S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

Schuldiner

Pro mě osobně geniální dílo! Naprosto nezařaditelný film u kterého zažijete nespočet různých a dost často opačných pocitů. Ale pocitů, které vám nedovolí film nedokoukat. Od začátku do konce baví svým specifickým humorem i dojemností... Tenhle scénář je originalita sama. Neni moc filmů, u kterých máte potřebu se řezat smíchy, s radostí objevovat různé vtípky, pochechtávat se nad dokonalou zkratkovitostí v jednání hlavního hrdiny a zároveň si "pobrečet " u těch smutnějších dramatických chvilek, které ale stejně utne nějaká Forrestova hláška... Tohle je příběh z nejnemožnějšího, nejpestřejšího, nejzvláštnějšího a nejdojemnějšího života, který kdy kdo mohl zažít... ()

kobe6

Nejsem velký čtenář. Pár knih mám přečteno, ale i přesto mám svoji teorii. Existuje řada filmů, která se nedokázala přiblížit své knižní předloze.Existuje pár filmů, které se knižní předloze vyrovnaly (Godfather,Motýlek, možna nějaký HP), ale pouze Forrest Gump svji předlohu překonal a to nemůžeme řict, že by Groomova kniha byla špatná. Možná je to tím že se v jistých věcech značně od knihy liší. Vrchol jak Zemeckise tak Hankse. Od začátku do konce film nemá chybu a navíc Gump prodává ta nejlepší "jablka". Pouze jedna námitka, rád bych viděl prodlouženou verzi filmu, kde by se přidala cesta do kosmu a trampoty s opici Sue. ()

Lionheart

Jednoznačně krásný film, na který si vzpomínám již od raného dětství, ale dnes mi příjde, že je až příliš neupřímně dojemný. To zas není až tak hrozné, ale Shawshank byl upřímně lidštější. 4,5* ()

mirkaaa

Geniální film Roberta Zemeckise s vynikajícím Tomem Hanksem, pro kterého tento film znamenal životní roli. Velice dojemný příběh o obyčejném prosťáčkovi, který navzdory svému handicapu prochází životem a přitom zasahuje do dějin Ameriky. ()

Prochy38

Nebudu se tu rozplývat, to za mě už udělali jiní. Srdceryvný příběh člověka s neposkvrněnou duší. To mě má jako rozplakat?? Rozplakalo!! A rozpláče vždy, kdy se na to podívám. U mě jeden z nejlepších filmů vůbec. Z těch, co jsem viděl rozhodně! ()

venom14

Nádherný film.Tom Hanks jako Forrest nemá chybu,skvěle odvyprávěný děj,výborné zapojení Forresta do Amerických dějina a také skvělé zahrání poručík Dana Garym Sinisem a.Prostě nejlepší film od Roberta Zemeckise ()

Bathoryčka

Nikdy jsem tenhle film neviděla od začátku, nikdy jsem ho nedokoukala, vždycky jsem viděla ze 142 minut asi pouhých 45, ale ani ty mě nenavnadily na to, podívat se na celý film. Nebaví mě už jen ten přihlouplý hlas (český dabing) hlavního hrdiny Forresta, nicméně, dávám aspoň dvě hvězdičky... ()

Itar

Je to dojemné, je to dobře napsané, dobře zrežírované, dobře zahrané, dobře ozvučené, má to skvěle vybraný soundtrack a ideální množství čokoládových bonbónů. A i když to nemá co dělat takhle vysoko v hodnocení, pět hvězdiček dát musím. ()

Bingos

Jak je možné, že můžu milovat film, který je zkrz nazkrz americký, plný "kultury", "historie" a vůbec všeho na co je Amerika hrdá? Jak mne může klišé dojímat až k slzám? A jak to, že i když znám takřka každou hlášku a scénu zpaměti, stále u filmu slzím a směju se stejně jako při první shlédnutí? Neskutečně úsměvná, nostalgická a pro mne i srdcová záležitost! ()

