S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

Torimmer

Dokonalý film. Vymazlený jak po stránce trikové, tak po stránce dějové. Skvělé propojení Forrestových příhod s americkou historií. Tom Hanks podal báječný výkon, ikdyž si pouštím Forresta v českém dabingu - dabing Vladimíra Dlouhého je velice vydařený. ()

SjamK

Ne, Forrest Gump mě nikdy nepřivedl k žádnému filmovému osvícení, nedokázal od základu změnit mé nahlížení na umění filmu, ba mě ani nenechal zaklepat na nejsvětější nebeské brány kinematografické svatyně. Vlastně se nestalo téměř nic. A přece - nenacházím jediný rozumný důvod, proč mu těch pět nedát. Jedině kdybych chtěla just ubrat, protože když má něco tolik procent, tak to přece nemůže být v pořádku, to zavání komercí a davem :-) Ale ne. Třeba to, že díky tomuto filmu se do mé milované sbírky hudebních nosičů dostala (bohužel pouze dvoudisková) kompilace toho nejlepšího, co mohl hudební průmysl dvacátého století světu přinést, ano, to si zaslouží CO jednu, ale nejmíň pět hvězdiček navíc. :) ()

see_sawandrew

Přes veškerou popularitu tohoto filmu, Zemeckisovým vrcholným dílem pro mě vždy zůstane Back to the Future... Jedním z mínusů Forresta Gumpa je právě jeho falešná komplexnost. Film zainteresovává hlavní postavu do mnoha situací, které sice naťukávají americkou přirozenost a odkazují na mnoho věcí z podivuhodné kulturní a politické sféry USA, zároveň však působí pro samotný subjektivizovaný příběh samoúčelně a dělají z hloupého a haluzáckého hrdiny něco jako amerického Járu Cimrmana. Celé schéma filmu, jeho práce s osudovostí, podobností, elipsami, životními kruhy, které se uzavírají a znovu rozjíždějí, nezastavitelně směřuje ne k romantickému filmu, dramatu, komedii, ale k čisté, nefalšované pohádce, která je sice zasazena do zdálnivé reality našeho světa, ale zároveň ji zcela bezostyšně ignoruje. Přesto je však FG filmem, na němž je vidět, s jakou láskou (nejen k filmu, ale i k životu a ke světu) byl natočen, a už jen za to si zaslouží poklonu, a je úplně jedno, jak moc lživý a kýčovitý ve skutečnosti je. K postavení tohoto filmu v žebříčku jsem docela skeptický, ale to nic nemění na tom, že FG je prostě precizně univerzální family friendly film. 60% ()

Nemik96

Jelikož film hodnotim až teď asi po 50 shlédnutí. těžko v sobě hledám to nadšení jaké jsem zažíval poprvé.Prostě jsem se Forresta Gumpa přejedl.Ovšem i přesto všechno je tento film nezapomenutelným zážitkem, s výborným T.Hanksem,kreveťákem bubou a beznohým poručíkem Danem. Forrest Gump se bezesporu řadí mezi to nejlepší co bylo kdy natočeno a 5 hvězd si rozhodně zaslouži. ()

Mistickzz

Utíkej Forreste, utíkej. Nezabudnuteľné hlášky, životná rola Toma Hanksa, úžasné rozprávanie Roberta Zemeckisa, veľké emócie. Proste Forrest Gump. 89% ()

Wicky

Fantazie!..nejlepší film co jsem kdy viděl..Tom Hansks podává skvělý herecký výkon a film je na tom dějově skvěle.Stopáž byla tak akorát,herecké výkony byly skvělé,no prostě není už víc co dodat.Robert Zemeckis zasloží pochvalu! Můj nejoblíbenější film na celém širém světě! ()

