Dokumentární cyklus unikátních portrétů fotbalových hráčů, kteří utvářeli dramatický oblouk zlatého období českého fotbalu v letech 1996–2004... Mezi lety 1996–2004 byli čeští fotbalisté respektováni jako jedni z nejlepších na světě. Jednotlivým hráčům se tím rozjela hvězdná angažmá v nejznámějších evropských klubech. Sledujme individuální kariéry fotbalových celebrit na pozadí klíčových turnajů – ME 1996, ME 2000 a ME 2004. (Česká televize)

Recenzie používateľa SOLOM. k tomuto seriálu (3)

Tomáš Rosický (2021) (E07)

Tomík byl svého času vážně borec. Mám jeho dres doma (stejně jako Barošův a podepsaný), tyhle dva jsem měl nejraději. Bohužel po přestupu z Německa se dostavila zranění a forma šla dolů. Už to prostě nebyl onen „malý Mozart“ – spíš pan skleněný a věčně zraněný. Sparťani ho zbožňovali, teď co jim dělá bafunáře, je na něj spousta lidí nasráno. I tak však měl úžasnou střeleckou techniku a nahrávky. ()

Marek Jankulovski (2021) (E08)

Marek Jankulovski byl vynikající obránce, což dokazoval všude, kam po odchodu z Baníku přišel a nejen v repre. V našich chacharských srdcích bude mít vždycky místo stejně jako Bary. Svou práci si vždy odvedl, měl vynikající střelu i centry – taky má celkem pěknou manželku a mě vůbec nevadilo, že tu dostala rovněž dost prostoru. Tenhle dokumentární cyklus se jeho tvůrcům docela povedl – další slušný díl plný nostalgických vzpomínek a záběrů. ()

Petr Čech (2021) (E10)

Tenhle dokumentární cyklus o našich fotbalistech jsem tak nějak míjel bez povšimnutí, ale díl o Petrovi Čechovi jsem viděl celý a docela mě to zaujalo. Hlavně tedy jeho vzpomínky na dětství, počátek fotbalové kariéry až po ty nejsilnější momenty. Ač se najde i dost lidí co ho nemusí, já musím uznat, že patří mezi naše vůbec nejlepší brankáře v celé historii. Jasně udělal i několik nezapomenutelných kiksů (ke konci kariéry u repre se dost trnulo při jeho výbězích z branky…), ale na čáře byl excelentní a hlavně nám (ale i klubům, v nichž se objevil) toho spoustu vychytal a dobré vzpomínky na něj převažují. Petr Čech je fenomén, ať se to někomu líbí nebo ne… ()