Tri oriešky pre Popolušku

• Česko Tři přání pro Popelku (viac)

Popoluška po smrti svojho otca žije s krutou macochou a rozmaznanou nevlastnou sestrou Dorou, ktoré sa k nej správajú ako k slúžke. Pri jednej zo svojich každodenných prechádzok po lese narazí na skupinu lovcov a odplaší im zvieratá, na ktoré poľujú. Je medzi nimi aj mladý princ, od ktorého sa očakáva, že si na najbližšom kráľovskom bále vyberie nevestu. Popoluška nie je medzi pozvanými, ale keďže sa jej princ páči, rozhodne sa zobrať osud do svojich rúk a zabojovať oňho. Podarí sa jej s pomocou troch zázračných orieškov nájsť šťastie a pravú lásku? (Forum Film SK)

quokam

Nestává se často, aby byl český film remakovan v zahraničí. Ve srovnání s předlohou je Norska novinka doslovnějsi, polopaticky vysvětluje snad úplně všechno, Popelka je charismatická, ve svých proměnách méně rozpoznatelná, macecha působí ledového, Dorota lidštěji, její vztah s Popelkou se zde zobrazuje věrohodněji. No, královští manželé však působí toporně, princ nemastné neslané, šafář bez menšíkovske jiskry, princovi přátelé zdegenerovane, Drobenu rovnou zavraždili štíhlosti a křehkosti. Selhává i dramaturgie, místo např močicího zbrojnoše bych raději viděl nějaký ekvivalent Pojď dolů, pojď ty nahoru. Jednání jistě postavy proti jejímu opakovaně proklamovanému přesvědčení si tvůrci vlastně ani nevšimli. A těch zzenstilych karikatur tam bylo už fakt hodně. Norové převzali i pár hlásek z originálu, ale nenapocital jsem jich více než prsty jedné ruky po vážném úraze. Mužský polibek neurazí, ale prostě tam je navíc. Celkový dojem 5/10 ()

ladanda

Ta vychvalovaná krajina mě nenadchla, barevnost kostýmů nic moc. Ale zase to bylo obohaceno o močení před Popelkou nebo prdění před princem. Na zavěr francouzský polibek dvou mužů. Ale proč ne. ()

Nick321 odpad!

Tohle se věru nepovedlo. Věci, které iritovaly český národ (multikulturní a genderově vyvážené požadavky na moderní pojetí všech filmů) mě až tak nevyvedly z míry, ale je to nevýslovná nuda, neslané nemastné, sice s drahými kostýmy a kulisami, ale dělané bez nějakého nadšení a hlavně bez humoru. U tradiční české Popelky se divák nasměje, tady je to divákovi naservírováno jako "Tak ať to máme za sebou co nejrychleji". ()

korela

Upřímně, celý ten hukot okolo norského remakeu Tří oříšků je značně přestřelený a přijetí filmu českým a slovenským publikem podle očekávání předpojatá. Ne, vážně se nejedná o tragédii, a už vůbec ne takových rozměrů, jak se našinci tváří. Nejsem příliš častý divák našich Tří oříšků, ale až na několik lajn ze scénáře, které jsou identické s českou verzí, jsem ve Třech přáních první film nijak moc neviděla. Rozhodně nejde o žádnou vykrádačku. Že to má stejný děj? Od toho je to pohádka. Ty jak známo kolují mezi lidmi a vypráví se jak v Česku, tak v Norsku, tak třeba v Japonsku. Nevidím v tom žádný problém. Norům se líbila naše česká verze pohádky a tak si natočili vlastní pohádku, přičemž se drželi námětu ze Tří oříšků. Sám o sobě film nijak zvlášť nevyniká, neurazí, nenadchne. U nás byl ale od počátku odsouzen k zatracení. Konzervativní Čechoslováci si nedají na Popelku sáhnout, tudíž diváci od počátku přistupují k filmu s odporem. A pak je tu ta hojně komentovaná scéna s homosexuálním polibkem, který je mimochodem přifouknutý úplně stejně. V dálce si dva lidi, o kterých si později uvědomíte, že jsou to kámoši, dají pusu, a zpátečničtí a zřejmě stále více homofobní Čechoslováci si z toho hned nadělají do kalhot. Norská Popelka nepřekvapila, reakce našinců na ni, bohužel, taky ne. ()

Annaroz

Jedna hvězda za přírodu. To je tak vše, co se mi líbilo. Příšerný casting - macecha jako postava ze sci-fi filmu, Popelka stará, princ divnej, královna vypadala pomalu jako vrstevnice Popelky. Nechápu, proč vůbec tato doslovná kopie vznikla. To je málo námětů na pohádky? A jaké tři přání?? ()

