernovy sposob, tak sa minimalne Cervenak "vystrieka do teplakov". PS: Jamie Foxx je jeden z malo otravnych, prirodzene charizmaticky posobiacich cernosskych hercov ligy typu Denzela, ci Samuela. ()

Raziel811

Celkem příjemná upířina, kterých je už dlouhá léta poskrovnu. Schvílemi mi to připomínalo Carpenterovo Vampires. Dave Franco je zde výborný sidekick a Scott Adkins byl milé překvapení. Nečekejte nic intelektuálního, ale lepší průměr, který Netflix tu a tam umí. ()

Polux

6/10 | Po vydařeném Bullet Trainu v krátké době další zábavný akční přídavek ze strany šikulů z 87Eleven, tentokráte na streamu a s oblíbenou tématikou světloplachých krvesajů mezi námi. Po vzoru osvědčeného Stahelskiho a Leitche zde na režisérské stoličce dostal šanci další bývalý kaskadér Perry a je to na jeho debutovém díle na první pohled v dobrém (akce) i špatném (dramaturgie, děj) slova smyslu poznat. | A to zejména na poli akce a choreografie, která je opravdu hodně slušná, byť v pár momentech ta divoká body ekvilibristika a fight akrobacie, kdy protivníci hlavních hrdinů odlétávají po zásahu nebo úderu metry daleko, působí trochu přehnaně až směšně (ale na druhou stranu - jsou to upíří a kdovíjak to s nimi ve skutečnosti je, že ano:-)) a u které je okamžitě poznat, že se zde Perry a spol. snaží přijít s něčím malinko ambicióznějším, než je v rámci generického standardu, pravidelně dodávaného streamingovým gigantem, obvyklé. Nicméně akce samotné je, na můj vkus, ve filmu docela málo a zdaleka nejlepší akční scéna dorazí hned zpočátku filmu, přičemž všechny ostatní, které se objeví poté, už svou intenzitou a kvalitou podobné úrovně, bohužel, nedosahují. Rovněž úplné finále není tak spektakulární jak jsem doufal a jak naznačoval předchozí děj (ovšem "bezbolestná" odvádí doslova kulervoucí práci, za to palec rozhodně nahoru). | Momenty mezi jednotlivými akčními sekvencemi jsou ovšem lehce nudnou (a poněkud dlouhou) vatou, kterou zachraňuje pouze sympatický Foxx, lore fikčního světa, ve kterém se film odehrává, je pouze lehce naznačen a přitom potenciál na zajímavé univerzum je zde nemalý ("tesákologie" je fajn, ale o unii lovců upírů se toho divák moc nedozví a proč/jak existuje/funguje více druhů upírů a vztahy mezi nimi také ne, existují i nějací "hodní" upíři, což by Foxxovi spolubojovníci naznačovali, nebo proč je rovnou nezlikvidoval?), postava Franca je napůl otravná a napůl směšná (ovšem takovým tím "špatným" způsobem) a buddy chemie mezi ním a Foxxem v podstatě nefunguje vůbec (i vinou toho, že mezi sebou nemají prakticky žádnou vydařenou dialogovou výměnu), zatímco Souza jako hlavní záporák toho více nakecá, než vybojuje. Přesto potěšily menší role pro Adkinse, osvědčeného Stormarea (toho vždy rád uvidím v čemkoliv) a možná překvapivě rozsáhlá role pro Snoop Dogga (který se zde dokonce snaží i něco hrát a nevystupovat jen jako…Snoop Dogg, i když s diskutabilním výsledkem:-)). | Celkově slušná práce a klidně bych si dal v budoucnu další krvelačný chod. Po vzoru žánrově i koncepčně podobného, pár let starého, Brightu (mimochodem, kde je sakra dvojka:-(?) se bude Netflix možná snažit rozjet novou frančízu i zde, tak nezbývá než doufat, že se mu to tentokráte povede a pokračování, alias Night Shift, nebude stejně daleko, jako je tomu u Smithova fláku a těšit se, s čím dalším nadějný Perry příště vyrukuje. | PeZet ()

vinducha

Docela hodně zábavná moderní vampířina.  A koukám , že v tom měl prsty pan Stahelski . Takže ta choreografie je taky jasná no. 1. ()

