Super Mario Bros. vo filme

• Česko Super Mario Bros. ve filmu (viac)

Súrodenci Mario a Luigi snívajú o tom, že sa im podarí viesť najlepšiu inštalatérsku firmu v New Yorku, čo sa im zatiaľ celkom nedarí. Možno práve preto sú ochotní vrhnúť sa do úloh, ktoré sú zjavne nad ich sily. Ich ochota ísť do toho po hlave sa im nevyplatí v momente, keď vlezú do podozrivo vyzerajúcej obrovskej zelenej rúry a o pár sekúnd neskôr sa už nekontrolovateľne rútia “niekam”. Na druhom konci rúry ich čaká fantastický svet, ktorého obyvatelia práve riešia existenčný problém. Odporný jašter Bowser, kráľ jedného z kráľovstiev, sa rozhodol násilím ovládnuť všetky ostatné kráľovstvá. Konkrétne si vyhliadol Hubové kráľovstvo, ktorého vládkyňu, princeznú Peach, by si rád vzal za ženu.
Večný smoliar Luigi sa po bláznivej jazde ocitne v Bowserovej spálenej krajine, kde ho okamžite zajmú prisluhovači miestneho kráľa. Mario má oveľa väčšie šťastie, pretože kráľovstvo princeznej Peach, v ktorom skončí, vyzerá ako raj nielen pre hubárov.  Peach je navyše milé dievča bez princeznovských manierov, takže keď sa Mario dozvie, aké nebezpečenstvo hrozí jej kráľovstvu, okamžite sa jej rozhodne pomôcť. Najmä ak sa mu pritom podarí zachrániť svojho milovaného brata Luigiho. Zabúda však, že nie je žiadny hrdina a že najodvážnejšia vec, akú kedy urobil, bolo pritiahnutie vodovodnej batérie. Ale keď ste Super Mario, nebojíte sa žiadnych prekážok. (Cinemart SK)

Lukango

Pro fanoušky a děti splněným snem. Pro ostatní jen roztomile vypadající sympatický průměr. Člověk se zde nenudí a hodina a půl uteče jak raketa pronásledují Maria. Co filmu nenápadně sráží nohy je scénář. Příběh je jednoduchý jako facka a rozhodně nepřekvapí. Jednotlivé charaktery tu jsou roztomilé a je radost na ně koukat, ale jsou jenom odříkané a hloubku nemají, tedy kromě Maria (trochu). Je tu dobrá hudba s cool songy. Animace je nádherná a divákovi oči se nezavřou, ale stále je od Pixaru, co se učit. Humor tu nechybí, ale je spíše mimoňovský určený pro děti, tím nechci říct, že by se zde straší divák nezasmál, protože to tak není, je tu několik roztomile vtipných momentů, které vytvoří úsměv na tváři. Film je čirým nostalgickým a fanouškovským šílenstvím, a vlastně nic proti tomu, ale spoléhá se na to až příliš. Co scéna to easter egg. Mario byla jistota, peníze téměř zadarmo a Universal a Ilumination z této postavičky budou chtít vyždímat tolik, že z Maria nezbyde ani čepka a vlastně se i docela těším na další pokračování. Známka: 6/10 ()

555borac555

Z hlediska příběhu je to dost jednoduché a předvídatelné. Takže pro někoho kdo svět Maria vůbec nezná to bude pravděpodobně jenom nadprůměrní animák s pěknou, propracovanou animací a s často (na animák podezřele) hravou kamerou. Ale pro fanouška videoher a nebo přímo Maria je to splněný sen. Film obsahuje tolik zajímavých referencí, easter eggů na Mario videohry a přepracovává herní svět do filmu tak jak by měl vypadat (ne jako v devadesátkové hrané verzi). Když ve filmu zazní ve finální akční scéně trochu upravený herní soundtrack, tak jsem cítil, že ten fanservis nemůže být lepší.  Jak film zhodnotit? Pro neznalce Maria je film tak 6/10 a pro fanouška jeho her tak 8/10. Jelikož spadám do té druhé kategorie tak hodnotím 8/10. ()

Tusak

Veľmi príjemná herná adaptácia plná easter eggov, humoru, peknej animácie aj sympatických postáv. Príbeh nieje nejak extra kreatívny, ale ako fan servis a rozprávka pre celú rodinu to stačí. Podľa tržieb sa môžeme tešiť na celý Mário vesmír a ja sa na to celkom teším. Inak tá modrá depresívno-pozitívna vec v 3. Akte je úžasná :D. 7/10 ()

bratr_jezek

Pokud ujíždíte na hrách typu Mario, je to klidně i na přičtení páté hvězdy, protože herní styl a známé akce, které ve hře Mario dělal na Vás každou chvilku pomrkávají. Vlastní příběh je už trochu slabší, ve snaze narvat tam skoro všechny důležité postavy, které se v Mariovi kdy mihly. Jenže Mario je už velký svět sám o sobě a pak některé postavičky se jen mihnou a bez nějakého dalšího využití zase zmizí. Fanoušci se tak dočkají nejen skákání, ale i závodění či bojování, bohužel na úkor lepšího humoru či lepších dialogů. ()

