Chudiatko film od oceňovaného režiséra Yorgose Lanthimose a producentky Emmy Stone prináša neuveriteľný príbeh o fantastickom vývoji Belly Baxter, mladej ženy, ktorú k životu vrátil geniálny a nekonvenčný vedec Dr. Godwin Baxter. Pod Baxterovou ochranou Bella túži po poznaní sveta a ľudí. Hladná po skúsenostiach ktoré jej chýbajú, utečie s Duncanem Wedderburnem, prefíkaným a zhýralým právnikom, do víru dobrodružstiev naprieč kontinentmi. Bella nepodlieha predsudkom doby a zasadzuje sa za rovnoprávnosť a slobodu. (Cinemart SK)

janececek

Zajímavý kulturní zážitek. Uběhlo několik hodin od projekce, a já jsem pořád stejně rozpolcený. Hlavou mi neustále probíhá hláška z filmu V cizí kůži - „Mitchi, vždyť to bylo přece porno!“. Boha jeho, toho sexu snad mohlo bejt míň, ne? Ač nejsem puritán, i přes jeho bizarní provedení se mě chtělo spíš zracet než smát. Nicméně, když o tom zpětně přemýšlím, asi to byl záměr. Film se věnuje choulostivému tématu ženské emancipace, objevování sebe sama (výlučně svého těla) a zvládá to mnohem lépe než Barbie. Co mě učarovalo, je trefné vyobrazení mužského egocentrizmu, který částečně převládá dodnes (doufám, že s každou dekádou snad o něco méně). Originální satirické vyprávění v neortodoxním uměleckém obalu (jehož je dnes jak šafránu), kterému vévodí grandózní herecký výkon Emmy Stone. Sledovat vývoj jejího charakteru, aaa, to byl, troufám si napsat výstižně, čistej orgasmus! Naštěstí nezaostávají ani ostatní herci. Osobitý styl ala Burton mým očím lahodil (až mi to místy přišlo jako parodie na všudypřítomné CGI), no a vybroušené dialogy to celé posílají ještě mnohem vejš. Cítím velké šance na proměnění nominací. Celkový dojem velmi nadprůměrný, pravidelně si to však pouštět nebudu. 90% ()

jirikzaboj

Godwin Baxter v podstatě dokončil to, co Viktor Frankenstein začal a často se odkazuje skrytě právě k němu a co vše na své práci podcenil, či přecenil. Tahle paralela mě vystřelila hned ze startu. Úspěšný pokus se vydařil natolik, že jsme dostali velice vnímavou a upřímnou Bellu, která dosahuje během svého dospívání neobyčejných pokroků a jako diváka mě to fascinovalo úplně stejně, jako Goda s Maxem. Díky její “dětské” upřímnosti se ji daří ptát se na různé dotazy, na které dostává různé odpovědi a snaží se pochopit podstatu lidského chápání a boří u toho veškeré tabu a mýty. Napříč svým dobrodružstvím potkává spoustu postav, které mají odlišný postoj jak k samotnému životu, tak k jeho víře a filosofickým otázkám. Objevuje veškeré krásy lidstva, jeho krutost, touhy i úchylky. Film funguje jako taková zpovědnice a Yoros se snaží tyhle trable demonstrovat stylem, že je vše vlastně v pořádku a nemusíme se za sebe stydět za žádných okolností. Emma Stone si mě jako herečka touhle rolí definitivně získala a už teď je jasné, že na Oscarech s tím zatočí podobným způsobem, jako její Bella na tanečním parketu. Nebojím se u jejího výkonu použit superlativy jako FENOMENÁLNÍ. Tenhle svět mě opravdu bavil. Ať už jeho výstředností, barevnou škálou odkazující na klasický technicolor, či sci-fi vědu, která připomíná klasické autory beletrie. Laminthos dosáhl pozice skoro až mainstreamu, ale zároveň zůstal věrný své artové poloze. To není nikdy snadné, ale tady se vydařil opravdu jedinečný kousek, na který se určitě rád v budoucnu podívám ještě několikrát. ()

MastodontX

Velká pochvala pro Emmu Stone, že do tohohle šla. Dafoe neumí nepotěšit a Ruffalo si to hodně užíval. Škoda, že dekonstrukce byla zaměřena jen na sex, v souladu s dnešní feministickou ideologií. Hudba někdy vyloženě nepříjemná. ()