Knifeos

Day Shift je svěžím akčním béčkem, na kterém je hrozně příjemné, že si na víc nehraje, chce zkrátka z upírského námětu vytěžit vše dobré a být zábavnou letní jízdou. A za mě se to povedlo. Od začátku jsem se bavil královsky, protože právě úvodní akce je choreograficky výborná a z celého filmu vůbec nejlepší. Následně se příběh ubírá velmi přímočaře, což jde předpovídat po seznámení se s motivací hlavního hrdiny. Z vedlejších postav hraje tu nejvýraznější Dave Franco, díky němuž film nebaví jenom akcí, ale i vtipnou chemií mezi ním a Jamie Foxxem. Škoda je, že v druhé polovině začíná být děj příliš ujetý, méně nápaditý a "strašně cool" (Snoop Doggova exhibice a podobné blbinky), což na mě ale působilo naopak nejnudněji z celého filmu. Přesto byl ale potenciál celého projektu naplněn a pro diváka, který ve vedru nechce přemýšlet a jen se bavit, je to příjemný výplach. 6/10 ()

Tranda

Příběh 6/10, Akce 8/10, Humor 7/10, Násilí 8/10, Zábavnost 8/10; Hudba 8/10, Vizuál 8/10, Atmosféra 8/10, Napětí 6/10, Casting 8/10; Emoce 3/10.  7/10 ()

DIATOR05

Je to podle mě průměrnější akční film s přidaným humorem. Klasické klišé momenty, klišé zápletka a klišé konec. I přes to, že jsem věděl dopředu, co se stane, tak tento snímek byl docela fajn. Byl tam Snoop Dogg, takže Pog. Herci to zahráli dobře. Asi k tomu nemám, co jinýho říct. Jestli chcete něco hodně podobného a daleko lepšího, tak se podívejte na Blade filmy, 5/10. ()

PeDe

Tak tupé klišé, až ma bolí mozog :) tá netflixovská neoriginalita (viď citát z Far cry na začiatku, ktorý je tam extrémne zbytočný)... a teraz trošku spoilerov, lebo som fakt nasratá za takéto braky, čo stoja energiu, prachy a kvalitou nestoja ani za tento koment. Týpek, čo potrebuje narýchlo zohnať peniaze inak "príde" o rodinu (...... sem doplň názov filmov, kde už toto zaznelo). Tento týpek je dobrý, ale nezodpovedný otec, decko ho miluje, rodič číslo 2 je však veľmi pohoršený jeho výchovnými metódami (......sem doplň názov filmov, kde už toto zaznelo). Ďalej sa tento náš týpek, aby zohnal tieto naše prachy, zapletie do niečoho, čo ohrozí túto našu rodinu (.......sem doplň názov filmov, kde už toto zaznelo). Proti týpkovi stojí nejaký veľký mačo boss, v tomto prípade mačo boss ženská, čo sa mu chce pomstiť tým, že túto rodinu chce, chvíľka napätia...... zabííííť!! No však pozor, ona to neurobí, z neznámeho dôvodu ich len unesie, aby dala týpkovi šancu nakoniec ju dáko superácky zabiť a rodinu hrdinsky zachrániť (..... sem vlož názov filmov, kde už toto zaznelo). Tadá!!! Scenár hotový. Ešte treba vložiť osamelého hrdinu č. 2, bez ktorého by náš týpek situáciu nezvládol (Snoop dog ešte žije? hmm), ďalej hrdina potrebuje aj lúzerského pomocníka, ktorý ho má najskôr síce zdiskreditovať a nebodaj sa nemajú vobec radi a jeden je presný opak toho druhého, no ale nakoniec sa tak veľmo skamošia, že mi slzy tečú (a áno, aj sem vlož názvy filmov, kde už toto zaznelo) ... PS tá jedna hviezdička je presne za ten citát z Far cry, lebo aj napriek všetkému, Far cry je furt hrozne cool hra ()

Trageeed

Snoop Dogg s rotačákem a Scott Adkins hodně potěšili to dítě ve mě milující naprosté hovadiny plné násilí... Tohle je takový hezký výlet do dětství, kdy kamarádi běhali za slunného dne venku a já doma koukal na Segala... Chtělo by to víc takovýhle filmů na Netflixu... ()

Miroslav.Zac

Jednoduchá akční jízda, která uspokojí všechny vampirofily/vampirofoby (záleží, na které straně barikády stojíte). Takhle by vypadal Blade, kdyby ho natočili až letos. Barevně a uměle. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (viac)