Zitaa

Super film, skvela animace a extremne SKVÉLÁ HUDBA, přiběh ujde byla jsem na to nedavno v kině a užila jsem si to má to vtipný momenty ale jediná vec kterou vytknu je že jde až moc poznat že je to mířený na děti i přes to že je hodně starších Mario fanoušků ()

Enon

Pro tento snímek asi neexistuje výstižnější slovo než FAJN. Ten film je taková ta klasická animovaná jízda pro celou rodinu, kde si každý najde to svoje. Fanoušci Maria potěší Easter Eggy, děti barvité prostředí a akce a rodiče se tak nějak během té hodiny a půl ani nestihnou začít nudit. Ničím vás to nenaštve, ničím nějak extra nenadchne (pokud tedy nepatříte mezi skalní fanoušky Maria) a prostě celé to tak nějak funguje. Ale kvůli tomu, že to nemá žádnou extra přidanou hodnotu tomu nedám víc jak 62%, což není nutně špatně, i takové filmy potřebujeme, jen prostě na víc procent to chce ještě trochu víc. ()

Nedos.

Pro nekoho, kdo videoherni serii nezna, muze film pusobit ponekud suse a scenar az moc jednoduse. Ale ten film neni pro deti a kritiky. Ten film je pro me a dalsiho asi 40 letyho typka, co jsme si to v kine nejspis jako fanousci her uzili ze vsech nejvic. ()

vimluk_CZ

Má to sice fajn tempo a pořád se tu něco děje. A zcela jistě to má i hromady easter-eggů a pomrknutí na největší fanoušky (kterým já tedy nejsem). Ale nakonec je to extrémně prázdný film, který jakoby nevěděl co říct a žádnou myšlenku pořádně nerozvede. Bohužel jsem po většinu filmu zíval, nudil se a sledoval vlastně pořád ty vesměs stejné věci dokola. Abych ale filmu jen nekřivdil, některé pasáže se opravdu dobře povedly (začáteční běh po městě, nebo i bowserovy žalozpěvy.) Ale u scén, kdy jsem cítil, že mám být v napětí, tak jsem se holt extrémně nudil. Čekal jsem trochu víc. ()

Hornet.CZ

71% / Po nějaké chvíli je tu další animák, tentokrát po několika letech opět podle videohry, a v rámci této kategorie, je to vlastně velmi dobré, oproti Sonic filmům je zde mnohem hezčí vizuál, který toho mnoho táhne, dabing, scénář a hudba jsou velmi dobré, ale mohlo to být i lepší, min. v rámci scénáře jsou zde mnohdy docela nesmysly ale jako dá se to, hudebně mi pak extrémně vadilo použití songu Thunderstruck od AC/DC, který v mé hlavě je hůř přijatelný jak jinými nenáviděné Take On Me od A-ha, nevím proč ale asi je mi z toho jednoducho zle. Mezi další a de facto i hlavní zápory patří zpěv (min. v rámci dabingu), který je opravdu fakt otřesnej a bylo mi z toho vesměs celou dobu nevolno, druhou věcí je pak samotná stopáž, která byl fakt dost krátká a možná i to je důvod proč jsem měl problém se scénářem. Celkově je to milé, naivní a v rámci zpěvu i trochu infantilní, ovšem stále se mi zdá, že pro děti ideální, v rámci dospělých max. pro fanoušky animace a Maria. Doporučuji. ()

sh3riff

Divné isekai anime kde hlavní postavu ani nesrazí kamion ale prostě najde trupku a cuc .. škoda že v nepotkal Robotnika v tom houbovém světě :) ()

Trevis

Bezduché, prázdne, odfláknuté. Film, ktorý je tak triviálny ako herná predloha. Zostalo len skákanie a behanie. Nič naviac. Tak nudný záporák sa len tak nevidí - zrejme postava písaná pre Jacka Blacka, ale v dabingu hrôza a des. A ten scenár, jedna bieda. Ani si len nedali námahu vysvetliť, odkiaľ pochádza princezná. ()

mapollam

Netuším, prečo som bol nadšený. Možno neobjektívne (osobná nostalgia?). Ale jednoducho zábava a ľahkosť a pocta legende a hráčom, ktorí so slzou v oku už iba spomínajú na detské nadšenie z hier. ()

