Will Kane je šerifom malého mesta kdesi na Divokom Západe. Dnes ráno sa žení s krásnou Amy. Jeho žena je kvakerka, ktorej náboženstvo odmieta akékoľvek násilie, a preto svojej vyvolenej sľúbil, že sa vzdá úradu šerifa a spoločne budú ďalej žiť v pokoji na farme. Ale tesne po svadobnom obrade dorazí do mesta strašná správa. Zločinec Frank Miller, ktorého Kane dostal pred časom za mreže, bol prepustený na slobodu. Spojil sa so svojou bývalou bandou a pripravuje pomstu. Do mestečka má doraziť vlakom na pravé poludnie. Obyvatelia mestečka si dobre pamätajú Millerovu neľudskú násilnosť. Preto nestoja o ďalšie problémy a prehovoria Kana, aby spolu s mladomanželkou čo najskôr odišiel. Pretože na tom trvá aj Amy, Kane sa podvolí. Veľmi rýchlo si však uvedomí, že útek nie je riešením, pretože Miller si zlosť vybije na niekom inom. Hlas svedomia a volanie povinnosti je silnejšie ako strach i láska a preto sa Kane rozhodne vrátiť a čeliť svojmu úhlavnému nepriateľovi tvárou v tvár. Blíži sa hodina posledného zúčtovania... (RTVS)

Elessar.

,,Tentokrát John Wayne neodejde do západu slunce s Grace Kellyovou."                                                              ,,To byl Gary Cooper, kreténe. " ()

Hrus

Správňácký Gary Cooper a křehká Grace Kelly. Tihle dva dokáží udělat z westernu, který je místy na western až hodně pomalý co se týče akce, hodně dobrý film. ()

E.T.Martin

Tohle legendární čekání na darebné zabijáky, kteří mají přijet vlakem v pravé poledne, bylo na mně příliš dlouhé. I takové čekání na zpožděný rychlík Českých drah bývá záživnější. Možná je to stářím filmu, možná tím, že jsem odkojený spíše italskou školou spagetti westernů, ale tohle čekání na úder dvanácté mě jen a jen uspávalo. ()

gezper

Pro Amíky velká klasika, pro mne nepatrné zklamání. Čas sice neúprosně míří k dvanácté, napětí by mělo vrcholit, ale na plátně se to tak úplně neděje. Víceméně hoďku nebo pět minut před úderem dvanácté to bylo hodně podobné (nikoliv ale bez atmosféry, jen to nehoustne) -> stále zoufalé z pohledu šerifa, kterého tentokráte nikdo ne a ne podpořit. I když nepochybuji, že v chování obyvatel města je velká realističnost s ohledem na danou situaci. Nesporné plusy jsou - Gary Cooper, kamera a snaha o časté vyobrazení hodin (se správným časem!), jakožto připomenutí blížícího se nevyhnutelného. [60%] ()

Cascabel

Gary se bál. Gary byl smutný a starý. A nostalgický. Samozřejmě naplnil poctivě čtyři připravené krve.  Potrestal zlo, aby chudák pravda také jednou zvítězila. Ale v tom všem byl jakýsi teskný smutek sisyfovského úsilí a režisér toho filmu je zatraceně citlivý chlap, že na to všechno přišel, že nechal Garyho Coopera opuštěného a zoufalého, že mu to dovolil, že mu dopřál, aby hrál smutek muže až po to gesto na konci... (Jan Skácel, 1963) ()

Plavan

Skvělá podívaná, v průběhu westernu ani kulka. Ale na konci mi při těch přestřelkách zněla píseň Oh my Darlin, zasloužený oscar. ()

enzo_cz

Vynikající western o tom, jak se z hodiny na hodinu stát "maníkem", který se může spolehnout jen sám na sebe. V životě se to stává často. V jednom okamžiku máte kolem sebe tlupu "compagnieros" a ve druhém jste na to sami. Výborná režie a brilantně zahraná hlavní role Garym Cooperem. ()

babka

Film byl uveden ve Filmovém klubu ALFA Sokolov v sezoně 1979/80 a pak ještě jednou 1987/88. Filmová klasika. Dnes vhodná spíše k odpolední kávě a bábovce, ale může se stát, že vám kafe vystydne a buchta akodáde pro ptáčky okorá. Hudba za 5 hvězd. ()

gizi

Poměrně dobře vytvořená atmosféra napětí a očekávání, která však svou délkou už přechází do nedočkavosti diváka. Konečné vyvrcholení je však hodně slabé a rozpačité, vlastně se nejedná o vyvrcholení, ale o předem odhadnutelné ukončení. 65-70%. ()

baron156

To je tak, když si vezmete za parného poledne kovbojský klobouk, boty s ostruhama, nalejete si do skleničky whisky s ledem, vyjdete na dřevěnou terasu a posadíte se do houpacího křesla. To mi přívodí tenhle film. První psychologický western :). ()