JanJakJan

Tohle mě opravdu bavilo, kdy z černobíleho příběhu se zrodil barevný lehce připomínající svět Salvadora Dalí v budoucí minulosti. Stejně jako z černobíle se dostaneme k barvám a pak k barevné výstřednosti, tak  jsem viděl,  jak krásně tohle znázorňují  dětský mozek co nasává vše jako houba a  také vše bez filtru poušti ven…. K popukání….Tohle bylo sice dlouhé, ale celé mě to bavilo, byť takový formát nemám rád, připomíná mi to útržky z filmu Adéla ještě nevečeřela a chvilkami jsme čekal kdy na mě vyskočí Miloš Kopecký.  BTW taky vám ta loď připadá jak hotel Don Giovanni na Želivském? 🤣 ()

vajico4

Odcházím z kina se smíšenými pocity. Bylo to tak zvláštně natočeno a celkově byl příběh tak šílený, že mě to vtáhlo. Emma hraje tradičně jako z partesu. Na druhou stranu je tam otravná hudba, někdy to ztrácí tempo a ve finále to je sice originální, ale nic extra zajímavého, co bych si chtěl pustit znovu. Rozpačité 3* ()

kusl

Abych pravdu řekl, tak jsem si po shlídnutí nebyl úplně jistej, jestli se mi to libilo, nebo co ? Ten stejnej pocit jsem měl i s Pulp fiction..Každopádně originální podívaná. Za mě Emma výbornej výkon, už jen ty sexuální scénky musely dát zabrat. A ještě se mi líbil Mark Ruffalo, napřed neodolatelný svůdník a pak totální uplakánek..výborný prostředí doladěný do detailů. Klidně bych zvolil kratší stopáž. ()

ambra

Strašná škoda, že u nás nevyšla Grayova kniha. Jinak vše podstatné už tu zaznělo, jen jsem nikde nezahlédla zmínku u (pro mě skoro nejsilnější) metafoře s dětským mozkem, který roste jako (šťastné) dříví v lese, aby byl na základě vlastního přání vypuštěn do světa. Mysleme na to, co děláme svěřeným dětským mozkům. ()

Fibonacci

Od prvých momentov provokatívne ako erik kaliňák, mal som dosť jak u babky periňák. Áno, špektakulárna kamera, hudba i kulisy, avšak u mňa s takým príbehom vyliž si. Scenárista na piku pomiešal matroš, musel sa pri tom usmievať zširoka jak Šefčovič Maroš. Nehovorim, šak zasmial som sa aj ja, som predsa z vranovskeho kraja. Rozosmeje ma aj grg a danko, a aj keď v Jasmine v kuchyni zaznie "dobre ránko". Škoda, že film neprerušila reklama na vaginálnu mykózu pani Anity, ešte len vtedy by lietali sanity. Dôkaz toho ako osloviť diváka dnešného, vymysli si kokotinu a si za pána večného. Nech ťa poožehnáava, nech ťa požehnáava... ()

Kacenka_73

Nečekala bych, že z tohoto žánru budu nadšená, ale jsem! Naprosto jsem změnila názor na Emmu, která mě vlastně do dneška nebavila… tady je DO! KO! NA! LÁ! Film je prostě originální a zábavný. Slyšet tu hudbu u něčeho jiného, radši bych si ukousla uši, ale tomu filmu sedí, jako ostatně všechno. A generál je pro mě třešinka, které se budu smát ještě dlouho… mé é é. :-D V první půlce bych nevěřila, že to řeknu, ale klidně a ráda to zkouknu znova… pecka. :-) ()

