Čarodějův učeň

• Západné Nemecko Krabat (viac)
TV spot 2

Kouzelný příběh o Krabatovi, pocházející původně z Indie a objevující se později v různých obměnách souboje čarodějova učně a mistra v mnoha zemích světa, je příběhem chlapce, který se na prahu dospělosti přiblížil temným silám a je jimi fascinován, dokud nepozná, že jej mohou zahubit. Převyprávění lužickosrbské legendy o Krabatovi (Krawatovi, Chorvatovi) z přelomu 17. a 18. století ze slezské Horní Lužice, již nám svým nenapodobitelným způsobem předkládá mistr českého filmu Karel Zeman na motivy knihy liberečáka Otfrieda Preusslera. Čarodějův učeň je o silách srdce, jež nelze změnit a jež ovládají naše city a jednání a mohou být zdrojem nenávisti i lásky, zloby, závisti či radosti. Je možné je využívat k dobrému či zlému (neboli k bílé i černé magii, jak se kdysi říkávalo). V tomto věčném souboji vede k osvobození z osidel zla jen cesta pevné vůle a víry v lásku. (oficiálny text distribútora)

Pecival

Asi jsem čekla něco trochu jiného, než mírně temnou pohádku s poněkuď banálním poselstvím, že "láska hory přenáší". Nicméně dabér čarodějova mistra odvedl opravdu solidní práci. Celkově poměrně zajímavá atmosféra, ale neubráníl jsem se občasné nudě. ()

voleman

Velmi povedená hororová pohádka, se skvělou tajemnou atmosférou, kterou má opravdu jen málo animovaných filmů. Výborná animace, triky, režie, dabing a hlavně ta vynikající atmosféra zapříčinily to, že musím dát 5*. ()

Fox85

Skvělý hororový animovaný příběh. Čarodějovo "Krabate" jsem si tak nějak v hlavě opakoval ještě hodně dlouho [LFŠ2018] ()

Braddy

Opravdu jsem na pochybách, jestli tento film točil Karel Zeman pro děti, nebo aby se dětí zbavil:-) Toto je asi jeden z mála animovaných filmů, při kterém jsem jako dítě měl při sledování z 60% zakryté oči:-) I tak ve mně zanechal nezapomenutelné zážitky a pokaždé se na něj rád podívám. ()

solskjaer

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Mrazivý až hororový příběh Krabata převyprávěný takovým způsobem, že bych film dětem rozhodně nedoporučil. Škoda, že takové pohádky se již dnes netočí a místo kvalitního příběhu se dnes preferuje spíš digitalizace a animace. ()

BMAJTZ

Temno a pesimizmus se z toho vali od prvnich minut za to to ma muj obdiv ale nic vyjmecneho se v tomhle pripade opravdu nedeje. Osobne mi to prislo pouze jako obycejna byt velice temna pohadka. Tak edituji a beru zpet co jsem rekl, myslim, ze zas tak obycejna neni a zaslouzi si aspon o hvezdicku vice. ()

Maynard.

Yes, tomu říkám pořádně tvrdá pohádka. Asi jeden z největších čarodějnických drsňáku, které jsem zatím viděl. Naprosto nekompromisní a nemilosrdný zabiják...Uf, nevím, jestli bych vůbec byl schopen se na to dívat jako malé dítě? Řekl bych, že je to taková ta pohádka pro dospělé. Ale opravdu fantastická. A Karel Zeman je jeden z nějvětších českých filmařů vůbec. ()

Houda666

Popri vynikajúcemu príbehu je spracovanie dosť podpriemerné. Nemám vedomosti o tom, aké mal Zeman technologické možnosti, no animované kresby mi pripomínajú skôr tvorbu detí zo základnej školy. Celkový dojem z filmu je však pomerne príjemný. Moje hodnotenie (70%) odráža aj fakt, že som tento snímok videl až v dospelosti, a na rozdiel od iných užívateľov ma nepremohla nostalgia. Umiestnenie v prvej stovke top filmov ma dosť prekvapilo. ()

mohamedsfinger

Konečně jsem viděl tento film... a hned při prvních scénách se mi vybavil strach z mládí, který jsem zažil u neznámého filmu (zvláště pak když čaroděj jede na Krabatovi proměněném v koně- toho jsem se jako malý bál pěkně dlouho). Dnes musím říct, že se jedná o jeden z nejatmosferičtějších a nejponureších (nejen) animovaných filmů, jaké jsem viděl, což umocňuje jeho určení dětem. Zajímavá je i symbolika barvenosti postav podle toho, jak už propadly zlu a snad i křesťanské motivy. Konec je možná až moc pohádkový a jednoduchý, ale pamatujme na to, pro koho to Karel Zeman tvořil. Také na první pohled jednoduchá animace má své kouzlo, kterému dodává na síle i kombinace s opravdovým ohněm a vodou, což je navíc i velmi originální řešení. ()

