Nejnepříjemnější věcí v životě mnoha lidí je právě návštěva zubního lékaře. Tím je Dr. Alan Feinstone, bohatý, úspěšný a strašlivě závislý na čistotě. Tato jeho vášeň pro čistotu je přímo chorobná. Všechno musí být perfektně čisté a lesklé jako krásné bílé zuby. Začíná to nevěrou manželky a mučením svých pacientů, kteří vlastně za nic nemohou. Film je natočen mistrem oboru Brianem Yuznou, s novými triky, které nebyly dosud v žádném filmu viděny. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Ruut

Náš hrdina je úspěšný a bohatý zubař co má doma krásnou manželku. Tak v čem je problém? Ona jej podvádí s pohledným čističem bazénů. Dentista jej zabije a manželce na udělá opravdu důkladnou nápravu ústní dutiny. Navíc nepříčetně rozzuřený začíná podobné brutalní praktiky provádět i na svých pacientech. Ovšem celkově je to dost nuda. Gore efekty jsou zajímavé. To samé by se dalo říct i o námětu příběhu. Ale Yuzna opět selhává v tom nejdůležitějším. Film má nulovou atmosferu. Horor DENTISTA nepřipomíná ani trošku. Spíše sadistickou prasárnu. I nahoty tak typické pro jeho filmy jsem se moc nedočkal. Ale věřím že právě tohle vrtání ve zkažených zubech zaobalené do ničeho si své diváky najde. Na druhou stranu kde jinde přesvědčíte brutalního zabijáka aby Vás nechal naživu, když mu slíbíte že si budete poctivě 3x denně čistit zuby? ()

pornogrind

Dentista je filmem, kterej jsem viděl poprvé ještě v době videopůjčoven kde okupoval místo v sekci novinek. A jelikož jsem si ho skoro nepamatoval. Tak jsem si dal po x letech repete. Určitě to není žádný převratný dílo ani nás nečeká přehlídka excelentních hereckých výkonů, ale i tak je to koukatelný. Prakticky sledujeme pár dní ze života zubaře, kterýmu se rozpadne jeho osobní život jako domeček z karet. Jenže to má za důsledek i jeho duševní rozklad. Kdo ale bude trpět víc než on jsou jeho pacienti, kteří poznají, že extrakce není to nejhorší co je může u doktůrka potkat. Jelikož ten vidí kazy všude a ve všem. A kaz je přece potřeba odstranit. Yuzna se s touhle sondou do duše labilního zubaře popasoval celkem dobře. Což ovšem stačí jen na průměr. S větším rozpočtem, pod zkušenějším rejžou a s pořádnou dávkou gore efektů ( který tady chyběly ) by z toho mohly být slušný jatka. Tahle forma je přijatelná pro širší publikum. Ikdyž slabší povahy budou mít problém i s touhle formou. Já jsem strach ze zubařů nikdy neměl a ani opětovné shlédnutí tohoto snímku na tom rozhodně nic nezmění. ()

Smok

Dr. Feinstone je v pohode týpek. Čo na tom, že mu trošku hrabe, však on sa s tým snaží bojovať. Čo by ste urobili manželke keby brala do úst "nečisté" veci? Skvelú radu vám dá Mr. Feinstone. ()

Campbell

Abych se přiznal čekal jsem větší maso. Je sice pravda že film je rozhodně dobrý, ale co se týče brutality čekal jsem víc. Hlavně co se brutality týče, je pravda že pár dentistických scén bylo opravdu sado maso, ale od Yuzny se prstě čeká více. Nejdřív začnu s mínusama kterých opravdu moc není, to hlavně s pár zdlouhavýma scénama, a některých divných momentů. A teď ty plusy nejdříve zmíním opravdu zvláštní kameru která sníma detialy opravdu bravůrně. Gore ve filmu stojí za to i když ho tedy moc není. Herci jsou výborní, i když jsem to nečekal, tak třeba známější tváře jako MArk Ruffalo moc prostoru nemá, ale Bernesen, bane bože, ten je dokonalej a tohle je jeho vrchol. Jak to jen shrnout, Dentista je dobrej film ale rozhodně není pro každého, a někoho může dokonce zklamat. Ale já se celkem bavil. ()

PetrPan

Zase jeden z filmových návratů, kde zjišťuju, že po těch letech vidím některé věci jinak. Kdysi mi na Dentistovi vadil ten ponor do psýché pana doktora a tím pádem určitá snovost vyprávění. Dnes jsem naopak ten řekněme mazlivější styl sdělování příběhu spíš uvítal, mazlivější i v typickém Yuznově opojení v nechutnosti. Tentokrát si navíc vybral zubařinu a ta má už sama o sobě pro některé hororové konotace, třebas mé manželce stačil i jen zvuk zubařské vrtačky, aby odvracela uši. Určitě se brzy pustím i do druhého dílu a jsem zvědav jakých jedinčných zubařských zákroků se ještě dočkám. Extrahuji čtyři stoličky bez lokální anestezie. ()

