Marty McFly (Michael J. Fox) odcestuje s Dr. Emmettom Brownom (Christopher Lloyd) do roku 2015, aby v ňom zachránil svojho syna od pobytu vo väzení. Po úspešne vykonanej akcii sa obaja cestovatelia vrátia do roku 1985, aby pokračovali v predpísanom behu života. Avšak svet, do ktorého dorazia, sa ani náhodou nepodobá idyle, ktorú opustili. Martyho otec je vyše desať rokov po smrti, keď ho zastrelelili. Najväčší nepriateľ McFlyovcov, Biff Tannen (Thomas F. Wilson), sa oženil s Lorraine McFlyovou (Lea Thompsonová) a teraz žije ako Martyho nevlastný otec. Prečo sa prítomnosť vybrala inou časovou vetvou? Je možné, že Biff tiež dokáže cestovať časom? (TV JOJ)

BR23

v podstate platí to isté čo pri jednotke http://www.csfd.cz/film/10128-navrat-do-budoucnosti/komentare/ jediné s čím by som mal problém je to zobrazenie zmeny budúcnosti ktoré je závislé na vnímaní hlavných hrdinov pretože pri scéne ked sa starý Biff vrátil z minulosti do budúcnosti a nechal tam kúsok palice v tom aute tak by sa tá zmena už vtedy mala prejaviť pre neho a nie neskôr pre hl. hrdinov kedže pôvodcom zmeny bol práve starý Biff. Toto je ten najväčší problém paradox kedy sa má zmena prejaviť. Avšak ani toto ani to s tým nenápadným prenasledovaním na hooverboarde a hlásenie do vysielačky ktoré mladý Biff nepočul hoc bol necelý meter od Filipa Jey Frya :D mi nevadilo. Skôr naopak bolo to také úsmevné.. taká nevinnosť :D ()

DarthArt

Standartně dobrá oddychovka, ale první díl by mi bohatě stačil. Vaří se vlastně ze stejných surovin, nápad na jeden časový skok se vyčerpal a tak se přidávají další časové smyčky až z toho jeden zblbne. Takže první Návrat do budoucnosti tahle po sobotním obědě klidně každý rok, dvojku (a natož trojku) stačilo jednou. ()

Magnomous

Dal by som 3 hviezdicky, ako priemerny film, ale uz pri konci som bol tak vytoceny z tej retardacie, ze musim jednu strhnut. Ta debilita tam bola fakt nerealna. Obvzvlast pri tých pokusoch o zobratie casopisu. ()

