Dokumentární cyklus unikátních portrétů fotbalových hráčů, kteří utvářeli dramatický oblouk zlatého období českého fotbalu v letech 1996–2004... Mezi lety 1996–2004 byli čeští fotbalisté respektováni jako jedni z nejlepších na světě. Jednotlivým hráčům se tím rozjela hvězdná angažmá v nejznámějších evropských klubech. Sledujme individuální kariéry fotbalových celebrit na pozadí klíčových turnajů – ME 1996, ME 2000 a ME 2004. (Česká televize)

Recenzie používateľa Figu k tomuto seriálu (12)

České fotbalové legendy (2021)

Tohle jsem si nenechal ujít! Miluju fotbal a miluju tuhle generaci! Díl po dílu jsem sledoval pečlivě! I když je každej medailonek naší fotbalové stár hrozně stručnej a ořezanej, má to svoje kouzlo! Užil jsem si upřímně všechny a u všech se bavil! Už jsem si říkal, že si tenhle "seriálek" doplňím na svůj zdejší profil do topky a že ho zařadím mezi nejlepší! Chyběl tomu poslední krok, kterýmu fakt nerozumím.... Kde je PAVEL NEDVĚD??? Nezlobte se na mě, ale českej fotbalovej "seriál" z dob 96-04 bez medailonku Pavla Nedvěda, alias největší ikonické stár, především té dané doby a to samozřejmě nejen jí?!.... To je pro mě zklamáním a lehkou tragédií!!! 80% ()

Vladimír Šmicer (2021) (E01)

Jeden z těch nejsympatičtějších Slávistů všech dob! Né nadarmo se mu přezdívalo štístko, páč kdykoliv přišel v důležitým špíle na plac, už to tam sypal. Krásná historka kolem jeho svatby z Eura 96. Dodneška se dá coby host různých sportovních událostí poslouchat, jelikož jeho názory mají hlavu a patu, je lidskej a na nic si nehraje (což si myslím, že by za jeho bohatou a hlavně úspěšnou kariéru klidně mohl - takže velká poklona!). 90% ()

Jan Koller (2021) (E02)

Velikán Dino! Zajímavá fotbalová kariéra, ve které se zviditelnil až v pozdějším věku a vynikl díky reprezentaci, která ho vyhoupla na výsluní. Když si vzpomenu na Euro 2004, je ve mě hrdost, že jsem mohl zažít nejlepší generaci velikánů českýho fotbalovýho nároďáku, kde byl Honza nejen její součástí a základním kamenem kostry, ale hlavně nejdůležitější element dané taktiky naší hry. Doufám, že jestli ho někdy někdo překoná v tabulce nejlepšího střelce nároďáku, tak bude z další takové top generace, jaká tady byla kolem toho přelomu století. 90% ()

Pavel Kuka (2021) (E03)

Když mě jako kluka lapl do svých spárů fotbal, konal se právě turnaj v Anglii. Ano, pro nás pohádkový Euro 96 a moje nostalgie spjatá s ním. Drtivá většina kluků se po tomhle úspěšným mistrovství dostala za český hranice do velkých klubů a rozjela svojí supr kariéru. Ovšem byly výjimky, který to angažmá v zahraničí už měly a pro mančaft byly samozřejmě velice platní a důležití. Jeden z nich byl právě Pavel Kuka. Pamatuju si, že se mu při tomhle Euru přezdívalo "aligátor šancí". No naštěstí né všech! I přes to, že je to zarytej slávista, měl, mám a budu ho mít vždy mezi těma oblíbenějšíma a to především za jeho reprezentování našeho nároďáku a i jeho úspěšnou kariéru... 90% ()

Tomáš Ujfaluši (2021) (E04)

Ujfi patřil v té nejsilnější éře nároďáku jednoznačně k tomu nejstabilnějšímu kameni naší defenzivy. To bezesporu. Nicméně v mých očích se hodně vezl se silnou generací kolem něj. Nevyvracím jeho kvality. Ty tam jednoznačně byly a stačí se podívat jen jakýma velkoklubama si prošel a hrál za ně základ v suchým triku. Jen na můj vkus dělal spousty hrubek, často přes něj procházeli hráči a padaly zbytečný góly. Tak trošku se zapomíná třeba na Renka Bolfa, kterej byl výkonostně na úrovni Tomáše, ovšem stál mu bohužel jen ve stínu... Každopádně zajímavej medailonek! 90% ()