ondyGAMESTV

Určitě si nové ztvárnění Popelky nezaslouží takový hate jako má. Ano sice tato verze nemá příběhem ani postavami moc co nabídnout, ale jedná se aspoň o krásný film, co vyloženě neurazí ani milovníky našeho originálu. Propagace LGBT je z jedné z posledních scén až do očí bijící, přestože tato komunita si zaslouží uznání od každého možného člověka, tak ale nemám rád takové scény tam, kde je to čistě jako propagace bez nápadu a do kontextu této pohádky se nic takového vůbec nehodí, alespoň je ta zmiňovaná scéna bez zaměření lehce přehlédnutelná. Je vidět, že se tvůrci snažili udělat tuto Popelku komplexnější, ale takových scén tu stejně moc nebylo, bylo mnohem více scén, které ukazovali pravý opak a to jest, že se jedná o zlehčení původního příběhu. Vizuál je opravdu překrásný a když k tomu přidám slušný casting, tak z toho máme průměrný remake, který nenaštve si pustit, i kdyby jen jednou 👸 55% ()

siki37

ako sa zapáčiť všetkým komunitám? úlohu princa zveríme turkovi Cengizovi Alovi, za pobočníkov mu dáme buzny, ktoré chodia na lov vtákov, na kráľovskom dvore na ďalekom severe pod polárnou žiarou sa mihne zopár černošských šľachticov, neustále treba brnkať na strunku teplošov.... des a hrôza ()

Blondaci

Proč? Říkala jsem si celou dobu, co jsem na to koukala. Když už se do toho pustili, proč se tak moc chtěli "opičit" a nešli vlastní cestou? Některé scény působily strašně amatérsky až trapně, že jsem jen očima koulela. Příroda pěkná. Celkově nenadchne, neurazí, příště si ji ale určitě nepustím ()

demovka

Byla to nuda, když známe originál. Nemůže to překvapit dějem. Bohužel vymizel i humor, náš humor. Příroda je krásná, ale proč je v norské krajině princ, který vypadá jako Ind? Klasickou pohádku si představuju jinak. Tento remake si chvilkami připadal jako výukový materiál občanské výchovy Multikulturalismu pro Evropské děti, viz princ tmavší pleti, homosexuálové, jednoruký, Asiati v Norské vesnici...... ()

lucij68ee14

Myslela jsem si, že když se bude jednat o zpracování naší filmové klasiky, bude to za něco stát. Opak je pravdou. Přišlo mi to spíš jako parodie. Princ nijaký. Jediné, co se mi líbilo bylo prostředí a kostýmy, sympatická Popelka. Jednou a stačí. ()

vpetula

Pokud bychom tuto pohádku brali jen jako remake původních Tří oříšků pro Popelku, tak by se jednalo o remake pozoruhodně špatný. Ano, je tam mnoho podobného. Ale také hodně odlišného - jestli k dobru nebo ne, to si musí každý zodpovědět sám. Je zcela jisté, že tento film postrádá vzdušnost a lehkost Tří oříšků pro Popelku, hravost Pištěkových kostýmů a fenomenální Svobodovu hudbu. Tady je vše temnější, drsnější, zemitější... Astrid S je Popelkou jinou, ale v kontextu pohádky a prostředí velmi uvěřitelnou. Princ se někomu líbí, někomu ne. Mě u něj chybí rozpustilost nezdárného studenta, kterou tak hezky předváděl Pavel Trávníček. Tento princ působí často spíše frackovitě. Nicméně dvojice  Popelka-princ ale má svůj náboj a docela dobře zapadá do současné doby. Naopak většina ostatních postav se posunula spíše do polohy podivné karikatury, které ale schází humor. Jako celek mě film neuchvátil. Asi je škoda, že Norové nenatočili úplně novou a jinou Popelku. ()

soukyd33

Moderní Popelka se pyšní novými triky a moderním zapojením teplích osob a postižených do pohádky. Nebýt té herečky co by Popelky a herečky co by macechy, nemá to důvod nikdo sledovat. Pro děti to rozhodně není. Herecké obsazení a postavy jsou šílené. Dobré postavy jsou jen: Popelka, macecha, dora, král, královna a další. Nevhodné postavy jsou: Dva teplí blbečci od prince, bez ruký muž, učitel tance a princ. Herecké výkony spíše průměrné. Hudba dobrá. Atmosféra dobrá. Hvězdiček 3 ()

iwee23

Tak tohle bylo multukulti a gender peklo. Popelka nebyla ani moc hezká, chyběl jí šmrnc Šafránkový. Tureckej princ mi tam přišel jak pěst na oko a gay líbačka uplně zbytečná. Celému filmu aboslutně chyběl humor (prdící sestra na plese ani močení fakt vtipný nebylo). Zaujala mě jen pěkná krajina a celkem ucházející hudba (jo, nejsem fanynka Karla Gotta, takže bez jeho písně z originálu jsem se v pohodě obešla). Film, který rozhodně nechci znovu vidět. ()

HarryCameron

Toto som si pozrel skutočne len zo zvedavosti. Porovnávniu s legendárnym originálom sa človek jednoducho nevyhne.  A táto inscenácia- prepáčte, ale ja to neviem nazvať rozprávkou- nemá pre mňa žiadnu atmosféru. Az teraz som si uvedomil akú významnú úlohu v pôvodnej "Popelke" zohrala hudba a samozrejme nezabudnuteľný hlas Karla Gotta. Navyše macocha v tejto verzii vyzerá ako vosková figurína z hororu a scény, ktoré sa snažili byt nasilu vtipné (prdiaca Dora, akože vážne? ) boli skôr trápne.  Hviezdu navyše dávam za krásne scény s polárnou žiarou. ()