Bogrant

Neosobný western. Príliš mäkký, zbytočne ukecaný a nechlapský. Ani ten koniec nemal taký šmrnc ako by sa patrilo. A to mám tento žáner viac než rád. Cooper to zachraňuje aspoň svojou charizmou, lebo činmi veľmi nie. Nepamätám sa, či som niekedy videl hlavného westernového hrdinu písať si poslednú závet pred finálnym bojom! Dosť slabé. ()

CheeseFigure

Nebavilo ma to tak, aby som dal viac ako tri. Zas ale malo to pár scén, kvôli ktorým nemôžem dať menej ako tri. Celkovo ten nápad sa mi páčil. Blíži sa nebezpečný zločinec a šerif pobehuje po meste, aby našiel pomoc. Je zúfalý. Preto pôsobí trochu zvláštne, keď vo finále väčšinu nepriateľskej bandy (tvorenú štyrmi hrdlorezmi), ktorej sa celý film obával, pobije takmer sám. Za najlepšiu považujem scénu v kostole, v ktorom sa ľudia dohadovali, či pomôcť alebo nie. Taktiež záver, kedy sa šerif pozrie na ľudí a nič nepovie (samotný pohľad povie viac ako slová) považujem za skvelý. Taktiež musím pochváliť hlavnú pieseň. Zas ale v niektorých momentoch ma to až tak nebavilo. A preto si myslím, že tri hviezdičky sú ideálne. ()

Skayler

Ač získal čtyři Oscary, tento film čelil po svém vydání silné kritice. Proč? Protože ukazuje lidi takové, jací doopravdy jsou: zbabělí, pohodlní, vcelku omezení... inu, lidé. A to je... mrzuté. Skutečně – my diváci chceme vídat ve filmech jen samé hrdinství, sledovat epické romance udatných a osobitých reků, s nimiž si krutý osud tak nemilosrdně zahrává a nutí je k dalšímu a dalšímu zápasu... Srdcervoucí zápletky, tak líbivé ve svém balancu na hraně realističnosti... Zkrátka tu filmovost - však právě ji na filmech tak milujeme! A má-li nám popkultura předat tu správnou zprávu, pak by přeci neměla zapomínat na určité ideály... Ne snad? Kdežto v V pravé poledne se na toho chudáka "poctivýho poldu" všichni vykašlou. Co to má znamenat!? Inu, lidé. No a za tuhle myšlenku dám filmu 100 %. ()

prokys12

Mně to nepřišlo nikterak zábavné. Po přečtení popisku jsem přesně věděl co z toho budu mít. Všehovšudy mnoho průměrných rozhovorů mezi hlavním hrdinou a ostatními mne příliš do filmu nestáhlo. Konec ve stylu, který už asi nikoho dnes nepřekvapí. Atmosféra jaksi podivná až mdlá. Nicméně, je to takový, že to neurazí. Určitě si neřeknete, že to byl promarněný čas, zvlášť pokud jsou westerny vaším šálkem kávy. 60%. Kdyby to bylo novější, pravděpodobně bych hodnotil za méně. ()

Maskati

Jako kluka mě to zklamalo,zdálo se mi,ze je tam málo akce.Později jsem pochopil,ze ten film je o pozvolné gradaci příběhu a dnes už vím,že to hnětení těstíčka předem bylo nutné,aby bylo v závěru skvěle scenáristicky a režisérsky i herecky upečené.A hudba je z těch nejlepších co znám. ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Tahle země není pro Arnolda

Tahle země není pro Arnolda

13.07.2011

Po skandálu, na který se už mezitím téměř zapomnělo, Schwarzenegger tvrdil, že svůj návrat na filmová plátna odkládá. Ukázalo se, že ne na dlouho. Studio Lionsgate oficiálně potvrdilo, že… (viac)

Tak co dál, Arnolde?

Tak co dál, Arnolde?

12.04.2011

Z „velkého překvapení“, které Schwarzenegger koncem března sliboval, se nakonec vyklubala blbůstka The Governator, která se kromě kresleného seriálu dočká i komiksového cyklu (za vším stojí Stan Lee)… (viac)