David Rozehnal (2021) (E05)

Jeden z těch hrozně moc nenápadnejch hráčů, každopádně určitou kvalitu v sobě měl. A o tom svedčí samozřejmě i jeho fotbalová kariéra. Prošel si celkem slušivou řádkou mančaftů, který sice nejsou max topky, nicméně do kategorie těch bývalých pohárových elit, by se řadit mohly. I tak si myslím, že Davidův medailonek mezi tou naší národní fotbalovou legendární extratřídou je lehce zapomenutelnej... 80% ()

Karel Poborský (2021) (E06)

Karel Poborský! To je velikej pojem českýho fotbalu a vůbej jeden z těch nejkvalit, co kdy proháněl balón po nejen našich pažitech! Kdo Karla viděl hrát, ví moc dobře, že netřeba komentovat, stačí se jen bavit a radovat se! Kreativita, přehled, vynalézavost, geniální nahrávka, centr, dynamika, nasazení, bojovnost.... To vše je a byl Karel! Jestli není "Poborák" král historie našeho fotbalu, princem určitě být může! Hrdost jako prase! 100% ()

Tomáš Rosický (2021) (E07)

Největší talent našeho fotbalu, kterej se už jako mladíček ukazoval coby kouzelník a míčovej mág celýmu fotbalovýmu světu! Jeho kariéra byla vynikající a jen bohužel díky zasranejm zraněním na to trochu dojížděl. Každopádně jsem rád, že se tenhle díl opravdu věnoval Tomovi fotbalistovi a né Rosovi sportovnímu řediteli Sparty. Tam ještě kdyby to vypiloval jako kdysi s balónem v Arsenalu... No to by panečku bylo! Nicméně, i přes tyhle snad zatím negativní věci okolo, se Rosovi nikdy nemůže upřít to, že se řadí a bude řadit vždycky mezi největší fotbalový hvězdy České republiky! 95% ()

Marek Jankulovski (2021) (E08)

Myslím si, že Mára je tím pravým příkladem pro budoucí generace, jak má hrát typickej moderní bek. A i díky tomu se dostal tam, kde byl. Italská série A a v ní pohyb přes mančafty kvalitou výš a výš a vrchol kariéry velkoklub AC Milan. Nemluvě o tom, že v naší repre především na turnaji 2004 byl jeden z top hráčů, bez kterýho si zakladní jedenáctu těžko dokážeme představit! Navíc skromnost, to je jeho supr vlastnost! 90% ()

Milan Baroš (2021) (E09)

I když jsem kovanej Sparťan a rivalita s Baníkem je druhá nejsilnější v náší čeklíg, tak pro Mildu jsem měl slabost. O jeho formě, kdy se ze žolíka propracoval na neodmyslitelnou součást top útočníků našeho nároďáku (společně s Dinem), kdy byl dominantní, střelecky vyspělej a v soubojích jeden na jednoho možná v dané době nejlepší na světě, netřeba mluvit. Tak i o jeho fantastické kariéře! Vše podtrhl nejlepším střelcem ME 2004 a samozřejmě titulem v LM s Lpoolem. Navíc srdcař. I přes to, že srdcař Baníku, smekám, páč tyhle borce zarytí v domácí půdě, žeru! 90% ()

Petr Čech (2021) (E10)

Fotbalista plus inteligence včetně vzdělání nejde moc dokupy. Navíc top stár fotbalista s top inteligencí a vzděláním. Peťa Čech je velkým příkladem, že to jde. Za to, jak naši zem hrdě reprezentoval, za jeho skvostnou kariéru a za to jakej je to skromňák, poklona! Na čáře byl fantastickej, jak vyběhl pro centrovanej míč, byl jsem často lehce jak na trní. Ovšem chyby a nevšeumělství patří i k celebritám. Jeden z nejlepších medailonků! 95% ()

Zdeněk Grygera (2021) (E11)

Zdeno byl lehce ve stínu svých spoluhráčů v repre, nicméně se všichni musíme podívat, co dokázal. Nejen, že byl stabilním kamenem naší obrany a všichni s ním v základu počítali, ale i skrz jeho supr kariéru. Navíc si myslím, že držel stabilně dlouhodobě svoji kvalitu výkonů a formy. Jak píšu rád u našich legend, tak i tady dodám - na to co Zdenda dokázal a kde kopal, byl a je neskutečně skromnej! 90% ()