S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

drim87

„Jmenuji se Forrest Gump a říkají mi Forrest Gump“ Tak na tento film se vždy rád podivám znovu. Nedokážu si představit nikoho lepšího v roli Forresta než Toma Hankse. Vše tu funguje a krásně do sebe zapadá od dramatu, komedie přes akci k romantice. Nebudu lhát a přiznám se že na konci i slzička ukápla :-) 100% ()

Jaromír

Run Forest Run :) ! Ukázka toho, če byť méně inteligentní, ale milý a cílevědomý člověk to může dotáhnout opravdu daleko. Film, který je obrovská motivace a někdy i sranda. ()

Havala

Bohžel nesdílím nadšení z Forresta Gumpa jako většina ostatních, film mi skoro nic neřekl, o mnoho více se mi líbila např. Philadelphia. Dlouhá stopáž mi tu hodně vadila. ()

ApplF

Tohle je naprostá špička světového filmu. Brilantně zahrané, nasnímané a zrežírované. Dojímavost, laskavý humor a tragikomickou filosofii tohoto snímku si rád připomenu kdykoliv znovu. Opravdu vynikající. ()

yaqwsx

Film, který vás omámí. Nepřinese vám žádné nové skutečnosti. Pouze vám znovu řekne všechno co už víte - a v tom tkví jeho krása. ()

bloody21

Na první pohled film vyhlíží "podivným" dojmem, jelikož Forrestova matka se až moc stará o svého syna a Forrest je tichý, IQ tykve, utíká zbrkle ani neví kam a taky mě přišlo, že když mu kdysi uřčili nízké IQ, jak se udržel na univerzitě? kvůli fotbalu? Co mě přitahovalo už na začátku byla úžasná atmosféra, jeho vyprávění, hudba, prostě chci tím říci, že ještě nikdy jsem neviděl člověka, který by si sedl vedle mě na lavičku, nabídl mi bonboniéru, a po každé větě: To říkávala máma a povyprávěl mi tam celý jeho život. Těm lidem velmi závidím a taky samotnému Forrestovi, protože nikdo z nás asi nemá odvahu nechat všeho a jen běžet na druhý konec světa a pak říct jsem unavený, jdu domů. Za tolik let by byl můj dům vzůru nohama! Tímto je pro mě tento film tak krásný a přitažlivý. ()

KateW

Něco na tom musí být, když je to 2. nejlepší film na čsfd, ale mě to nepřijde nijak vyjímečné. Jen další americký film o jednom americkým klukovi, který bojoval v americké válce s americkými práteli a nakonec měl americký konec a prostě ne... dvě hvězdičky jsem si doslova vycucla z prstu. Mě se to nelíbilo. A ještě dodatek : Tom Hanks 5* film 2* ()

Vanguard77

Těžko hledám slova a těžko se mi podaří napsat něco lepšího, krásnějšího, chytřejšího či milejšího na adresu tohoto nádherného díla, než co bylo řečeno za všechna ta léta od doby, kdy film spatřil světlo světa. Celý film sleduji vždy s úsměvem a slzou na krajíčku (a někdy dojde i na potoky). Forrest Gump je tak neuvěřitelně hodný, nezáludný, nejvíc by se mi sem asi hodilo slovíčko "pure". Tak jako se rodí děti nevinné, tak zůstává Forrest Gump naivně nevinný po celý život, i když -SPOILER- chudák ztratí kamaráda, maminku a nakonec i svou životní lásku -KONEC SPOILERU-. Prožije si všechno, na co jen dokáže člověk pomyslet. Projde si vietnamskou válkou, přeběhně Ameriku, ale nakonec se rád projede na vozítku, kterým seká trávu na místním hřišti. I jen vzpomínka na tenhle film mi vhání slzy do očí a přitom se usmívám. Robert Zemeckis a Tom Hanks si více než zaslouží absolutní hodnocení, dal bych hvězdiček ještě víc, kdyby to šlo. Jasný člen mojí TOP 10, copak by to mohlo být jinak? ()

kubas369

Silné a silně dojemné ale naprosto přirozené. Film, který vás prostě vezma za srdce i kdyby jste ho měly z kamene. Nejlepší a nejoblíbenější Hanksova role. Originální film vyprávějicí o životě jednoho prosťáčka, který díky své jednoduchosti a srdečnosti dokázal velké věci. V tomhle filmu je snad uplně všehno válka, sport, komedie, romantika, napětí, politika.... Tím vším prochází no spíš probíhá Forrest Gump s přirozeností sobě vlastní. "Pro hlupáka je každý hloupý" ()

gicous

Forrest Gump je americký sen přetvořený na plátno. Ukazuje nám, že každý člověk může žít svůj život tak jak si přeje a chce. Film je neuvěřitelně pozitivní a povznášející, pokaždé když se na něj dívám tak mám hřejivý pocit, že ten náš svět zas není až tak špatný. Film zachycuje stěžejní americké historické události 20. století a svým způsobem pomáhají posouvat děj kupředu. Zemeckis také dokazuje, že je především trikový hračička. Forrest se tak setkává s americkými prezidenty, hraje ping-pong a americký fotbal před vyprodanými hledišti. Film stojí na hereckém výkonu Toma Hankse, který dokazuje, že je herec chameleon a dokaže zahrát opravdu cokoliv. Všechny hlavní atributy filmu - herci, režie a scénář jsou v naprosté symbioze a především proto vznikl zcela vyjimečný film, který nám zůstane v mysli napořád. ()

vaclaw

Jeden z nejkrásnějších filmových počinů vůbec. Trojice Zemeckis, Silvestri, Hanks stvořila něco, co se nesmazatelně zapsalo do historie. ()

dundy666

Run, Forrest Run! Příběh, který motivuje každého malého fracka k tomu, aby se učil. Ukáže větším dětem že učit se vyplatí. Prostě Gump není exactly a smart guy ale přesto se snaží a snaha ho dostane tam, kde je nyní nic jiného než víra, poctivost a snaha. Proto naše babičky říkaly... poctivostí nejdál dojdeš. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)