Jirkacek

Druhý trilogie Návrat do budoucnosti jsem viděl v průběhu těch let, co uplynuly od jeho natočení v roce 1989 už několikrát a nikdy jsem nebyl zklamán či znuděn. Možná moje nadšení plynulo zejména z toho důvodu, že ve filmu hrál důležitou roli faktor cestování časem, což bylo vždycky moje nejoblíbenější filmové téma. Už od dětství mne lákala představa, že když člověk udělal nějakou chybu, dostal zanedlouho šanci ji napravit, uvést vše do pořádku a vést tak život podle svých představ, pokud možno bez následků. Ne vždy se totiž našinec i cizinec v životě rozhodne správně a události jej pak semelou a vedou jiným směrem, i když si myslím, že do určitého bodu člověk dojde vždy a tyto body jsou jasně předem dané, jen je otázka, kterou stranou a za jakou cenu se tak stane. Návrat do budoucnosti pojal takovou možnost velmi zábavnou a komediální formou a podle mne se tak celá tato trilogie stala ve filmovém průmyslu legendou a jedním z nejlepších počinů žánru cestování časem. V prvním díle, který se odehrával v roce 1985, jsme se na začátku seznámili se sedmnáctiletým studentem střední školy jménem Marty McFly (Michael J. Fox), který chodil na školu spolu se svou milou dívkou Jennifer Parkerovou (Claudia Wells a také Emmettem Brownem (Christopher Lloyd), který po 30 letech bádání vynalezl stroj času, který zabudoval do auta značky DMC DeLorean. Děj pak pokračoval událostmi v roce 1955 a návratem do roku 1985 do okamžiku, kdy se Marty chtěl se svojí dívkou Jeniffer vypravit k jezeru. V tu chvíli se však objevil doktor s tím, že s ním oba musí do budoucnosti, protože se jedná o jejich děti. V doktorově vylepšeném stroji času odletěli vstříc druhému dílu série, který začal právě uvedenými událostmi. Když se dostali v létajícím stroji času do roku 2015, museli zachránit Martyho syna (toho si zahrál také Michael J. Fox), kterého parta výrostků v čele s nutila ke krádeži. Akce se sice zdařila,když se synovi k nerozeznání podobný Marty střetl s onou partou vedenou Griffem Tannenem a po honičce na létajících skateboardech dosáhl jejich zatčení. Pak si obchodě koupil almanach sportovních výsledků z let 1950 až 2000, který si chtěl vzít do minulosti, aby zbohatl několika sázkami. Doktor se však rozzlobil a almanach vyhodil, protože nechtěl, aby jeho stroj sloužil k obohacování. Jenže všemu přihlížel starý Griffův dědeček Biff Tannen (oba si zahrál Thomas F. Wilson) a zatímco Marty a Brown řešili problémy s Jennifer, zmocnil se stroje času, přeletěl do roku 1955 a předal svému mladšímu já sportovní almanach. Po předání se s DeLorean vrátil na původní místo, bez toho aby si doktor Brown nebo Marty něčeho všimli. Když se úspěšně všichni i s Jennifer vrátí do roku 1985, nestačili se divit. Svět byl jiný a jejich idylická doba se změnila v peklo. Vzápětí zjistili, že se Biff stal zatím výhrami v sázkách milionářem a za manželku měl Martyho matku Lorraine (Lea Thompson) která propadla alkoholu. Jeho otec George (Jeffrey Weissman) byl mrtev, protože ho Biff zastřelil. Když si Marty uvědomil, co se starému Tannenovi povedlo, musel vše napravit a sebrat v roce 1955 Biffovi almanach. Jenže se ještě ke všemu musel vyhýbat sám sobě, aby nenarušil to, co prožil při své první cestě do minulosti. Poté, co se vše zdárně doktorovi a Martymu povedlo, do vznášejícího se DeLoreanu udeřil blesk a auto i s doktorem zmizelo. Martymu v tu chvíli předal zásilkový doručovatel (Joe Flaherty) dopis, který v jejich společnosti byl uložen 70 let. Dopis poslal z divokého západu Martymu doktor Brown. Doktor Brown z roku 1955 tak musel opět Martymu pomoci, tentokrát však do minulosti. Druhý díl Návrat do budoucnosti považuji za nejlepší z této úžasné trilogie. Nejenže plynule navazuje na první část, což není nic překvapivého, ale i v průběhu děje se oba díly prolínají a dokonce se zde odehrávají stejné situace, natočené jinou kamerou. Mohli jsme si tak doma připomenout, co se stalo v prvním díle. A ještě něčím je tato část unikátní a myslím, že i v celé filmové historii jako takové. Film se začal totiž odehrávat v roce 1985, tam kde skončil první díl, ale doslova po pár minutách jsme se přesunuli do roku 2015. Marty v podání vynikajícího Michaela J. Foxe se sem musel vydat, aby napravil dějiny, posunující se špatným směrem. Jeho syn byl totiž uvězněn, jeho otec zraněn a on sám byl vyhozen z práce. Navíc celá rodina žije v části města, kde není zrovna bezpečno a živoří od výplaty k výplatě. Bylo tedy co napravovat a Martyho mise, kterou podnikl společně s neuvěřitelně skvělým doktorem Christopherem Lloydem, byla přes pár potíží úspěšná. Marty však udělal jednu osudovou chybu - koupil si v antikvariátu ročenku s výsledky sportovních výsledků z let 1950 - 2000. Při tom všem je sledoval starý Biff Tannen, jenž se zmocnil stroje času - DeLorean a odletěl s ním do roku 1955, kde svému mladšímu já předal onen sportovní almanach. Ten díky tomu neuvěřitelně zbohatl a .....Nebudu více z děje prozrazovat, ale Marty s doktorem po návratu do roku 1985 svoje městečko nepoznali. A tak museli zjistit, co se stalo a vrátit se do roku 1955, aby vše napravili. Trochu zamotané, že ale právě to je na celé trilogii naprosto geniální. A aby jsme to my diváci neměli s těmi letopočty tak jednoduché, tak na konci filmu nastal čas vrátit se do roku 1885. Scéna, kde v roce 1955 stojí Marty bezradně na poli v dešti a přijíždí auto s chlápkem, který mu předá 70 let starý dopis, je úžasná. Zkrátka, vše do sebe zapadá spolehlivě jako LEGO kostky, ale pořád není nic vyřešené a je radost se pak dívat, jak dvojice cestovatelů časem dává vše do pořádku. Návrat do budoucnosti II je jeden z těch filmů, který jsem viděl už několikrát a v budoucnu - jak příhodné - se na něj zase rád podívám. Vzhledem k tomu, že se mi film tak líbil, zakoupil jsem si jej v červnu 2019 na blu-ray disku a pochopitelně jsme se doma na něj podívali znova. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale alespoň jsem si mohl více vychutnat samotný průběh filmu. Znovu jsem se tak ujistil, že se režiséru Robertu Zemeckisovi povedlo v roce 1989 natočit velmi zábavné a dokonale provedené pokračování trilogie, kterou jsem viděl již několikrát a pokaždé mě všechny tři díly hrozně bavily. Suma sumárum, Návrat do budoucnosti 2 ode mne získal pět budoucích hvězdiček *****. () (menej) (viac)

