Super Mario Bros. vo filme

• Česko Super Mario Bros. ve filmu (viac)

Súrodenci Mario a Luigi snívajú o tom, že sa im podarí viesť najlepšiu inštalatérsku firmu v New Yorku, čo sa im zatiaľ celkom nedarí. Možno práve preto sú ochotní vrhnúť sa do úloh, ktoré sú zjavne nad ich sily. Ich ochota ísť do toho po hlave sa im nevyplatí v momente, keď vlezú do podozrivo vyzerajúcej obrovskej zelenej rúry a o pár sekúnd neskôr sa už nekontrolovateľne rútia “niekam”. Na druhom konci rúry ich čaká fantastický svet, ktorého obyvatelia práve riešia existenčný problém. Odporný jašter Bowser, kráľ jedného z kráľovstiev, sa rozhodol násilím ovládnuť všetky ostatné kráľovstvá. Konkrétne si vyhliadol Hubové kráľovstvo, ktorého vládkyňu, princeznú Peach, by si rád vzal za ženu.
Večný smoliar Luigi sa po bláznivej jazde ocitne v Bowserovej spálenej krajine, kde ho okamžite zajmú prisluhovači miestneho kráľa. Mario má oveľa väčšie šťastie, pretože kráľovstvo princeznej Peach, v ktorom skončí, vyzerá ako raj nielen pre hubárov.  Peach je navyše milé dievča bez princeznovských manierov, takže keď sa Mario dozvie, aké nebezpečenstvo hrozí jej kráľovstvu, okamžite sa jej rozhodne pomôcť. Najmä ak sa mu pritom podarí zachrániť svojho milovaného brata Luigiho. Zabúda však, že nie je žiadny hrdina a že najodvážnejšia vec, akú kedy urobil, bolo pritiahnutie vodovodnej batérie. Ale keď ste Super Mario, nebojíte sa žiadnych prekážok. (Cinemart SK)

spoock

To nejlepší bylo již řečeno v traileru. Ač nerad, tak konstatují, že tenhle film je čistý fan servis. Děj je bohužel hodně plytký a dá se srovnat s libovolným dějem z her, ale team je alespoň gameplay, tady je to hodina a půl nudy. ()

koza3

Pro milovníky Mario Odyssey, Mario Kart nebo těch starých dobrých klasik to je pošušňáníčko. Známé zvuky, všechny ty potvory, tunely, prostě si přijdete na své. Povedlo se i dobře skloubit přístupnost, nebudete se nudit jako dospělák a vaše ratolesti si taky užijou svoje. Délka filmu je příjemná, záporák sladce nechutný, takže si vlastně nemám nač stěžovat. Jenom nechápu proč ty moje holky půlku filmu proskákaly po sedačkách v kině. Prázdné kino, velké lákadlo :-) ()

PTomA

vyčítat filmu, že je příliš dětský, je píčovina na ntou. chtěli byste snad kocoura v botách v bizarnim svete Maria? je to fajn, jen vystrilely vsechny postavy z universa už teď a ani jedna nemá dostatecnej prostor. heil Jack "PÍČUS" Black ()

PetraMishka

Skvělá akční jízda vhodná k vidění v kině. Malému synovi se to hodně líbilo a mě jako dospělému to nepřišlo hloupé ani trapné. Tempo je hodně slušné, vizuální stránka dokonalá, hudebně se hodně odkazuje na 80. léta. Příběh není nijak originální a drakova motivace a stylizace jho postavy je spíše k pousmání, ale zase tady nebylo moc co k vymýšlení. Je to jednoduché dobrodružství, na které jsou především nabaleny všechny herní prvky, postavy, prostředí a to je celé. ()

mufoid

Hodně slabý příběh a ani jako fanouška Nintendo to nezachrání množství odkazů. Je to asi taková zábava jako Mimoni 2 - za měsíc si nebudu pamatovat, o čem to bylo. ()

Kebabkony

Je to přesně takové, jak vám ukazují trailery. Vtipné, svižné a více méně i přímočaré. Ovšem ta jednoduchost celému filmu vůbec nevadí a užijete si to víceméně až do konce. Stejně jako u Já padoucha nebo Mimoňů, tak je tu hlavně humor a akce. Ve finále je to fajn pohádka na jedno zkouknutí. 8/10 ()

