S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

Parisiene

Jeden z nejhumanističtějších filmů, který jsem mohla v životě shlédnout. Životní příběh Forresta Gumpa je odzbrojující, něžný, silný, dojímající, prostě dechberoucí. Jaké to může být, necháte-li život ať vám přinese, co přináší. Poselství filmu je nadčasové, filozoficko – poetické. A dokáže oslovit každého od toho nejnenáročnějšího diváka až po znalce. Každý si tam může najít přesně tu linku, která osloví právě jeho. Životní role Toma Hankse. ()

T1000

Nejoblíbenější film v Česku a na Slovensku. Tom Hanks převedl jedinečný výkon. Děkuji, za tento film, který poukazuje na to, že i lidé s malou inteligencí mohou být úžasným člověkem, který vás nikdy nezradí, bude skromný, milý, ochotný, hodný a to přesně byl Forrest Gump. Snímek co vás rozesměje, ale i dojme. ()

Damocles

Nebývá zvykem, aby se film povedl lépe než kniha, ale v případě Forresta Gumpa s neuvěřitelným Tomem Hanksem tomu tak je. Psát o tomto filmu cokoliv chytrého je nošením dříví do lesa. Pro mne je to od své premiéry nepřekonaný fenomén, film, který mne dokáže znovu a znovu rozesmát i dohnat k slzám a asi jediný film, u kterého jsem uvažoval, jestli si Forresta sedícího na lavičce nenechám vytetovat:) ()

Raichu.Cz

Námět romantiky a komedie jak milé. Příběh o člověku který je jiný je opravdu něco... hlavně nezapomenout na druhy krevet... Za mě 100% ()

Anděl

Asi s tímto názorem moc oblíbený nebudu, ale myslím si, že Forrest Gump je v celku přeceňované dílo. Stále jsem čekal na nějakou pointu, na nějaký smysl, na nějakou myšlenku, čekal jsem, když v tom film skončil a mně připadalo, že jsem se vlastně ani na nic nekoukal. Prostě film o člověkovi, který zažil X věcí. Bez nějakého cíleného propojení, prostě nahodilé psaní scén do scénáře (alespoň tak mi to přijde). Na druhou stranu měl Forrest, sedící na lavičce, čekající na autobus a povídající si s různými příchozími lidmi, nějaké to kouzlo. Působil tajemně, jako by měl o čem vyprávět. Každý člověk jen čeká, aby mohl jet dál. Někdo ho na cestě provází, někdo poslouchá a někdo vedle něj jen sedí - ano, vážně jsem se snažil v tom filmu něco najít, nějakou fajn myšlenku, která by mě někam posunula. A mě to řeklo tohle. Způsob vyprávění podobný jako ve filmu Amadeus. I tady se celkem ale vydařil. Tu a tam jsem se zasmál a Forrestovi jsem fandil, aby to jemu a jeho čajce klaplo. Nenudil jsem se. Zaujaly mě archivní záběry s Americkým prezidentem. 3/5* ()

Petrkraus27

Překrásné dílo! Nějak takhle by měl vypadat film plný radosti, krásy a smutku. Soundtrack je neuvěřitelný. Tohle je jeden z důvodu, proč jsem začal milovat filmy. Tom Hanks film zvedá až do nebeských výšin. Není divu, že za toto dostal Oscara. Nejde popsat, jak moc je tento film geniální. Skvělé! 10/10* ()

Jiri.Jirik.M

Další nádherný film s nádherným soundtrackem a srdcovka, díky které jsem začal milovat filmařinu. Tom Hanks je v hlavní roli vážně skvělý a film nabízí velké množství zápletek a také velké množství ikonických a krásných momentů. Zkrátka další filmový klenot :) ()

zajpton

Když se filmařina vyvede nejlépe, jak to jen jde! Forrest Gump je neskutečným převyprávěním života jednoho zvláštního a úžasného člověka. Dokonalý film. ()

roflmao odpad!

Řetězová reakce vyšvihla tento snímek nesmyslně vysoko. Což o to, já jen vím, že je to kreténsky natočený a příšerně nudný. ()

pt93

Mám ve zvyku být k filmům velmi kritický. Zde takový nebudu. Film je to dokonalý. Nádherná hudba, skvělé herecké obsazení. Tom Hanks to zahrál tak, jak by to nezahrál nikdo. On do toho filmu prostě patří. ()

EternalS

Tak jsem Forresta před malou chvílí dodíval už nejmíň po desáté a dostal mě snad ještě víc, než kdy před tím. Je neuvěřitelné, kolik hlubokého citu, moudrosti, lásky a životních pravd je vměstnáno do 142 minut. A k tomu vám hraje nádherná, melancholická hudba. Byla to opravdu velice krásná historka a moc hezky to Forrest vyprávěl. S takovým zanícením. Mimochodem je to možná i jediný film, který jsem nikdy neviděl v anglickém originále. Český dabing je jednoduše skvělý. 100% ()

patto

existujú "kultovky", ktoré by určite nemali ujsť oku fanúšika dobrých filmov ako starších ročníkov, tak čerstvých "cať" ročných a toto je určite jeden z nich. fun faktor 80%, príbeh + spracovanie 90% ()

agamazx

Nechapem to. Podla mna tak overrated film, uplny priemer ktory som pozrel, povedal si hmmm dalo sa, a na film zabudol. Nechapem ako je toto 2. najlepsi film, videl som milionkrat lepsich, toto je pre mna definicia priemeru ()

MrdDoHrnce

herecké výkony byly na tak otřesné úrovni že mi z toho bylo velice žpatně. a že se nepobleju jen tak z něčeho. tenkrát jsem na tom byl v kině a ten film se lidem tak nelíbil že házely hovna na plátno. Potom tam dokonce přiel majitel kina vypsat pokuty a rozbrečel se, potom si pamatuji že jsme ho s mým kamarádem zmlátili u jeho auta ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)