Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

Folky

Je to můj nejméně oblíbený film z trilogie, ale přesto má všechno, co ostatní díly. A divoký západ je příjemné osvěžení. ()

Besyn

Důstojné zakončení vynikající trilogie,které je možná o ždibínek slabší než předchozí části,ale já beru celou trilogii jako jeden film a tak nemůžu hodnotit jinak,než plným počtem bodů. ()

tequilla

A do třetice pořád stejná kvalita jako u předchozích dílů a velice výborné zakončení pro tuto nejlepší sci-fi trilogii všech dob. A divoký západ se proměnuje ve style-modern day. ()

emdvojka

Posledný diel tejto trilógie je aj keď najslabší vždy však nápaditý, akčný a vtipný. Len mi niako nesadlo doktorové "love story" ()

Fat'Fatal

Western je další žánr, co mi moc neříká, ale tenhle film je výjimka (potvrzující pravidlo). Pokračování veleúspěšné ságy o cestování v čase nás tentokrát zavede na "Divoký západ" do roku 1885. Film je opět vynikající, Zemeckis natočil jednu z nejlepších filmových trilogií všech dob. Poslední zbytečky věcí do sebe zapadly, a i kdybych mermomocí chtěl najít nějaké chyby, jistě se najdou, ale nejsou podstatné. Zamrzel mě akorát ten konec ságy... buď tvůrci měli nechat dr. Browna zemřít tam kde zůstal nebo mohl poslat další dopis či cokoliv... Ale létající vlak? To je i na mě moc. Přesto pět hvězdiček zůstává. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Dimo

Jednoznačně nejlepší díl. Minulost sluší "budoucnosti" mnohem více, než přestřelená budoucnost v dílech minulých. Fórky a hlášky jsou libovější a spád je zase takový, jaký tamuto filmu náleží. ()

smrtacik

Po tretí krát je tu úvodná zvučka a s ňou aj ,,zatiaľ“ posledné pokračovanie. Dej pokračuje niekde medzi, alebo, vlastne...ťažko povedať, jednoducho plynie ďalej, Marty získal almanach, ale vďaka blesku prichádza o Dr. Browna. Ten sa ocitá na divokom západe a Marty beží za jeho druhým ja, ktoré pravé posiela do budúcnosti Martyho z prvej časti. Zase to naše prelínanie častí, ktoré pôsobí tak zložito na papieri, ale Zemeckis je profík a toto súkolie funguje bezchybne ako správne namazaný stroj. Trojka sa odohráva v úplne odlišnom prostredí ako prvé dve časti, ale stále autori mačkajú príbeh a námet na maximum a stále výborne chutí. Marty sa dostáva na divoký západ pri dupote indiánskych koni a snaží sa opäť zmeniť titulky novín, ktoré im vôbec neveštia nič dobrého. Samozrejme nechýba stretnutie s jeho predkami a stretnutie s predkom Biffa Tannena, ktorý rád strieľa od chrbta a čo je ,,najhoršie“, náš kováč z divokého západu Dr, Emmett Brown sa zamiluje Clary Claytnovej (Mary Steenburgen), miestnej učiteľky a zamieša nechcene karty budúcnosti. Čo povedať? Opäť skvelá zábava zasadené do obdobia, keď muža zdobili kolty za pasom a jediným dopravným prostriedkom bol kôň. Našťastie pre našich dobrodruhov tužiacich po ,,rýchlosti“ je tu aj ten železný or, ktorý si požičať nie je problém :-). Ako vždy nechýbajú radničné hodiny, Tannensko-provokačná veta: ,,...si zbabelec McFly... a autori si opäť neodpustili Martyho bezvedomie a po prebudení jeho obľúbenú hlášku: ,,Mami, mal som zlý sen...“. Prebudenia bývajú ťažké. Celá táto séria sa tak stáva nezabudnuteľnou a najlepšou vo svojom žánri a v mojom srdci zostane neprekonaná. Režisér a zároveň scenárista Robert Zemeckis to dopracoval takmer do dokonalosti a dokázať takto poskladať príbeh a prepojiť ho časovou niťou je hodné obdivu. Toto je trilógia trilógii a napriek svojmu veku nestárne...pre milovníkov tohto žánru kult, pre ostatných parádna vec a či už rozmýšľate štvorrozmerne, alebo nie doporučujem... Sakra, skoro som nespomenul lietajúci skateboard :-) ()

Stíba

Jedna z nejlepších filmových sérií všech dob dostala překrásné vyvrcholení. Tenhle díl byl nejen skvělou poklonou westernům, ale především krásnou nevázanou jízdou naše milovaného profesora a Martyho alias Clinta Eastwooda. Závěr nabíral na obrátkách stejně pekelně jako lokomativa a můj celkový dojem se hodně přiblížil neopakovatelnému prvnímu dílu. ()

Biopler

Trilógia sa začala uberať zlým smerom už na konci dvojky, keď Marty obdržal 70-ročný list od Doktora, ktorý nečakane zmizol po zasiahnutí bleskom. Posledný diel je najväčší úlet, prvá polovica však vskutku dobre vykresľuje Divoký Západ. Postupne sa snímok zhoršuje a zhoršuje. Vzniká nemožné dobrodružstvo, hollywoodsky šablónovité dielo. Dokonca si myslím, že hlavnej dvojici Marty-Doktor dochádzali baterky v záverečnej časti. Bol to od nich polovičatý výkon, v prvých dvoch dieloch predvádzali tie najlepšie výkony. ()

Jeand´Boa

Příjemný závěr trilogie, která mne asi vždy pobaví a uchvátí...Třetí díl se vydařil a ač ten první pro mne bude vždy nejlepším, tento ho zdárně dobíhá za situace, kdy rozhodně předběhl díl druhý...ale nutno přiznat, že takto vyrovnané závodní pole se ve filmových sériích vidí jen vzácně... ()

Torgal

Nečakane pre mňa najlepšia časť série, film neuveriteľne zábavný od začiatku do konca. Zasadenie deja na Divoký západ funguje proti mojim očakávaniam prekvapivo dobre. Keby finále bolo spracované inak (tá rádobynapínavá scéna na lokomotíve ma moc nebrala) bolo by to za plný počet. 9-/10 ()

GlamourCat

Ani trošku to neubralo ze síly a vtipnosti. Není v tom vidět žádná křeč nebo opakování už starých věcí. Vždycky přijde něco originálního a nečekaného. Další dobrá věc je, že je to perfektní pro všechny věkový kategorie, 5 - 95, každý si tam najde něco. Ani konec nebyl příliš zemeckisovsko-spielbergovsky přeslazený a plný těch "jsem na tebe hrdý", ale skončilo to vtipně, rychle a sympaticky. ()

Mandalorian

Závěrečný díl tentokrát na divokém západě perfektně uzavírá tuto skvělou trilogii. A pak že první díl je vždy nejlepší. Řekněte to tady. :-D 100% ()

Sgt.Cliffer

Nevěřil jsem, že trojka mě bude bavit jako předchozí díly. Jelikož se mi ale strefili do mého vkusu (westerny) a solidní scénář se popřít taky nedá. 4 hvězdy, i když chudák DeLorean :-( ()