České fotbalové legendy

Česko, 2021, 26 min

Réžia:

Ondřej David

Karel Poborský

Mezi lety 1996–2004 byli čeští fotbalisté respektováni jako jedni z nejlepších na světě. Jednotlivým hráčům se tím rozjela hvězdná angažmá v nejznámějších evropských klubech. Sledujme individuální kariéry fotbalových celebrit na pozadí klíčových turnajů – ME 1996, ME 2000 a ME 2004. Tentokrát očima Karla Poborského. (Česká televize)

joshula

První profil, který není dotažený do konce. Přijde mi, že u ostatních je vždy otevřená i ta třináctá sportovní komnata. Zde je jen lehce naznačen konec ve Spartě, konec v Budějovicích už vůbec, smolné MS jen lehce zmíněno a hlavně v době ukončení reprezentační kariéry byl rekordmanem. A o tom taky ani slovo... Možná hráč sám nechtěl, možná se vše režisérovi do dokumentu nevešlo. Každopádně, jak už bylo zmíněno, pan Hráč, který by si zasloužil minimálně 90 minutový dokument! ()

trbuch_72

Karel Poborský byl takový český Maradona. Skromný člověk, skvělý hráč. Při tomto dokumentárním seriálu se sportovní fanda může podívat, co určití fotbalisté dokázali a zavzpomínat na některé fantastické okamžiky české reprezentace. Bohužel stejnou měrou prožít znovu i okamžiky zmaru - bylo to tak blízko! K fotbalu patří samozřejmě i trenér. O něm žádný díl není, takže za mě poděkování a jednoznačně nejlepší reprezentační kouč - pan Karel Brückner. ()

Figu

Karel Poborský! To je velikej pojem českýho fotbalu a vůbej jeden z těch nejkvalit, co kdy proháněl balón po nejen našich pažitech! Kdo Karla viděl hrát, ví moc dobře, že netřeba komentovat, stačí se jen bavit a radovat se! Kreativita, přehled, vynalézavost, geniální nahrávka, centr, dynamika, nasazení, bojovnost.... To vše je a byl Karel! Jestli není "Poborák" král historie našeho fotbalu, princem určitě být může! Hrdost jako prase! 100% ()

oli9

Poborák, další oblíbenec z téhle party. Zajímavý pohled na něj, geniální fotbalista kterého mám rád. Fotbalový virtuoz :) jinak dokumentu by slušelo určitě minimálně 45 minut. Jasný zase se to točí kolem eura 2004 ale to se dá lehce odpustit jelikož jako fotbalový fanoušek na to euro hrozně rád vzpomínám ()

fabecc1222

Poborák patří k legendám naší záložní řady, a jeho nahrávky vždy patřili ke stěžejním bodům úspěchu naší repre. Oceňuji, že dokázal přirovnat Řeckou repre k té naší, ačkoliv je u nás Řecko a jeho účast na ME 2004 u nás mnohdy odsuzováno. Chtěl bych slyšet českého fans, jak se tváří, když by někdo říkal, že jsme se k úspěchu dostali skrze defenzivní fotbal... Angažmá v mém oblíbeném Manchesteru sice nedopadlo příliš slavně, v dokumentu pak třeba nezaznělo ani to, že sám SAF tento nákup zpětně označil za jednu ze svých chyb, ale i tak je zatím jediným českým hráčem, který se do kádru dostal, jen škoda, že nevydržel až do legendární výhry v LM. ()