im8

Po dlouhých letech jsem si dal celou trilogii znovu a opět jsem se skvěle bavil. Ale musím konstatovat, že tento druhý díl se mi z ní líbil nejméně. Proč? Asi to bude tím vizuálem, kdy rádoby budoucnost roku 2015 přeci jen dnes už neobstojí. I tak 4 hvězdičky. ()

honza.g

Ta trilogie je dost vyrovnaná, skoro jako takový malý seriál. Ale mně zrovna ten druhý díl přijde už přehnaný, na jedné straně jsou tam ty časové vazby dosk komplikované, že nescifista nějaké rozplétání a sledování korektnosti po půlhodině vzdá, a na druhé straně už je to love-story a rodinný film s předvídatelnými kroky scénáře. A k tomu napětí vyšroubované nesmyslně přesně načasovanými souběhy událostí. Když v seriálu StarTrek se v půlce dílů jakékoli odpočítávání zastaví 1-2 sekundy před výbuchem, tak to snesu, děj trvá 45 minut, tak je třeba diváka napnout rychle. Celovečerák by si takové laciné části scénáře mohl odpustit. ()

Bradley

V tomhle filmu je spousta časových paradoxů, které kdyby se měly upravit tak, aby dávaly logický smysl, tak by obrátily celý film naruby. Např. Marty a Jennifer překlenou třicet let do budoucnosti ve stroji času a přesto zůstávají dál žít v reálném čase, stárnou, mají děti a jejich mladší alter ega je můžou v budoucnosti navštívit. Ale i přes tyto nelogičnosti, kterých si byli určitě vědomi i sami tvůrci, patří tento film k zlatému fondu světové kinematografie a speciálně tato "dvojka" je největší "jízdou" z celé trilogie. ()

minno

Druhé pokračovanie má veľmi zaujímavo napísaný scénár pri ktorom sa človek nemôže nudiť. Som síce 30 rokov pozadu, ale tomuto nič iné ako 5 hviezd nemôžete dať. Sympatické postavy zostali, scénar sa vylepšil a hľa, kvalitné pokračovanie je na svete! good job! ()

Dobry_clovek

Kdyz je nekomu deset let a ma IQ 70 tak verim, ze se mu neustaly rev, krik a preafektovane herecke vykony libi. Dej je hloupy, neni to vtipne a vsichni se chovaji jako idioti. Cilova skupina je tim urcena. ()

teekanee

Za mě o něco slabší než jednička, hlavně pro to, že ubylo vtipných situací a celkově je to o něco temnější, přesto se ale znovu jedná o vynikající zábavu, kterou si nejde nezamilovat. 87% ()

Elanornegra

Skvele pokračovanie, s opäť excelentným scenárom, človek sa nemá kedy nudiť. Krásne Nike v budúcnosti, opäť skvela dvojk hlavných protagonistov. Veľa originálnych scén, a človek nemá tušení čo bude o 5 min. Vynikajuci záver. Krásne prepletené diely, klobúk dole Spielberg - Zemeckis.... 95% ()

ProkesPetr

Druhý díl byl oproti předešlému o něco slabší ale pořád to bylo fajn. Humor, postavy, to zasazení pro mě možná moc není ale i tak dávám 75% ()

Duffman 97

Za mě snad nejlepší část.Martyho výlet do alternativní reality mě velmi bavil.Sledovat jiné osudy postav známých z prvního filmu (zejména pak Biffa) byla zábava.Navíc je zajímavé vidět,jak si v 80.letech představovali současnost (respektive rok 2015) ()

MatyRock

Podobně dokonalé dílo jako první Návrat do budoucnosti, akorát je všeho víc, scénář je propracovanější a celý příběh je mnohem temnější než v případě jedničky. Několik nápadů se recykluje, ale vše je tak perfekcionalisticky zhotoveno, že to nelze nemilovat skoro stejně jako první film. 9/10 ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean

18.10.2015

Když se řekne cestování v čase, vybaví se spoustě lidí auto z filmů Návrat do budoucnosti. DeLorean je ocelově šedý kovový stroj, kterého se vyrobilo jen přibližně 8,5 tisíce kusů, a z toho jeden… (viac)