Fin_429

Koncept vynikající. Výsledek - rychlý chaos. Super Mario Bros. válí v oblasti komedie a audiovizuálu. Ovšem to je jediná věc. Zbytek je uspěchaný a zmatečný. Avšak děti si to užijí. 6/10 ()

Lina

Výborná adaptace hry v kategorii věku diváka tak 6-14. Jsou tu tradiční postavy – Mario, Luigi, princezna a samozřejmě Bowser. K tomu velice pěkně zapracované klasické skákačky i s boostery, prokreslené lokace, příběh s vtipy a parádním tempem. Tentokrát ale žádná druhá rovina pro dospělé, jak to občas v animácích bývá, prostě film pro fanoušky Maria. Ti si ho rádi dají znovu. ()

tsatsiki

Obával jsem se, aby to nedopadlo jak předchozí hraný film.Naštěstí to dopadlo dobře.Bylo to svěží,  zábavné, jen mě vadilo, že Lugii tady byl trochu za trotla, co se neobejde bez pomoci Maria, ale nakonec z něj udělali hrdinu,  co se mi líbilo, že postavy tu byly z videoher a dělali ve filmu to, či v té hře. I hvězdička, že dělá nepřemožitelného, nebo že vajíčko zvětšuje atd, akorát skoda, že memel dráčka, na kterým by jezdil.Za mě4* užil jsem si to a byla to nostalgie. ()

Juraxin

Super mario vo filme je projekt na ,ktorý som sa veľmi tešil. Už ako malý chlapec som veľmi rad hrával  super maria na konzole. Musím uznať že adaptácia príbehu sa podarila úžasne. Príbeh má dosť taký detsky nádých ,no na prvý pohlaď sa vám môže zdať že je to film publikovaný iba pre deti, ale aj pre ostatných dospelých tak  môže znamenať užasnú, prijemnú jednohubku, pri ktorej si zaspomínate na staré detské, dobré časí. Len škoda že príbeh viac pobaví nadšencov a fanúšikov týchto hier a sveta, naopak ty čo svet nepoznajú tak sa im môže zdať ako bezcieľny príbeh s veľkým počtom akcie. Ale pre pravých fanúšikov bude tento film splneným snom. Je to užasni príbeh s známymi postavami, skvelou animáciou, príbeh nám dáva veľa odkazov na videohry, zobrazuje tu skvele zakompovanie mario mechanik cez ikonické rúry až po celú škálu. Film je charakteristicky hudobným podkladom 8 os hudby, je to fakt úžasná hudba, ktorá vytvára skvelú atmosféru a preto sa divák vie viac do príbehu ponoriť. Film je jednoducho pastvou pre oči 10/10 ()

Marcas

Jako zabavilo mě to, relativně jsem si to užil, ale bohužel mi to přišlo až moc pro děti. Těšil jsem se na to hodně a bohužel nedostal to, co jsem si představoval že dostanu. Škoda, tak třeba příště. ()

jack_scott

Nejsem takový fanoušek Maria, ani Nintenda, abych dal pět hvězdiček - nicméně těmto lidem rozumím. Film je pěkně propracovaný, zábavný, svižný, s mraky odkazů na různé Mario a Nintendo věci a hry. Oceňuji, že to zaujme a pobaví i člověka, který je nezaujatý. 80% a **** ()

blondboss

Asi už tak trošku rozumiem, prečo tento animák zarobil toľko, koľko zarobil. Deti to musia milovať, je to hravé, zábavné s množstvom vizuálnych prvkov prevzatých z rovnomennej počítačovej hry a prispôsobených na reálie 21. storočia. Navyše pre dospelákov je tu značná dávka nostalgie a to jednoducho musí zafungovať. Osobne som si veľmi nevedel predstaviť, čo z toho tvorcovia vykúzlia, ale z minima vyšťavili maximum, takže určite spokojnosť. O kvalitných animáciách sa nemusíme ani baviť. 75 % ()

muti

Postavy a ich konanie, mapky, tréningové haly, zbrane a equipy, boosty aj detaily, fyzika sveta a celkové prevedenie, všetko na parádu, za mňa možno menej infantilnosti, keď už to bolo miestami tak drsné a explicitné ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria