Mezi lety 1996–2004 byli čeští fotbalisté respektováni jako jedni z nejlepších na světě. Jednotlivým hráčům se tím rozjela hvězdná angažmá v nejznámějších evropských klubech. Sledujme individuální kariéry fotbalových celebrit na pozadí klíčových turnajů – ME 1996, ME 2000 a ME 2004. Tentokrát očima Vladimíra Šmicera. (Česká televize)

castor

Víra ve sport, ve vlastní schopnosti. A touha jít si sebevědomě za tím. Fotbalová osobnost, legendární štístko. Už jenom EURO 2004 s památným zápasem s Nizozemskem a velkým obratem (kdy Česko prohrávalo 0:2) a naopak smolný s Řeckem. A pak jeho éra v Liverpoolu, ve kterém odehrál 6 sezón, kdy ve svém posledním zápase za anglický velkoklub ve finále Ligy mistrů 2004/05 (v poločase s AC Milan propastných 0:3) stál za legendárním obratem. Navíc Šmicer byl vždy pozitivně naladěný, usměvavý, vyloženě s televizním ksichtem (opakovaně v zábavných pořadech nebo jako spolukomentátor zápasů), který nicméně má co říct. ()

otík

První díl série si nemohl vybrat lépe naladěného sportovce. Šmíca je neskutečně pozitivní člověk, rozhovor s ním nabudí úsměv na rtech a hrdost, že jsem fanoušek českého fotbalu. Škoda jen, že minutáž je tak krátká, tady to chtělo dvojnásobek. Ale zase to fičí, takže ani moje manželka fotbalová nefanynka se nenudila a vydržela celou dobu se dívat. Moc dobré. ()

Maynard.

Tak ti nevím, jestli si mám počkat na všecky díly a pak to ohodnotit najednou, nebo takle po jednom. Ale vzhledem k tomu, že to najednou ohodnotit zatím nende, tak to udělám teď, kdybych náhodou pozapomněl :o). Šmíca je frajer, kterýho můžu, má můj respekt za to, že i přes to, že se stal jedním z nej českých hráčů, tak z toho nezmaořil a je v pohodě. Navíc je to Slávista a né nějakej zapráskanej sparťán :o). Dokument je hodně lidsky natočenej... ()

ArsenalEagle

Kvituju vznik něčeho podobného! V rodině láska k fotbalu moc nebyla a já si jí spolu se vstupem na základku musel najít sám. Našel, právě díky naší fotbalové zlaté generací. Vláďa Šmicer je od pohledu sympaťák, on je vlastně sympaťák pořád, i když mluví nebo hrával. Jsou to hlavně postřehy ze života (svatba, background, osobní prožitky a pocity), co dělají z tohoto krátkého epizodického dokumentu neuvěřitelně zajímavou podívanou. Na druhou stranu, technická stránka (hudba a grafika) se spolu s našimi fotbalisty vrací do roku 2000 a je to nečekaně rušivé a určitě to šlo zvládnout líp. To je ale asi jediná (velká) vada na kráse, pak by ještě neublížilo ani pár minut navíc - historek je určitě dost a necelá půlhodinka je vážně málo. ()

Figu

Jeden z těch nejsympatičtějších Slávistů všech dob! Né nadarmo se mu přezdívalo štístko, páč kdykoliv přišel v důležitým špíle na plac, už to tam sypal. Krásná historka kolem jeho svatby z Eura 96. Dodneška se dá coby host různých sportovních událostí poslouchat, jelikož jeho názory mají hlavu a patu, je lidskej a na nic si nehraje (což si myslím, že by za jeho bohatou a hlavně úspěšnou kariéru klidně mohl - takže velká poklona!). 90% ()