JC_Gucci

Při vyjmenovávání kvalit filmu "Chudáčci" bude na prvním místě jeho úchvatná vizuální stránka. Hlavním chodem pro vaše oči budou interiéry plné obrazů, tapet, štukování, soch, židlí, stolů, stolků, lamp, almar, zkumavek, stojanů, hadiček, dek, polštářů, prostěradel, pohovek, talířů, příborů a myriádou dalších neuvěřitelně zajímavých a nádherných předmětů, poskládaných do prostorově nápaditých kompozic, vytvářejících tak impozantní kompozice, že i v tom chladném, zakrváceném operačním sále s nezakrytými mrtvolami, bych chtěl bydlet. K tomu připočtěte i špičkové kostýmy, zjizvený obličej Willem Dafoea, nezvyklé úhly a čočky kamery, steampunkovou stylizaci, špetku surrealismu a živé obrazy mezi kapitolami. Výsledkem je pastva pro oči tak silná, že se v každém momentu nemůžete rozhodnout, jestli raději zkoumat každičký malý detail, který se na plátně objeví, nebo na sebe jen nechat vše působit jako celek, od prvního záběru až do konce titulků a občas bojovat mezi chutí na chvíli zavřít oči a od všeho si na chvilku odpočinout a strachem, že vám uteče další nádhera překonávající všechny předchozí. Škoda snad jen pár záběrů na velké exteriéry, které se snaží schovat nedokonalosti CGI ve své fantasknosti. A to vše rozvíjí všechny ty zvuky se světem spojené a neuvěřitelný hudební doprovod, který v sobě nese něco vzdáleně povědomého, ale zkrouceného do nových zvuků, rytmů a harmonií. Na jednu stranu máte pocit, že jste něco takového nikdy neslyšeli, na druhou stranu si neumíte představit, že by ve filmu hrála jakákoliv jiná hudba. Hudební stránku také považuji za největší důvod tento film vidět v kině. A až teď se vůbec dostávám k hereckým výkonům, které jsou fantastické po všech stránkách, ale musím vypíchnout Emmu Stone, skvěle hrající Bellu, variaci na Frankensteinovo monstrum, jejíž chování se po celý film mění, ale až do konce v něm zůstává něco trochu nelidského, a Marka Ruffala, který perfektně ztvárnil prasáka Duncana, kterému se rozpadá celý svět, zatímco Bella poznává ten svůj. Příběh je trochu o radosti, trochu o utrpení, trochu o mužích, trochu o ženách, trochu o světě, trochu o lásce a hodně o sexu. Nelze jinak, než ho doporučit, každopádně já se už od momentu jeho dokoukání těším, až ho uvidím znovu. ()

Nag0

A to boli obavy, že to bude niečo bizarné. Zachytené vizuálne spektrum tejto kvázi paralelnej reality, či už to v čiernobielej alebo krásne pestrej farebnej palete bolo podmanivé a remeselne často krát naozaj úctyhodné, či už to prostredím, kostýmovo alebo s použitím počítačom generovaných snímok. Bol to jeden z hlavných pilierov, na ktorom stojí toto dielo, pričom ďalším by mohol byť mierne poupravený mechanizmus organizácie biologických substancií (primárny prameň bizarnosti), atmosférických podmienok či mestskej hromadnej dopravy, ktorý dáva priestor fantázií na realizáciu dosť nevšedných riešení v načrtnutých sférach. To nás privádza k tretiemu a najhlavnejšiemu pilieru, v tomto prípade založenému na tej už spomínanej biologickej odchýlke, ktorá umožnila tvorcom predstrieť nejakú tu protomorálnu (sekundárny prameň bizarnosti) ľudskú kondíciu v ktorej sa hlavná postava ocitne, s následným vcelku skvele ozrejmeným a taktiež logicky motivovaným vývinom tejto postavy ako aj deja celkovo, ktorý vo veľa prípadoch naráža na dosť súčasnú či klasickú spoločenskú problematiku, čím určite motivuje k následnej reflexií nad touto či onou filozofickou rovinou spätou s týmto unikátnym stavom. Nekultivované a často krát aj vtipné dialógy a akcie postáv sú prítomné v celej dĺžke filmu, a postupom deja nijak zvlášť nestrácajú na údernosti, pričom jediný aspekt, ktorý na mňa nepôsobil až tak ohromujúco boli herecké výkony (na rozdiel od majority), ale aj to asi len v spojení s vysoko nastavenou latkou v iných aspektoch tejto produkcie. V konečnom dôsledku sa teda jednalo vizuálne o dosť nekonvenčnú záležitosť, ktorá ale z tejto nekonvenčnosti skutočne ťaží, pričom sa snaží pridať kus etického posolstva, ktoré po väčšine padá na úrodnú pôdu. ()