Xavi6

První film, kde jsem poznal Toma Hanks a udělal na mě dojem. Jeho blbost, dobročinnost, ale i dokonce chytrost z něj udělala dobře stavěného herce a Oskara si za tenhle snímek rozhodně zasloužil. Líbili se mi hlavně vedlejší postavy jako kamarád Buba (krevety :)) nebo poručík Dan, na ty hle nikdy nezapomenu. ()

Yarushka

Dokonalé, dokonalé, dokonalé! Naprosto jsem se zamilovala do soundtracku a nikdy nezapomenu na scénky plné naděje, které mě nabíjí i do teď. Stále mi zní v hlavě... ,, Moje máma vždycky říkala..." a ,, Moje máma vždycky říkala, život je jako bonboniéra, nikdy nevíš co okusíš" málokdy to říkám, ale tohle je dabing, který se mi líbil. Originál samozdřejmě ještě lepší :) ()

Dyas

Film, u kterého opravdu zahřeje u srdce, což tu bylo řečeno již mnohokrát. Tom Hanks podle mě ve své životní roli, jako Forrest Gump dělající od začátku života co se mu řeklo a vyprávějící, jaká ponaučení mu maminka vyprávěla. Byl jsem rád, že se nakonec dal se svojí životní láskou dohromady a měli spolu chlapce. Viděl jsem tenhle film tolikrát a stejně je to vždy nádhera sledovat. Moje máma vždycky říkávala: "Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, který kousek si vytáhneš." ()

J*A*M*A*L

Film, který je tak krásný že dnes už na konci filmu mi nad tím tečou z očí slzy jako malému klukovi.Ani tu krásu tohoto filmu neumím popsat je to prostě nádhera.V životě jsem neviděl tak krásný film.Ta hudba, ty výkony herců, ty krásné povídky o dobrodružství hrdiny z nejúspěšnějšího filmu snad vše dob.Forrest Gump naprosto přepsal dějiny filmů a Tom Hanks je herec, který na sebe už konečně může být právem hrdý.A Robert Zemeckis jak by smet.Naprostá a bezpochybná kultovní záležitost číslo jedna.100% ()

Hanes88

Když už má film po zhruba 70 000 hodnoceních 95%, asi už to něco znamená. Naprosto geniální film se stejně úžasnou hudbou a navíc brilantním hereckým výkonem Toma Hankse! ()

Norino12

Jednoznačne jeden z najlepších filmov vôbec. Skvelé režisérske dielo Roberta Zemeckisa. neuveriteľné herecké výkony postáv a to predovšetkým výkon Toma Hanksa. Skvelý scenár, perfektne zvládnuté vizuálne efekty a jeden z najlepších soundtrackov. Myslím, že tu nemá zmysel ani rozpisovať, čo všetko bolo zvládnuté perfektne lebo tento film je perfektný sám o sebe. Nenašiel som v ňom nič, čo by mi vadilo a prinútilo ma čo i len pochybovať o tom, že si tento film zaslúži maximálny počet hviezdičiek. Ak by sa dalo, dal by som výnimku a udelil šesť hviezdičiek. ()

Paldiny

Nádherný príbeh o láske, priateľstve a vnútornej čistote jedného človiečika, s ktorým prechádzame zlomovými okamihmi americkej histórie. Film je dojímavý a úsmevný zároveň, pričom s pohľadom "dieťaťa“ rozoberá množstvo myšlienok a otázok týkajúcich sa tých najkrajších, ale i najstrašnejších vecí s akými sa človek vie za svojho života stretnúť. Jedinečnosť tohto diela spočíva v jeho úprimnosti a prirodzenosti, vďaka ktorým si poľahky nájde cestu ku každému divákovi čo si myslím je dôvod, prečo s náskokom vedie rebríček najobľúbenejších filmov tejto databáze. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)