Sdoom

Jojo, tohle by se mělo pouštět dnešním dětem, aby získali představu, co je taky v životě může potkat. :-) Jednoduchá, přesto poměrně působivá animace je tentokrát zastíněna ještě lepší hudbou. ()

Šakalík

Na letošním Brutal Assaultu jsem v tamním Horror Cinema House stihl jen jedno představení, ale myslím, že jsem si vybral dobře. Tenhle Zemanův animovaný pohádkový horor jsem už strašně dlouho neviděl, ale čas mu na zajímavosti nic neubral, ba naopak. Nedávno jsem zhlédl německý hraný remake, který je velmi temný a po atmosférické stránce si s originálem nijak nezadá, přesto je Zemanův výtvor v mnoha ohledech jedinečný a dokládá autorovu uměleckou genialitu. Některé snímky jsou nesmrtelné a Čarodějův učeň patří mezi ně. ()

MurielRezek

Tento magický,tajuplný příběh o odvěkém boji dobra a zla, o moci a pokušení a síle lásky mě tenkrát, jako čerstvou maturantku natolik uchvátil (v malém kině v Nižboru u Berouna se hezky bálo), že jsem si hned chtěla přečíst ten tajemný pohádkový příběh Otfrieda Preusslera. Knížka německého autora, který se inspiroval starými lužickosrbskými pověstmi o chlapci Krabatovi se mi dostala do ruky až o dvacet let později. Mistrovství Karla Zemana v této jeho skvostné animované baladě, nemá a ani nemůže mít konkurenci . ()

MaMitti

Zajímavé načasování Déčka na nedělní dopoledne, ale proč ne....já si ho brzy znovu pustím o samotě někdy hezky před spaním...takové plné podívání a poslouchání. ()

Koda

Tak se pěkně usadíme dětičky a bude se vyprávět pohádka o Karkulce, jak vlk sežral Karkulku a hned vzápětí se nějakým způsobem dostala ven... živá! Tleskáme a házím 3 hvězdičky za klasiku. To vás dětičky asi nudilo že? Jsem trapnej, když se vypráví klasika, že? Myslíte si, že žádná česká pohádka vás nedokáže vyděsit? Tak si pojďme říct něco o pohádce, která se jmenuje "Čarodějův učeň". Po hodině a 5 minut najednou všichni ztuhli a já si konečně mohl dojít do hospody pro 3 půllitry. JE TO BOMBA! Nečekal jsem, že to bude až tak husté, ale o neuvěřitelném pochmurném žití chlapců, kteří otrokovali mocnému čarodějovi a Krabatovi, který si přečetl tisíc stránek čarodějovy knihy, aby našel jednu klasickou odpověď na zničení kouzel, jsem se nakonec rozhodl pro plný počet. Přesně!! Tohle mě prostě štve na televizích, že se zaměstnanci bojí vložit do programu něco, z čeho by měl člověk noční můry... a přitom je to neuvěřitelný klenot. Kdo by očekával, že se v takové hororové pohádce vyskytne smrt hlavních hrdinů, nechtěné zvraty, krev a bolestná pomsta. Přesně tohle všechno nabízí tenhle domácí kousek, kterého si musíme vážit. Takže cizinci! Jestli si myslíte, že Češi a Slováci jsou na pohádky bobečky, tak s tímhle filmem se určitě dostaneme alespoň na jabloň bez žebříku. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar

26.01.2019

Ve věku 85 let zemřel legendární český herec Luděk Munzar. Toho dlouhodobě trápily zdravotní problémy, v minulosti například prodělal rakovinu ledvin a prostaty. Diváci si herce mohou pamatovat… (viac)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011