Sexify

Poľsko, (2021–2023), 11 h 3 min (Minutáž: 32–51 min)

Aleksandra Skraba, Maria Sobocińska, Sandra Drzymalska, Małgorzata Foremniak, Cezary Pazura, Zbigniew Zamachowski, Bartosz Gelner, Piotr Pacek (viac)

Studentka s mizivými milostnými zkušenostmi vymýšlí s partou kámošek inovativní sex appku. Aby uspěly mezi tvrdou konkurencí, musí ale zkoumat znepokojivý svět intimity. (Netflix)

ER

Příliš okatě a bez nápadu natočený seriál, který sází na sex (ten vždy přitáhne pozornost). Povrchnost tu čiší pomalu z každého "filmového políčka" . Občas se sice nějaká scénka povede, herecky by to taky šlo, ale to je příliš málo na lepší hodnocení. ()

Maximilianus

Seriál sa veľmi snaží pôsobiť sexy a vtipne, ale je to kŕčovité, nudné a ani moc sexi to veru nie je. 5,8/10. 2. séria: Netipoval som, že sú na Netflixe objaví druhá séria zrovna tohto seriálu, ale asi Sexify nie je originálne od Netflixu a iba bok kúpený od Poliakov, alebo musí byť veľmi lacný. Každopádne ma to bavilo viac ako predchádzajúcich 8 dielov. ()

boni

Polky to chtěj taky! Příjemná zábava Východoevropského Koláče (Made in Poland, český spotřebitel se začíná rosit) s občasnými rušivými elementy, čili klasický Netflix, ono ale vlastně v Polsku jsou naprosto běžně katoličtí otcové z uprchlických táborů a armáda je rozmanitá víc než genderová studia na UCLA, jsem to ale hlupák. Naštěstí toho není tolik, takže dojem neskažen. ()

sunfreedom

Dobrý seriál, Poláci umí. Má to zajímavý základ. Jediné, co prostě nesedí, je samotná appka. Je to nerealistické a to sráží celkový dojem. Uvidíme, co druhá série. Jinak obecně jedu hodně Poláky, takže se bohužel obávám, že moje střední nadšení bude u většiny české populace znamenat spíš zklamání. ()

Arkagas1989

Jo! Polsko se pustilo do natočení "erotického" seriálu. Většina lidí si myslí, že jejich cílem bylo vyrovnat se se Sex education, což je špatně. Primárně smekám, že takovýhle seriál vznikl v Polsku, kde se nyní děje co se děje. Tři studentky z absolutně rozdílných vrstev se spojí, aby vytvořili appku, která dovede každou ženu k orgasmu.  A proč? Protože Natalie musí vyhrát projekt na VŠ a okouzlit společnost. Její projekt na zlepšení spánku totiž není dost atraktivní. A to, co chtějí všichni je sex. Všechno má ale svoje úskalí - Natalie je panna a její nejlepší kamarádka je katolička. A tady smekám podruhé! Protože všem, co si stále myslí, že věřící nemají soukromý život otevře příběh 23 leté Pauliny snad oči. Je to vtipné, svižné, nenáročné, lehce feministické, nejsou tam žádní černoši! a český dabing se taky povedl.  Obsazení se mi líbilo moc (některé herce můžete znát z jiných polských seriálů). Stopáž příjemná. Není to nic, co bych si musela pustit každý rok, ale povedlo se.  ()

iz67 odpad!

Debilni scenar pro cca dvanactielete deti. I pro polske katoliky to asi velky odvaz nebude. Kam se to hrabe na Masters of Sex!!! ()

hrumsrt

To že Netflix často nabídne zajímavý "komba", kdy jde někdy o slušný bizár, je prostě fakt. ALE ...Za mě zcela jedinečný seriál... /1. série/ - Že zrovna "konzervativní Polsko" bude řešit orgazmy? Možná kdyby na to šli trošku jinak, než si zřídit privát a prakticky na něm točit porno.. Ale i tak to mělo něco do sebe, ač do originality, tak "TABU téma". Až překvapivě mě to chytlo, a tak jsem to zcela bez potíží sfouknul jedním dechem celé.. /2. série/ - Nápad o druhé straně mince může někomu přijít logický, ale že už to zkrátka nebude mít takový šmrnc, je fakt. Nebavilo mě to, absence školního prostředí je cítit, zacyklené vztahy jsou už jen parodií předchozí série. Nečekal jsem podobný objev, ale tohle byla nuda. 1. série - 75%. 2. série - 50%. ()

321Ka

Po trochu pomalejším rozjezdu se pro mě Sexify pozvolna přehouplo v totálně užitou podívanou. Na jednu stranu jde o super oddychovku k sobotní kocovině, zároveň se seriál nebojí pustit do docela zásadních a vcelku kontroverzních témat - a dělá to poutavě, humorně a hlavně úplně otevřeně. Bavily mě i postavy, které jsme na jejich cestě po hledání možností ženské sexuality měli možnost sledovat - hlavně vlastní identitu objevující Paulina a ambiciózní Natalia, která byla tak nepřirozená, až to vlastně působilo úplně normálně a v rámci celkového příběhu naprosto OK. Samozřejmě plusové body za to, že jde o polskou produkci. Doufám, že seriál na domácí scéně sklidí hodně úspěchů. ()

