Kontakt

Ellie Arrowayová zasvětila celý svůj život hledání života na jiných planetách. Stala se z ní vědecká kapacita na kosmické ticho, kterému naslouchá prostřednictvím soustavy gigantických teleskopů. A pak jednoho dne zachytí signál z vesmíru... Musí tvrdě bojovat, aby byla vybrána k prvnímu kontaktu se vzdálenou galaxií. Navíc ji stále pronásleduje minulost v podobě Palmera Josse, jednoho z prezidentových poradců a zároveň jejího přítele, který by ji ve vzdálené galaxii nerad ztratil. (oficiálny text distribútora)

Torgal

Aj napriek veľmi voľnému tempu a dlhej stopáži som sa nenudil, lebo príbeh bol na hollywoodske pomery nečakane inteligentný a pokladal zaujímavé otázky, ktoré v človeku rezonujú ešte dlho po skončení filmu. Navyše Jodie hrala ako o život a Zemeckis potvrdil, že je majster vo svojom obore. Riedkosť deja a absencia nejakých (hlavne vizuálne) výraznejších scén mi ale celkové hodnotenie drží relatívne nízko. 7+/10 ()

Kingjiri

Tempo snímku kazí velký množství odboček od hlavní linie příběhu (dětství Ellie nebo její románek s Jossem), což taky neúměrně natahuje stopáž. Jinak se ale docela daří budovat v divákovi zvědavost, jak bude první kontakt probíhat nebo jak dopadne a taky má snímek místama příjmenou mysteriózní atmosféru. Jenomže závěrečný "setkání" ve vesmíru pro mě bylo spíš zklamánim, čekal jsem něco jinýho. Uplně mi taky nesed náboženskej podtext, kterej byl z příběhu silně cítit (posuzování kandidátů pro první kontakt, postava Palmera Josse). A zklamalo taky stopový množství vizuálních efektů (objevily se vlastně až v závěru), přitom je právě tohle Zemeckisova parketa. Herecky i filmařsky zvládnutý, jenomže chybí víc napínavej a svižnějc vyprávěnej příběh. ()

feryk

Neskutečný patos a nevyužitý potenciál tohoto filmu, kterým se táhne jak nit náboženství a víra v něco, co nejde dokázat.. ha.. První polovina filmu dobrá, ale pak to těžce upadá. Jakási milostná story je tam úplně k ničemu a filmu jen škodí, taktéž všudypřítomné a neustále zmiňované otázky víry jsou obtěžující a míří k finále, které je... no jak to říct... směšně naivní... pokud by se tohle vynechalo a tvůrci se zaměřili čistě na vědecko fantastickou stránku filmu a první kontakt s mimozemským životem, tak z toho mohlo být něco mnohem lepšího, takhle to je jen průměr a ani dobrý výkon J.Fosterové to nezachrání. ()

Stíba

No, některé věci, jako až příliš jasně oddělených těch zlých a hodných, drobná role štědrého stranou stojícího sponzora, z kterého se ve finále vyklube polobůh, který balamutí celé lidstvo i to finální naservírování kdy doktorka tak jak celou dobu tkví na svých empirických poznáních a náhle je jedním okamžikem obrácena na stranu víry, my přišly až trochu moc cílené někem na řekněme hloupějšího diváka ale jinak je to příjemný, možná trochu zbytečně dlouhý film, ale tyhle sci-fi já mám rád a na ty 4* to u mě asi ve finále je. ()

FanKalEl

Mysteriózne sci-fi poháňané skvelou atmosférou a svižným scenárom, ktoré jednoducho nemôže obísť žiadny človek. Zemeckis ako už tradične to dokázal precítiť pre každú vekovú kategóriu. Pamätám si ako to raz pradávno išlo v televízii kedy som si povedal, že to raz musím vidieť celé. Vidieť scénu finálneho tripu po viac než desiatich rokoch bolo sakramentsky intenzívne. Napriek všetkému to dokonalý film nie je, má to svoje zádrhely, ale je možné, že ďalšie zhliadnutie to napraví. Každopádne pekná myšlienka filmu. McConaughey bol v tej dobe riadne herecké poleno, ale paradoxne dostal za úlohu na konci rozuzliť pointu filmu. Tak aspoň niečo keď už nič. No a nemusím tu asi písať kto podal jediný herecký výkon, ktorý za niečo aj sakra stál. (86%) ()

tranquill

"Ale, pokud jsme ve Vesmíru jediní, tak je to plýtvání místem!" Mám rád velké výzvy, velké objevy, odpovědi na životní otázky... Proto byla pro mne tahle sci-fi tak působivá. Jen lituji, že jsem "u toho" nebyl v kině. Přitom se tenhle snímek dotýká i otázky víry. Ale ne té fanatické... osobní víry, kterou může a měl by mít každý jeden z nás... V tomto případě třeba věřím, že Kontakt byl..je..a bude..a za plný počet rozhodně stojí :-) ()

ludva10

Velmi pěkně natočené sci-fi, hezká myšlenka i provedení, Jodie jako vždy skvělá ( nejen ona ). A na tu dobu i skvělé efekty. Škoda jen, že je to místy zbytečně roztahané, klidně by stačila stopáž 1:45. I tak lepší 4*. ()