Benoit

Velmi příjemná zábava! Je fakt, že do značné míry u mě hraje roli minulost, protože jsem ta generace, která na této klasické herní akvizici vyrostla. Má to v sobě porádný kus nostalgie, ale také moderního pojetí. Příběhově to není žadná morda, ale všechno od první do poslední minuty funguje. Rozhodně se nedá říct, že se jedná pouze o ryzí zábavu pro děti. Vyzkoušeno u společného sledování s dcerou - ona 3 roky, já 34 let. Dokonale to fungovalo na obě strany. ()

Fuflyy

Puvodně sem si myslel že se mi to vubec libit nebude ale musim říct klobouk dolů. Ve filmu se stále něco děje a propojeni her s filmem je velmi povedené . Palec hore ()

jirikzaboj

Tak se to Nintendu konečně vyplnilo a v Hollywoodu dostali konečně prostor pro svůj plnohodnotný animák, který se těší nevídanému úspěchu, co se herního žánru týče.. Rozhodně bylo na čase, ale nevím jestli zaslouženě. První akt dupne na plyn opravdu silně, animace je opravdu nádherná, fanouškovské srdíčko tvůrců jde poznat a srší na vás milion easter eggů na každém rohu. Po nějaké chvíli ke mně došlo ale jisté vystřízlivění a možná jsem naivně doufal, že jako dětského fanouška této hry mě udrží daleko déle a možná až do konce. K mému vlastnímu překvapení se jedná o naprosto spotřební záležitost pro děti, která nemá ve výsledku žádný spád, žádný uvědomělejší příběh a všechno zeje tak nějak do infantilního prázdna. Po filmu si tedy už nevybavuji moc scén, které by byly nějak výrazněji zapamatovatelné. (Krom úvodní desetiminutovky) Abych nezůstal negativní, tak film má opravdu líbivý soundtrack, který využívá toho původního z her, upgraduje ho a dokáže s ním pracovat na velkolepé filmové úrovni. Dabing se taky docela povedl, Jack Black byla dle všeho nejlepší volba a píseň Peaches je chytlavá od prvního poslechu. Jen ten Pratt jako Mario je takový, no meeh. Doufám, že výsledek těchto tržeb nakopne filmaře k dalším herním adaptacím, které si to zaslouží možná trochu více a dospěleji. ()

Eva.Zumrova

Na film jsem se moc těšila (i když Maria nehraji a moc o něm nevím), ale poprvé jsem z kina odešla prázdná. Animace je průměrná i když funkční. Nic ve stylu Kocour v botách: Poslední přání nebo Spider-verse jsem opravdu nečekala. Jenže zbytek byl po čase únavný, nudný až místy otravný. A film navíc absolutně nic nevysvětlí ohledně powerupů, trubek, létajících ostrovů a vůbec všeho (Sonic 1 i 2 měl aspoň krátké segmenty vysvětlující to či ono z her, takže i zbytek filmu hezky fungoval). Peach byla "Girl Boss" a její chování přičítám výchově mezi houbami, tihle obyvatelé také moc inteligence/selského rozumu nepobrali. Luigi byl upozaděn a v podstatě jen "token" aby se hýbal příběh. Toad byl otravný a až na 2 instance, i zbytečný. Bowser byl jednou z lepších postav, ale jeho motiv byl opět úplně plochý. DK a jeho království byly pro mně tou nejlepší částí filmu. Power Star byla absolutně nevyužita (Master Emerald ze Sonica 2 měl ve filmu mnohem větší přítomnost!). Hudba ušla, a až na odkazy na hry tam nebylo nic originálního. Finále má podle mého několik plot-holes (kterých jsem si všimla při dívání), takže i to kazí celkový dojem a vůbec to bylo celkem slabší finále. Film je primárně pro malé děti (i když v mém kině jsem neslyšela byť jediný smích) a nebo velké fandy. Pro ostatní bude film nejspíš jen zapomenutelnou podívanou. 6/10 a to jen proto, že nevěřím, že si film zaslouží méně než 5/10 navzdory mému zklamání. (A taky se mi líbila Mario Bros reklama uvnitř filmu, ta byla pěkná). ()

MarekTulen

Tak tady bylo ukázáno snad všechno co v Super Mariovi bylo. Výborná animace, skvělé nápady, úžasné prostředí, parádně vybrané postavy a perfektní soundtrack, který mi dává takovou dávku nostalgie, že to není ani snad možné. Všechno co jsem chtěl aby tu bylo ukázáno, tu bylo a bylo tu toho ještě víc, a to už při samotném traileru. Další herní adaptace, která se rozhodně povedla, doporučuji. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria