Sexify

Poľsko, (2021–2023), 11 h 3 min (Minutáž: 32–51 min)

Aleksandra Skraba, Maria Sobocińska, Sandra Drzymalska, Małgorzata Foremniak, Cezary Pazura, Zbigniew Zamachowski, Bartosz Gelner, Piotr Pacek (viac)

Studentka s mizivými milostnými zkušenostmi vymýšlí s partou kámošek inovativní sex appku. Aby uspěly mezi tvrdou konkurencí, musí ale zkoumat znepokojivý svět intimity. (Netflix)

Petaxis

V prudérním katolickým Polsku spojili síly normální lidi a vyšlo z toho něco super! Na jednu stranu je sice trošku smutný, že skoro všude kolem nás umí točit bezva věci, no a pak jsme tu my a naše Ordinace a kriminálky, kde jediným dobrým seriálem za poslední roky byla Pustina. Každopádně zpět k Sexify. Je to svěží, je to originální, je to vtipný, působí to velmi západně, je to i relativně inteligentní a poměrně feministický (což je v poslední době asi téměř všechno, ale upřímně, polská společnost to potřebuje jako sůl). Prostě a jednoduše, Sexify jsem si fakt moc užila a budu doporučovat kudy chodím :) (a hodnocení tady jednou zase fakt nechápu, mělo by to mít tak 80 % tbh). A jinak jsem překvapená tou negativních vlnou reakcí na tenhle seroš, čekala bych, že v týhle době už seriál, kterej se točí kolem tématu ženskýho orgasmu nemůže nikoho pobouřit, ale, hm, asi jo teda. A pak je tady uživatel klukluka, kterej vám tu v komentářích rád osobně vysvětlí, jak máte šu*at, protože holky to samy určitě vědět nemůžete, na co se máte a nemáte dívat a jak ty vole nepolekat svýho partnera v posteli. Ale bacha, hlavně nepoužívejte žádnou aplikaci, protože to je zoufalý. A kdybyste furt nechápaly, tak vám to určitě i rád osobně ukáže. Vypovídající hodnota tohodle komentáře ve spojitosti se seriálem mi nějak uniká, ale ok no. Ty vole, tyhle seriály jsou potřeba jak sůl i tady. ()

leila22

V seriáli Sexify vyvíjajú tri študenti appku, ktorá má pomôcť zintenzívniť ženský orgazmus. Nie je to vrchol poľskej kinematografie, ale miestami je to vtipné, svieže a odtabuizovávajú sa témy, ktoré ešte pomerne stále silnými tabu sú, pričom by byť nemuseli. Navyše, na silne katolícke Poľsko ide o vcelku odvážne dielo. V mnohých smeroch síce nedotiahnuté, s pre mnohých rušivým soundtrackom (zo zvláštnych dôvodov u mňa fungoval) a prídu aj porovnávačky so Sex Education. Ak však hľadáte tip na víkendový binge-watching, tak Poľsko + sex = zaručený úlet. ()

rikitiki

Trojice mladých Polek zjišťuje to, co jejich německé vrstevnice zjišťovaly už před 20 lety ve filmu Holky to chtějí taky. V nové generaci samozřejmě Polky zapojí apku, kterou dokonce vyvíjejí. Téma fajn, protože je to téma věčné, kterým se bude zabývat každá generace žen (i mužů). Leč zpracování tápe. Přestože je seriál popisovaný jako komedie, komediální prvky se mu zařadit nepodařilo, případně jsou děsně nepovedené (parodické zobrazení ezoterického kurzu o vagínách). Drama  - to už by na seriál sedělo víc, leč je to drama povrchní, nijak objevné. Trojice holek ve věku lehce nad 20 prostě dospívá a mají problémy tu s rodiči, tu s partnery, tu se školou. I takové téma se dá zpracovat inovátorsky, leč zde se nestalo a seriál si běží nepříliš zajímavou cestou. Všechny peripetie hrdinek se dají dopředu odhadnout. Hrdinky samy jsou navíc sólistky, takže jejich kamarádství se nedá moc věřit. Ostatně, většinou se ani nevyskytují spolu. Přínos věřící katoličky pro apku není vůbec žádný. Apka sama je jen letmo popsaná až v posledním díle, přitom za takovou věc by jim lidi utrhali ruce. Hrdinky mi nijak nepřirostly k srdci. Naopak, postupně mi byly čím dál protivnější. Z děje je patrné, že je zoufale natahovaný. SHRNUTÍ: Fandím Polkám proti jejich pošašenému vedení prosazujícímu snad až středověké právo, ale tomuhle seriálu fandit nemůžu. ()

