Darth Maul: Apprentice

Krátkometrážny / Fantasy / Akčný / Sci-Fi
Nemecko, 2016, 18 min

Skupina Jediů je vylákána nouzovým signálem na odlehlou planetu, kde, jak se ukáže, musí čelit dosud neznámému sithskému lordu. Darth Maul podstupuje svoji závěrečnou zkoušku připravenou Darth Sidiousem, ve které musí prokázat nejen znalost Síly a dovednost v používání světelného meče, ale i demonstrovat, zda v sobě ještě najde špetku soucitu či slitování. (Tony-Z)

C0r0ner

Od pohledu je to amatérská haluzárna, kterou si vyrobila partička nadšenců někde na koleni, nicméně je smutné, že to je i tak na větší kvalitativní úrovni než většina české filmové tvorby. Příběh zajímavý, souboje dobře nasnímané, efekty solidní a choreografie bezvadná. 85% ()

ProfesorLotr

Nejlepší Star Wars fanmade jaký jsem kdy viděl. Sice to čistých pět není, jelikož je to totálně bez příběhu a filozofie a moralita snímku také asi není úplně správná, přesto je choreograficky a vizuálně na špičkové úrovní, takže prostě nemohu nedat pět, protože dokázali oživit snad nejcoolovější postavu a udělali ji možná ještě více cool, než je v epizodě jedna (to jsem možná trochu přehnal, ale rozhodně je více využitá). https://www.youtube.com/watch?v=Djo_91jN3Pk 80% ()

Mr.Ripley

Na fan produkci naprosto famózní práce! Od kamery, efektů, hudby a obsazení, až po dechberoucí choreografii, jež hravě trumfla většinu akčních scén VII. ()

Ironfood

Po technické stránce výborné, bohužel chybí nějaký nápad, který by tomu dal šmrnc. Takhle mi to přišlo jako takové samoúčelné cvičení... ()

SpaceOdyseus

Jsem moc rad, ze ziji v dobe, kdy vznikaji takhle kvalitni fan filmy. Techto 18 minut je lepsich nez cela Epizoda I. Z Darth Maula je konecne drsnak, kterym mel vzdycky byt. K tomu skvela choreografie, triky na super urovni a jednoduchy pribeh, ktery ale skvele funguje pro charakter development slavneho zaporaka. Prosil bych nasup! ()

Prochy38

Luxusní fun-made jednohubka, která nás na chvilku šupne do starých dobrých časů. Toliko jsme se o Darth Maulovi možná nedověděli, ale potěší to. Sympatické obličeje, hooodně dobré choreo, efekty na dost vysoké úrovni. Za mě parádní počin! Nemají se za co stydět. ()

melloun

Darth Maul je jedna z nejikoničtějších postav ze světa Star Wars a přijde mi, že ve filmech vůbec nevyužili jeho potenciálu. Naštěstí je zde tenhle kvalitní kraťas, který se může směle rovnat s filmy z poslední trilogie. Svým nadšením a fanouškovstvím je vlastně i překonává. Tohle chci vidět v epizodě IX. ()

Mouchal

Vždy mně potěší, když něco takhle kvalitního vzejde i z rukou "neprofesionálů", jakými je tato parta z Německa, která nám ukázala, jak mají vypadat bitky se světelnými meči i ve vysokorozpočtových filmech (ano epizodo VII, mluvím o tobě). To, čeho jsme se nedočkali už dlouhé roky, zde dostaneme v (světelnou rychlostí ubíhajících) 18 minutách, a to pořádnou a do detailu vypiplanou choreografii s výborně zahraným a nalíčeným Darthem Maulem (který by si klidně nějaký takovýto podobný spin-off zasloužil). Být to na mě, hned bych si tuto schopnou partičku zavolal na kobereček, dal jim kufr prachů, volnou ruku a jen bych se opřel ve svém křesle z medojedích kůží a jednoduše čekal na úspěch. Bohužel vím, že takhle to nefunguje a nikdy ani nebude a my (nadšenci do světelných mečů) se budeme muset spokojit "pouze" s tímhle fan filmem, který mi dost spravil pachuť po absenci nějakého toho "náseru" v epizodě VII. Super práce, sousedi! 90% ()

AMD.SW

Nechápu, že jsem na tento snímek narazila až po několika letech od uvedení na internet. Jako velká fanynka Star Wars a konkrétně postavy Darth Maula je to můj velký nedostatek. Každopádně mě tento film nadchnul. Ani nevím, jestli bych ho posuzovala jako amatérský film, na to mi připadá dost kvalitní, především díky efektům a bojovým choreografiím. Zhlédla jsem i několik dokumentů o jeho natáčení, a ta parta lidí do toho dala skutečně všechno. Na to, že se to natáčelo na začátku podzimu a začátku jara, musela Svenja Jung ve svém lehkém kostýmu vydržet nejspíš pořádný chlad. Tato skupina nadšenců obstarala vážně vše - kostýmy, masky, techniku, aparaturu, choreografii, triky, postprodukci a dokonce i hudbu. V závěrečném souboji jde poznat, že někdo z tvůrců má rád westerny... a Darth Maul má zavěšeno proklatě nízko! ()

Viper86-V1

Fandovske minifilmy vetsinou krome nadseni tvurcu nabizi i (logicky vzhledem k financicm) priserne technicke zpracovani, ale toto je bomba! Naprosto profi efekty a hlavne choreografie souboju a reinkarnace jedne z neikonisctejcich s zaroven trestuhodne nevyuzitych postav sagy. Pribehove je to prequel pred Epizodou I a kdo ma na SW rad hlavne souboje svetelnymi meci a chce videt, jak svetla strana sily dostane poradne na prdel, at nevaha ani minutu! Na Uloz.to je zip s filmem vcetne titulku, byt tady nejsou uplne potreba. ()

Eywa11

Ach no...musím si nájsť kamošov, čo točia takéto filmy a už sa ma nezbavia. Na SW mám rada hlavne súboje s lightsabermi, čiže toto bol pre mňa raj pozerať. Poďte sa so mnou niekto mlátiť ligtsabermi, lebo nezaspím :D ()