KafuR

Haló, haló, kdo tam? Tentokrát žádné Hvězdné války, ale civilní sci-fi drama o jedné ženě, jejím snu a ceně, kterou nakonec musí za něj zaplatit. Žádné bombastické bitvy, žádné armády zelených mužíků, a přesto délka filmu nevadí. Pár výtečných scén (první signál..) a pasáž před koncem, kde se tvůrci (vizuálně) ocitli na tenkém ledě, který sice trochu popraskal, ale rozhodně se neprolomil. A pointa? Proč by to ostatně takto nemohlo být? Třeba někdy.. ()

helraiser

Výborné inteligentní scifi které se obejde i bez vesmírných potvor různých tvarů. Pro mne jednoznačně jedno z nejlepších scifi které jsem kdy viděl. ()

VerteX

Až překvapivě povedené americké sci-fi... Jak jsem zjistil až na konci filmu - díky Robertu Zemeckisovi. Líbí se mi, že se do hlaví role dostala Jodie Foster, která přeci jen nepatří k tolik ohraným hollwoodským hvězdám. Kontakt je velmi zajímavě zpracovanou vizí budoucnosti s originálním příběhem. Kontakt vás vtáhne velmi rychle do děje a je nepřevídatelný. Jakl říká Lima, jde o nenásilné sci-fi, jehož hlavní myšlenku je nutné pochopit. Vlastně ani nevím, proč jsem nedal pět hvězdiček :-) ()

Vafle

Velmi dobrý film... tedy velmi dobrý až do doby než Jodie odstartuje. To jak autor filmu pojal mimozemský svět a setkání s jinou civilizací zkrátka není podle mého gusta. Určitě jedna, možná i dvě hvězdičky dolů. ()

Chauncey

Když jsem tento film viděl před lety v kině, byl jsem nadšený. Nevím, zda bych dnes znovu dal 5* celému filmu, ale vím, komu bych je dal bez váhání...nezapomenutelný, fantastický výkon předvádějící Jodie Fosterové. Vedle Forresta Gumpa zřejmě nejlepší Zemeckisův film. ()

haWranka

Mno já teda nevím, asi jsem praštěná, ale mě tenhle film nijak extra nenadchl. Jodie Foster byla jako vždy báječná, nápad taky nebyl nejhorší, ALE; Délka filmu, to byla úplná zbytečnost a když jsem v průběhu filmu přemýšlela, jak ho ohodnostit, říkala jsem si, že 4 hvězdičky budou až dost, ale zasloužené. Ovšem po to, co Jodie odstartovala do "vesmíru", musela jsem ubrat. Jsem jediná, komu to přišlo trapné a přeamerikazované...? ()

Wencek

Celkem zajímavý sci-fi s dobrou J.Fosterovou a opravdu poslední 1/4 filmu. Dojem však kazí zbytečně dlouhá stopáž filmu, která se vleče jako žvýkačka na podrážce boty a v televizi je tento film opravdu utrpením díky asi dalším 30min reklam. Jinak filmově je to docela dobrý nápad u kterého si člověk neni jistý zda jde o podvrh a nebo jde opravdu o zprávu z kosmu. Což docela dobře naznačuje samotný konec filmu. Ale zase že by se jednalo o opravdu nějaký super sci-fi film to opravdu taky ne. A ani dobré herecké obsazení to nezachrání. Ale i přes to dobré 3*. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

18.04.2016

Olomouc se ve dnech 19. – 24. Dubna 2016 stane magnetem na fanoušky aktuálních blockbusterů s vědeckou tematikou. 51. ročník Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc … (viac)

Nolan pošle McConaugheyho do vesmíru

Nolan pošle McConaugheyho do vesmíru

31.03.2013

Natáčení tajemstvím zahalené sci-fi Interstellar, kterou po Spielbergovi převzal Christopher Nolan, začne letos v létě. Není divu, že pozvolna začíná obsazování. Nabídku na hlavní roli dostal Matthew… (viac)