Ragdoll

Výtečný a smyslný film, ale opět jsem šokován místním hodnocením, které bych obsadil spoustou jiných, reálnějších kandidátů. Vždy se mi líbil, nikdy do mě však zcela nepronikl, ani mě nedojal a beru ho jako skvěle zahranou, zrežírovanou a vcelku povedenou záležitost, nic víc v něm nevidím. Samozřejmě nesoudím po jediném shlédnutí, z mých zkušeností mě film málokdy uchvátí napoprvé, ale i po několika se můj názor nemění. Tudíž je to solidních 80%. ()

Billie777

Nejlepší film Roberta Zemeckise, špička světového filmu. Všechno důležité tady už snad každý vypsal, pro mě už zbylo jen uznat, že tohle je jeden z nejlepších filmů, který kdy byl natočet ale to každý ví, protože každý musel tenhle film alespoň jednou vidět a kadému se musel alespoň trochu líbit. Co trochu - hodně! ()

Wally

Film, který jsem ve svém životě viděl snad nejvíckrát a nikdy neomrzí...vždy si v něm najdu něco nového. Jeden z mála filmů, který ani po několikátém zhlédnutí neztrácí nic ze své dokonalosti.... ()

Sygi

Úžasné filmové zpracování Forresta Gumpa, a přitom velice odlišné od knižní předlohy. V tomto případě ale film knihu předčí, protože, ti, kteří knihu četli ví, že děj v ní byl místy velmi přeplácaný. Filmový příběh se tedy vydařil na jedničku stejně, jako herecký výkon Toma Hankse. ()

HiddenDragon

Mozna nejlepsi film vsech dob. Pro me rozhodne jeden z nejdojemnejsich. Spousta legendarnich hlasek, neskutecny soundtrack, uzasny Tom Hanks a originalni nezkazeny prurez amer. historii druhe pulky 20. stol. Kdo nevidel, nepochopi. "Bez Forreste!" :-) [6x Oscar 1995: Nejl. film, Herec HR - Hanks, Rezie, Adapt. scenar, Strih, Vizualni efekty] ()

adam9

Omlouvám se ti Forreste, omlouvám. Nevím, v jakém jsem byl rozpoložení při první projekci, ale asi to muselo být pořádně zatmění. Ačkoliv si stále stojím za tím, že postavení filmu v místním žebříčku je trochu přemrštěné, musím do puntíku uznat veškeré kvality, které mu všichni mi známí a oblíbení na CSFD připisují. Počínaje libovou hudbou, přes herecké výkony, až po samotné emoce. Nejvíce pak Forrest boduje ve své lidskosti. ()

jirijost

Nádherný film, který mě pokaždé dokáže pobavit a to i přesto že jsem ho už viděl nesčetněkrát. Forrest Gump je natočený krásně s nadhledem a člověk se v podstatě jen dvě a půl hodiny usmívá, protože to nejde jinak. Například když se Forrest vyrazí proběhnout a na konec je z toho tříleté putování po celé Americe, to je prostě něco co v kinematografii nemá obdoby, navíc všechno to doplňuje dokonalá hudba a kamera. Film navíc obsahuje i tu smutnou stránku, když Forrest ztratí v podstatě všechny své nejbližší. --- Jmenuje se Forrest. – Jako já! – Dala jsem mu jméno po jeho tátovi. – Jeho táta se taky jmenuje Forrest? ()

Zagros

Kvalitně natočená pohádka pro dospělé, která budí dojem obrovského přesahu, který ovšem zase tak velký není. Jako celek film působí dokonale, možná až moc a to je pro mě trochu problém. Po více setkáních mi to přijde místy jako neskutečný kalkul. Také těch kulturních a společenských odkazů mohlo být méně. Na jednoho člověka, i když ve filmové pohádce, je toho přespříliš. ()

klukluka

Nejdojemnější Forrest Gump ze všech Forrestů Gumpů. A že jsem jich za posledních 25 let viděl... Jmenovali se jinak, ale chtěli a měli být Forrest, jenže... ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)