Hellblazer

Tvorcovia Re-Animatora nám prinášajú príbeh o zubárovi, ktorý má na prvý pohľad všetko, ale po tom čo pristihne svoju ženu s údržbárom, mu trochu zašibe a odnesú si to nič netušiaci pacienti. Brian Yuzna tu je možno vo svojej najlepšej forme a Corbin Bernsen hrajúci doktora Feinstona je taký skvelý, až je človeku sympatický. Človek sa nenudí ani chvíľu a detailné zábery vŕtania a iných praktík doktora sú skvelé. Normálne som dostal chuť ísť na kontrolu môjmu zubárovi... ()

jojinecko

3,5*/5... The Dentist je absolútne 100% béčko so všetkými old-school atribútmi..Je dostatočne sračkoidné, dostatočne zábavné, zachováva si úroveň nadhľadu počas celého priebehu, má výraznú postavu (Dr. Feinstone je fakt skvelý!:), nezabudnuteľné scény... Výborný trash:) ()

eraserhead666

Já to říkám furt, zubaři jsou sadističtí psychopati, s nimiž není radno přicházet do styku. Yuznovi se tenhle místy sadistický, ale převážně psychologický hororový thriller docela povedl. Zásluhu na tom má i výborný herecký výkon hlavního představitele a jeho scénáristicky dobře vybudovaná a propracovaná halucinačně-hygienicko-psychopatická úchylka. ()

SOLOM.

Řekněme si po pravdě, že skoro každý z nás se bojí svého zubaře a snaží se co nejvíce oddalovat svou návštěvu u něj. Tedy alespoň já mezi ně patřím a svoji zubařku navštívím jen v případě, že je to nezbytné. Nemám rád ten zápach, který zavane při vstupu do ordinace, stejně jako ten hnusný zvuk vrtačky, která mi začne jezdit po zubu. O tom, že se mi svírá srdce, když slyším z ordinace řev pacienta, který je přede mnou už asi nemusím ani mluvit. To bych nejraději vzal nohy na ramena. Tenhle film patří mezi průměrné díla a nejvíc těží z dobrého hereckého výkonu hlavního hrdiny a černého humoru, který byl místy hodně trefný. Samotná forma násilí mě však v žádném případě nevystrašila. Trhat umělé zuby bych si nechal i já. Velkým plusem byly lechtivější scénky, které si dentista představoval ve své chorobné mysli. ()

duklak2

Velmi špatný film, který si ani nezasloužil vydání na DVD. A to jsem se na něj těšil, jak malý kluk. Herecké výkony jsou doslova absurdní. Film neobsahuje ni jeden moment, který by vás "vzbudil". Žánr horor je hodně mimo v tomto případě. Vlastně ani mě nenapadá, kam snímek zařadit? ()

JASON_X

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií a já ji ještě neokomentoval, trestuhodná nedbalost! 'Dentista' aneb 'Pár dnů ze života jednoho ne úplně normálního zubaře'. Mistrovský kousek nízkorozpočtové filmařiny, u kterého se vždycky chlámu jako tupé hovado... Každému jednou může přetéct jeho pomyslný kýbl nervů. Tomuhle doktorovi nejenže přeteče kýbl, ale ještě mu i parádně hrábne. A v rámci svého boje proti zubním kazům začne bojovat i proti zkaženosti mravní, a to podle svých přísných, šíleneckých kritérií. Scény "očišťování" jeho nevěrné ženy v ordinaci "La Scala" za hudebního doprovodu italské opery, nebo "léčba" odporného chlápka z berňáku, jsou k popukání. Škoda toho levného televizního zpracování, tahle látka by si zasloužila mnohem deviantnější scénář, režii nějakého prvoligového rejži a pořádně zazobaného židovského producenta s kapsami plnými doláčů. A taky škoda, že týpek v hlavní roli už dneska bude asi v důchodu - je dokonalý. (pozn.: Kdysi jsem četl nějakou horrorovou povídku (novelu?) s hodně podobným tématem, o falešném zubaři, který se vždycky vetře do nějaké zubařské ordinace, odkrágluje personál a pak přijímá pacienty, na kterých provádí svoje umělecké, futuristicko-zubařsko-horrorové experimenty... jen si už zaboha nevzpomenu, jak se to...) ()

Morholt

Když vašemu dentistovi hrábne, neradno se mu plést pod vrtačku. To platí dvojnásob, pokud má zubař ksicht Corbina Bernsena. Teda že by tenhle film zvýšil mojí důvěru k zubařskýmu cechu, to se rozhodně říct nedá. Na druhou stranu to neni nic, co by mi zalezlo do morku kosti, ačkoliv při několika scénách jsem se zhnuseně otřásl. Prostě jen slušná pošahaná jednohubka. 50% ()

Litsarch

Prý horor. Hnusný, ošklivý a zákeřný psychothriller. Jsem z těch lidí co při zvuku zubařské vrtačky berou nohy na ramena. A tady máme šílence Feinstona, kterému zahne žena a on z toho pomalu ale jistě blázní a nabytou zlost si vylívá na chudácích pacientech, jelikož i zářivě bílé zuby vidí jako zkažené. Magor to je! A ještě ten film musí mít takovou vzrůstající atmosféru, že z toho začínám šílet i já. Zachází dál a dál, skoro až při tom realitu nevnímaje. Je mu pak až jedno, komu co udělá. "Moje vyjádření je extrakce." - "Extrakce čeho?" - "Všeho!" A ten konec. ten konec. Ne. Vím, že mě k zubaři na dlouhou dobu nikdo nedostane. NIKDO! Nemíním natrefit na podobného blázna (ale skvěle zahraného). ()

Suzie05

Je fajn vidět, že někdo u zubaře trpí o dost víc než já. Taky doufám, že mému zubaři nehrkne v bedně a nezačne mě mučit víc než má ve zvyku.... Pak už by mě k němu nikdy nikdo nedostal. ()

corpsy

Ak sa nebojíte zubára, máte radi detailné gore scény a nevadí vám maniakálny pohľad sympoša Bernsena, ste na správnom mieste. ()