M.i.k.e

příjemně civilní, ne hloupá a na Poláky překvapivě odvážná série,která sice nedosahuje kvalit podobně laděného Sex Education a nepatří ani k vrcholům Polské tvorby,ale účel nenáročné zábavy hlavně pro mladší splňuje bez problémů...60% ()

Pajky3

Tři mladé polské slečny se díky školnímu projektu rozhodnou vytvořit mobilní aplikaci, která by jim dokázala poradit v sexuálním životě. K tomu samozřejmě vede dlouhá a trnitá cesta. Nápad trochu připomíná Masters of Sex, ale provedení je, i díky době, samozřejmě jiné.    Přijde mi, že humoru se v seriálu vůbec nedaří a mnohem lépe funguje jako drama, ale i tam by to bylo třeba doladit. Je to krátké a dobře to utíká, téma je dobré a holky se za těch pár epizod nestihnou zprotivit. Na Polsko asi dobrý, ale v konkurenci toho, co se na seriálovém poli nabízí, to přeci jen trochu pokulhává. ()

viperDavid

Dobře se koukalo na jednu z hlavních představitelek. Ale aplikace, která funguje na základě, 2 minuty se někdomu dívejte do očí a je to asi nebude moc úspěšná :) celkově ale vtipné a dobře koukatelné a místama trapné ()

Jaro.Krafcik

Pokus o poľský sex education tam bol, ale neúspešne. Poliaci to chceli spraviť až príliš moderne a zároveň ani nie som cieľovka. Pár teenagerov max 15-18 si seriál užije. Už len ten názov im bude stačiť. Nápad s appkou dobrý no príliš rušivá hudba v epizódach a nedobre vybraní herci. Ale aspoň dabing. Konečne netflix dabuje a ponúka pre svojich predplatiteľov preložené seriály a filmy. Aj keď ich výpovedná hodnotná je mizivá. 2* ()

DeathTheKid

Plz, už ne, Poláci už by neměli točit cokoli o sexu, nejspíš ani ve vzdělávací rovině. Nápad možná dobrý, ale zpackaný a ani zdaleka nedosahující odvážnosti a jebnutosti Sex Education. Hrozně chtěli, ale zkapalo to na divném scénáři a ještě divnějším soundtracku. Jediné klady - teplý ajťák a nakonec zajímavý příběh puťky Pauly. Možná kdyby ta třetí říše nepadla, dopadlo by to lépe. ()

klukluka

Holky, za mě: nedělejte to podle appek. To je úplně největší minela tohohle zoufalýho seroše. Najděte si někoho, kdo vám bude milej, kdo k vám bude pozornej, když něco chcete, tak si o to řekněte, nebo minimálně naznačte, protože komunikace je důležitá a často ji přebíjí stud, což je hrozná škoda. Pak se to zajede v chybným režimu a obtížně se to mění, protože by to toho partnera mohlo polekat. Ale raději jeden vylekanej, než dva dlouhodobě nespokojení. V souvislosti s nejlepšími milenci se taky často mluví o kreativitě a fantazii, zatímco nejlepší uživatelé appek budou spíš technické typy se schopností podřizovat se rozkazům a doporučením. Ta jedna je za téma schopnosti žen dosahovat orgasmu, pokud se partner trochu snaží a nemyslí jen na sebe, ale přijde mi divný, že by to v roce 2021 ještě někdo nevěděl, nebo pomíjel. Pokud si teď o mně myslíte, že jsem mimo, tak se poohlédněte někde jinde- mimo jste totiž vy. Šláply jste do hovna a žádná appka vás z něj nevysvobodí. ()