Nataraja

Naprosto úžasný film, nejen díky hereckým výkonům všech protagonistů, režii, scénáři, výpravě... naprosto všemu. Ten hlavní veliký dík patří k tomu, že režisér a scénárista dokázal dát divákům srozumitelný klíč k tomu film nejen pochopit, ale užít si hlavní sdělení filmu. Není víc feminističtějšího filmu, ale hlavně humanistického filmu, který bojuje se vším tím socio-kulturním nánosem, který si tu každodenně užíváme. krása střída nádheru. ()

FiliPeSK93

Varovanie: pred pozeraním tohto filmu nemôžete mať žiadne predsudky!!! Za 2 a pol hodiny som nevidel že by v nejakom kinofilme bolo tolko scéne kde by hlavna ženská postava toľko sexovala a pritom to malo aj že super dej 👌   Adaptácia Frankensteinovej nevesty kde Willem Dafoe a Mark Ruffalo tam zahrali skvelé postavy. Emma Stone je vo svojom stvárnení prostoduchej Belly, ktorá sa "vytvaruje svetom" na zrelú uvedomelú bytosť, je úžasná v tom ako prirodzene ju zahrala.   Nedivím sa že to má toľko nominácii na Oscara, povedal by som že porovnateľne dobré ako Oppenheimer 👌 Treba vidieť v kine. ()

Tusak

Netradičný formát a štýl filmu, ktorý mi však zahral na správnu notu. Práci s kamerou nemám čo vytknúť. Krásne sa taktiež vyhrali s pestrými ale aj zo začiatku čiernobielymi farbami, ktoré z diela robia lepší zážitok. Je to až prekvapivo vtipné, ale vážne scény tu nemajú problém vyniknúť. Miestami tempo nebolo najsvižnejšie, časť v Paríži mi prišla zbytočne zdĺhavá, ale to som schopný prekusnúť. Willem Dafoe ako zvyčajne tu podal ďalší úžasný výkon, a Emma Stone právoplatne nominovaná na Oscara. Klobúčik. 8,5/10 ()

Proky11

■89%■ Náročný film, či už vizuálne alebo žánrovo. Technicky dokonalý, dĺžkou pretiahnutý a berúc do úvahy len prvú polovicu, resp. prvých 70% minutáže bez zbytočného konca, hodnotenie by vyskočilo nad 95%... Lisabonské električky TOP ()

carebear

Koncert Emmy Stone , ktorá nám herecky vyrástla do nevídané krásy, horšie to už je s jej výzorom chlapa na hormónoch. Pri exteriéroch si zas človek nemôže nespomenúť na Karla Zemana a pri tých exoroch z bordelu zase na Jeunota. ,Vizuálne je to vymazlené do dokonalosti , Hulk Ruffalo aj Frankenstein Dafoe excelujú v rolách hodných oscarov pre VR, režiséra sledujem v podstate od začiatku a čo film to väčšia pecka,takže len tak ďalej . A každú chvíľu očakávam nový viral dance na Tik- toku ()

ilegal1983

Excelentny vykon Emmy vyzdvihnem ako uplne prvy i ked s nutnou davkou sexu...Proste je to piiicaaa ako jej vo filme hovori Mark.Dafoe nasleduje hned za Emmou a keby mal viac priestoru nebolo by na skodu.Film v druhej polovici viac drhne,nudi vzhladom k tomu ze hlavna hrdinka uz si cosi presla.Tie pikantne vtipky su slusne a sice ich neni moc da sa na nich dobre zasmiat.Emma Stone ako ju mozno nepoznate poriadne surova a velmi horuca,sexuchtiva k*rva.Pretoze by sa ale toto dielo dalo nazvat jednym slovom blbinou budem hodnotenim chladny. ()

critique

Absurdní spojení šílené bizarnosti a bizarní šílenosti, umocněné trochou úchylnosti. Být to o 45 minut kratší, byl bych spokojenější. Takhle jsem se bavil místy skvěle a místy tomu docházel dech. Takový ten film, kdy jsem rád, že jsem to viděl, ale nevidím důvod si to někdy zopakovat. ()

s0re

Filozoficka drama, ktora nas prenesie cez mnozstvo roznych pristupov k zivotu (od existencializmu az po cynizmus a dokonca idelogie ako socializmus). Vizualna nadhera ktora prelina viacero storoci do jedneho, sexom nabite sceny a nechyba ani satira. Jednoznacne nutnost pozriet viackrat za sebou s istym odstupom. ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (viac)

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky