Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

JosefTomas

Je lehké třetí díl odstřelit. Nemá, až na westernovou atmosféru, nic, co by neměly první díly a nepůsobí tak komplexně, jako předchozí díly. Jenže, já jsem dostal to, co jsem chtěl. Zábavný film, který má slušné tempo, skvělé herce a výbornou akci. Na konci jsem tak měl skvělý pocit po dobře odvedené práci a završení skvělé trilogie. ()

Prankster

Jedna z nejlepších sci-fi všech dob. Tomu filmu nechybí nic. Jen varuji před novou verzi českeho dabingu. Víc než dvacet let stará puvodni verze  českého dabingu je mnohem lepší. ()

Blazkowicz

Pořád hodně nadprůměrná zábava, i když jde vidět lehké vaření z vody. A je to o něco málo lepší než dvojka. Za to může ne tak časté cestování časem. 4+* ()

Weirdman

9/10... To najlepšie na záver. Bez debaty najvyzretejší a najlepšie zvládnutý diel celej trilógie, v ktorom sa nešetrí vtipnými a vypointovanými situáciami, hláškami, má výborné tempo, akciu a čo je najpodstatnejšie, tak obaja hlavní hrdinovia (hlavne doktor) sú už ozajstnými postavami, s ktorými sa dá stotožniť a naplno prežívať ich adventure... Ak mám zhodnotiť Návrat do budúcnosti ako celú trilógiu, tak je to rozhodne veľmi podarený dobrodružný kus, pri ktorom má každý jeden diel čo ponúknuť a každý jeden pobaví. A navyše chválim aj fakt, že všetky 3 diely na seba naväzujú úplne kontinuálne a nie sú medzi nimi žiadne hluché obdobia. 3 príbehy, ktoré su niektorými nitkami pospájané v 1 veľký sci-fi kolos... :) ()

MartyMcFly89

Třetí Návrat nabízí v podstatě to samé, jako předchozí díly. Kdo má rád předchozí dva díly, bude z tohoto nadšen, komu se I a II nelíbily, tomu nemá trojka co nabídnout. ()

Pavlin

Do třetice a opět výtečně.Zpět v minulosti a to tentokrát na divokém západě.Když se Marty na otázku jak se jmenuje představil jako Clint Eastwood skoro jsem se rozsypal smíchy.Dialogy jsou opravdu tak dobré,že by se vše mohlo hrát v ještě jednodušších kulisách.A Loyd jako zamilovaný je okouzlující.Oba dva se pro tuto roli zřejmě narodili.A co bych ještě vyzdvihl v celé trilogii:že je slušná a koukatelná pro všechny generace. ()

Filipes

Čekal jsem slabý odvar jedničky a dvojky....nevěděl jsem, že se dá trilogie završit takhle dobře. Budeš mi chybět Marty, i vy doktore Browne...pan Robert Zemeckis mi umožnil strávit tři dny příjemným způsobem..doufám, že si tenhle výlet do minulosti, budoucnosti a na divoký západ, zopakujeme za svůj život ještě mockrát... ()

anthea

Bohužel poslední díl NDB. Marty a doktor na divokém západě opět nezklamou a místo postavy Biffa, jeho předek "vzteklej pes" Buford Tannen - správnej gangster. A učitelka Clara Claytonová to ještě pěkně zamotá, když zamotá Emmettovi hlavu. Konec dobrý, všechno dobré. ()

Titleist

Píše se desátý prosinec roku 2010. Trilogie Back to the future se natočila před 25 lety a až dnes jsem ji poprvé viděl. Samozřejmě jsem ji jako malý kluk párkrát zahlédl v televizi, ale vlastně jsem ani nevěděl o čem je. Celou tu dobu jsem žil bez naprosto úžasného zážitku, jimž je BTTF. Žádnej Forrest Gump, tohle je Zemeckisovo vrcholné dílno, Marty McFly a doktor Emmet Brown v DeLoreanu. Geniální věc! P.S.: Napsal jsem jednu a tatáž komentář ke všem třem dílům, protože celou trilogii beru jako jeden dlouhý film! ()

keyzar

Horší než dvojka, stejný jako jednička. Tak by se dala charakterizovat závěrečná část trilogie. Prostředí je ztvárněné takřka bezchybně, městečko žije ohromným životem a detaily opět nechybí. Do příběhu vstupují nové postavy, které jsou poměrně sympatické a úroveň rozhodně nesnižují. Navíc se zde konečně začíná rozvíjet charakter doktora Emmeta Browna. ()

Mr.Lojza

Na této veleúspěšné sérii jsem vyrůstal a musím podotknout, že tento třetí díl výjimečně předčil své předchozí dva kolegy. ()

Dextwer

I třetí díl si udržel vysokou kvalitu. Výborný scénář a provedení. Tří díly Návratu do budoucnosti jsou úchvatným dílem, kdy člověk si může pohrát s myšlenkami a vzpomínkami na dětské choutky o cestování v čase. Zajímavosti: * Ronald Reagan původně slíbil, že zahraje starostu Huberta, ale pak to odmítl * Marty se ve filmu představí jako Clint Eastwood. Ve scéně, kde je Marty postřelen, použije na obranu poklop od kamen zakrytý ponchem podobně jako samotný Clint Eastwood ve filmu Pro hrst dolarů (1964) . Moje hodnocení: 80% ()

simoneo

Spojenie sci-fi a westernu. Síce ani jedno z toho zrovna extra neoblubujem, toto spojenie oceňujem a hodnotím kladne. Zaujímavé zakončenie trilógie. Režisér a jeho tím správne odhadli čas ukončiť tento zaujímavý minulosťou a budúcnosťou zamotaný príbeh. ()

x_ander

Závěrečný díl trilogie si drží kvalitu svých předchůdců. A upřímně, už nevím co víc napsat:) Zkrátka velice dobrá komedie :) ()