Drozdo57

Keď už Poliaci čosi takéto točia, tak s plnou parádou. Bohužiaľ, napriek určitej (duchovnej) snahe o nadviazanie na odkaz legendárnej Sexmisie sa tento seriál veľmi pravdepodobne legendou nestane. Nie, že by nebol zábavný. Celkom to odsýpalo, väčšinu času sa čosi deje, osoby prechádzajú nejakou zmenou. Ale mnoho vecí si bere veľa času na prejavenie a potom sa zrazu zmenia úplne náhle a nie je jasné prečo. Samotná appka je potom dosť chabá záležitosť a záverečná prezentácia by teda mňa vôbec nepresvedčila. Ale to zo mňa možno hovorí iba profesíjna degenerácia. Jedno viem ale iste - Poľština je krásny jazyk! ()

MIchael90

První série výborná, ta nás hodně bavila a polšťí producenti se tady v mnoha věcech trefili do černého, i proto hodnocení 4/5. Ve druhé sérii se bohužel opustili věci, které fungovaly, téměř se vytratila ta chemie první série a hlavně by se dal příběh odvyprávět v polovičním počtu epizod. Takže 2/5, celkově 3/5, ale pořád jde o dobrý počin. ()

lada32

Velmi svěží dilko. Skvělá hudba, nápas luxusni..23 letá panna, rajda a ,,ta co leží jak deska", zkoumá orgasmy. To nevymyslíš. ()

krisikowa

Já jsem naprosto nadšená. Tak moc, že nevím, čím začít. V první řadě je tu věc, která mě zpočátku rozpakovala: volba charakterů. Jsou mírně zploštělé (za což dávám hvězdu dolů), až groteskní, nicméně každá z nich zastupuje určitou bublinu a její přístup k tradicím a intimitě. Šprtka, která neví, jestli se třese pravou nebo levou rukou; katolička, která žije rodiči vštípený vzorec "jak z reklamy na margarín" (a to nejen jejími rodiči, ale i rodiči jejího partnera, kteří jsou naprosto totožní, a to včetně toho, že mají stejné účesy, oblečení a stejné auto, které je, proboha, Fiat Multipla, což je naprosto jedinečný detail, který žeru) a uvědomuje si, že její hranice jsou nastaveny příliš benevolentně na to, aby v nich byla šťastná. A nakonec Monika vychovávaná tantrickou koučkou a striktním podnikatelem, který si myslí, že je jeho dcera fracek, ale nakonec - spoiler - spolu dojdou k závěru, že jen neměla prostor pro vlastní potenciál. A tyhle tři holky se snaží přijít na vzorec problematiky, která je až pobuřujícím způsoobem bagatelizovaná a pomíjená: ženské uspokojení a jeho vliv. Léta jsme snášely filmy, které nám říkaly, co máme chtít a co se líbí mužům. Patriarchální kultura se moc nezabývá tím, co se líbí ve vztahu a posteli ženě. Ve spoustě partnerských loží to nakonec vypadá tak, že se "ženě líbí všechno", protože kdyby se jí nelíbilo to, co se říká v American Pie nebo co tvrdí Hausmann ve své geniální poradně, tak by bylo zraněno křehké mužské ego, a to je přece v sexu nejdůležitější, že jo. Že je to feministický kus? Jasně že jo. Ale nepleťte si feminismus s androfobií. Ta se totiž zde nekoná, ačkoli by to antifeministi rádi viděli. Vidíme zde naprosto jasnou směsici antifeministických hulvátů, otevřených feministů, pro které není rovnost vůbec téma k diskuzi a roztomilých ťunťů, kteří nejsou debilové, jen to tak nějak moc neuměj. A v pozadí několikrát vidíme vlající duhovou vlajku, aby bylo sdělení jasné i těm jednodušším. Soundtrack složený z remixů taneční ("porno") hudby, vzdechů a hlášek měl svůj specifický styl gradace, který se nedá slovy ani popsat. Za mě naprosto brilantní zážitek plný hlášek, které stojí za to citovat, důležitého tématu probíraného z více stran a nechybí ani typicky polský gobelín lidských osudů a situací, při kterých vám srdce buší jako o závod. Jak já říkám: "Tohle je polský, takže to bude dobrý." No a splnilo se to i zde. Zdánlivě jednoduché téma rozvětvené do překvapivých rovin. Za mě věc, která má kultovní potenciál. ()

surprise

No tak jo, odkopu se hned na začátku, neviděl jsem všechny díly, jen první čtyři, prostě jsem se přestal těšit na to jak to dopadne. Ono to totiž je úplně jedno, hlavní je zábava. A když se moc nebavíte, tak už nic jiného nezbývá, jako třeba hudba, nebo super záběry nebo super herci, ale tady jen předvídatelná klišé a situační zjednodušení, která se životem májí společného jen to, že orgasmus není samozřejmost. No ale pár bodů si to zaslouží,  možná za otevřenost s jakou se tu sex zobrazuje, vysvětluje, komentuje. ()

Oxiduji

Za mě dobrý! Hlášky v polštině skvělý!! Až to těm polákům závidím. Tohle bychom my, ani s Netflixem za zády, nedali. My máme trapného Cieslara, nebo jak se ten kokot naničhodný jmenuje. První díly jsou na pět hvězd, pak to začalo trochu drhnout, ale i tak stále dost výrazný nadprůměr. Holky jsou sympaťandy, barvy správně přepálené, a muzika tam náhodou byla skvělá! Takže odpouštím i scénář, kterému ke konci trochu dochází dech. ()

Phillippus

Nuda. Natiahnute a v podstate o hovne. Jedna frigidna krava bez idey a bez skusenosti hovori dokola o projekte u ktoreho nema sajn ako vobec zacat. Druha riesi neustale orgazmus, ale nedokaze svojmu debilovi povedat, aby jej to spravil rukou. Tretia je rozmaznana kurva, ktora nevie co chce a neda pokoj, kym to nema. Nevadi mi tema, vadi mi vseobimajuca nuda. A tie idiotske vzdychy a ka soundtrack ()