Dokumentární cyklus unikátních portrétů fotbalových hráčů, kteří utvářeli dramatický oblouk zlatého období českého fotbalu v letech 1996–2004... Mezi lety 1996–2004 byli čeští fotbalisté respektováni jako jedni z nejlepších na světě. Jednotlivým hráčům se tím rozjela hvězdná angažmá v nejznámějších evropských klubech. Sledujme individuální kariéry fotbalových celebrit na pozadí klíčových turnajů – ME 1996, ME 2000 a ME 2004. (Česká televize)

Figu

Tohle jsem si nenechal ujít! Miluju fotbal a miluju tuhle generaci! Díl po dílu jsem sledoval pečlivě! I když je každej medailonek naší fotbalové stár hrozně stručnej a ořezanej, má to svoje kouzlo! Užil jsem si upřímně všechny a u všech se bavil! Už jsem si říkal, že si tenhle "seriálek" doplňím na svůj zdejší profil do topky a že ho zařadím mezi nejlepší! Chyběl tomu poslední krok, kterýmu fakt nerozumím.... Kde je PAVEL NEDVĚD??? Nezlobte se na mě, ale českej fotbalovej "seriál" z dob 96-04 bez medailonku Pavla Nedvěda, alias největší ikonické stár, především té dané doby a to samozřejmě nejen jí?!.... To je pro mě zklamáním a lehkou tragédií!!! 80% ()

ostravak30

Tak nevím, ale název je trochu zavádějící. Fotbalových legend a žijících máme mnohem víc a nemusí to být jen parta z EURA 2004. Kde jsou Panenka a další? Slyšíme prakticky pořád tytéž věty, tedy zklamání z EURA, MS se nepovedlo. Proč v dokumentu mluví hlavně manželky a partnerky fotbalistů, ale promluví jen málo trenérů a fotbalových odborníků? Velmi stroze odbyté shrnutí jedenácti legendárních fotbalistů, ovšem těch z nového milénia. ()

castor

Odstartovalo to legendární štístko Vladimír Šmicer, nechybí velká jména jako Karel Poborský, Petr Čech či Tomáš Rosický i velikáni ještě před érou Karla Brücknera (Pavel Kuka). Místy fajn cyklus, kdy se povedlo několik epizod, které jsou přímé, zajímavé, bez kudrlinek. Navíc s těmi, kteří mají co říct a mají to na rozdíl od jiných „kopaček“ v hlavě srovnané. Hráči, kteří tehdy působili v TOP klubech (Liverpool, AC Milán, Arsenal, Chelsea, Juventus) a jejichž hra byla založená na pohybu, rychlosti a technice, navíc prozradí několik zajímavých souvislostí. Tihle borci navíc zažili nároďák ve vrcholné formě (EURO 2004), což se nemusí hodně dlouho zopakovat. A je moc fajn, když mluví spoluhráči a trenéři, než „buchty pečící“ manželky (čest výjimkám – choť Davida Rozehnala). Bohužel mnohdy je znát, jak s látkou tvůrci hůř pracují. Je to hrozně uspěchané, rozkouskované, místy odbyté. Přestoupil tam, zkusil štěstí jinde, odešel pryč. Přitom zákulisí fotbalu může být zajímavé hned z několika úhlů pohledu. Pokud fotbalové legendy daného období, tak v dokumentární cyklu zoufale chybí Pavel Nedvěd. PS: Mnohé závěrečné strojené „díky“ a zasněný pohled na zelený pažit raději nechám úplně bez komentáře. ()

Ellmariachi

Určitě krásné vzpomínaní pro všechny komu je okolo 30ti a vlastně možná i víc. Tenkrát když se u nás na plácku proháněli Backhamové, Raulové, Zidani, Ronaldové a další, nikdo z nás netušil a ani v tom věku nemohl, že ti praví hrdinové mají česká jména. Karel, Vladimír, Pavel, Petr, Tomáš a další. Malá zemička uprostřed Evropy prožívala svou fotbalovou pohádku a my fandové s ní. Po letech se mohu jen uklonit a na dálku poděkovat všem za krásné zážitky. Dokument ČT to vše připomíná. Bohužel ale krom nostalgie, hezkých vzpomínek nepřináší mnoho nového. Přitom se toho nabízí tolik. Zákulisí přestupů, tréninkové metody tehdy a nyní a vůbec se podívat trošku za oponu. Tím nemyslím bulvár. Jedinou výjimkou je snad díl s Pavlem Kukou. Další Pavel ale trestuhodně chybí. Ano. Pavel Nedvěd tu není. A i za to musím tu jednu hvězdu srazit. Ať už byl důvod jakýkoliv. 80 procent za místy krásné ohlédnutí, ale místy jen opakování toho, co je pro cílovku notoricky známo. ()

Likan7

Zajímavé medajlonky s hráči naší bronzové generace, která bez pochyby měla být zlatá (až na Kuku). Samozřejmě je to přímo úměrné k hráči a jeho historii, kdy díly s Karlem Poborským nebo Tomášem Rosickým jsou s přehledem nejzajímavější. Naopak pokud hráč jednoduše nemá co vyprávět, nechápu vznik takového dílu. Grygera? Rozehnal? Proč? A kde je hvězda ze všech nejzářivější? Nezískat pro tento cyklus Pavla Nedvěda (a pro mě i Tomáše Galáska), je velký fail České televize. To je jako dělat dokument o Naganu a nepozvat Haška. ()