misstake

Polská Netflixová verze Sexual Education? Vydává se trochu jinou cestou, balancuje mezi komedií a dramatem, ale nedaří se mu hlouběji proniknout ani do jednoho. Jako osmidílná seriálová jednohubka ale baví. ()

cmenda

Na  Polský seriál  velice dobré a odvážné téma   když  pomyslíme jak  jsou  Poláci věřící tak  je to  určitě  krok dopředu  v jejich kinematografii . ()

derryl

Mezi první a druhou sérií je bohužel obrovský rozdíl a je to škoda. Velmi mě bavil začátek, ale konec jde do ztracena a nic nevyřeší ani nedotáhne do zdárného závěru. ()

Kacitr

Sex Education je o několik tříd lepší. Ale tady Sexify má taky něco do sebe. Leccos se dalo předpovědět už po první epizodě, ale seriál bavil i tak. Výhrou jsou sympatické hrdinky (hlavně Natalia s Monikou) a fajn kamera. ()

Hapretor

Hrozná hudba ... ke konci mi z ní už hrabalo ... ale závěrem mě to fakt bavilo ... holky hezké a role byly uvěřitelné ... jen to není tolik vtipné ... na konci i zbytečně poučující ... to si každý udělá názor svůj ... ale na zabití času dobré ... ()

Kitcat

Sexify předčilo mé očekávání. Polsko na Netflixu doteď nebylo zastoupeno úplně reprezentativní filmografií ( viz. například 365 dní). Přitom v Polsku se točí skvělý filmy (Corpus Christi, Studená válka, Ida,...) a teď konečně přibylo něco odvážného i na Netflix. Celý projekt se mi fakt líbil, oceňuji přímost a lehkost dialogů (u kterých jsem se upřímně nasmála), hlavní hrdinové jsou příjemně uvěřitelní, hlavní hrdinka, která reprezentuje trošku nerdíka, opravdu vypadá jako nerdík, nemá natočené vlasy, namalované oči, je přirozená a relatable!. Stejně tak její budoucí love interest je sympatický kluk, který vypadá na svůj věk! Paráda :D Stylizace a hudební doprovod mi k seriálu sedl ještě o to víc, krásně podtrhl celej tenhle divnoseriál (a to myslím v dobrém) a navodil lehce cool atmosféru. Samozřejmě, že se tam našly nedostatky, trochu mě mrzel konec a i jiný maličkosti, ale když to všechno sečtu, odečtu a podtrhnu, tak jsem se u každé epizody skvěle bavila, o všechny postavy jsem měla skutečný zájem a nakonec tu lásku, randění, seznamování a objevování zfilmovali opravdu skvěle! ()

Hellierer

Rozjezd byl vlažnější, ale postupem času mě to hodně chytlo. Prudérní Poláci po "Všichni moji přátelé jsou mrtví" přináší další pro ně nestandardní dílo, které je správně feministické, zábavné a bizarní. K tomu hraje naprosto úchylná hudba, která krásně doplňuje celý seriál. Navíc Pavlínka je vyloženě kouzelná (ačkoliv občas na pěst). Ale ona vlastně i Natálka. ()

catt

Zatímco Sexuální výchova byla příliš americká, maximálně dělaná na efekt a místy velmi trapná, Sefixy je mému vkusu mnohem bližší + hrdinky jsou přirozenější, chování postav není nelogické. Seriál je normálně zakončený bez nějakého násilného clifhangeru a happy end přesně v duchu života. Možná je to opravdu jenom přiblížením vkusu a chování evropanů (i když Sexuální výchova je formálně britský seriál, působí naprosto americky). Trochu otřesná hudba, ale v rámci žánru a cílové skupiny asi snesitelné. ()